William Remy - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pierwszy gol Remy`ego w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com

Sześciu występów w barwach Legii potrzebował William Remy na zdobycie swojej pierwszej bramki. Francuz wpisał się na listę strzelców w 48. minucie spotkania z Lechią Gdańsk. Remy wykorzystał dobre zagranie Miroslava Radovicia z prawej strony pola karnego i pewnie umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. Obrońca Legii rozegrał całe spotkanie.

Zobacz bramkę Williama Remy'ego

William Remy - profil zawodnika

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

Kar(L) - 12.03.2018 08:17:47, *.dynamic.gprs.plus.pl

Super grajek ale naduzywa dryblingu i niestety sa grozne straty

Tomek - 12.03.2018 08:22:09, *.play-internet.pl

Pazdan ty przez 3 lata nie zdobyłeś ani jednej nie mówię już nawet o asyście

do Tomek - 12.03.2018 09:47:26, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale weź pod uwagę fakt,że Remy dużo częściej wychodzi do ofensywy,a Pazdan nie ;)

Matt - 12.03.2018 09:51:06, *.229

Nie narzekajcie na Pazdana. Jeszcze kilka miesięcy temu każdy modlił się żeby został w Legii. To dwaj różni zawodnicy i oboje są potrzebni. Michał musi jedynie odzyskać trochę świeżość.

Lukas - 12.03.2018 10:06:14, *.play-internet.pl

REMY to najlepszy transfer tego okienka. Gracz uniwersalny może grać na stoperze czy w środku pola . Silny z dobry dtyblingiem
, waleczny dobrze gra głową.

syjon85 - 12.03.2018 10:13:40, *.dynamic.mm.pl

Remy świetnie odnalazł się w Naszej fizycznej lidze ... od kilku meczy gra najlepiej z całej drużyny ... czytanie gry, przechwyty, dobra gra głową i wygrane pojedynki fizyczne tam gdzie trzeba się przepchnąć ... do tego już udało mu się dołożyć trafienie, nie wspominając o pięknej astyście ...
jak swojego czasu napisał @rek, jeśli nie możemy liczyć na Legionistów z krwi i kości to trzeba stawiać na profesjonalistów, którzy dobrze wykonują swoją pracę .. Remy wygląda właśnie na takiego profesjonalistę ...
brawo za ten transfer

Rambo - 12.03.2018 10:19:00, *.centertel.pl

Zgadzam się w 100% z Kar(L)-em. Przepiłkarz na naszą ligę, ale za często zbyt długo holuje piłkę gdy ma opcję podania. Musi się tego szybko oduczyć. Gratulacje za wczorajszą bramkę. Trzeba być w odpowiednim miejscu i czasie żeby strzelić do pustaka.

Remy kot - 12.03.2018 10:30:24, *.internetdsl.tpnet.pl

Super zawodnik, jestem jego fanem

mietek - 12.03.2018 10:37:54, *.emea.ibm.com

@Matt: Ale taka sytuacja powtarza się od EURO. Najpierw myśli o transferze i gra rozkojarzony. Potem jest rozczarowanie, że "znowu się nie udało odejść" i dalej gra przeciętnie lub słabo. A jak się wreszcie odradza, to kończy się runda i chwilę potem serial zaczyna się od nowa. Chyba widać, że to "małżeństwo" już dobiegło końca i obie strony się męczą.

Bart - 12.03.2018 10:51:20, *.30

Byłem na meczu i aż miło się słuchało jak ludzie dostawali piany kiedy Remy był przy piłce - zazdrość to straszne uczucie :)

Całaprawda - 12.03.2018 10:55:06, *.dynamic.chello.pl

Dobry chłopak

rdzenny - 12.03.2018 11:17:29, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

to najlepszy obrońca od czasów Diksona , silny szybki z dobrym dryblingiem , kiwa się bo k.. nie ma z kim grać na klepkę na razie!!!a długimy przy rozegraniu to nie bardzo sięopłaca...

@rek do syjon85 - 12.03.2018 11:23:57, *.dynamic.chello.pl

To miło, iż czasami ktoś docenia moje posty i treści w nim zawarte...;))

A w uzupełnieniu powiem ci, iż od początku wierzyłem we wszystkie transfery, nawet w tego naszego "wiekowego" Ediego... On także jeszcze "odpali"... Ponadto te wszystkie transfery nowego sztabu szkoleniowego rozwaliły w puch mit poprzedniej ekipy BL i JM, iż każdy transfer potrzebuje aklimatyzacji... W dupę jeża, przecież wszystkie poprzednie transfery albo aklimatyzowały się po kilku m-cy albo jeszcze się aklimatyzują (vide: Pasquato)...

A tutaj taki Vesović, Antolić, Philipps, Remy, Cafu i nawet poniekąd Mauricio odpalają od razu "z buta"... Bo cały dowcip trenerski polega na tym, iż RJ bardzo mądrze i precyzyjnie układał "swoją" listę transferową... Oparł tę listę o graczy obytych piłkarsko, graczy silnych i walecznych, a przede wszystkim o graczy głodnych sukcesów... I powiem ci więcej brachu, iż ten skład dopiero się zgrywa... Prawdziwa siła i moc tego składu objawi się dopiero za kilka tygodni i podczas letniej batalii o europejskie puchary... Możesz mi wierzyć na słowo...:))) Pozdro (L)

sawo - 12.03.2018 11:25:04, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Trzeba jak najszybciej zgarnac od Lechii tego Chrzanowskiego. Moim zdaniem ma papiery na gre znacznie wieksze niz Gumny. Chlopak ma 18 lat swietne warunki dobra glowke i dosrodkowanie z lewej nogi.

@rek do mietek - 12.03.2018 11:26:52, *.dynamic.chello.pl

Od samego początku mówiłem i nadal twierdzę, iż Pazdan, Cierzniak, Broź i Kopczyński to ostatnie (ale konieczne...) ogniwa do zakończenia procesu WIETRZENIA... Dopiero wtedy będę szczęśliwy i spokojny o dalsze losy Mojej (L)egii... Pozdro (L)

Tomek - 12.03.2018 11:45:10, *.dynamic.chello.pl

OK Pazdan mniej wchodzi do ofensywy , ale na litość boską - przy każdym rożnym zawsze jest w polu karnym stoper - więc 3 lata bez gola to bardzo cienko. O bardzo słabym wyprowadzaniu piłki nie wspomnę . Dlatego żaden klub nie chce wyłożyć 1,5 MLN Euro

zduneq do @rek - 12.03.2018 11:46:46, *.adsl.inetia.pl

Moim zdaniem Pasquato już zaaktimatyzował się dawno. Pokazała to końcówka poprzedniej rundy - kilka asyst i przepięknej urody gol.Wczoraj zagrał 20 minut i był bliski gola i asysty.Mam nadzieję, że w końcu RJ zacznie na niego stawiać bo facet technicznie wciąga chyba całą ligę nosem , w dodatku bardzo kąśliwie strzela z dystansu i potrafi dograć z rożnego jak i z wolnego.

Gienek - 12.03.2018 12:07:08, *.warszawa.virtuaoperator.pl

Niezły gość ten Remy. Jeszcze niech na dobre odpali Vesović, wróci Philips i Antolić to będziemy mieć pakę nie do zatrzymania. Liczę, że za jakiś miesiąc przyjdzie szczyt formy a więc akurat na rundę finałową. Oby do końca rundy nie tracić do jagi więcej niż 2 punkty a najlepiej być przed nią to zagramy u siebie. Wszystko wówczas będzie w naszych rękach.

agnosticbelieve - 12.03.2018 12:09:12, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Dziwi mnie ta jazda po Broziu, uważam że Łukasz jak gra to wnosi jakość i o wiele lepszy od Jędzy, Kuchy wczoraj bardzo miłe zaskoczenie, Remy często holuje piłkę, bo nikt mu nie wychodzi na pozycję, to samo Cafu, który już w pierwszym meczu pokazał że będzie wzmocnieniem

@rek do zduneq - 12.03.2018 12:09:50, *.dynamic.chello.pl

Ja nie twierdzę, iż Pasquqao nie ma potencjału... Tylko dlaczego na Boga on tak długo przekonuje "do siebie" Romeo Jozaka..? Niech odpali w końcu petardę w 1-2 meczach tak, aby zatkało zarówno nas, jak i samego RJ... A tak Włoch pogrywa sobie w kulki z typowym włoskim podejściem do życia: piano, piano... (czytaj: powoli, powoli...) Co do jednego zgodzę się: ułożenie stopy i pierdyknięcie z dystansu to on ma niezgorsze (nota bene jak widać, Cafu ma podobnie...) Pozdro (L)

mietek - 12.03.2018 12:13:26, *.emea.ibm.com

@ @rek: To prawda, przyjacielu. A uzupełniając moją wypowiedź o serialu z Pazdanem zapomniałem jeszcze o przerwach na reprezentację - gdzie ostatnio niemal zawsze łapie jakąś kontuzję i potem tradycyjnie musi "wracać do formy". A przecież na mecze towarzyskie można go nie zwalniać.

Mr T - 12.03.2018 12:19:06, *.125

Bardzo dobry piłkarz. Bardzo dobre statystyki, przede wszystkim wygranych pojedynków.

mietek - 12.03.2018 13:03:24, *.emea.ibm.com

@ @rek: Miejmy tylko nadzieję, że on nie musi - jak pewien Gruzin - wołać do kolegów z drużyny po numerach z koszulek :))))

Zduneq @ @rek - 12.03.2018 13:58:07, *.play-internet.pl

Z tego co widzę Pasquato jak tylko wchodzi na boisko staje chłopak na głowie żeby się pokazać i moim zdaniem zasługuje na coś więcej niż 20minut w roztrzygnietym meczu z Lechią.Inponuje facet ciągiem na bramkę, w dodatku potrafi utrzymać się przy piłce mimo tego iż nie jest tytanem jak Remi czy Cafu .Wielu uparcie twierdzi że Pasquato miał zastąpić Voo co jest absurdalne bo to zupełnie inny zawodnik.Nie wiem czemu RJ nie stawia na Włocha.moze sprawy poza boiskowe?postawa na treningach?fochy?może był chory?Nie mam pojęcia.
Cafu to zupełnie inna bajka.Kopyto jak u konia, technika jak u baletnicy.Warto porównać jego strzał ze strzałem (bramką) Jóźwiaka z Lecha na 4:1.
Od razu widać kto umie grać w piłkę a kto kopie się po czole.
Mam nadzieję że w najbliższym oknie uda się odpalić Kuchego bo on piłkarsko nie pasuje do tej paki.
Mogę z dumą przyznać się do błędu w ocenie Niezgody.Do wczoraj uważałem, że na Legię jest jeszcze za mały, ale ten wyjazd po piłkę od Vesovicia(który grał do Cafu) mi zainponował.Zachował się jak rasowa 9

@rek do mietek - 12.03.2018 14:16:04, *.dynamic.chello.pl

Bracie... Mógłby się nasz "bello ragazzo" z lekka zdziwić i zagubić, jakby miał jak onegdaj "Gruzin" wołać po numerach... Bo do niedawna z "3" grał kawał byka, ale biały... A teraz z "3" gra także kawał byka, ale jakiś taki "ciemniejszy" (że się tak dyplomatycznie wyrażę...) Pozdro (L)

syjon85 do @rek - 12.03.2018 15:05:50, *.play-internet.pl

wierzę w słowa trenera, że z każdym tygodniem i każdym treningiem powinno być lepiej, drużyna potrzebuje teraz spokoju i zgrania ... osobiście najmocniej trzymam kciuki za Antoliciia .... szkoda Jego długiej kary, ale jak pisałem wcześniej i to przetrwamy i wrócimy silniejsi ... uważam, że Domagaj zaprowadzi spokój w Naszej środkowej linii .... jak każdemu z Nas marzy mi się wielka i wspaniała Legia, taka na długie lata ... wierzę, że właśnie teraz to "wszystko" się zaczyna ....

Pozdrawiam (L)

O - 12.03.2018 15:17:40, *.dynamic.chello.pl

Oby tak dalej. Prawdziwe wzmocnienie.

Sawo - 12.03.2018 15:24:18, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Jesli chodzi o moja ocene to:

Pomylilem sie co do Niezgody. Byl dla mnie pierwszym do odpalenia obok kopczynskiego. Musze z cala odpowiedzialnoscia przyznac ze poprostu nie znam sie na pilce skoro az tak sie pomylilem. Niemniej jednak przyznanie sie do bledu w tym wypadku to dla mnie satysfakcja. Obym czesciej sie tak mylil.

Vesovic to swietny pilkarz jednak stawianie go na prawej obronie to tak jakby postawic Arka Malarza na stoperze. Pewnie dalby rade ale stracilby 90% swoich atutow.

Remy to klasa sama w sobie. Swietny w obronie i swietny w pomocy. Moze nieco zbyt nonszalancko zachowuje sie w pewnych sytuacjach ale jego umiejetnosci sa tak duze ze jest w stanie na czas skorygowac swoje bledy. Tak dobrze broniacego i zarazem tak dobrze podlaczajacego sie do ofensywy zawodnika z formacji defensywnej nie mielismy chyba nigdy. Dodatkowo co jest rzadkoscia u defensywnych pomocnikow to potrafi on bardzo dobrze celnie podac po odbiorze.

Cafu to material na kawal pilkarza. Niby niewidoczny ale jak potrzeba to pokazuje ze ma ogromne mozliwosci.

Kuchy to nasza legenda. Taka jest prawda i nie mowie tego cynicznie. Zawodnicy wybitni w dzisiejszych czasach bardzo rzadko zostaja legendami w srednich klubach bo zwykle odchodza po sezonie lub dwoch. Kuchy zna Legie od podszewki i ma ja we krwi. Realia sa takie ze lepiej przez lata utrzymac solidnosc niz kilka razy blysnac. Bardzo ciekawy artykul o Kuchym jest na Weszlo. Polecam przeczytanie.

http://weszlo.com/2018/03/11/bedziesz-legenda-kucharczyku/

maf20 - 12.03.2018 15:35:19, *.legionowodom.pl

Proszę nie przyrównywać REMYego do Ofoe bo to tęga przesada. Chłopak jest silny, wybiegany, ma przerzut i ciąg na bramę, ale technicznie jest trochę sękaty. Ze trzy razy naliczyłem złe przyjęcia w prostych sytuacjach i generalnie wiele strat. Gry nam nie wykreuje, ale spokojnie daje to, co dawał Tomek Jodłowiec w swoich lepszych czasach, nie mniej i nie więcej.

mietek - 12.03.2018 21:32:00, *.internetia.net.pl

@ @rek: Oj tam, po prostu jest trochę gorzej oświetlony :))))

@Sawo: Mnie się wydaje, że na podobnym poziomie (jeśli nie wyższym) co Vesović, to te 20 z hakiem lat temu biegał u nas na obronie jeden łysol, co to mu się wymyśliło prawnikiem zostać :) Jacuś Bednarz :) On też potrafił zasuwać od jednej linii końcowej do drugiej. A jego cudownego rajdu z Goteborga i tej bramki to nie zapomnę do końca życia.

zduneq do sawo - 13.03.2018 01:22:33, *.play-internet.pl

Co do Kucharczyka, nigdy nie byłem zwolennikiem jego "taleno".Irytował swoją drewnowatością, marnowanie seryjnie 100, ale zawsze bronił się u mnie zaangażowaniem, walką do końca, zawsze.Do czasu aż udzielił wywiadu gdzie to powiedział dziennikarzowi "sam jesteś fatalny".Po takim tekście stracił u mnie szacunek.

wrt - 13.03.2018 07:54:10, *.play-internet.pl

do@rek: biorąc pod uwagę ,że latem zabraknie 3 reprezentantow co najmniej do konca lipca, z wietrzeniem bym się wstrzymal w letnim okienku , chyba że przyjdą lepsi i od razu do gry ,ogólnie jednak zimowe okienko jest bardziej s

wrt - 13.03.2018 07:57:37, *.play-internet.pl

A Remy może stać się legendą ,jak nie będzie tyle się kiwał

Sawo - 13.03.2018 08:48:57, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Kolego to nie byl dziennikarz tylko jakis szukajacy sensacji gowniarz. Dokladnie pamietam w jakich okolicznosciach Kuchy odpowiedzial „sam jestes fatalny” otoz: dziennikarz prosi Kucharczyka o mozliwosc zadania mu paru pytan po przgranym meczu - mozna powiedziec nawet kompromitujacej porazce. Juz sam fakt ze Kuchy sie na to zgadza jest potwierdzeniem tego ze Legie ma w sercu. Jakos nikt inny wtedy sie specjalnie nie kwapil aby byc rozszarpanym przez dziennikarzy. Pamietajmy ze pilkarz to czlowiek i tez ma swoje ambicje. W wiekszosci przypadkow tez jest rozgoryczony porazka swojego zespolu w ktorej w odroznieniu od kibica bierze czynny udzial.

Tak wiec: Dzennikarz bierze bardzo zdenerwowanego Kuchego aby ten odpowiedzial mu na pytania po porazce i mowi: „wygladasz fatalnie”

Qrwa co to jest za pytanie??? Czemu mialo sluzyc? Co Kuchy niby mial odpowiedziec? „ tak wygladam fatalnie dziekuje ze pan dziennikarz to zauwazyl” albo „ fatalnie to delikatne okreslenie bo wygladam gorzej niz fatalnie i bardzo dziekuje za oszczedzenie mnie w slowach”

Odpowiedzial tak jak czul. „Sam jestes fatalny” i mial racje. Tylko fatalny dziennikarz zadaje takie pytania w pomeczowym wywiadzie. Moze nastepnym razem zastanowi sie o co chce spytac a nie powie cokolwiek byle by powiedziec.

Do Sawo - 13.03.2018 20:18:51, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz rację Sawo . Kuchy king ! (L)