Piotr Stokowiec - fot. Mishka / Legionisci.com

Stokowiec: Najbardziej potrzebujemy punktów

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Niedzielne starcie zapowiada się bardzo ciekawie. Wyjdziemy na Legię bez kompleksów, ale nie chcę składać żadnych deklaracji, bo to jest sport. Ci co przyjdą na stadion na pewno nie pożałują. Zdaję sobie sprawę z tego, że oczekiwania w Gdańsku są duże. Przygotowujemy się na to, by je udźwignąć - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, który kilka dni temu objął posadę trenera Lechii Gdańsk.

- Chcemy grać tak, żeby kibice byli zadowoleni. Obecnie najbardziej potrzebujemy punktów i skuteczności. Piękno gry schodzi na dalszy plan. Wiemy, że kibice chcą widzieć walkę, zaangażowanie i determinację. Mam nadzieję, że pokażemy to już w niedzielę, bo na takie mecze jak z Legią czy Lechem nie trzeba nikogo dodatkowo mobilizować.

- Nie chcę zdradzać taktycznych planów na mecz z Legią. W ostatnich dniach każdy zawodnik miał szansę, by się pokazać. Myślę, że nowe otwarcie powinno dobrze podziałać na piłkarzy. Na pewno wybiorę najlepszą osiemnastkę meczową, jaką można wybrać i wystawię najbardziej optymalny skład. Mecz z Legią jest w dobrym czasie, by to przełożyć na czyny. Na pewno będziemy chcieli grać bardziej agresywnie, by szybko przerywać akcje rywala i z drugiej strony, by nie tracić łatwo piłki.

- W tym tygodniu, oprócz tego, że pracowaliśmy na sferą taktyczno-techniczną, spotkaliśmy się wieczorem i porozmawialiśmy w gronie drużyny. Jestem zbudowany tym, co usłyszałem od piłkarzy. Rozmawialiśmy bardzo otwarcie i wiem, że piłkarze są świadomi swoich słabych stron, ale też zdają sobie sprawę z tego, co potrafią. To wszystko daje duże nadzieje na najbliższą przyszłość. Wiem, że czeka nas dużo pracy, ale ona jest już wykonywana.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (14)

legiunia23 - 09.03.2018 16:33:59, *.static.ip.netia.com.pl

Mądry trener aczkolwiek mam nadzieję ze jego misterny plan odpali dopiero po meczu z Legią

Paw - 09.03.2018 16:34:49, *.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Haah
Lechia LEGIA 1:3

Pio - 09.03.2018 16:47:42, *.dynamic.chello.pl

Trochę szkoda że nowa miotła trafiła na Nas, no ale tylko 3pkt dla Legii

JANUSZ - 09.03.2018 17:20:47, *.236

STOKOWIEC... KOLEJNY SKOCZEK PO KLUBACH. AH W NASZEJ LIDZE CIĄGLE TO SAMO. ZARAZ WRÓCI URBAN , MICHNIEWICZ I INNI.

Kristof - 09.03.2018 17:46:35, *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Oj Piotrek nic Ci nie pomoze w porazce.Nawet gdybyscie zagrali najlepszy mecz w sezonie,to i tak zostaniecie bez punktow.Dlaczego???Bo gracie z Legia.Wszyscy lacznie z PZPN i sedziami beda robisz wszystko,zeby Legia wygrala.Smutne,ale prawdziwe.

Kie(L)bachy w góre!!! - 09.03.2018 17:49:02, *.dynamic.chello.pl

Ty dziadygo ruda, ogolimy was 4-0. TYLKO LEGIA!!!

skreem - 09.03.2018 20:11:07, *.dynamic.chello.pl

"(...) wystawię najbardziej optymalny skład" - albo coś jest optymalne albo nie jest, nie może być "mniej" lub "bardziej" optymalne. Z matury z polskiego pewnie była naciągana trója, co?

Kibic(L) - 09.03.2018 21:01:40, *.lsas.aero

kristof to ty pisałeś o tym że o Dąbrowskiego biją się real z barcą ... ty czar... ped... z k6 masz coś z deklem pewnie wczoraj ze swoim partnerem obaj świętowaliście dzień kobiet i jeszcze cię trzyma, wypad z tej strony głąbie...
twojej polonii swego czasu pomagano w zdobyciu MP.

AAA - 10.03.2018 00:29:39, *.dynamic.chello.pl

Do Kristof-jest promocja w aptekach DOZ,przecenili maść na ból dupy,bierz bo na pewno wykorzystasz..buhaha

Taaa - 10.03.2018 20:20:10, *.128.ipv4.supernova.orange.pl

Widać że niektórzy mają ból doopy na stałe i kompletny brak dystansu nie wspominając o poczuciu humoru. Poszukajcie innych wpisów kristofa. Sugeruję rezerwę

Do Taaa, - 10.03.2018 21:14:56, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Rezerwę ? Gdyby Kristof żartował , to nie powiedział by tego ostatniego zdania ( ''smutne ...'') . Czyli , że on tak na poważnie . Albo to ostatnie zdanie za bardzo poważnie zabrzmiało . Mógłbym zostań psychologiem , analitykiem , rozkminiaczem , obserwatorem z ramienia , interpretatorem albo jakimś ... nieważne . Nara .

do Kristof - 10.03.2018 22:29:17, *.elartnet.pl

Naćpałeś się, leszczu?

Taaa - 11.03.2018 00:46:18, *.128.ipv4.supernova.orange.pl

Zostanę jakimś nieważne

Do Taaa - 11.03.2018 17:51:53, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tam literówka była , miało być ''zostać '' ( że ja ) . Pozdro .