Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Jozak: Lechia nie zasługuje na tak niskie miejsce w tabeli

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Spodziewam się, że Lechia zagra dobrze, ale nie ze względu na nowego trenera, ale dlatego, że są silnym zespołem. Nie zasługują na tak niską pozycję w tabeli. Mają dobrych, znanych zawodników, reprezentantów Polski, byłych legionistów. Na pewno są pod dużą presją, że muszą walczyć o utrzymanie. To będzie bardzo trudne spotkanie - mówi przed meczem z Lechią Gdańsk trener Legii Romeo Jozak.

- Wiem jak zagramy z Lechią, mam w głowie wyjściową 11. Mogę zdradzić, że skorzystamy z obydwu ustawień - i tego z Lechem, i tego wcześniejszego, ale którym zaczniemy, tego nie zdradzę.

- Jestem zmartwiony, że Domagoj Antolić został zawieszony na 3 mecze. Spodziewałem się, że będą to dwa spotkania i że będzie do dyspozycji na mecz z Wisłą. Popełnił błąd, każdemu się to zdarza. Przeprosił za to. Uważam, że decyzja jest surowa i zamierzamy złożyć od niej odwołanie.

- Będą zmiany w składzie. Cafu zagra od pierwszej minuty, Mauricio usiądzie na ławce. Remy wróci do defensywy, m.in. na sytuację Astiza i Jędrzejczyka. Philipps zaczął wczoraj biegać, dziś będzie trenował nieco ciężej Nie będzie gotowy na mecz z Lechią, mam nadzieję, że na Wisłę. Ma być gotowy do normalnego treningu w poniedziałek. Jego uraz nie jest poważny, ale dokuczliwy. Rzeczywiście, długo czekamy na jego powrót na boisko. To uraz mięśniowy łydki, przy mięśniu jest płyn, który nie chce ustąpić. To nie boli, ale mu przeszkadza. Broź ma skręcone kolano, spodziewam się, że będzie gotowy za ok. 10 dni. W meczu z Lechią Marko Vesović zostanie cofnięty, ale w trakcie spotkania okaże się, na jakiej pozycji będzie potrzebny. Spotkanie z Lechią od pierwszej minuty rozpoczną Szymański i Niezgoda. Po meczu z Jagiellonią mieliśmy trudną sytuację psychologiczną i musiałem postawić na doświadczenie. Nie chcę nakładać na nich zbyt dużej presji.

- Jeżeli chodzi o Mikołaja Kwietniewskiego, to on jest jeszcze młodym zawodnikiem. W tak ważnym momencie rozgrywek nie możemy sobie pozwolić, żeby wprowadzać do zespołu młodych zawodników.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.