Domagoj Antolić - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Trzy mecze dyskwalifikacji Antolicia

Woytek, źródło: Legionisci.com

Komisja Ligi nałożyła na Domagoja Antolicia 3 mecze dyskwalifikacji za czerwoną kartkę w spotkaniu z Jagiellonią. Chorwat nie zagrał już w meczu z Lechem Poznań. Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać z jego usług także w spotkaniach z Lechią Gdańsk i z Wisłą Kraków.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (69)

Igor - 08.03.2018 18:25:47, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chyba żart 3 mecze za wejście na kostkę , nawet to nie był wślizg , 3 mecze to prędzej za uderzenie rywala a nie takie coś

axlrose - 08.03.2018 18:28:20, *.opera-mini.net

Uchuchu...
To trochę nie za dużo?Przypominają mi się: faul na Saganie w meczu z Jagą czy wyskoki Trałki, tam jakoś surowości komisji nie było...

Mateusz z Gór - 08.03.2018 18:30:36, *.2

W niejednej lidze otrzymałby cztery dodatkowe mecze zawieszenia (w sumie 5).

A za kolejny taki faul dziesięć.

- 08.03.2018 18:32:12, *.centertel.pl

Nasza gwiazda

@rek - 08.03.2018 18:32:31, *.dynamic.chello.pl

Pieprzona KL chce nas zdeptać... Kary... Zakazy... Karne z kapelusza... Kartki z byle czego... Promocja łacha na całego... Pozdro (L)

veve - 08.03.2018 18:40:59, *.212

Jako kibic LEEGII zla decyzja. A jako osoba neutralna w 100% poprawna decyzja.

1337 - 08.03.2018 18:43:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Moim zdaniem niezasłużenie. To nie było aż tak ostre wejście. A że przy okazji stopa się zawinęła i było ryzyko dla stawu skokowego.. szkoda faulowanego, ale przecież atak na staw skokowy nie był planowany.

Gienek - 08.03.2018 18:45:24, *.warszawa.virtuaoperator.pl

Szkoda, bo widać było brak Antolicia i Philipsa w meczu z łachem. W Gdańsku znowu obaj nie zagrają, więc to duże osłabienie. Znowu w pomocy pewnie zagra Remy, a w obronie jednak widziałbym Dąbrowskiego z Czerwińskim, a na bokach Turzyniecki z Astizem, bo Jędza z Pazdanem nie dają rady ostatnio.

Wolfik - 08.03.2018 18:50:01, *.dynamic.mm.pl

@Gienek: Idź i grzmotnij sobie jeszcze. Szkoda czasu na pisanie....

Za wyjątkowo bezmyślny faul to raczej zasłużona kara.

L - 08.03.2018 18:53:56, *.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mecz Jagiellonia-Wisła k.Identyczny faul Romańczuka kończy się żółtą kartką ,to tyle.

Roma - 08.03.2018 18:56:15, *.dynamic.gprs.plus.pl

Gienku, a o Jodłowcu zapomniałeś?

grzesiek - 08.03.2018 18:58:32, *.dynamic.gprs.plus.pl

Powiem tak. Jeśli nasza liga ma jak kolwiek pójść do przodu to wpierw wlaśnie trzeba wykluczyć agresje z boisk. Niech się techniki nauczą, a nie "nadrabiają" agresją...

Zamoj - 08.03.2018 18:59:32, *.141.ipv4.supernova.orange.pl

Niestety można się było spodziewać dobrze że tylko tyle
Ciekawe jaki skład wybiegnie na Lechie spodziewam sie debiutów

miLosz - 08.03.2018 19:01:42, *.dynamic.chello.pl

No tak za podobny faul w meczu łacha ze śląskiem tylko żółta. Wisła - jagielonia tak samo no ale tak Legie trzeba pozbawić w tym roku Mistrzostwa. Je..ć KL

agnosticbelieve - 08.03.2018 19:05:29, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Ewidentny rewanż za karnego, histeria w całym kraju, ewidentnego karnego w świetle przepisów ten zasrany pzpn i subiektywni komentatorzy pożal się Boże, sportowi, nie potrafią zrozumieć, że Legia to jedyna nadzieja na wyrwanie się z zaścianka piłkarskiej Europy

- 08.03.2018 19:07:03, *.centertel.pl

Co moze ten gamoń nie zasluzyl???

Juri - 08.03.2018 19:22:21, *.centertel.pl

To nie recydywa i taka surowa kara.
Na Lechię i Wisłę to Mąka wystarczy

Wacek - 08.03.2018 19:54:29, *.static.ip.netia.com.pl

Na Lechie to i Niezgoda sie przelamie. Łatwe i 3pkt

eth - 08.03.2018 20:11:01, *.150.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ktos tu jagę i amicę promuje...

Tadek - 08.03.2018 20:17:43, *.warszawa.vectranet.pl

Jak zwykle PZPN chce udupić Legię a wspiera amikę i zgagę. Nie dość, że sędziowie im pomagają to jeszcze PZPN. Spółdzielnia już zadecydowała, że mistrzem będzie łach lub zboczony klubik z podlasia.

Kropa - 08.03.2018 20:34:20, *.220.tesatnet.pl

Moim zdaniem adekwatna kara. Romańczuk dostał żółtą na boisku, więc komisja ligi nic tu nie mogła zrobić. 3 mecze to jednak dosyć standardowa kara. Obawiałem się większej, bo wejście było bardzo ostre i groziło poważną kontuzją

Kipkorir - 08.03.2018 20:38:46, *.dynamic.chello.pl

Tak czy siak będzie stara śpiewka wiecznie przegranych, że: "Sędziowie i Komisja Ligi pomagają Legii"

Bysior xx(L) - 08.03.2018 20:44:43, *.dynamic.chello.pl

Bandyckie wejscie, nie wiem o czym tu dyskutowac. Moze tylko o tym ze dodatkowo powinien skasowac kare od klubu za oslabienie Legii. Ogór zwykly, w dodatku wychodzi ze bezmyslny.

@rek - 08.03.2018 20:49:48, *.dynamic.chello.pl

Jakby nie patrzeć, to kara Antolica wynosić będzie w sumie aż 4 mecze... Bo prawie cały mecz z Jagą, a do tego Lech, Lechia i Wisła... Okey, ktoś powie po obejrzeniu na bliskiej powtórce (stąpnięcie stopą na staw skokowy), iż brutalny faul... Ale czy zamierzony..? Czy naprawdę w KL jest jakiś specjalista/rzeczoznawca, który po dokładnym obejrzeniu całego zdarzenia "od dechy do dechy" może ocenić po układzie obu ciał, ruchu obu postaci i wnoszonej energii w te zdarzenie, iż atak był celowy, z góry zamierzony i brutalny..? A może to był przypadkowy faul, w sumie brutalny faul, ale nie zamierzony... Kto kwalifikuje zatem: czerwona kartka i jeden mecz pauzy, 2 mecze pauzy, 3 mecze pauzy, itd..? Pytam się więc: czy w KL jest taki spec od "body language", a jeśli nie to kto ma takie prerogatywy w tejże KL..? Bo sam naprawdę jestem ciekaw... Pozdro (L)

Zamoj - 08.03.2018 20:56:04, *.141.ipv4.supernova.orange.pl

A nie uważacie że gdyby się okazało że jest to tendencja i wszystkie akcje rzeźników będą w ten sposób karane tak aby liga była mniej brutalna i bardziej techniczna?
Może zaczęło się od nieszczęsnego Domagoja ale za tym pojda inne Trałki...

Wiem marzenia ściętej głowy...

Tadeo - 08.03.2018 20:56:10, *.dynamic.chello.pl

??? TYLKO 3 MECZE ???

poLonus - 08.03.2018 21:14:24, *.138.ipv4.supernova.orange.pl

Super wzmocnienie - cały miesiąc w plecy i ważny mecz wtopiony. Miejmy nadzieję, że to była chwilowa bezczelności, a nie porażający i dalekosiężny debilizm.

Do rek - 08.03.2018 21:22:08, *.185.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie patrz na to czy zamierzony czy też nie... brutalny i tyle czerwo słuszne kara powinna być nawet wieksza. A gdzie szacunek dla innego piłkarza.

Wirnik - 08.03.2018 21:47:16, *.static.ip.netia.com.pl

Powinien sie cieszyc ze nie dostał w łeb od Frankowskiego za ten faul, co jak co mozna grac ostro ale takiej bandyterki nikt nie chce ogladac.

mietek - 08.03.2018 21:47:51, *.internetia.net.pl

@ @rek: Nie da się tego ocenić. Faul był? Był. Wejście było brutalne? Niestety tak. Nawet jeżeli sam Antolić nie chciał zrobić krzywdy rywalowi, to jednak trzeba uczciwie powiedzieć, że nic nie zrobił, aby uniknąć aż tak ostrego wejścia.

Równie dobrze można by mówić, że nie powinno być karnego po wejściu Malarza, bo zmrożone boisko i dostał poślizgu, więc nie było celowości.

Nie, przyjacielu. Tym razem kara słuszna. Tu się z Tobą nie zgodzę, że go za ostro potraktowali.

Wiem, że innych traktują łagodniej. Trałka, Tetteh, Tosik... (czy to zbieg okoliczności, czy może nazwisko zaczynające się od T to wyznacznik boiskowego bandyty? :) ) Ale... Nie oglądajmy się na innych. Patrzmy na siebie. I tyle.

A swoją drogą. Jak przychodził Antolić, to reszta zawistników w Polsce mówiła, że szrot i bez ambicji, bo idzie do Polski. A teraz były modlitwy, byle mu dali jak najdłuższą karę. Czyli wychodzi jednak, że nie szrot :)))

Tomek - 08.03.2018 21:56:15, *.elblag.vectranet.pl

Przestańcie narzekać że ktoś chce nas zniszczyć tą karą. Obejrzyjcie sobie jeszcze raz ten faul i niech Antolić się cieszy że z powodu jego głupoty nie wysłał zawodnika Jagielloni do szpitala więc te trzy mecze to jest adekwatna kara

@rek - 08.03.2018 22:00:01, *.dynamic.chello.pl

do mietek
do pozostałych kolegów...

Ja nie neguję w swoim poście zasadności czerwonej kary i nie dyskutuję o długości kary... Bo stało się i już...

Ja jedynie zadaję OTWARTE PYTANIE do wszystkich na tym portalu, bo naprawdę tego nie wiem, kto i na jakiej podstawie oznacza długości kar wobec konkretnych zawodników...??? Pamiętacie wszyscy faul na Saganie..? A jaka długość kary wtedy była..? Czy aby też 3-4 mecze...??? Pozdro (L)

Kurcze - 08.03.2018 22:00:20, *.140

Za taką karę to już moglby go chociaż połamać a jemu nic sie nie stalo

Maciek bemowo - 08.03.2018 22:07:18, *.sm-gorczewska.com.pl

Szkoda że tosik jak złamał nogę Saganowi tyle meczy nie dostał, on nawet kartki nie dostał za ten faul.Cyrkus....

lutek - 08.03.2018 22:08:59, *.warszawa.vectranet.pl

To jest wszystko spisek opcji poznańsko-białostockiej. Precz z frajerami z prowincji!

tomiacab - 08.03.2018 22:09:43, *.know.cable.virginm.net

dobrze ku...y z KL odlecialy. 3 mecze to móglby dostac Vesovic za ten faul chwile wczesniej za który ujrzal zótá kartké ale tu?

Rysiek - 08.03.2018 22:15:31, *.6

I prawidłowo , niech pomyśli

mietek - 08.03.2018 22:21:29, *.internetia.net.pl

@ @rek: No, Tosik to wtedy dostał oklaski, a nie karę...

A jeżeli chodzi o system, według jakiego są przyznawane kary. Tam są widełki, a Komisja Ligi najwyraźniej rzuca kostką, jaką długość kary wybrać.

Dlatego pod tekstem o tym, że z Lechią będzie nam sędziował Przybył napisałem, że najważniejsze jest, by sędzia nie przeszkadzał. A z resztą damy sobie sami radę.

ludzik - 08.03.2018 22:23:14, *.centertel.pl

Lecha to nie ma co promowac bo i tak w tym sezonie jest udupiony. Musieliby wszystkie mecze wygrac zeby miec mistrza a jagielonia i Legia wszystko przegrac. Raczej watpliwy scenariusz

syjon85 - 08.03.2018 22:51:08, *.play-internet.pl

zdecydowanie za dużo te trzy mecze kary ... ale i z tym sobie poradzimy ... nikt Nas nie złamie, nikt Nas nie powstrzyma przed zdobyciem Mistrza Polski ....

Hiszpan - 08.03.2018 23:05:51, *.play-internet.pl

Słuszna kara za ten bandycki faul. Jako kibic Legii mówię że ten faul był od początku prymitywną odpowiedzią na bezsilność i frustrację.

ras - 08.03.2018 23:20:43, *.stargard.vectranet.pl

żółta to max !

Kibo(L) - 09.03.2018 00:10:18, *.centertel.pl

... w tej sytuacji i z taką formą to szkoda ze nie moze zagrać na środku obrony Remy z Dąbrowskim a za Antolića .... Jodła

mca - 09.03.2018 00:32:33, *.IP.cloudmosa.com

Ta w bramce Boruc a wnapadzie Zeigbo!

Bubu - 09.03.2018 05:36:30, *.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pan Mielarski , to taki byl

tekken (L) - 09.03.2018 06:55:16, *.92

Słusznie- to jest dla nas nauczka, że musimy wygrywać grą, a nie faulami grając ostro albo przypadkiem. Jeszcze jest czas na wyciągniecie wniosków.
Pazdan zwłaszcza ty uważaj , bo taki jest twój styl gry i kiedyś dostanie się za to zespołowi.
Moim zdaniem lepiej puśćmy gola (akcje) i odróbmy, bo mamy potencjał niż głupio ostro faulujmy i się osłabiajmy.

Mundial w Rosji - 09.03.2018 07:25:17, *.centertel.pl

Dla mnie za taki faul powinien zostać na 5 męczy zawieszony. Jak to nie był ostry faul to ja jestem baletnica. Widać kto w piłkę nie gra ten nie wie. Pozdrawiam

Syk - 09.03.2018 07:52:29, *.play-internet.pl

Gienek i Wolfik-a zdajecie sobie sprawę ze Jodlowiec i Dąbrowski już w Legii nie grają;)znaFCy!:)

rob - 09.03.2018 08:26:17, *.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@arek
Tam gdzie są widełki przy podejmowaniu decyzji tam zawsze będą kontrowersje. Przepisy piłkarskie powinny być zerojedynkowe. Atak wyprostowaną nogą? - czerwona i ileśtam meczy pauzy.
Ręka w polu karnym? - bezdyskusyjny rzut karny. A tak to zawsze będzie gadane jak przy karnym z amicą. Niby wszyscy "znafcy" potwierdzają, że ręka ewidentna i, że Marciniak nie popełnił błędu ale mędzą i kwękają, że to, że tamto, że sramto...
Jestem w 100% pewien, że jeśli taka sytuacja miałaby miejsce na Antolicu a sprawcą faulu by był trałka-srałka to wszyscy - łącznie z Tobą brachu i ze mną - krzyczeli by, że dożywotnia dyskwalifikacja a nie 3 mecze dla bandyty. Ot stara prawda, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dopóki leśne dziadki przy zielonym stoliku będą decydować kto, za co i ile ma dostać kary dopóty będą kontrowersje.
amen

@rek do rob - 09.03.2018 08:50:24, *.dynamic.chello.pl

Siemka bracie... I o to właśnie mi chodziło w moich postach: kto, jak i dlaczego ustala wymiar... Bo ja także od jakiegoś czasu czuję, iż kary ustalane są "od czapy"... Wszędzie przepisy są jasno określone: KK - ile lat grozi za jakieś konkretne przestępstwo... KD - ile punktów grozi za dane wykroczenie drogowe... Tylko kuźwa PZPN nie może ustalić jasnego i klarownego Kodeksu Przewinień i Kar tak, aby sędziowie, piłkarze i kibice od razu wiedzieli jaka kara za jakie przewinienie boiskowe... Dlatego mamy to co mamy na boiskach i w tzw. kuluarach piłkarskich, czyli "Piłkarski Poker 2"... Pozdro (L)

Do bysior - 09.03.2018 09:12:07, *.play-internet.pl

A miałem nadzieję że masz bana konfituro z k6.

mietek - 09.03.2018 09:14:38, *.internetia.net.pl

@ @rob: Kolego, jakby Trałka-Pałka w ten sam sposób wjechał w Antolicia, to by tego sędzia nie zauważył, a na kamerach VAR-u nagle by wystąpił zanik obrazu. Ten typ jest traktowany na szczególnych warunkach za bycie kumplem Marciniaka.

@ @rek: Brachu, ale w KK też masz widełki :)

@rek do mietek - 09.03.2018 09:17:45, *.dynamic.chello.pl

W KK także jest pojęcie "recydywy"... Dopisują latka do pajdy... A w naszej ekstraklapie jakoś Srałka nigdy tego nie odczuł na własnej doopie... Pozdro (L)

Arek - 09.03.2018 09:20:23, *.centertel.pl

To było pewne. Mnie tylko zastanawia czemu tak późno leśne dziady podały to jak prawie 2 tygodnie minęły od tamtego wydarzenia.

@rek do Arek - 09.03.2018 09:26:19, *.dynamic.chello.pl

Bo leśne dziady patrzyły na rozwój sytuacji i jak spostrzegły, iż (L)egia dopisuje sobie kolejne 3 pkt po meczu z łachem, to od razu postanowili nas "skarcić" tak na zapas, abyśmy nie daj Boże zdobyli kolejne MP... Dlatego koniec oglądania się na innych... Przeciwko (L)egii zmontowana jest silna spółdzielnia i musimy wygrywać wszystko do końca, nie patrząc na układy... Je.ć PZPN... Pozdro (L)

Jarzabek - 09.03.2018 10:47:20, *.jmdi.pl

Siemano Bracia, chodzi mi po glowie jeden mecz ze zboczona, kiedy to gracz zboczonej wyelminowal ostrym wejsciem jednego z naszym graczy ( kontuzja 4-6msc, nazwiska nie pamietam) Ktos kojarzy jaka byla za to kara ? wydaje mi sie, ze nawet w meczu byla zolta kartka a potem bez zadnych konsekwencji, moze ktos przyblizyc sprawe ?

mietek - 09.03.2018 11:10:29, *.internetia.net.pl

@ @rek: No jest, to prawda. Ale jest też pojęcie "skruchy", a Pałka tak się zawsze "kaja", że mu odpuszczają ;)

Jak będziemy w kraju najmocniejsi (jak w połowie lat 90.), to nam nikt nie podskoczy, bo nawet sędziowie nie dadzą rady nic wydrukować.

do Hiszpan - 09.03.2018 11:31:32, *.134

taaa, frustracja w 10 minucie meczu, ty sie puknij w ten pusty

dino - 09.03.2018 11:40:37, *.201

@Jarzabek
Pewnie chodzi Ci o faul Tosika na Saganowskim

0055gp - 09.03.2018 11:46:57, *.211.ipv4.supernova.orange.pl

widzę, że temat nie milknie, dlatego napiszę jeszcze raz swoje przemyślenia - jeszcze raz ponieważ już dwa razy pisałem na ten temat i mój komentarz nigdy się nie pojawił mam nadzieję, że w wyniku błędu na łączach. Po pierwsze prosiłbym Kolegów o przypomnienie kiedy w epoce VAR sędzia po pokazaniu żółtej kartki sprawdzał zapis w celu zaostrzenia kary, takich fauli jak Antolica zdarza się po kilka w każdej kolejce, raz była chyba odwrotną sytuacja.
I drugie spostrzeżenie, że nagonka na Legię będzie wzrastać, a spowodowane to prawdopodobnie jest wypowiedziami Pana Prezesa, że Legii należą się większe pieniądze z praw telewizyjnych, oraz, że nasz klub jest motorem napędowym ligi.

Dziadek 46 - 09.03.2018 12:50:18, *.215

O ile dobrze pamiętam to w zeszłym sezonie tylko wyłącznie LEGIA została ukarana za wulgaryzmy.Na innych stadionach nie bluzgają.

Wolfik - 09.03.2018 13:44:39, *.238

@rek: Za wykroczenia w przepisach drogowych dostaję się punkty i mandat w wysokości.....konia z rzędem temu kto odgadnie co powie jego wysokość policjant. Widocznie takie prawa lubią nasi prawnicy ustalać, można się domyślić dlaczego.

olew - 09.03.2018 14:22:42, *.warszawa.vectranet.pl

kara jest rozsądna , to z trybun niewidoczne było , ale chamskie strasznie, zaś co do nagonki na Legiunię, ona jest , ale ta kara to nie jest jej element, jednak nie takie nagonki już przeżyliśmy... ja lubię jak nas trochę nie lubią

@rek - 09.03.2018 14:31:33, *.dynamic.chello.pl

do 0055gp

Masz rację, iz nagonka na (L)egię jest i będzie z dnia na dzień wzrastać... A my wiedząc to, powinniśmy się trzymać razem, a nie skakać sobie do gardeł na tym forum... Nasze forum jest otwarte dla wszystkich i wszelakie trole z innych klubów mają z nas tutaj bekę na całego...

Mamy dumne hasło: "Cała (L)egia zawsze razem...!!!"
Ale te hasło staje się pustym hasłem bez pokrycia...
Bo co to jest (L)egia...???

Wszak (L)egia to: piłkarze, kibice, tradycja, barwy, zarząd, trenerzy, pracownicy klubowi... A więc skoro "Cała (L)egia zawsze razem", to dlaczego my kibice (L)egii..:

- skaczemy sobie do gardeł i obrażamy siebie nawzajem przy byle poście, zamiast kulturalnie wymieniać swoje poglądy na dany temat...???
- obrażamy co poniektórzy i wyzywamy naszego prezesa (L)egii, skoro on dla Naszego Klubu chce jak najlepiej...???
- dlaczego wyszydzamy i drwimy z trenera RJ, nawet nie dając mu minimum roku zaufania, aby dokończył zmiany w zespole...???
- dlaczego niektórzy "kibice" szkalują teraz Antolica i domagają się dla niego nawet 5-6 meczów kary...??? A może od razu gilotyną go ściąć...???
- dlaczego nie doceniamy jakości poszczególnych nowych piłkarzy i faktu, iż ci nowi piłkarze chcą teraz grać dla (L)egii Warszawa, aby nam kibicom sprawić niejedną miłą niespodziankę...???

Do cholery jasnej...!!! To tak ma wyglądać pusty frazes/slogan "Cała (L)egia zawsze razem"...??? Czy my jesteśmy w ogóle zjednoczeni...??? Czy my kibice gotowi jesteśmy bronić naszych piłkarzy i trenerów, czy będziemy im tylko dowalać z każdej strony...??? Cała liga przeciwko nam... Całe PZPN przeciwko nam... Kibice innych klubów przeciwko nam... Teraz i my kibice przeciwko sobie nawzajem...??? Ręce opadają... Do dupy z tym hasłem "Cała (L)egia zawsze razem..." Pusty slogan... Pozdro (L)

Daszka - 09.03.2018 16:23:22, *.dynamic.chello.pl

~ @rek (h:14.31) - zawarte w Twoim poście postulaty i spostrzeżenia popieram w całej rozciągłości!
Moja rada na wypisy trolli i "sprawnych inaczej" - bezwzględnie nie podejmować z nimi polemiki na naszym serwisie. Brak reakcji i taniego poklasku prawdopodobnie wielu z nich zniechęci do dalszej tego typu "aktywności".

Wolfik - 09.03.2018 16:54:58, *.dynamic.mm.pl

@rek: Cóż... do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Nie tyle fizycznie, co mentalnie. Wiele razy pisałem o tym, by nie obrażać nikogo kto ma odmienne zdanie. Oczywiście, grochem o ścianę - już nie zwracam na to uwagi.

W naszym kraju to takie fajne dosrać komuś anonimowo, prawda? Jacy wówczas zadowoleni, ba dumni z siebie jesteśmy.

Kolego, pozostaje życzyć Tobie cierpliwości i jak napisał Kolega Daszka - olewać.

- 09.03.2018 18:45:03, *.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@0055gp
Poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię z tym VAR. Poczytałem trochę a dodatkowo właśnie oglądam mecz Górnika z Zagłębiem gdzie była niemal bliźniacza sytuacja. Matras wyprostowaną nogą wjechał w zawodnika górnika za co od razu dostał czerwo. Sędzia jednak skorzystał z VAR, żeby utwierdzić się w przekonaniu co do zasadności podjętej decyzji i po videoweryfikacji zdania nie zmienił. Co ciekawe komentatorzy w tym A. Strejlau potwierdzili, że VAR może być użyty tylko w przypadku właśnie ewentualnego obniżenia kary. To samo było w animowanych zajawkach przed rozpoczęciem transmisji. Nie ma mowy o stosowaniu VAR aby karę zaostrzyć. W myśl przepisów VAR stosuje się w 4 przypadkach:
- gole,
- rzuty karne,
- bezpośrednie czerwone kartki,
- identyfikację zawodników (przy zmianach i boiskowych zajściach).
Żeby była jasność - Antolić jak najbardziej na czerwoną kartkę zasłużył. Niemniej jednak sędzia karając go żółtą kartką raczej nie miał podstaw do korzystania z VARu. Literalnie to Antolić powinien zostać na boisku z żółtą kartką bo taka decyzja pierwotnie została podjęta.
Ciekawe w takim razie czy taki argument byłby ewentualnie podstawą do złożenia protestu.
amen

rob - 09.03.2018 19:11:40, *.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

O fuck tyle jechałem o anonimach a sam podpisałem się przecinkiem. Zrzucam to na karb tego, że komentarz pisany w telefonie.
Zatem prostuję. Powyższy komentarz napisałem ja czyli rob

mietek - 09.03.2018 21:58:25, *.internetia.net.pl

@rob: Jeżeli nawet, to chyba już po kiełbasie. Bo Antolić jeden mecz kary odcierpiał. A gdyby nawet teraz Legia złożyła odwołanie, to przecież Komisja Ligi "ma czas". Im się nie spieszy.