fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Dwóch faworytów do mistrzostwa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za kilka dni rozpocznie się decydująca faza sezonu 2017/2018. Bukmacherzy nie mają większych wątpliwości - walka o miano najlepszej drużyny rozegra się miedzy Legią i Lechem. Kurs na to, że "Wojskowi" obronią tytuł mistrzowski wynosi 2,4, a na "Kolejorza" jest minimalnie wyższy - 2,5. Smaczku całej rywalizacji dodaje fakt, że obie drużyny zagrają ze sobą w ostatniej kolejce.

Jako ciekawostkę przypomnimy, że w ubiegłym roku po 30 kolejkach kurs na tytuł Legii wynosił 1,7, a na Lecha 4,0.

Trzecią drużyną w kolejce do zajęcia 1. miejsca jest Jagiellonia Białystok - kurs 4,0. Pozostałym ekipom bukmacherzy dają minimalne szanse:
Wisła Płock - 45
Górnik Zabrze - 50
Wisła Kraków - 100
Korona Kielce - 100
Zagłębie Lubin - 120

Sprawdź ofertę legalnego bukmachera www.efortuna.pl



Spadek Sandecji i Niecieczy?
Najmniejsze szanse na pozostanie w lidze ma Sandecja Nowy Sącz 1,05 i Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1,65. Z kolei najmniej prawdopodobny jest spadek Arki Gdynia i Cracovii (kurs 30).

Małe szanse Niezgody na króla strzelców
Po 30 kolejkach najwięcej bramek (21) na swoim koncie ma Carlitos z Wisły Krakó i to on jest głównym faworytem do zostania najlepszym strzelcem sezonu. Kurs na Hiszpana wynosi zaledwie 1,65. Drugi w kolejności jest Igor Angulo z Górnika (kurs 3,0), a trzeci Gytkjaer z Lecha (kurs 15). Jarosław Niezgoda ma na swoim koncie 12 trafień i kurs na to, że zdoła wyprzedzić wszystkich wynosi aż 80.

Możesz zagrać Ekstraklasę na www.efortuna.pl – u legalnego bukmachera!

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
FANG - 14.04.2018 / 04:42, *..opera-mini.net

Jesteście pewni? Lech udupil z koroną i w sumie niczego szczególnego nie pokazał, dobrze że ich mamy u siebie bo są nieobliczalni, grunt to wygrać pierwsze trzy mecze

odpowiedz
Zlb - 12.04.2018 / 23:23, *..78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Buki wysoko Nas cenia!

odpowiedz
Pod(L)asiak - 12.04.2018 / 16:51, *..play-internet.pl

Moim skromnym zdaniem, układ nie jest zły Legia zawsze lubiła mecze pod presją a takich nie zabraknie szybciej wygramy z Jagą na Słonecznej na Ł3 spięli by się 2x mocniej (jestem z Podlasia nic im nie przynosi takiej satysfakcji jak wygrana u nas) z Lechem o mistrza w ostatniej kolejce i wydaje mi się że wystarczy nam tam remis.

odpowiedz
Bu - 12.04.2018 / 14:17, *..alexanderash.com

Alan - wez niepier... ;)

odpowiedz
Borsuk - 12.04.2018 / 13:22, *..52.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

DO E.S.K .-ja tak samo uważam -trzeba mieć nadzieję do ostatniego gwizdka!

odpowiedz
@rek do Prazanin - 12.04.2018 / 10:47, *..dynamic.chello.pl

Teraz to Amika ma ogromne ciśnienie... Amika jest teraz pod olbrzymią presją swoich kibiców i "kibiców" z całej Polski... Bo wszyscy teraz im kibicują... Oni po prostu nie mogą roztrwonić swej przewagi i cały czas będą musieli patrzeć za swoje plecy... My zaś patrzymy tylko do przodu więc będzie nam o wiele łatwiej... Dodatkowo po meczach Romy i Juve pyry jeszcze bardziej będą "elektryczni"... Pozdro (L)

odpowiedz
E.S.K. - 12.04.2018 / 10:29, *..dynamic.chello.pl

Panowie - zawsze lepiej być optymistą,bo z takim charakterem łatwiej - i przyjemniej - żyć !!!
Kibicuję naszej Legiunii wiele lat,przeżyłem z nią triumfy i porażki ale zawsze wierzyłem,ze wygra z każdym /no,być może z wyjątkami:):):)/!
W tym sezonie też możemy zdobyć MP , choć będzie trudno , bo piłkarze niezbyt się przykładali do meczów,które powinni wygrywać.
A tak "na trzeżwo" - wszyscy będą grać przeciwko, może nawet "pomogą " Amice . Czy to znaczy,że jesteśmy bez szans? Przecież - teoretycznie - dysponujemy grupą najlepszych piłkarzy w naszej lidze, Tylko od nich / niestety również od trenera,który nie budzi mojego zaufania/ zależy mistrzostwo!Czy wykluczone są zwycięstwa we wszystkich 7 meczach?
Grunt to OPTYMIZM !!!

odpowiedz
Prazanin do @rek - 12.04.2018 / 09:09, *..play-internet.pl

widzac ostatnie mecze trudno o optymizm, tym bardziej ze z cala gorna polowka mamy ujemny bilans.....dwa najwazniejsze mecze na wyjezdzie, wiec bedzie trudno.....jak to zrobia to bedzie wielki wyczyn....chociaz nawet mistrzostwo z minimalnie 10 porazkami na karku smakuje.....dziwnie...ps....."wszak to tylko 1 punkt straty" wynika nie z naszej doskonalosci, tylko z wielkiej slabosci tej ligi....takze nie ma sie z czego cieszyc

odpowiedz
Felek - 12.04.2018 / 09:05, *..warszawa.vectranet.pl

Panie i Panowie, jestem dobrej myśli. To, że Legii nie szło ostatnio nie znaczy, że nie pójdzie w rundzie finałowej. To, że amice szło ostatnio dobrze nie znaczy, że pójdzie tak dobrze w rundzie finałowej. Generalnie uważam, że jaga już spuchła i raczej będzie walczyć o trzecie miejsce, mistrzem będzie Legia a szmaciorz zostanie vice.

odpowiedz
@rek do Jerz z Potoku - 12.04.2018 / 08:39, *..dynamic.chello.pl

Witaj... Tutaj nie chodzi o hurra optymizm bądź cytowanie definicji pojęć optymista/pesymista... Mnie chodzi o to, iż osobiście nie wierzę, aby grupa dorosłych mężczyzn, która postanowiła zagrać w (L)egii, nie chciał już w pierwszym roku swego pobytu ugrać Mistrza Polski... Wszak oni wszyscy grają o swoje dalsze kontrakty: w (L)egii tudzież wkrótce w jakimś innym europejskim klubie... A takowe MP 2018 roku dobrze będzie wyglądać w ich piłkarskim CV... A fakt, iż na jesieni ub roku DM wspomniał w jednym z wywiadów, iż MP nie jest dla niego w tym roku najważniejsze, bo liczy się głębsza przebudowa zespołu, nie oznacza braku chęci ponownego sięgnięcia z klubem po te trofeum... Jest okazja, to czemu nie... Wszak to tylko 1 punkt straty... Walczymy (L)egio do końca... Pozdro (L)

odpowiedz
optymistycznypesymista - 12.04.2018 / 08:26, *..dynamic.chello.pl

Jeśli wiara czyni cuda, my wierzymy że sìę uda (L)

odpowiedz
Grzegorz - 12.04.2018 / 08:08, *..internetdsl.tpnet.pl

Szansa Lecha na mistrza polski jest taka " ja by przejechać na pasach zakonnicę w ciąży" , to że Legii nie szło ostatnie to już historia, teraz może być tylko lepiej, niech Lech się martwi jak utrzymać formę..............

odpowiedz
Kibic - 12.04.2018 / 05:48, *..free.aero2.net.pl

Zaraz, zaraz przypominam, że to walka żółwi. Niby czemu miałoby się to teraz zmienić? Zobaczcie jak wyglądała tabela 7 kolejek temu i pamiętajcie, że do końca zostało 7 meczów.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 12.04.2018 / 00:45, *..dynamic.chello.pl

Moim zdaniem; optymista - to człowiek który z reguły kieruje się ideałami, a nie życiowym rozsądkiem. Z kolei pesymista - to dobrze poinformowany optymista. Czyli cytując klasyka z Brzęczeszyna: "Brać, przebierać, wybierać, kolor wygrywa, czarny przegrywa, a co dla Pana...!?"
Jeżeli porównacie Koledzy treść postów Eduardo i @rek-a w wiadomym temacie, to otrzymacie egzemplifikację "różnicy" pomiędzy obu filozofiami życiowymi. Ja osobiście balansuję na ich pograniczu z naciskiem na uśrednienie.
Zresztą, tak czy siak, to My wszyscy stanowimy jedną Wielką Legijną Rodzinę. I nieśmiało proponuję: tak trzymać, aż do końca obecnego sezonu!

odpowiedz
@rek - 11.04.2018 / 23:20, *..dynamic.chello.pl

Wczoraj Roma... Dzisiaj "prawie" Juve... Horror...;)))

Scenariusz jak znalazł na 20 maja... Poznań... Niedziela... Początek meczu godzina 18.00... Zacięta walka na całego... Zbliża się 93 minuta i dyskusyjny karny dla Legii... Bramkę na wagę mistrzostwa strzela Kasper Hamalainen... Stadion milknie... Sędzia Marciniak szaleje razem z piłkarzami (L)egii... Kazimierz Węgrzyn zaczyna płakać... Grzegorz Mielcarski rozpoczyna demolkę studia Multiligi... Jest pięknie... (L)egia Warszawa ponownie Mistrzem Polski...;))) Pozdro (L)

odpowiedz
Do mątew - 11.04.2018 / 22:36, *..centertel.pl

Remis i wygrana z ogorami i juz wysyp agentow.przestance mącic w glowach kibicom.bo kazdy wie ze mioduski mowil ze mistrzostwo sie nie oplaca

odpowiedz
Mietek - 11.04.2018 / 22:22, *..play-internet.pl

A ja myślę, że my lecha ku.wę kolejorza wrzucimy do morza, niech ta ku.wa topi się... Rozj..emy ich na tym ich krzywym

odpowiedz
Tv dy bu mi - 11.04.2018 / 22:05, *..play-internet.pl

Myślę, że Legia będzie trzecia na koniec!.

odpowiedz
m4pierwszy - 11.04.2018 / 21:55, *..eaw.com.pl

wbrew całemu pesymizmowi obstawiam z granicą bliską pewności że lech dostanie zadyszki, pytanie czy my to wykorzystamy

odpowiedz
eduardo - 11.04.2018 / 21:44, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

"Op­ty­mis­ta chodzi z wy­soko uniesioną głową, pe­symis­ta ma ją ciągle opuszczoną, a realis­ta pat­rzy przed siebie żeby na coś nie wpaść. "

odpowiedz
@rek - 11.04.2018 / 21:21, *..dynamic.chello.pl

Nie będę wdawać się w żadne indywidualne polemiki, bo po prostu nie warto kruszyć kopii w kwestii bycia optymistą/pesymistą... Ja po prostu od dziecka jestem optymistą w każdej materii życia i z reguły dobrze na tym wychodzę... Tak już mam... A ponieważ lubię mądre cytaty, więc posłużę się tutaj jednym ze znanych cytatów Winstona Churchilla..:

"...Pesymista widzi trudności w każdej okazji, optymista zaś widzi okazje w każdej trudności... Ja jestem optymistą, bowiem bycie kimkolwiek innym, nie wydaje się być do czegokolwiek przydatne..." Pozdro (L)

odpowiedz
do wodz :) - 11.04.2018 / 21:13, *..echostar.pl

Pamiętaj, że to może wyglądać w drugą stronę i to (L) w Poznaniu będzie szpaler tworzyć :)

A bardzo wiele pokaże już najbliższy weekend.
Jak Lech wygra w piątek z Kielcami to zrobi spory krok.
Przypominam, że aby wyprzedzić Lecha, trzeba zdobyć punkt więcej więc w piątek może być "teoretycznie" 5 pkt straty.

odpowiedz
Kibic - 11.04.2018 / 20:51, *..ssp.dialog.net.pl

Nie ma czegoś takiego jak lech, jest AMICA Poznań ale widzę że redakcja o tym zapomina. Szkoda.

odpowiedz
eduardo - 11.04.2018 / 20:41, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

a przed rozpoczeciem rundy jeszcze nie rozegralismy zadnego meczu a juz byl wysyp niepoprawnych optymistow typu @rek, mietek itd, ktorzy pisali jak to Legia jest wspaniale zarzadzana i wrozyli ze rozjedziemy wszystkich. Widzicie tak to jest- lepiej wysrodkowac i byc realista

odpowiedz
do @rek - 11.04.2018 / 20:38, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

i dobrze, że jesteś z powrotem, bo trzeźwych umysłowo tu niewielu ... same skrajności: hurraoptymiści po fartownym zwycięstwie nad Lubinem i skrajni pesymiści po 3 słabym meczach (aczkolwiek ich rozumiem...)

oLaf

odpowiedz
@rek do Arka - 11.04.2018 / 20:01, *..dynamic.chello.pl

Czołem... Tak, to ja, wróciłem... Wiem, wiem miałem dać sobie kilka tygodni spokoju od tego portalu, ale te 2 tygodnie mi w zupełności wystarczyły, aby ze zdwojonym optymizmem patrzeć w przyszłość... Wczorajszy mecz Romy dodatkowo mnie nastroił, bo pokazał, iż niemożliwe nie istnieje Arku...;))) Pozdro (L)

odpowiedz
wodz - 11.04.2018 / 19:56, *..ennet.pl

marzenie: Legia zapewnia sobie mistrzostwo na kolejkę przed końcem ligi, ostatnia kolejka w poznaniu i szpaler dla mistrza:-] a amice skacze gul :-}

odpowiedz
M. - 11.04.2018 / 19:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zżyna z trybuny na weszło.com

odpowiedz
Cik - 11.04.2018 / 19:47, *..centertel.pl

Sprawa jest prosta. Nikt nam nie pomoze. Korona juz wysyla rezerwy na Poznan. Musimy wygrac sami 21 punktow.

odpowiedz
Arek - 11.04.2018 / 19:23, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek, to Ty? Wróciłeś?

odpowiedz
Janusz - 11.04.2018 / 19:08, *..centertel.pl

Faworyci wedlug bukmacherow, natomiast faworytow jest trzech, do tego dochodzi rowniez Jaga

odpowiedz
@rek - 11.04.2018 / 18:39, *..dynamic.chello.pl

Jeszcze nie rozegraliśmy żadnego spotkania, a już zaczął się wysyp pesymistów... W piłce nożnej niemożliwe nie istnieje... Wczoraj pokazała nam to dobitnie Roma, iż należy wierzyć do końca i grać do końca... Tak więc głowa do góry - MP 2018 roku może być ponownie łupem (L)egii Warszawa...;)))

do Gienek

Zakładasz, iż Amika wygra wszystkie mecze do końca..? Bo ja w to wątpię... W Polsce tylko (L)egia potrafi grać pod presją... Tak na marginesie to my musimy po drodze wygrać tyle samo meczy co Amika, aby potem w tym ostatnim 7 meczu na ich stadionie wygrać także i z nimi... I to nam wystarczy... Głowa do góry...;)))

Pozdro (L)

odpowiedz
Falenica - 11.04.2018 / 18:39, *..play-internet.pl

Jaka obrona Tytulu?Zebysmy P.P zdobyli.

odpowiedz
eth - 11.04.2018 / 18:35, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

My z Jagą i Lechem na wyjeździe, Lech z nami i Jagą u siebie. Z czym my do ludzi...? Mistrz dla Lecha, a Legia niech się bije o 2 miejsce i europejskie puchary.

@optymista, Pesymiści patrzą na świat realnie i widzą że szanse Lecha i Legii na mistrzostwo to jak 70 do 30 procent, zamiast głupio wierzyć nie wiadomo w co a w połowie maja obudzić się z ręką w nocniku mówiąc: jednak tamci mieli rację. Każdy z nas chciałby mistrzostwa ale sam widziałeś ostatnie mecze i zamęt w klubie, choćby z Kuchym. To nie jest poważne.
Nikt tu nie oddaje mistrzostwa Lechowi za free, tylko stwierdza że wygra lepszy, czyli Lech, bo na to stanowczo wskazuje rachunek prawdopodobieństwa (punkty, mecze u siebie i na wyjeździe, forma, trener). Mamy więc prawo nazywać się kibicami Legii, a o ambicjach to mów piłkarzom, nie nam.

odpowiedz
. - 11.04.2018 / 18:32, *..134.ipv4.supernova.orange.pl

czyli
LEGIA GRA STRASZNIE, KOSZMARNIE, BEZNADZIEJNIE, TRENER JEST CH...

LECH GRA SWIETNIE, CUDOWNIE, BAJECZNIE, TRENER JEST SUPER (i po polsku mowi - wow!)

JAGA GRA SWIETNIE, CUDOWNIE, BAJECZNIE, TRENER JEST SUPER

a tymczasem w tabeli tego nie widac...

odpowiedz
Alan - 11.04.2018 / 18:32, *..84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Optymista
Hehehe kolego a co ma piernik do wiatraka, Ty myślisz ze jak cały sezon grają piach ( z małymi przeblyskami ) to teraz nagle wstąpił w nich duch AS Romy

odpowiedz
Optymista - 11.04.2018 / 18:20, *..dynamic.chello.pl

Jak ja nie zdzierżę czytać tych pesymistów. Nie macie prawa nazywać się kibicami Legii. Ja wierzę że Legia zdobędzie tytuł i PP a jak wy już przypisujecie mistrza amice to świadczy o waszej niskiej ambicji.

odpowiedz
syrenka - 11.04.2018 / 17:56, *..centertel.pl

Chciałem żeby Legia zdobyła trzeci z rzędu tytuł....ale już się pogodziłem, że raczej się to nie uda...szkoda i czekam na rundę jesienną ...

odpowiedz
jo - 11.04.2018 / 17:43, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Z taką formą Legii i pomysłem na grę jaki obecnie ma Jozak to najlepszym rozwiązaniem będzie obrona Częstochowy i dzida na Niezgodę lub Kuchego... Jak nic nie wpadnie z tyłu to już będzie połowa sukcesu :-/

odpowiedz
Gienek - 11.04.2018 / 17:24, *..play-internet.pl

Ciekawe, jeśli Amica nie spuchnie to raczej oni są faworytem. Ostatnio grają najlepiej z pierwszej trójki. Legia jak się ogarnie to może wygrać wszystkie 7 meczów i zostanie mistrzem, ale raczej nie z taką grą jak ostatnio prezentuje.

odpowiedz
Alan - 11.04.2018 / 17:21, *..84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wygrana MP z obecną formą jest tak samo mozliwa jak powtórzenie przez Widzew pamiętnego 2-3 w 5 minut...Innymi słowy w Poznaniu mogą już mrozić szampana My walczmy o Puchar Polski bo 2 miejsce chyba nikogo nie urządza...To tak realnie oceniając bo serce wiadomo podpowiada inaczej...

odpowiedz