Mauricio - fot. Jacek Prondzynski / legia.com

Mauricio: Lazio chce, abym regularnie grał

Woytek, źródło: se.pl / Super Express

W piątek trener Romeo Jozak zapowiedział, że Mauricio znajdzie się w osiemnastce na mecz z Lechią, ale spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych. - Przez ostatnie miesiące nie grałem w Lazio, ale trenowałem z drużyną. Brakuje mi rytmu meczowego, jednak jestem doświadczony, to mi pomoże w szybkim wejściu do drużyny. W ostatnim tygodniu ciężko trenowałem i czekam na szansę - mówi Brazylijczyk w rozmowie z Super Expressem.

Zawodnik opowiedział, że wychował się na faweli i tam nauczył się życia. - Wielu moich kolegów z dzieciństwa już nie żyje… Mnie w pewnym sensie uratowała piłka. I matka, która gdy trzeba było, nie szczędziła lania mnie i braciom. Futbol i twarde wychowanie pomogły mi uniknąć tej złej drogi. W szkole codziennie spotykałem zło - wspomina Mauricio.

Nowy stoper Legii przyznał, że niewiele brakowało a zamiast do Legii trafiłby do Chin, ale sprawa upadła w ostatniej chwili.
- Nie wiem jakie plany ma wobec mnie Lazio. Wiem jedno: rzymianie chcą, abym teraz regularnie grał w Legii. A czy potem będą chcieli odzyskać pieniądze, które zapłacili za mnie Sportingowi, czy coś innego się wydarzy, tego jeszcze nie wiemy. Ja widzę dwa wyjścia: pokażę się tu i albo pójdę do innego dobrego klubu, albo, jeśli obie strony będą tego chciały, to zostanę w Legii i będę pomagał pisać historię tego klubu - powiedział Brazylijczyk.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.



przeczytaj więcej o:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (26)

@rek - 10.03.2018 09:14:51, *.dynamic.chello.pl

Słowa klucz: "będą chcieli odzyskać pieniądze, które zapłacili za mnie..."... A ponoć czasy niewolnictwa dawno minęły... Ot, taki żarcik na poranek...;))) Kurczę, szkoda by było, jeśli u nas się odbuduje i pokaże z dobrej strony, aby potem pojechać do Chinoli... Pozdro (L)

Juri - 10.03.2018 09:49:15, *.centertel.pl

Dobry grajek mówi że jest.
Cafu też ładnie mówi.
Paka na mistrza ja ta lala.

Sawo - 10.03.2018 09:56:38, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Jak to jest w koncu z tym jego wypozyczeniem? Na pol roku czy poltora roku?

Redakcja (LL!): Pół. Półtora roku to Cafu.

Oczko - 10.03.2018 10:14:34, *.centertel.pl

Ty mi tu farmazonów nie praw ze cos tu bedziesz chciał tworzyć ... chyba ze syna lub córkę z aparatkami z klubów zamkniętych w dzien .

Sawo - 10.03.2018 10:23:10, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Dzieki

Marian - 10.03.2018 10:38:38, *.centertel.pl

Wyglada jak tancerz Agustin Egurrola

Raf - 10.03.2018 10:59:25, *.3-1.cable.virginm.net

Jeżeli on nie zagra teraz kiedy nie ma Astiza i Jedrzejczyka to po co on został wypożyczony?

Paweł do @rek - 10.03.2018 11:31:06, *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

No widzisz, czasy się zmieniły i nazewnictwo. Zamiast handlarzy niewolników są menadżerowie, zamiast gladiatorów są piłkarze. Tyle tylko, że oni nie walczą o wolność jak kiedyś, ale są na dobrych kontraktach. Ludzie dalej chodzą, malują twarze i oklaskują współczesnych gladiatorów na arenach. Chleba i igrzysk.

Matt - 10.03.2018 11:45:41, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Złej przeszłości klubowej to on nie ma.

jarekk - 10.03.2018 13:52:35, *.46.rev.metrointernet.pl

z tymi o śniadej karnacji tak jest, wyleczą kontuzje a potem wybiorą cieplejszą Grecję.

dex - 10.03.2018 16:40:01, *.play-internet.pl

Byle byś nam nie grał na nerwach.

kalosz - 10.03.2018 17:12:28, *.dynamic.mm.pl

brawo-moze sie ogrywac na poczatek w rezerwach :D

Wolfik - 10.03.2018 17:38:29, *.dynamic.mm.pl

@Raf: Zagra, jak będzie gotowy - czyli gdzieś tak w maju :).

rob - 10.03.2018 18:05:45, *.dynamic.chello.pl

Po początkowej euforii Mam jednak poważną wątpliwość czy tego typu transfery są dla Legii pożyteczne. Z wypowiedzi zawodnika można wyciągnąć wniosek, że Legii ten transfer nie kosztuje nic. Prawdopodobnie Lazio wziął na siebie ciężar regulowania zobowiązań kontraktowych. I to jest na pewno dobra wiadomość - jeśli to oczywiście prawda. Druga korzyść to tak jak w przypadku Eduardo aspekt marketingowy. Do piłkarskiego świata idzie czytelny komunikat, ze Legia to solidna firma, że grają tu zawodnicy z silnych europejskich lig i potencjalni kandydaci z letniego okienka szukając tej przysłowiowej kropki nad i przy podejmowaniu decyzji mogą się tym sugerować. Zresztą mamy tu przykład Remyego i Cafu, którzy przyznali, ze obecność w kadrze Eduardo miała dla nich znaczenie przy podjęciu decyzji.
Pytanie tylko czy ceną za to nie jest czasem to, że Mauricio ma „niejako zagwarantowane” minuty w wyjściowej jedenastce? Czy przychodząc na niespełna pół roku de facto nie osłabia drużyny zamiast być jej realnym wzmocnieniem? Załóżmy, ze po meczu z Lechią wskoczy do składu i zagości tam na dłużej. Załóżmy tez, ze regularna gra spowrotem wywinduje go na wysoki poziom. Legia nie ma prawa pierwokupu, nie ma żadnej klauzuli co do ceny. Zawodnik ogra się i za pół roku odejdzie osłabiając kadrę przed europejskimi pucharami. Bo chyba nikt nie ma wątpliwosci, ze zostanie u nas na dłużej. (...) Niewiele brakowało a zamiast do Legii trafiłbym do Chin, ale sprawa upadła w ostatniej chwili...(...)
Widać, że to gdzie gra jest dla niego sprawą drugorzędną.
Z wszystkich zimowych wzmocnień to wydaje mi się najsłabsze.

Szparej - 10.03.2018 18:38:56, *.centertel.pl

@rek jak smutno czytać Cię łbie

Maro-L - 10.03.2018 21:04:17, *.jmdi.pl

@ kristof Ilu jeszcze kibiców ma ci pocisnąć żebyś zrozumiał że jesteś zerem i te tWOJE wpisy są żałosne .Gamoniu ogarnij się

@rek do rob - 10.03.2018 21:07:02, *.dynamic.chello.pl

Lazio pokrywa wszelakie koszty Mauricio... Co do przydatności Mauricio w (L)egii to mamy 2-3 potencjalne korzyści...
1 - łapie szybko kontakt z zespołem i od razu jest w grze przez całe wypożyczenie... (to "+" dla nas...)
2 - w świat idzie dobre info, iż (L)egia to naprawdę dobry europejski średniak, gdzie można odbudować formę i zdobyć lepszy kontrakt, jak np.: Sa, Prijo, Nico, VOO, Moulin, Gui, Mauricio (to także "+" dla nas...)
3- po okresie wypożyczenia negocjujemy z Lazio kolejne wypożyczenie lub wykupujemy Mauricio po dość korzystnej cenie (chyba kolejny "+" dla nas...)

Tak czy siak za kilka meczy będziemy "bardziej" doinformowani...:))) Pozdro (L)

!(L)! - 10.03.2018 22:15:15, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Malarz
Broź Remy Mauricio Hlousek
Mączyński Vesović
Radović Cafu Hamalainen
Niezgoda
RAM PAM PAM :) Czemu taki a nie inny sklad patrząc jak jedza jedznie gra pazdan z nim jedznie tez gra na dzien dzisiejszy .

rob - 10.03.2018 22:54:02, *.dynamic.chello.pl

@arek
No własnie tu mam wątpliwość. Zgadzam się z pkt.2, że jest duża korzyść marketingowa, ale 1 i 3 są dyskusyjne.
Jeżeli załapie się do składu to zabierze miejsce innemu zawodnikowi a prawdopodobnie i tak nie zostanie na puchary więc przed najważniejszymi meczami (Mistrzostwo ma być zdobyte bezdyskusyjnie) być może konieczne będzie zgranie defensywy na nowo.
Czytałeś wywiad? Ruscy mogli go mieć za 3 mln, ale wzięki na wstrzymanie a po zdobyciu mistrzostwa Lazio krzyknęło już 6 mln i temat upadł. Tu może być podobnie. W biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

@rek do rob - 11.03.2018 08:35:25, *.dynamic.chello.pl

Pytania kolego drogi:
1 - a niby komu zabiera teraz do czerwca miejsce w składzie Mauricio..? Masz na myśli krytykowanego na forum Pazdana czy wyszydzanego na forum Astiza..?
2 - czy uważasz, iż jeśli u nas się Mauricio do czerwca sprawdzi, to Lazio nie będzie chciało go na dłużej nam wypożyczyć, aby Mauricio zagrał z nami na jesieni w pucharach i tym samym podbić jeszcze bardziej jego wartość rynkową..? Bo ja wierzę w takowy scenariusz... Tak więc, jak sam widzisz moje scenariusze 1 i 3 też są możliwe...;))) Pozdro (L)

Kipkorir - 11.03.2018 09:10:51, *.dynamic.chello.pl

Dodatkowy plus gdyby teraz przed mundialem Pazdan trafił na ławę. Może w końcu wziąłby się do roboty, a i transfer zagraniczny by mu wybiło to z głowy.

fan - 11.03.2018 09:15:24, *.dynamic.chello.pl

Wszystko fajnie ale martwi mnie gra Legii, Miodek ściągnął naprawdę jak na polską ligę mega zawodników ale wyników nie ma , dostaliśmy w pupę od Jagi a tam nie ma zawodników tej klasy . Czy czasem problem nie leży w Romeo? ??

L z URS do @rek - 11.03.2018 10:14:40, *.warszawa.vectranet.pl

Skad kolego wiesz ze Lazio pokrywa wszystkie kosztu Mauricio ? PS pisal ze ma kontrakt 1.5 mln eur i Legia pokrywa polowe

tfj83 - 11.03.2018 10:46:46, *.dynamic.chello.pl

Podoba mi się to, co ten koleś mówi. Bez cukrowania, pitolenia o budowie wielkiego klubu. Chce się pokazać, jak się uda, i wszystko się zgra to zostanie i będzie tworzył historię, jak nie to nie. I git. Rzygam już tymi, co są przeszczęśliwi, że tu przyszli, a po roku chcą odejść.

@rek do rob - 11.03.2018 13:34:15, *.dynamic.chello.pl

A tak na marginesie, to majstersztyk marketingowy to może zrobić Lechia Gdańsk... Pamiętasz, jak kilka tygodni temu wspominałem o "grajku"z Indonezji E.M. Vikri..? Większość mi pisała, iż to jakiś fake... A tutaj proszę Lechia go kupiłai teraz dla Lechii szykuje się "marketingowa żyła złota"... Kilkaset tysięcy fanów na Instragramie x ilość koszulek z jego numerem boiskowym x 100 $ za koszulkę = dla Lechii krocie...:) Biznes... Pozdro (L)

Wolfik - 11.03.2018 14:11:33, *.dynamic.mm.pl

@rob: Ostatnim akapitem odpowiedziałeś sobie - i innym - na temat przydatności (lub nie) zawodnika do zespołu.
Normalnie, gdyby gość był w formie nie byłoby tematu ze względów na koszt. Ale że formy nie ma, to przyszedł do nas gdzie albo się odbuduje (i w lecie już go nie będzie) albo nie odbuduje i wówczas....no właśnie, co?

Jedyny plus - jak dla mnie - to małe ryzyko. Bo jeśli z marszu odpali zyskamy (chwilowo, ale jednak) dobrego zawodnika. A jeśli pomyśleć długofalowo - takie wypożyczenia są kompletnie bez sensu. Ale już pisałem - jak się nie ma kasy, to się bierze co dają.