Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com

Jozak: Lechia nie zasługuje na tak niskie miejsce w tabeli

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Spodziewam się, że Lechia zagra dobrze, ale nie ze względu na nowego trenera, ale dlatego, że są silnym zespołem. Nie zasługują na tak niską pozycję w tabeli. Mają dobrych, znanych zawodników, reprezentantów Polski, byłych legionistów. Na pewno są pod dużą presją, że muszą walczyć o utrzymanie. To będzie bardzo trudne spotkanie - mówi przed meczem z Lechią Gdańsk trener Legii Romeo Jozak.

- Wiem jak zagramy z Lechią, mam w głowie wyjściową 11. Mogę zdradzić, że skorzystamy z obydwu ustawień - i tego z Lechem, i tego wcześniejszego, ale którym zaczniemy, tego nie zdradzę.

- Jestem zmartwiony, że Domagoj Antolić został zawieszony na 3 mecze. Spodziewałem się, że będą to dwa spotkania i że będzie do dyspozycji na mecz z Wisłą. Popełnił błąd, każdemu się to zdarza. Przeprosił za to. Uważam, że decyzja jest surowa i zamierzamy złożyć od niej odwołanie.

- Będą zmiany w składzie. Cafu zagra od pierwszej minuty, Mauricio usiądzie na ławce. Remy wróci do defensywy, m.in. na sytuację Astiza i Jędrzejczyka. Philipps zaczął wczoraj biegać, dziś będzie trenował nieco ciężej Nie będzie gotowy na mecz z Lechią, mam nadzieję, że na Wisłę. Ma być gotowy do normalnego treningu w poniedziałek. Jego uraz nie jest poważny, ale dokuczliwy. Rzeczywiście, długo czekamy na jego powrót na boisko. To uraz mięśniowy łydki, przy mięśniu jest płyn, który nie chce ustąpić. To nie boli, ale mu przeszkadza. Broź ma skręcone kolano, spodziewam się, że będzie gotowy za ok. 10 dni. W meczu z Lechią Marko Vesović zostanie cofnięty, ale w trakcie spotkania okaże się, na jakiej pozycji będzie potrzebny. Spotkanie z Lechią od pierwszej minuty rozpoczną Szymański i Niezgoda. Po meczu z Jagiellonią mieliśmy trudną sytuację psychologiczną i musiałem postawić na doświadczenie. Nie chcę nakładać na nich zbyt dużej presji.

- Jeżeli chodzi o Mikołaja Kwietniewskiego, to on jest jeszcze młodym zawodnikiem. W tak ważnym momencie rozgrywek nie możemy sobie pozwolić, żeby wprowadzać do zespołu młodych zawodników.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (23)

sylwiusz11 - 09.03.2018 17:05:51, *.adsl.inetia.pl

no i mamy
szybko sie nauczył polskiej retoryki

już przed każdym meczem zaczyna gadać , że to bedzie ciężki mecz --a kiedyś mówił całkim inaczej ehh

ludzik - 09.03.2018 17:08:27, *.dynamic.chello.pl

Poki co trzeba sie spiac bo mistrza latwo wygrac nie bedzie. Jesli Lech ulegnie Jagielloni a Legia nie wygra to mamy juz pozamiatane...

Roma - 09.03.2018 17:22:46, *.dynamic.gprs.plus.pl

Trener gra w otwarte karty, a więc musi mieć 4 asy ( i dżokera ).

jacko magiera - 09.03.2018 17:43:38, *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Legia nie zasługuje na tak wysokie miejsce w tabeli

Kristof - 09.03.2018 17:48:47, *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Jedzie Legia do Gdanska po 3 pkt.Sedziowie i PZPN juz wiedza o tym.

malcz - 09.03.2018 18:19:24, *.dynamic.chello.pl

malarz - veso, pazdan, remy, hlousek - mąka, cafu, rado - niezgoda, szymi, Hama.
Tak to chyba będzie wyglądać.

Wolfik - 09.03.2018 18:25:37, *.dynamic.mm.pl

Nie ma innej opcji Panie trenerze jak 3 punkty. To już nie ma czasu na jakiekolwiek potknięcia.

LW - 09.03.2018 18:28:32, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lechia 1-2 LEGIA ! LEGIA !!!

do jacko magiera - 09.03.2018 18:48:48, *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

weź chopie z Zabrza skup się na wynikach swojego Kurnika bo sa coś marne ostatnio ; )))

Zajmon Szczecin - 09.03.2018 19:07:07, *.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@malcz
Oczywiście ze tak. .Trener prawie wszystko zdradził.

nitka - 09.03.2018 19:11:45, *.play-internet.pl

@sylwiusz mylisz pojęcia kolego....nic wspólnego nie ma jak to twierdzisz 'retoryka" do tego ze dla Nas każdy mecz jest trudny, bo dla reszty każdy mecz z L to najważniejszy mecz w sezonie...to taki jak by to nazwać "syndrom malutkich" :)

dex - 09.03.2018 19:30:56, *.play-internet.pl

Czy kiedyś przed meczem jakiś trener powiedział że to będzie łatwy mecz?!?!?! Więc nie wiem po on takie rzeczy mówi....

aro - 09.03.2018 19:49:11, *.play-internet.pl

Niektórzy tutaj z kometujących są beznadzijni.Np sylwiusz11...Ja uważam że jesli trener ma szacunek do przeciwnika to dobry trener.Nie można mówić że bedzie łatwy mecz bo zawodnicy podejdą do tego na lajcie.

mietek - 09.03.2018 21:12:58, *.internetia.net.pl

@sylwusz11: Bo to będzie trudny mecz.

Po pierwsze - w Gdańsku nam ostatnio nie idzie.

Po drugie - pół składu (prawie), albo kontuzje, albo zawieszenia.

Legionista - 09.03.2018 21:43:54, *.226

Nie ważne jak! Ważne żeby zdobyć 3 pkt! Jagiellonia zagra u Amiki i możliwe, że przegrają choć mała szansa. Przynajmniej jak zremisują to będę zadowolony. Teraz trzeba punktować i walczyć!!!

Marek Wawer - 10.03.2018 00:21:43, *.adsl.inetia.pl

Czy My na prawdę przegraliśmy z Lechią walkę o tego małolata z Indonezji? SERIO K**Wa? ?

Do Marek Wawer - 10.03.2018 10:54:45, *.3-1.cable.virginm.net

W Legii i tak na młodych nie stawiają więc zmarnowały się czemu ten Iloski grał nie źle w sparingach nawet nie dostał szansy?

Arek - 10.03.2018 11:20:08, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Skończcie już się czepiać napinacze. Czy Wy słyszeliście Zidane'a żeby mówił, że łatwy mecz z Legią go czeka? Bo ja nie. Swoją drogą, najpierw mówi że nie może nic powiedzieć, po czym połowę składu wygadał na konferencji hehe. I nawet powiedział, gdzie zacznie Vesović.

MP(L) - 10.03.2018 14:21:56, *.20-3.cable.virginm.net

Mnie to zaczyna irytowac te gadanie Jozaka. Juz nie mowie nawet o tym ze pucuje jaki sklad i ustawienie ale wdaje sie w jakies gadki o sedziowaniu tak jakby juz sobie budowal alibi pod przegranie ligi. Powoli trace do niego przekonanie. Ja to w Legii chcialbym Czerczesowa to byl dobry trener! Mam nadzieje ze wroci po MS jak rozja wpier... dostanie juz w grupie!

kibic emeryt - 10.03.2018 19:51:31, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chyba wielu kibiców zaczyna irytować gadanie Jozaka. Ciągle słyszę o systemach ,ustawieniach itp . Mnie interesują zwycięstwa i dobra gra to tyle i aż tyle .Wydaje się że trener jest już tyle z zespołem że powinien doskonale znać taktykę i system gry i ciągłe kombinowanie jest niepokojące .

28/20 (L) - 10.03.2018 21:34:15, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pokonamy Lechię wysoko . Jarek Niezgoda może walnąć hat trika , bo będzie dostawał więcej podań niż ostatnio . Żeby Leszek puknął Jagusię jeszcze , to wszystko wróci do normy . No to po pewne trzy punkty - to będzie łatwy mecz .

hawryl74 - 11.03.2018 01:15:23, *.19-1.cable.virginm.net

Naszym obowiązkiem są 3 punkty, nie ważne jak.
Co do potyczki pyr z babą jagą to tak myślę że jak łach nie wygra to ich trenerek poleci na ZB
Mocno Legia!!!

E.S.K. - 11.03.2018 08:38:53, *.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Panowie, po co te ataki na trenera!Przecież ma rację -te mecze są trudne, bo WSZYSCY są zmobilizowani na mecze z nami!