fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

8. Warszawski Festiwal Piwa na stadionie Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Warszawski Festiwal Piwa ponownie zagości na Łazienkowskiej. Ósma edycja imprezy odbędzie się w dniach 24-26 maja (czwartek - sobota). Swoje stanowiska przygotuje ponad 60 browarów i importerów oraz 20 foodtrucków. Szacuje się, że z ok. 350 nalewaków poleje się ponad 800 różnych piw. Ponadto odbędzie się wiele sesji warsztatowych, wykładów, szkoleń i paneli dyskusyjnych. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników piwa i osób, które dopiero chciałyby poznać ten świat.

Warszawski Festiwal Piwa to najważniejsze wydarzenie poświęcone piwu rzemieślniczemu w Polsce. Odbywa się dwa razy w roku już od czterech lat – edycja wiosenna otwiera sezon piwowarski, a jesienna przedstawia piwne mody na najbliższą zimę. Przez trzy dni, w krytej strefie VIP Stadionu Legii Warszawa, najlepsze polskie browary rzemieślnicze zaprezentują swoje najlepsze piwa. Zwykle oznacza to ponad 800 lanych piw w różnych stylach, w tym 100 zupełnych premier, niedostępne na co dzień tzw. sztosy oraz najciekawsze uwarzone od poprzedniej edycji festiwalu style.

Jednak festiwal to nie tylko piwo, ale też najlepsze polskie foodtrucki, degustacje, szkolenia, flippery, piłkarzyki, muzyka, teatr improwizowany i – przede wszystkim – niesamowita atmosfera, najbliższa wieczorowi w świetnej knajpie wśród przyjaciół. Na festiwalu znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy piwa, piwowarzy i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z piwem rzemieślniczym.

Warszawskie Święto Piwa
Najnowszym rozwinięciem 8. edycji WFP, jest Warszawskie Święto Piwa. Pod tym hasłem skrzyknięto 15 najlepszych warszawskich multitapów, czyli pubów, serwujących piwo rzemieślnicze. W dniach 18-24 maja będą miejscem spotkań ludzi z piwowarami i ich najlepszymi piwami. Odbędą się też warsztaty, kranoprzejęcia i liczne promocje dla uczestników. Ukoronowaniem WŚP będzie Warszawski Festiwal Piwa. Z tej okazji przygotowane będą specjalne mapy i plan wydarzeń, stworzonych we współpracy z lokalami, które są najlepszym przykładem wysokiej kultury piwnej i – poza festiwalem – stanowią idealne miejsce, gdzie możemy się z nią zapoznać.

Piwni Przewodnicy
Jeśli kogoś taka ilość wystawców i piw przyprawi o zawrót głowy, jest na to ratunek – wystarczy skorzystać z pomocy Piwnych Przewodników – to specjaliści od piwa zwracający na siebie uwagę charakterystycznymi koszulkami. Chętnie doradzą, czego warto spróbować i jak poruszać się na festiwalu.

Bilety
Bilety na Warszawski Festiwal Piwa dostępne są w przedsprzedaży w serwisie Eventim – można wybrać pomiędzy karnetem na całe wydarzenie (25 zł), jednorazową wejściówką (15 zł) lub biletem premium (55 zł), który poza karnetem, zawiera specjalną szklankę festiwalową wraz ze specjalną torbą. W miarę dostępności miejsc oferowane są też bilety na degustacje, warsztaty i szkolenia.

Konkurs
Tradycyjnie będziemy mieli dla Was 10 jednorazowych wejściówek, które będzie można wygrać w jednym z konkursów. O szczegółach poinformujemy w terminach poprzedzających imprezę. Bądźcie czujni!

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie festiwalu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.