fot. Legia PamiętaMY

Wiosenna pomoc Polakom z Kresów

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Podobnie jak na Boże Narodzenie, tak i na Wielkanoc tradycją są już legijne paczki w pomocą dla kresowych Polaków Wileńszczyzny. A ponieważ Święta Wielkanocne już niedługo, kibice Legii rozpoczynają kolejną edycję.

- Tym razem nie robimy klasycznej zbiórki, niemniej jeśli ktoś byłby zainteresowany wsparciem tej akcji, tradycyjnie zapraszamy do współpracy i z góry dziękujemy za każdą inicjatywę. Skontaktować się z nami można via Facebook Legia PamietaMY lub poprzez mail pamietamy2014@gmail.com - informują organizatorzy.

Równocześnie wrzucamy aukcje gadżetów z których dochód zasili budżet niniejszej akcji. Oczywiście, ważna jest pomoc rzeczowa ale niemniej waży pamięć o kresowych rodakach, która pozwala im wierzyć, że macierz o Kresach nie zapomniała! Przez ostatnie dwadzieścia lat na tamte tereny wyruszali różni "działacze" i politycy. I jak zawsze, dużo gadali przy kamerach czy spędach ale nie zrobili nic. Z goryczą mówią o tym tamtejsi Polacy i jedynie oddolne inicjatywy społeczności dzisiejszej Rzeczypospolitej, w tym i nasze-kibicowskie, pozwalają im wierzyć w to, że nie są sami, że ktoś o nich pamięta.

Liczymy zatem, że na wystawione na aukcje przedmioty znajdą się nabywcy - czy z chęci posiadania, czy też potraktują to jako własną cegiełkę dołożoną do tej akcji. Nieistotne, każdemu będziemy wdzięczni w imieniu tych, których powojenna historia i los, wyrzuciły poza nawias Polski.

fot. Legia Pamiętamy

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (5)

oLaf - 06.03.2018 14:00:14, *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

rany, ludzie, pomóżcie naszym na Kresach, bo oni cierpią z powodów szykan tamtejszych władz!!!

Na 1 meczu na oprawę zbiera się 30 000zł to może by tak zebrać raz na naszych Rodaków?????

Do oLaf - 06.03.2018 15:02:22, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jednorazowa pomoc nic nie da. Chyba, że masz kilka miliardów. Lepsza jest stała pomoc w ramach możliwości.

Cult⚽️Poland - 06.03.2018 19:40:59, *.85

Cała Extraklasa!kibice!razem!!dla Polakòw!wschodnich krańcòw,politycy razem!przedsiébiorcy!razem!

do olaf - 07.03.2018 14:13:51, *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

nie zgodze się. Każda pomoc jest dobra. Jeżeli jednorazowo jest większa to tym lepiej: zamiast piórnika można kupic tablet i ... na 3 lata spokój! ; )

Do do olaf - 08.03.2018 15:06:50, *.dynamic.gprs.plus.pl

Żeby jednorazowo dać coś więcej trzeba na to mieć.

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.