Niezgoda pokonuje Kuciaka - fot. Mishka / Legionisci.com

Lechia Gdańsk 1-3 Legia Warszawa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 3-1 i zrównała się w tabeli z nadal liderującą Jagiellonią. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili po golu Jarosława Niezgody. Po zmianie stron do siatki trafili William Remy oraz Michał Kucharczyk. "Wojskowi" zaprezentowali się solidnie chociaż nie ustrzegli się błędów. Tego dnia w Legii zadebiutowali Cafu, Mauricio i Iloski, a pierwszego gola zdobył Remy.

Mecz lepiej rozpoczęła Lechia, która atakowała Legię wysokim pressingiem. Mistrzowie Polski początkowo mieli kłopoty z wyprowadzaniem akcji. W 10. minucie Lechia mogła objąć prowadzenie. Sławomir Peszko nie zdołał jednak skierować piłkę do siatki po wrzutce z prawej strony. Za moment odpowiedział atomowym uderzeniem Cafu. Próbę Portugalczyka z dużym trudem obronił Dusan Kuciak.

W 17. minucie mogło być 1-0 dla "Wojskowych". Radović główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Dobijał jeszcze Cafu, jednak wprost w bramkarza gospodarzy. To była dotychczas zdecydowania najlepsza okazja dla mistrzów Polski. Siedem minut potem Legia objęła prowadzenie! Marko Vesović przejął piłkę jednemu z przeciwników, podał do wychodzącego na czystą pozycję Jarosława Niezgody, a ten spokojnie pokonał Kuciaka.

Po strzeleniu gola Legia nieco się cofnęła. Było to tylko z pożytkiem dla Lechii, która miała dwie szansa przed przerwą. Najpierw Adam Chrzanowski główkował nad Malarzem, a ten ostatkiem sił zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Tuż przed przerwą jeszcze Paixao. Portugalczyk był o krok o skierowania futbolówki do siatki po wrzutce ze skrzydła.

Tuż po zmianie stron Kucharczyk był bliski strzelenia gola, ale jego główkę po rzucie rożnym świetnie obronił Kuciak. Za moment Słowak był już jednak bezradny! Wrzutka do Williama Remy'ego, a ten z bliska głową do pustej bramki. W tym momencie było już pewne, że mistrzowie Polski wywiozą z Gdańska trzy punkty, ponieważ rywalom odebrało to ochotę to gry.

W 52. minucie kolejne trafienie! Kucharczyk pobiegł prawym skrzydłem i w dużym zamieszaniu strzelił po długim rogu obok bezradnego Kuciaka. Znakomity początek drugiej połowy w wykonaniu legionistów. Kibice gospodarzy wyrazili swoją dezaprobatę co do rezultatu, ale Legia nadal kontrolowała wydarzenia na boisku. Po godzinie gry Patryk Lipski uderzył z wolnego, lecz wysoko nad bramką.

W 66. minucie gol dla gospodarzy. Simeon Sławczew skorzystał z nieporozumienia między Pazdanem oraz Mauricio i mocnym uderzeniem z półwoleja pokonał Malarza. Gospodarze uwierzyli jeszcze w swoje możliwości i starali się przeprowadzać szybkie ataki. Dziesięć minut przed końcem wprowadzony na boisko Cristian Pasquato huknął z półwoleja i Kuciak zdołał odbić piłkę do boku.

Lechia Gdańsk 1-3 (0-1) Legia Warszawa
0-1 24' Niezgoda
0-2 48' Remy
0-3 52' Kucharczyk
1-3 66' Sławczew

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski (78, 22. Filip Mladenović), 23. Grzegorz Wojtkowiak, 30. João Nunes, 20. Adam Chrzanowski, 21. Sławomir Peszko - 7. Miloš Krasić (55, 9. Patryk Lipski), 35. Daniel Łukasik, 6. Simeon Sławczew - 19. Marco Paixão, 28. Flávio Paixão (55, 11. Grzegorz Kuświk).

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 20. Marko Vešović (90, 40. Brian Iloski), 44. William Rémy, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 26. Cafú, 31. Krzysztof Mączyński (77, 8. Cristian Pasquato), 32. Miroslav Radović (60, 3. Maurício) - 18. Michał Kucharczyk, 11. Jarosław Niezgoda, 53. Sebastian Szymański.

żółte kartki: Chrzanowski, Wojtkowiak, Sławczew - Pazdan, Maurício, Pasquato.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 12 021.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (53)

mm - 11.03.2018 19:54:37, *.dynamic.mm.pl

Najwyższe wygrane Legii w Gdańsku

2. 1949, 1949.10.23 Lechia Gdańsk - Legia 0-3

7. 1956, 1956.03.18 Lechia Gdańsk - Legia 1-3
29. 1995/96, 1995.09.17 Lechia Gdańsk - Legia 1-3
47. 2015/16, 2015.10.31 Lechia Gdańsk - Legia 1-3
54. 2017/18, 2018.03.11 Lechia Gdańsk - Legia 1-3

KuchyKing - 11.03.2018 19:55:08, *.dynamic.chello.pl

MECZ O DZIWO WYGRANY NA KOMPLETNYM LUZIE..

bebe - 11.03.2018 19:55:49, *.200

mauricio to KATASTROFA

Zibin55 - 11.03.2018 19:55:52, *.play-internet.pl

Dluuuga droga do zgrania zespołu ale indywidualnie niezłe.
Nareszcie dobry Kucharczyk, wolny Cafu i Rado tez ale dla mnie REWELACJA to Remy. Gość musi grać jak dziś w drugiej połowie w pomocy i da nam mnóstwo radości .

bebe - 11.03.2018 19:56:01, *.200

mauricio to KATASTROFA

wachteL - 11.03.2018 19:57:26, *.centertel.pl

Dziękujemy za 3 pkt. Pazdan na ławę albo do sklepu.Arek Malarz na swoim dobrym poziomie.

Brawo Michał! - 11.03.2018 20:04:59, *.play-internet.pl

Kucharczyk na swoim dobrym poziomie. W grze kombinacyjnej, w obronie i ofensywie. Tak jest! Mocno Legia!

Legionista - 11.03.2018 20:05:19, *.226

Ważne 3 pkt - Jeszcze potrzebujemy 1 pkt i będziemy mieli (L)idera. Brawo dla Radovicia - Nie jest w formie, ale znacznie jest lepszy niż Hamalainen lub Pasquato. Teraz czeka nas mecz z Wisłą i będzie to trudny mecz!! Należy się skupić i wygrać - Możliwe, że po następnej kolejce będziemy liderem :) A potem Mistrzem. Amika zaczyna też grać - U nich pewnie jest tak, że jak przegrają to stracą Mistrza i Trenera który jest słaby - Prawdopodobnie oni i Jagiellonia będą najgroźniejszymi rywalami do Mistrza.

wwwojtecky (L) - 11.03.2018 20:05:42, *.netfala.pl

Dobry mecz, to dobry mecz! A ten był dobry :-)

Wolfik - 11.03.2018 20:05:48, *.dynamic.mm.pl

Wygrana z będącą w wyraźnym kryzysie Lechią była obowiązkiem i to zadanie drużyna wykonała. Brawo. Dobry występ Szymańskiego, Remy, Krzyska Mączyńskiego, Niezgody i Kucharczyka. Poprawny reszty graczy. Najgorzej wypadł nowy Mauricio, ale jak to mówią - pierwsze koty....

Nieco martwi mnie niedokładność w rozgrywaniu piłki, ale rozumiem że zespół musi się zgrać (i musi się to stać szybko, teraz nie będzie już nieważnych spotkań).

Wisła zapewne wyżej poprzeczkę postawi.

do WSZYSTKICH komentujących - 11.03.2018 20:06:58, *.range86-185.btcentralplus.com

Chodźcie zaczniemy po wygranych Legii skupiać się wyłącznie na pozytywach z danego meczu, a komentowanie taktyki, ustawienia, zmian lub samych zawodników zostawmy na remisy i przegrane mecze. Tak więc:
Remy środek pola to jest to;
Cafu fajnie, dużo techniki, mądrosci i opanowania, na naszą lige brakuje mu głupiego kopania i bez celowego biegania.
I tyle panowie, reszte komentarza zostawie na mecze w plecy.



♕ K U C H Y ♔ K I N G ♚ - 11.03.2018 20:10:31, *.dynamic.chello.pl



♕ K U C H Y ♔ K I N G ♚

Krzeszczu - 11.03.2018 20:12:23, *.cust.bredband2.com

@ Zibin55: Zupelnie sie z Toba zgadzam. Remy w obronie to byla "pomylka" i Ufam ze RJ sie ogarnal, czyli ze nasz jihad-broda juz tam nie bedzie gral. W pomocy wymiata i podobnie jak kiedys VOO widac ze na naszych grajkow on "mysli za szybko".
Remy, Vesovic, Cafu, nasz Sony-Ericsson czyli Panasonic, robi sie niezla ekipa.
Po prostu musza sie zgrac.
W lato 2 obroncow, klasowego napastnika, bramkarza i bedzie git.
Dzisiaj naprawde niezle to wygladalo. Bedzie dobrze.

Krzeszczu - 11.03.2018 20:14:15, *.cust.bredband2.com

Aha, zapomnialem, Szymanski tez wiecej dobrego niz zla.
Mlody i musi podciagnac kilka kilosow miesni, niewiele, tylko jakies 20-30 kg :-)
Bedziemy mieli z niego sporo radosci.

Krzeszczu - 11.03.2018 20:18:15, *.cust.bredband2.com

@ Zibin55 i Wolfik: Zupelnie sie z Wami zgadzam. Remy w obronie to byla "pomylka" i ufam ze RJ sie ogarnal, czyli ze nasz jihad-broda juz tam nie bedzie gral. W pomocy wymiata i podobnie jak kiedys VOO widac ze na naszych grajkow on "mysli za szybko".
Remy, Vesovic, Cafu, nasz Sony-Ericsson czyli Panasonic, robi sie niezla ekipa.
Po prostu musza sie zgrac.
W lato 2 obroncow, klasowego napastnika, bramkarza i bedzie git.
Dzisiaj naprawde niezle to wygladalo. Bedzie dobrze.


Aha, Szymanski, tez wiecej dobrego niz zla.
Mlody i musi podciagnac kilka kilosow miesni, niewiele, tylko jakies 20-30 kg :-)
Bedziemy mieli z niego sporo radosci.

@rek - 11.03.2018 20:22:08, *.dynamic.chello.pl

Meczyk wygrany na luzie... Do tego stopnia na luzie, iż RJ mógł sobie pozwolić na dowolne eksperymenty... Pazdan 50/50, czyli tyle samo dobrych zagrań, co złych... Cafu widać, iż ma mocne papiery na super gracza w tej naszej lidze... Remy klasa sama w sobie... Mąka jak dla mnie dzisiaj mało widoczny (może takie miał zadania na dzisiejszy mecz..) Co do Rado - asysta okej, ale hmmm, te jego kiwki i zwalnianie akcji... Mnie one jakoś nie przekonują... A Kuchy..? Kuchy King i tyle...:))) Pozdro (L)

wawa - 11.03.2018 20:23:18, *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Radović - gra poniżej krytyki!!!

Osztet - 11.03.2018 20:24:57, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kuchy king !

Jerry - 11.03.2018 20:29:46, *.dynamic.chello.pl

Mecz bardzo słaby. Mnóstwo indywidualnych błędów i strat. Na szczęście graliśmy ze słabszą Lechią.

O - 11.03.2018 20:33:41, *.dynamic.chello.pl

Remy super! Dla mnie najlepszy na boisku.

syjon85 - 11.03.2018 20:35:07, *.dynamic.mm.pl

mecz w wykonaniu Legii przeciętny, żeby nie napisać słaby ... jak na taką grę wynik rewelacja ... bardzo potrzebne trzy punkty
dobrze zagrali
Remy
Malarz

Martinez - 11.03.2018 20:37:27, *.93

Całkiem dobry mecz.
Na plus Kucharczyk (szok!) Mączyński, Rado, Hlousek (szok!). Niezłe zawody pozostali. Remy zbyt dużo strat! To było 3-4 piły na grubą kontrę. Cafu dobry zawodnik, ciekawe jak się rozwinie w (L).
Ciekawe ile z tego to słabość Lechii a ile nasza dobra gra.
Brawo chłopaki!

Kokos - 11.03.2018 20:44:07, *.dynamic.chello.pl

DO WIRTUALNYCH MENADŻERÓW

Jak to się stało, że ten opluwany przez was, "drewniany", fatalny pod każdym względem, krytykowany za wszystko i za nic Kucharczyk znów strzela bramki?! Wy pewnie wolelibyście w Legii Stilicia, Trałkę albo Reissa gdyby był młody. Prawda jest taka, że ch** się znacie! Kucharczyk nigdy wybitnym piłkarzem nie był, nie jest i nigdy nie będzie, ale dużo przez te lata dla Legii zrobił, i każdy który będzie go znieważał będzie dla mnie śmieciem niegodnym noszenia legijnych barw.

grzesiek - 11.03.2018 20:46:40, *.dynamic.gprs.plus.pl

Dodam tylko, iż jestem mega pozytywnie zaskoczony Legią Mioduskiego. Myślałem, że będzie dno. A tutaj proszę poziom sportowy nadal w górę.
Jak się zgrają te nasze koty to liczę w europie conajmniej na 1/8 LE :)

wachteL - 11.03.2018 20:47:32, *.centertel.pl

Płaczki ze Zdechła Poznań i reszty świata mający problemy z ,,rękami" dziś maja doskonały dowód, że sedziowie nie grają na Legię. Ewidentna ręka leszka w meczu z Jagą, i ewidentne kopnięcie w twarz na rzut karny Legionisty w meczu z Lechią. Powinien być karny dla Legi po kopnięciu w twarz Legionisty.

do Martinez - 11.03.2018 20:48:13, *.play-internet.pl

Gdybyś widział Legię za Urbana, czy Skorży to nie byłbyś taki zszokowany. Michał zagrał dużo więcej dobrych spotkań, niż ma adwersarzy. Jeba.. ich! Kuchy King! Mocno Legia!

mietek - 11.03.2018 20:50:44, *.internetia.net.pl

I znowu wszystko zależy od nas. Jeśli będziemy grać swoje jak dzisiaj, to nie ma potrzeby oglądać się na rywali.

gazza - 11.03.2018 20:55:54, *.adsl.inetia.pl

Poprawna gra i nic więcej.
Kucharczyk zagrał poprawnie , ale on umie grać dobrze tylko ze słabymi drużynami.
Remy do pomocy - on sie marnuje na obronie.

Legionista - 11.03.2018 21:16:35, *.226

@wawa, Rado zaliczył 2 asysty - Dzięki niemu mogliśmy grać na luzie. Mnie jedno zdziwiło - Czemu Rado grał jako środkowy pomocnik. Mam nadzieje, że Jozak po tym meczu zrezygnuje z tego pomysłu :) Nie którzy tutaj porównują Remego do VOO. Ja się z wami nie zgadzam - Jedynie zgadzam się, że nie powinien grać na obronie tylko na pomocy. Styl gry jest podobny, a także warunki. Jedynie tym są podobni. VOO jest lepszym piłkarzem w ofensywie , a gorzej gra w defensywie (Za hasiego grał jako def.pomocnik i wiemy jak wtedy grał). Remy pokazuje dobrą grę w ofensywie - Tak samo w defensywie, ale nie jestem przekonany, że będzie mógł ciągnąć zespół jak mają słaby dzień. Tego dokonywał VOO, a kiedyś Radović. Bardziej bym porównywał Cafu do VOO. Patrząc jak rusza się Cafu oraz jego styl to nie powinien grać jako środkowy pomocnik tylko pomocnik ofensywny i będziemy mieli zastępce VOO. Cafu jeszcze potrzebuje czasu żeby się zaaklimatyzować, a także odbudować się fizycznie.

Tommy83 - 11.03.2018 21:21:58, *.dynamic.chello.pl

Lamusy dupa ,cicho Kuchasrczyk jest od dawna Pilkarzem przez duze P Legii i nalezy sie jemu szacunek a kto nie potrafi tego uszanowac to plaskacz na jape i niech sie goni na inne forum,tylko konstruktywna krytyka!!

Do gazza - 11.03.2018 21:34:48, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

W drugim meczu z Borussią Dortmund zagrał bardzo dobrze , w meczach z Realem chyba też . Uważasz , że to słabe drużyny ? Staary , ogarnij się . A ze Spartakiem sześć sezonów temu to kto pięknie grał ? Kuchy king ! A ze Sportingiem to Kucharz grał czy nie ? ( tu mam lekką lukę w pamięci ) . I w końcu mecz z zeszłego sezonu z Lechią , która wtedy całkiem dobrze grała , a Michał weszedł z rezerwy i ... Przecież to pamiętasz . Dlatego uważam , że się mylisz . Kuchy źle zaczął rundę wiosenną , ale teraz wymiata .

Wolfik - 11.03.2018 21:35:26, *.dynamic.mm.pl

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę Kolegów na dwie rzeczy:
-jeśli Jarek Niezgoda będzie otrzymywał takie piłki jak zagrał mu Vesović (a jest taka możliwość) to on spokojnie te 20 bramek w sezonie ustrzeli;
-jeśli uwaga rywali nie jest całkowicie skupiona na Pasquato, to on naprawdę sporo widzi. W parze z Remy czy Cafu jego obecności bym nie skreślał;

mG - 11.03.2018 21:44:04, *.centertel.pl

Brawo dla drużyny, oby tak dalej.
Wiadomo 1:3 na wyjeździe nie każdego zadowoli ;) będzie tylko lepiej.

Nowe nabytki ze spory potencjałem , Cafu i szczególnie Remy. Mam nadzieję , że będzie tylko lepiej.

MP i PP w tym sezonie dla Nas !

:)
Pozdro Mordeczki

do Do gazza - 11.03.2018 21:48:35, *.play-internet.pl

Dokładnie tak jest jak piszesz, a do tego jeszcze Michał strzelał mnóstwo ważnych bramek dających nam punkty i zaliczył sporo ważnych asyst, przez lata gry dla Legii. Kuchy King! Mocno Legia!

... - 11.03.2018 22:07:16, *.48.ipv4.supernova.orange.pl

jak ktos pisze ze Cafu slaby to na 100% tez pisal OFOE beznadziejny..

Zibin55 - 11.03.2018 22:45:06, *.play-internet.pl

Co do Rado to tez uważam , ze dzisiejsza jego pozycja przy aktualnej formie niesie zagrożenie kontra...jeszcze kilka kg i będzie dobrze ale wyżej musi grać. Dziś wiadomo....kontuzje, kartki.... No i Veso musi wrócić wyżej . Ponadto Pasquato pokazał , ze nie należy go skreślać bo facet sporo widzi i potrafi rzucupic fajna piłkę. Trzeba ćwiczyć schematy w ataku i defensywie...czas.. czas...czas i będzie dobrze bo na razie wygrywamy indywidualnymi umiejętnościami zawodników

Wolfik - 11.03.2018 22:47:35, *.dynamic.mm.pl

@Legionista: Mam takie samo zdanie.

mietek - 11.03.2018 22:55:13, *.internetia.net.pl

@Legionista: Przy pierwszej bramce asysta Vesovicia, przy drugiej faktycznie Rado, ale przy trzeciej już Cafu. Co do reszty, co powiedziałeś, to się zgadzam.

Natomiast widać, że nowi zawodnicy są wyszkoleni w zupełnie innej piłkarskiej rzeczywistości i kiedy próbują gry z klepki, to "nasi" za nimi nie nadążają.

@Zibin55: Też bym chętnie widział częściej na boisku Pasquato, ale coś mi się wydaje, że on będzie "ofiarą" zimowego okienka transferowego. Bo RJ postawi na zawodników silniejszych fizycznie.

e(L)o - 12.03.2018 00:28:49, *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Radovicia powinni oddać gdzieś do 3 ligi niech tam dogrywa do emerytury. Tutaj jest za słaby!

Legionista - 12.03.2018 01:18:21, *.226

@mietek, ,,Przy pierwszej bramce asysta Vesovicia, przy drugiej faktycznie Rado, ale przy trzeciej już Cafu. Co do reszty, co powiedziałeś, to się zgadzam. " Mi się wydawało, że Rado asystował przy golu Kuchego :)
,,Natomiast widać, że nowi zawodnicy są wyszkoleni w zupełnie innej piłkarskiej rzeczywistości i kiedy próbują gry z klepki, to "nasi" za nimi nie nadążają." Tu się z tobą zgadzam :) Cafu , Vesović a także Remy są "piłkarzami" i mogą wiele zrobić dla Legii. Najgorszym transferem wydaje mi się będzie Eduardo bo w takiej dyspozycji Niezgody to będzie siedział na ławce, a na tą chwile nie zachwyca. Teraz pora wygrać pozostałe mecze i patrzeć się na siebie, a nie na Jagiellonie czy Amike :)

jim - 12.03.2018 01:28:48, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Remy to je to

Ooooooo - 12.03.2018 04:01:09, *.centertel.pl

"...W 52. minucie kolejne trafienie! Kucharczyk pobiegł PRAWYM?? skrzydłem i w dużym zamieszaniu strzelił..."

Zibin55 - 12.03.2018 06:50:30, *.play-internet.pl

do Mietek
Może tak a może nie...przecież Szymański to tez chucherko....
No i tez zagrał dobrze...czyli następny mecz słabiej :)

Marce(L)i - 12.03.2018 08:47:03, *.dynamic.chello.pl

Marzeniem moim (Waszym pewnie też) jest to aby Legia potwierdzila swoją wielkośc zdobywając poraz pierwszy w historii trzeci z rzedu mistrzowski tytuł.Obawiam się jednak,ze do tego nie dojdzie,gdyż szanse stracilismy przegrywając u siebie z B-Jagą.

clod - 12.03.2018 09:24:34, *.play-internet.pl

myślę, że baba jaga już się wypompowała. Za tydzień znowu umoczy. Powiadam Wam Bracia za tydzień zasiądziemy znowu na tronie.

Rychu - 12.03.2018 10:11:36, *.warszawa.virtuaoperator.pl

Niezły mecz pod kontrolą. Dobrze, że jaga przegrała, więc jest szansa na lidera jeszcze przed końcem rundy zasadniczej.

mietek - 12.03.2018 10:34:51, *.emea.ibm.com

@Zibin55: Racja. Ale nasz Suchoklates biega raczej po skrzydle, podczas gdy ja miałem na myśli środek pola - a tam chyba RJ postawi na silnych fighterów.
Natomiast Pasquato może by mógł być alternatywą dla Rado na dziesiątce lub w ataku.

syrenka - 12.03.2018 11:26:44, *.centertel.pl

Legio!!! Pozdrowienia z Konina!!!!!!!!!! Michał Kucharczyk powodzenia i następnych goli.....

JANUSZ - 12.03.2018 17:04:47, *.236

FAJNIE 3:1 ... ALE BADZMY SZCZERZY, GRA JEST FATALNA . LECHIA MIAŁA SPOKOJNIE 2-3 SYTUACJE NA GOLE.

Do Marce(L)i - 12.03.2018 17:17:39, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po raz drugi z rzędu , sklerotyku . 1993 , 1994 , 1995 (L) .

Do Marce(L)i - 12.03.2018 20:46:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Znaczy , nie z rzędu , ale po raz drugi .

hawryl74 - 12.03.2018 22:27:18, *.19-1.cable.virginm.net

Obowiązek punktowy zrealizowany w 100%.
Gra może nie powala ale ludzie na Boga ilu jest nowych graczy po przerwie zimowej.
Będzie dobrze
Mocno Legia !!!

Prazanin - 15.03.2018 19:30:05, *.play-internet.pl

Gdzie jest oset od Kucharczyka ja sie pytam :)....nie krytykujesz balasie?