Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi doskonali poradzili sobie w drugiej wiosennej kolejce CLJ, pokonując 4-0 ŁKS Łódź,a gole dla Legii zdobywali zawodnicy z rocznika 2001 (hat trickiem popisał się Łukasz Zjawiński, gola dołożył też Maciej Rosołek). Zespół U15 wygrał 2-1 z Jagiellonią w II kolejce CLJ. Legioniści z roczników 2004-5 rozegrali sparingi z Lechem. Nieco bardziej zadowoleni z postawy mogą być ci z drużyny U14, która zremisowała 1-1, będąc zresztą bardzo blisko zwycięstwa.

Zawodnicy młodsi nie wykorzystali z kolei kilku dobrych okazji (m.in. sytuacje sam na sam i 2 poprzeczki) i wypadli mniej okazale pod względem kontroli gry i posiadania piłki. Niedzielny mecz ligowy z Polonią wymusił na trenerach naszych drużyn dość poważne roszady i ograniczenia w ilości minut meczowych. Mimo tego, gra obu zespołów Legii momentami mogła się podobać, choć pozostaje sporo elementów do poprawy. Dzień później w meczu ligowym Legia U14 wspierana przez młodszych kolegów wygrała 1-0 z Polonią.

Legia 2006 zagrała z kolegami z SEMP Ursynów. Gracze drużyn najmłodszych (2007-10) pojechali do Sosnowca, gdzie rozegrali sparingi z zespołami młodzieżowymi Zagłębia.

Rozgrywki ligowe zainaugurowała CWKS Legia Bemowo. W rozgrywkach rocznika 2003, w pierwszym meczu po awansie do I ligi wojewódzkiej (bezpośrednie zaplecze Ekstraligi mazowieckiej) "wojskowi" pokonali 1-0 Drukarza Warszawa po golu Jana Sienickiego, prezentując się bardzo dobrze w I połowie, i niezwykle niepewnie, nerwowo po przerwie.

CLJ U-19: Legia 4-0 (3-0) ŁKS Łódź 99/00
1-0 8 min. Łukasz Zjawiński (dob. strz. Bartłomieja Kukułowicza)
2-0 14 min. Łukasz Zjawiński (karny po faulu na nim samym)
3-0 45 min. Maciej Rosołek (as. Oskar Wojtysiak)
4-0 72 min. Łukasz Zjawiński (as. Filip Czach)

Strzały (celne): Legia 21 (7) - ŁKS 10 (2)

Legia: Cezary Miszta [01] - Michał Król (Kpt), Filip Czach, Kacper Pietrzyk, Mateusz Grudziński - Oskar Wojtysiak (60' Mikołaj Neuman), Mieszko Lorenc [01], Bartłomiej Kukułowicz, Mateusz Szwed (73' Maks Sitek) - Maciej Rosołek [01] (80' Łukasz Łakomy [01] - Łukasz Zjawiński [01]Ż
Rezerwa: Patryk Konik [01], Kacper Czajkowski [02]
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Robert Picuła

CLJ U15: Jagiellonia Białystok 03 1-2 (1-0) Legia U15
1-0 1 min. Radosław Zyśk
1-1 41 min. Szymon Włodarczyk (głową, as. Dominik Krajewski)
1-2 60 min. Szymon Włodarczyk

Legia: Jakub Ojrzyński - Arkadiusz Ziarko, Sebastian Szczytniewski, Filip Szewczyk, Kacper Imiołek, Patryk Pierzak, Bartosz Ślendak, Hubert Derlatka, Kacper Skwierczyński, Dominik Krajewski, Szymon Włodarczyk, Oliwier Olszewski, Kajetan Staniszewski, Marcel Niesłuchowski, Jakub Kwiatkowski
Trener: Dariusz Rolak

Legioniści rozpoczęli mecz mocno zmotywowani, ale ... już po 40 sekundach stracili gola. Choć zdołali utrzymywać się długimi okresami przy piłce, przed przerwą brakowało im elementu zaskoczenia, dokładności i w efekcie - klarownych sytuacji bramkowych. Sytuacja zmieniła się zaraz po przerwie, gdy dokładną wrzutkę Krajewskiego zamienił na gola Włodarczyk. 20 minut później ten sam gracz podwyższył na 1-2 w zamieszaniu podbramkowej, a zaraz potem mógł ustrzelić hat trocka w sytuacji sam na sam, jednak przestrzelił. Gra stałą się bardziej nerwowa i szarpana (nie brakowało fauli z obu stron), nieco brakowało spokoju w poczynaniach naszego zespołu. W końcówce goście mieli niezłą okazję, ale skrzydłowy Jagi uderzył z ostrego kąta niedokładnie.

Legia U14 1-1 (1-0) Lech Poznań U14
1-0 20 min. Tomasz Walczak
1-1 64 min.

Legia: Jakub Mielcarz - Wiktor Puciłowski [05], Kacper Włoch (Kpt), Tomasz Okulicki, Tomasz Mazur, Igor Strzałek, gracz testowany, gracz testowany, Wiktor Nowak, Tomasz Walczak [05], gracz testowany, Maks Stangret [05], Adam Dębiński, Kacper Jakóbczyk
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Mateusz Majewski

Polonia Warszawa 04 0-1 (0-1) Legia U14
0-1 17 min. Tomasz Walczak (as. Wiktor Nowak)

Strzały (celne): Polonia 16(12) - Legia 5 (2)

Legia: Kacper Michalski - Kacper Włoch, Tomasz Okulicki, Tomasz Mazur, Wiktor Puciłowski [05], Grzegorz Burakowski [05], Adam Dębiński, Kacper Jakóbczyk, Wiktor Nowak, Igor Strzałek, Tomasz Walczak [05], Benedykt Piotrowski [05], Oskar Lachowicz [05], Maksymilian Stangret [05]

Przed spotkaniem, wobec nieobecności z różnych przyczyn 8 graczy i dużego zmęczenia pozostałych dwoma rozegranymi w tym tygodniu meczami, można było mieć spore obawy co do końcowego wyniku spotkania. Drużynę uzupełnili gracze młodsi, którzy jednak również mieli w nogach sobotni mecz z Lechem. W pierwszych minutach spotkania widać było, ze legioniści chcą szybko udokumentować swoją grę golami, by później móc oszczędzać siły. Już po 30 sekundach groźny strzał z 12 metów oddał Igor Strzałek, jednak nie zdążył już z dobitką obronionego na raty uderzenia. Po kwadransie zaciętej gry z lekką przewagą gości, po przechwycie i sprytnym dograniu Wiktora Nowaka (który nie zagrał do kolegi znajdującego się na pozycji spalonej, a zamiast tego podał do wybiegającego zza obrońcy Tomka Walczaka), gracz z rocznika 2005, podobnie jak dzień wcześniej, popisał się skutecznym uderzeniem i wyprowadził Legię na prowadzenie. Legioniści jeszcze raz mogli zaraz potem doprowadzić do groźnej sytuacji, ale w następnych minutach gra się już wyrównała. Poloniści nie wykorzystali sytuacji sam na sam, a w 19. minucie, po dośrodkowaniu Kacpra Karwowskiego z rzutu wolnego z 40 metrów nikt nie przeciął podania, które... wylądowało na słupku. W końcówce I odsłony strzelać próbował również Patryk Rycaj.

Druga odsłona to już rosnąca stopniowo przewaga gospodarzy. Po podaniu Rycaja doskonałej okazji nie wykorzystał w 42. minucie Sebastian Gołąb, a słabnący legioniści skupili się głównie na blokowaniu dostępu do własnej akcji (co dość długo wychodziło dobrze) i sporadycznych kontrakcjach (dwa niecelne strzały Walczaka). Końcówka spotkania była już bardzo nerwowa - "Czarne Koszule" były niezwykle blisko wyrównania, gdy w 64. minucie Kacper Jakóbczyk zahaczył polonistę, a arbiter podyktował rzut karny. Kacper Michalski obronił strzał i nie dopuścił do skutecznej dobitki. Michalski obronił też groźny strzał dwie minuty później, a dobitka poszła nad bramką. Nasz golkiper miał również sporo roboty po strzałach z dystansu (m.in. Gołąb) - słaniający się już na nogach legioniści mieli spore problemy z odsunięciem akcji od własnej bramki; nie atakowali polonistów zbyt mocno nawet wtedy, gdy ci grali w osłabieniu. W doliczonym czasie gry w osłabieniu grali z kolei nasi zawodnicy, a wybicia Włocha czy Okulickiego były jedynymi momentami oddechu. Podsumowując - osiągnięty wynik był praktycznie maksimum tego, co Legia mogła w tych warunkach osiągnąć. Zdobyte szczęśliwie, ale bardzo ciężko zapracowane punkty trzeba docenić, szczególnie przy twardo i konsekwentnie grającej Polonii.

Legia U13 - Lech Poznań U13

Strzały (celne): Legia 10 (4) - Lech 10 (6)

Legia: gracz testowany, Benedykt Piotrowski, Karol Haber, Grzegorz Burakowski, Sebastian Wysocki, gracz testowany, Oskar Lachowicz, Filip Składowski, gr. testowany [06], Milan Bazler, gracz kl. partnerskiego, Wiktor Kajuk, Kacper Michalski, Filip Zwoliński
Trener: Jakub Zapaśnik, Przemysław Chojnowski

Legia U12 - SEMP Ursynów 05/6

Strzały (I tercja): Legia 12 (7) - SEMP 3(3)

Legia: Kacper Sitnik [05] - Denis Franke, Maciej Złotkowski, Adam Bąkiewicz, Maciej Saletra, Kacper Włodarek, Jakub Żewłakow, Jakub Chodkowski, Piotr Żołyński, Jakub Trzaskowski, Kacper Lepianka, Piotr Kuśmider, Filip Kucharski + gracze testowani
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Piotr Chmiel

CWKS Legia 03 1-0 (1-0) Drukarz Warszawa 03
1-0 18 min. Jan Sienicki (as. Michał Rak)

CWKS Legia: Jakub Żołędowski - Karol Gozdalik, Filip Grygorczuk, Antoni Sidor [04], Jan Kołodziejski, Marcin Staszyc (41' Jakub Skwirtniański), Kacper Cetlin (41' Jakub Wąchocki), Jan Sienicki, Krzysztof Wiater, Michał Rak - Mikołaj Wiśniewski

sparing: Legion Pruszków 02 0-2 CWKS Legia 03/4
0-1 Aleksander Florczuk (as. Kuba Skwirtniański)
0-2 Karol Sulkowski

CWKS Legia: Żołędowski-Przewoźny, Trawiński, M. Sidor, Kubiszer - Wąchocki, Romanowski, Sulkowski, Dobosz, Długołęcki - Skwirtniański oraz: Michna,Florczuk, Grabiec [04]
Trener: Łukasz Winek

W spotkaniu, w którym wystąpili przede wszystkim zawodnicy, którzy w sobotę zagrali nieco mniej, lub w ogóle, CWKS Legia pokonała 2-0 Legion Pruszków. Przy większej skuteczności wynik mógł być jeszcze znacząco wyższy.