Ivan Kepcija, Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Dariusz Mioduski i Ivan Kepcija o zmianie trenera Legii

Mishka i Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę z dziennikarzami spotkał się właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski oraz dyrektor techniczny klubu Ivan Kepcija. Wyjaśniali, dlaczego Romeo Jozak został zwolniony, a także dlaczego do końca sezonu drużynę prowadzić będzie jego dotychczasowy asystent Dean Klafurić. - Wczoraj podjęliśmy decyzję o zwolnieniu Romeo Jozaka. Z punktu widzenia klubu to nie była łatwa decyzja, ale jesteśmy przekonani, że w sytuacji, którą mamy dzisiaj, to była sytuacja optymalna. Czy idealna? Zobaczymy z biegiem czasu, ale każda inna byłaby gorsza - powiedział Dariusz Mioduski.

- Mimo że nic na to nie wskazuje, nasze cele pozostały niezmienione. Korzystając z daru niebios, mamy taką sytuację, że jesteśmy 1 punkt za liderem w lidze, czyli wszystko jest w naszych rękach. W tym tygodniu gramy półfinał PP i nie ma powodu, żebyśmy nie zagrali w finale tych rozgrywek. Dean Klafurić nie przyszedł dzisiaj na konferencję, ponieważ jest to moment, żeby skoncentrować się na drużynie.

- Kiedy podejmowałem decyzję o zmianie trenera na początku sezonu, wierzyłem, że nie ma innej drogi. Sytuacja drużyny i klubu była taka, że była to decyzja słuszna. Zmiana była ryzykiem i czy to mi się podoba, czy nie, to moim głównym zajęciem jest zarządzanie ryzykiem. W pewnym sensie sobie z tym ryzykiem poradziliśmy. Dzisiaj uważam, że to najlepsza decyzja i biorę za to odpowiedzialność. Nie boję się ryzyka. Uważam, że cały czas możemy wygrać mistrzostwo i Puchar Polski, ale najważniejszym zadaniem dla nas jest awans i gra w europejskich pucharach.

- Klub przechodzi rewolucję, nie tylko w sztabie czy szatni, ale w każdym aspekcie. Trudno robić rewolucję i zdobywać mistrzostwo w tym samym czasie. Z mojej perspektywy, jestem przekonany, że taka rewolucja jest niezbędna i że musimy zrobić ją szybko. Podejmuję ryzyko przeprowadzając taką rewolucję. Jedziemy dalej.

- To nie jest tak, że się wczoraj wkurzyłem i dlatego zwolniłem trenera. Od dłuższego czasu wiadomo było, że główną rzeczą są wyniki, ale widać też było w ostatnich spotkaniach, że pewne rzeczy nie działały. Ta decyzja ma sprawić, żeby się skoncentrować na tym co nie działa i to poprawić. Co się stanie na początku przyszłego sezonu? To, kto zostanie trenerem, okaże się później. W zaciszy gabinetów będziemy pracować na tym, aby Legia była przygotowana do kolejnego sezonu i grała w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Będę dokonywał zmian dopóki uznam, że są one niezbędne i że możemy już dokręcać śrubki, ale na dzisiaj po prostu jedziemy dalej.

Co nie działało od dłuższego czasu?
- Nie chcę szczegółowo na to pytanie odpowiadać. Nie za bardzo mam ochotę dawać innym zespołom wskazówki, co jest u nas nie tak. Zostało przecież jeszcze kilka meczów do końca sezonu. Dzisiaj powiedziałem zawodnikom coś ważnego. Widziałem, że walczyli i dawali z siebie wszystko, ale do końca nie widziałem u nich głowy. Tam była grupa piłkarzy, każdy w lidze jednym z lepszych na swojej pozycji, nie była to jednak drużyna.

Dlaczego Klafurić? A nie Vuko?
- To jest właśnie różnica pomiędzy siedzeniem na zewnątrz, a siedzeniem w środku. Musi mi pan zaufać, że mam w tym względzie większą wiedzę. Vuko jest legionistą i jest tutaj od lat. Jest częścią serca i zawsze tak będzie. Oprócz serca potrzebujemy jeszcze głowy. Uważam, że na boisku najbardziej potrzebna jest właśnie ona.

Czy Jozak definitywnie zostanie zwolniony czy zostaje w klubie?
- Nie ma dla niego przewidzianej innej roli. Dziękujemy mu za to co dla nas zrobił, ale nie ma tematu dla niego innej pracy. Zatrudniając Jozaka podjąłem ryzyko. Wtedy byliśmy w sytuacji kompletnej rozsypki. Wówczas potrzebowaliśmy kogoś, kto ogarnie tę sytuację w kontekście psychologicznym i emocjonalnym. Miał trudny początek, ale to mu się udało. Dzisiaj jesteśmy jednak w takim miejscu, że musimy iść dalej. Muszę patrzeć na ten projekt długoterminowo. Teraz brakuje mi racjonalnych rzeczy związanych z grą w piłkę. W szatni, pomimo przegranych, nie ma problemów. Dlatego właśnie podjęliśmy optymalną opcję. Na ostatnie kilka meczów nie mogliśmy sobie pozwolić na inną osobę niż Dean Klafurić. Gdybyśmy wiedzieli, że już straciliśmy szansę na tytuł, to może byłoby inaczej. Wiemy, że w środku mamy człowieka, który ma te umiejętności, których potrzeba na dzisiaj. Dajemy mu szansę.

Dlaczego tak dużo transferów zrobiliśmy zimą?
- Potrzebowaliśmy rewolucji, chcieliśmy w krótkim czasie wejść na nowy szczebel. Gdybyśmy nie robili transferów, to wszyscy mieliby pretensje, że ich nie robimy. Zrobiliśmy ich tyle, aby podnieść jakość drużyny. Większość z nich to melodia przyszłości. Chcieliśmy zwiększyć rywalizację. Mogliśmy to robić przez trzy okienka, ale zdecydowaliśmy się zrobić w jednym.

Czy Mioduski ma kontrakt z Czerczesowem?
- Stanisława pozdrawiam, jesteśmy w kontakcie. Życzę mu jak najlepiej w Rosji. Nie chcę rozmawiać o nowym trenerze. Trzeba się zastanowić, żeby podjąć taką decyzję, która będzie odpowiednia dla Legii. Doświadczenia trenera na pewno będzie tym, na co będziemy zwracać uwagę.

fot. Woytek / Legionisci.com

- Podjęliśmy decyzję leżącą w interesie drużyny. To optymalna decyzja w tym momencie. Zastanawialiśmy się nad różnymi rozwiązaniami i ta wydaje się najlepsza. Dean Klafurić zna drużynę, zna wszystkich zawodników indywidualnie. Wie, czego drużyna potrzebuje. Jest odpowiednią osobą, ma doświadczenie trenerskie. Zdobywał je jako asystent, ale także jako pierwszy trener. Wierzę, że to doświadczenie teraz zaprocentuje i zobaczymy to już w następnym meczu - - mówi Ivan Kepcija.

- Mamy świetnych zawodników, którzy wielokrotnie pokazywali indywidualnie swoją jakość. Teraz najważniejsze jest, żeby mieć zespół jako całość, a nie zbiór indywidualności. Zgadzam się z Darkiem, że Dean to odpowiednia osoba na to stanowisko. Do tego ma bardzo dobre relacje z piłkarzami, oparte na zaufaniu. Rozmawiałem zresztą w piątek z Aleksandarem Vukoviciem na temat jego trenerskiej przyszłości i jego rozwoju. On wie, jak ważną pełni funkcję w szatni i że potrzebujemy jego wsparcia. Dlaczego zimą dokonaliśmy rewolucji w składzie? Zespół potrzebował świeżej krwi, a nowi zawodnicy indywidualnie mieli nam pomóc osiągnąć założone cele. Takiej rewolucji lepiej dokonać zimą, gdyż zawodnicy mają więcej czasu na zgranie i wkomponowanie w zespół.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (111)

eMeRKa - 15.04.2018 13:02:29, *.dynamic.chello.pl

Jak Jozakowi pozostało tylko kilka meczów do końca kontraktu, powinien go wypełnić! Legia by dużo na tym zyskała. Tak to nie ma żadnej zmiany, jedynie pogorszenie sytuacji.

Kamil - 15.04.2018 13:03:48, *.137

Janek Urban !

Dark Imperator - 15.04.2018 13:05:05, *.130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mioduski to ITI i nic dobrego z tego nie będzie i jeszcze ta cena za bilety ten facet błądzi jak niewidomy w galerii

kibic - 15.04.2018 13:06:05, *.internetia.net.pl

Legii potrzebny jest trener nie Jozak , nie Magiera i nie żaden inny taki który przyszedłby do Legii znowu się uczyć , a Legii potrzebny jest trener z doświadczeniem i taki który w trenerce już coś osiągnął taki jak Leo Beenhakker.

- 15.04.2018 13:07:02, *.157

Lesniordowski only

Darek - 15.04.2018 13:07:34, *.static.ip.netia.com.pl

Prezes to jednak jest głupek, ręce opadaja nic sie nie uczy.

Jan - 15.04.2018 13:09:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

' tym tygodniu gramy półfinał PP i nie ma powodu, żebyśmy nie zagrali w finale tych rozgrywek.'....jest powód - Górnik Zabrze, okaż chłopie w końcu trochę pokory.

Jawor - 15.04.2018 13:09:45, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tylko Stasiu Czerczesow zdołałby ogarnąć to co dzieje się teraz na Łazienkowskiej 3. Stasiu wróć!

Krzeszczu - 15.04.2018 13:13:45, *.cust.bredband2.com

@ Jawor: Popieram!

do prezesa - 15.04.2018 13:18:37, *.play-internet.pl

Droższe bilety na te padlinę rozwiążą problemy napewno.

Lesnywroc!! - 15.04.2018 13:26:17, *.play-internet.pl

Tylko powrot Lesnodorskiego cos da. Bez niego ten klub nie istnieje. Lesny jest autorem najwieksxych sukcesow Legii w historii. Mistrzostwa, puchary Polski i awans do lm. Lesny bedzie wiedzial jak ugasic pozar i jak ogarnąć szatnie. Niech sie Mioduski z nim pogodzi dla dobra naszej Legii. Lesny wroc...

Dickson Chotowski - 15.04.2018 13:29:55, *.range86-153.btcentralplus.com

Klafuric to Jozak bis. Juz bardziej bym zaufal Izabeli Kus. Przynajmniej jest zakochana w Legiunii !!!!

DAREK '20 MLN JURO' MIODUSKI OUT !!

Darek - 15.04.2018 13:31:06, *.dynamic.chello.pl

Legia zwolniła właśnie kolejnego trenera na lata.
Tak to jest jak się zatrudnia amatorów.
Teraz czekamy na kolejnego amatora,który wyleci z hukiem za kilka miesięcy.
Jak panu Mioduskiemu nie szkoda pieniędzy na tych wszystkich nieudaczników?Może dlatego,że to nasze pieniądze z karnetów,biletów,pamiątek klubowych,europejskich pucharów i sponsorów a nie pieniądze pana Mioduskiego.
Ciekawe czy pan Mioduski swoje prywatne pieniądze też wydaje w taki sposób jak w Legii?Jak idzie do restauracji to zamawia stare śmierdzące jedzenie czy kupuje takie by było dobre i po zjedzeniu był zadowolony?A buty czy koszulę też kupuje po kimś znoszoną śmierdzącą z dziurą pod pachą?
Jeżeli nie to czemu do Legii sprowadza się odpady?Przecież w naszej lidze wygrywają z nami zespoły które mają 10-20 razy mniejsze pieniądze.
Sprowadza się do Legii trenera amatora.Piłkarzy z nadwagą i po ciężkich kontuzjach,którzy dobry sezon zagrali 8 lat temu.Ludzi z jakiś drugich lig zagranicznych którzy rozegrali po 20 minut przez cały poprzedni sezon.I później się dziwimy że nie ma wyników.Czy nikt nie przewidział w klubie że zawodnik który był nikim w poprzednim klubie nie będzie tu gwiazdą?Czy nie można było tych samych pieniędzy wydać mądrzej?Zamiast 10 piłkarzy kupić 3 a dobrych.Rozgrywającego,napastnika i lewego obrońcę z prawdziwego zdarzenia,którego nie mamy od lat.
Uważam,że i tak nie zmieni się nic w Legii.Pomimo zwolnienia Jozaka jakoś nie widzę światełka w tunelu.

meter - 15.04.2018 13:35:46, *.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To że tracimy "trenera" jest przykre.To że odchodzą piłkarze,którzy umieją grąć jest bardzo przykre...To że tracisz trybyny ,panie Mioduski to już jest Twój dramat.Z niepokojem patrze na słaba frekwencje,smutne twarze,śpiewanie na pół gwizdka.. Spotykam L w pracy,życiu prywatnym,na osiedlu i takiego marazmu to chyba nigdy nie widziałem..To kwestia chwili kiedy zejdziemy poniżej 10 k..na stadionie więc zrób,drogi prezeisie tańsze bilety bo niedługo nawet na koszty nie starczy..

LEO LEO LEO - 15.04.2018 13:36:09, *.internetia.net.pl

LEO BEENHAKKER W LEGII TO BYŁBY DOPIERO TRENER .

do Kamil - 15.04.2018 13:38:12, *.dynamic.chello.pl

Nie mamy vacatu na stanowisku szatniarza !!!!

Krzeszczu - 15.04.2018 13:38:42, *.cust.bredband2.com

@ Darek: Jozak mial kontrakt do maja b.r. wiec zadna strata finansowa, Prezes sie zabezpieczyl podpisujac z Jozakiem kontrakt.
A co do pilkarzy i polityki to w wiekszosci sie z Toba zgadzam.

eth - 15.04.2018 13:38:59, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

(w miarę) krótko i (w miarę) na temat.

Decyzja dotycząca zwolnienia Jozaka chwalebna, decyzja dotycząca zatrudnienia jego zastępcy bezsensowna. Klafurić ma takie same doświadczenie jak Romeo i, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki Legii, zatrudnianie sobowtóra Jozaka na tak ważne mecze jest śmieszna. Nie widzę powodów do optymizmu na ligę i Puchar Polski.

W odróżnieniu od wielu na tym portalu, nie będę krzyczał bzdur typu: Miodek out. Ogólnie o Mioduskim mogę powiedzieć tyle, choć go oczywiście nie znam osobiście: dobry biznesmen, słaby znawca piłki. Dlatego podstawą dobrego działania Legii będzie zatrudnienie dobrego dyrektora sportowego. Mioduski ma robiące wrażenie wykształcenie, połączone z doświadczeniem (całe szczęście, bo sam jako student mam duże wątpliwości co do samej suchej wiedzy wynoszonej z uczelni :), cieszą jego znajomości, rozmowy z ambasadorami ZEA, czy członkostwo w zrzeszeniu lig i klubów (nie pamiętam oficjalnej nazwy). ALE! DM nie powinien ingerować w sprawy sportowe. Mioduski z zacisza swojego gabinetu powinien nadzorować klub, zajmować się finansami i sprawami okołoklubowymi. I dlatego potrzeba świetnego dyr. sportowego który weźmie na siebie sprawy czysto sportowe.

Nie obejdzie się bez nowych ludzi od marketingu. I nie mówię o ludziach którzy po prostu wprowadzą tam nieco świeżości, tylko o ludziach którzy od samego początku rozpoczną bardzo intensywną ofensywę marketingową. Bo ta obecna leży i kwiczy. Legia powinna mieć frekwencję na poziomie 23-25 tysięcy co mecz (na pewno obecne ceny biletów na "padlinę" w tym nie pomogą), miasto powinno żyć Legią która powinna w Warszawie być widoczna na każdym kroku, wierni kibice powinni być od czasu do czasu nagradzani i tak dalej, i tak dalej. Warszawa ma potencjał lecz Legia nie potrafi jej wykorzystać. Ofensywa na mieście, na facebooku, na twitterze, gdzie się da, nawet poza Warszawą. Szkoda też akcji marketingowej na Florydzie. Przyjechaliśmy, olaliśmy, przegraliśmy dwa mecze i wróciliśmy. Czy ewentualny organizator widząc grę L na tamtym turnieju zaprosi nas do podobnych rozgrywek w przyszłości?

I jeszcze jedna rzecz, taka szpileczka wbita tak samo DM jak i BL. Pieniądze. Mam wrażenie że Legia przez ostatnie lata przesr*ła tyle pieniędzy że aż się smutno robi. Równie dobrze mogłaby zapakować je do worków i wrzucić do Wisły. Zatrudniamy słabych trenerów na długie okresy, potem ich zwalniamy, a potem trzeba wypłacać im pensje do końca kontraktu, czyli płacimy za nic. Zatrudniamy tabuny, całe hordy fatalnych piłkarzy, którzy zarabiają takie pieniądze, że aż się słabo robi, a wyniki… okej są, w końcu są i mistrzostwa i puchary, Polski i europejskie, ale… czy kluby w innych ligach, które od pozostałych mają co najmniej 2x więcej funduszy, wygrywają co roku ligę ledwo co – bo taka Lechia nie zdołała strzelić Legii gola, a Jagiellonia szczęśliwie zremisowała? Czy awansują do pucharów poprzez szczęśliwe wylosowanie klubu z Irlandii lub, ledwo co, pokonanie takie Zorii? Czy odpadają z klubami z KAZ i MDA? Błagam… od nikogo w tym klubie się nie wymaga, wszystko leci siłą rozpędu, przez ostatnie lata dopisywało nam szczęście, ale tak jakby… kończy się ono już. Jeśli organizacja w Legii będzie taka jak na placu budowy na Uralu to nic z tego nie będzie.

Niestety w lato czeka nas kolejna rewolucja trenersko-zawodnicza i kolejne przes*ane pieniądze. Chyba że… nie awansujemy do europejskich pucharów. Wtedy nic nie będzie trzeba robić bo jeśli przy takim bur.delu tracimy w tej pasjonującej lidze 1 punkt do lidera to… po co? Tylko że brak europejskich pucharów drugi raz z rzędu spowoduje, że zaczniemy się cofać tak jak parę lat temu krakowska Wisła.

Miało być krótko, ale mając za temat nasz klub nie da się tak – choć i tak wdając się w szczegóły można by napisać drugie tyle. Pozdrawiam i polecam nie napalać się specjalnie na mecz z Górnikiem.

A NAPASTNIKÓW DALEJ BRAK - 15.04.2018 13:39:07, *.internetia.net.pl

TRENER SWOJĄ DROGĄ A DRUGA SPRAWA , ŻE MAMY NIBY NAJBOGATSZY KLUB W POLSCE A GORSZE NIBY ZESPOŁY MAJĄ LEPSZYCH NAPASTNIKÓW OD NASZYCH I OD TEGO ZA 20 MLN. TEŻ MAJĄ CHYBA INNE KLUBY NAPASTNIKÓW WARTYCH TYLE CO LEWANDOWSKI . SZLAK CZŁOWIEKA TRAFIA NAPASTNIKÓW NAM BRAKUJE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA !!!

oLaf - 15.04.2018 13:47:15, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

ja się sprzedało 3 najlepszych piłkarzy Legii (Niko, Prijo, Vadis) za grosze to nie dziwne, ze wszystko przegrywamy, czy to będzie Magic , Jozak czy Czerczesow to z miernymi piłkarzami + dwoma ''skrzatami'' w ataku nic się nie zdziała!

Taka prawda, możemy sobie zmieniać 100 trenerów a i tak nic z tego nie będzie jak nie będzie kilku DOBRYCH zawodników tylko same spady i grubasy typu Pasquato czy Hilberto czy Eduargo...

... - 15.04.2018 13:47:29, *.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niech miodek spierdziela i zrozumie że Legia to nie korpo i nie miejsce dla niego. Bo nigdy nie będzie dobrze...

Hiszpan - 15.04.2018 13:48:01, *.play-internet.pl

Słodkie korpo pierdzenie. Pudel nie zna sie na futbolu nie czuje go i nie da rady. Naściągał szrotu a próbuje wmawiac ze ma asów. 5 tys na meczu bedzie odpowiedzią i podsumowaniem tego upadku.

Hiszpan - 15.04.2018 13:52:06, *.play-internet.pl

Decyzja byla jedna 5 karnetow oddanych. Dtarczy tego lekcewazenia. Prezesie zamknij 3 trybuny wszyscy sie zmieszcza na 1.

Roma - 15.04.2018 13:53:59, *.unknown.vectranet.pl

Z wypowiedzi prezesa jasno wynika, że nie bardzo wie o co chodzi. Bał się pretensji, to zrobił 10 transferów, a że w większości bezsensownych to w tym nie widzi problemu. Też uważam, że zmiana trenera była konieczna, ale postawienie na tymczasowość niczemu nie służy. Klafurić wie, że jeszcze 6 meczów w lidze i czy będzie dobrze czy źle to i tak do widzenia. Właściciel właścicielem, ale na prezesa to ten właściciel powinien znaleźć kogoś znającego się na rzeczy.

lob - 15.04.2018 13:59:33, *.dynamic.chello.pl

LEO LEO LEO, 15.04.2018 13:36:09 - *.internetia.net.pl
LEO BEENHAKKER W LEGII TO BYŁBY DOPIERO TRENER .

Daj sobie spokój z tym Beenhakkerem...on już nie długo będzie wymagał stałej opieki lekarskiej ze względu na wiek.....

Piotrek - 15.04.2018 14:02:05, *.centertel.pl

Katastrofa to ten caly zaciag jugoslowianski i ten szrot ktory za nim sie ściągnął na Ł3.

ibic emeryt - 15.04.2018 14:07:07, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panowie czytajcie wypowiedzi ze zrozumieniem a nie z szyderstwem .Mioduski powiedział wyraźnie że przy wyborze będzie brane pod uwagę doświadczenie trenerskie ,więc era trenerów którzy do Legii przychodzą po naukę już się definitywnie skończyła i ja wierze że tak będzie .

Plan - 15.04.2018 14:10:22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Plan naprawczy trzeba wprowadzic jak najszybciej i zaczac gresywnie podnosic ceny za bilety od 200zl

Arek - 15.04.2018 14:12:52, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Otóż nic się nie zmieni. Mistrza na bank nie będzie, a i o finał w tygodniu będzie ciężko. Tu potrzeba trenera z doświadczeniem, trenera co już gdzieś miał jakieś sukcesy, trenera co wie czym jest Legia i presja w Legii. I co wie czym jest w ogóle presja, bo innego rodzaju jest presja siedząc na dupie za biurkiem, a innego rodzaju jest presja zarządzając szatnią 20 kilku facetów, oraz prowadzenie ich z ławki podczas meczu. Przecież jak ten Jozak wczoraj robił zmiany, to tylko za łeb można się było złapać. Tu żaden Klaf nic nie zmieni, a o Czerczesowie zapomnijcie. Nie przy tym właścicielu.

Jasnowidz - 15.04.2018 14:15:17, *.centertel.pl

Trenerem będzie Nawałka, zobaczycie.

Biały - 15.04.2018 14:21:19, *.dynamic.chello.pl

Kolejny wielki plan tworzenia wielkiej (L) poszedł się...
Była wizja, trener ,cały sztab i wszystko psu..Sezon stracony bez względu na to czy uda się obronić tytuł czy nie.

Najlepsze czasy to te kiedy klub świętował 100 lecie
i największy wkład miał w to Prezes BL czy komuś się to podoba czy nie są to FAKTY!

Filip - 15.04.2018 14:27:20, *.16

Panie prezesie a gdzie uderzenie się w pierś? To nie jest tak że Pan za nic nie odpowiada. To była Pana chora wizja, Pana chore decyzję zatrudnienie amatora i jego sztabu. Traci Pan grunt pod nogami a zwolenników ubywa. To widać na trybunach. Dalej mimo wszystko walka o Mistrzostwo, sobota, piękna pogoda i wyniki które ułożyły się tak że mogliśmy po tym meczu liderować. Mimo to na meczu 13 tys ludzi. Z Górnikiem gramy o finał a czuję że będzie jeszcze gorzej!!Za ten syf i nerwy którymi częstują nas piłkarze nikt nie chce płacić. Szczególnie że ceny biletów wysokie.

Roman Oreszczuk - 15.04.2018 14:31:02, *.play-internet.pl

Panie Mioduski, robisz pan błąd zwalniając pana Jozaka! To jest dobry trener z charyzmą, twardą ręką i wizją prowadzenia zespołu. Kwestią czasu było kiedy by to wszystko zatrybiło. Jozak był na etapie budowania drużyny, trzeba było mu dać czas na zgranie drużyny i dopasowanie ustawień i taktyki. Nie od razu przecież " Kraków zbudowano", a tu przecież wymieniono dwie trzecie składu. Kibice Legii nie chcą zmiany trenera, jesteśmy przeciwni pańskiej decyzji, to bez sensu. I co teraz, znowu budowa od początku, mozolne układanie zespołu, poznawanie zawodników przez nowego trenera, zmiany strategii i taktyki? Teraz gdy liga finiszuje? Jozak miał to już prawie ogarnięte, a pan jedną, głupią decyzją wszystko zniszczył. Nie chcemy nowego trenera, który może być drugim Bergiem lub Magierą, chcemy stabilizacji i normalności, a nie ciągłej rewolucji. Proszę się liczyć ze zdaniem kibiców, to my tworzymy ten klub, jesteśmy z nim na zawsze. Większość kibiców była za Jozakiem, a teraz odebrał nam pan nadzieję na mistrzostwo. Gwarantuję, że nowy trener będzie potrzebował sporo czasu na poukładanie po swojemu, a czasu już nie ma. Jesteś pan kompletnym ignorantem i amatorem w swoim fachu.

qemp - 15.04.2018 14:31:56, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Wiecie w czym problem? W głowie Pana Miodka. Ja nie mówię, że wyniki są dobre. Problem polega na tym, że Pan Loczek już przy najmniejszym kryzysie ma pełne gacie. Według mnie Jozaka w tym klubie nie powinno w ogóle być. Mioduski nie potrafi przeżyć kryzysu co powinno być wymagane u człowieka sukcesu. To jest największy problem. Gość nie potrafi dogadać się z Cherchesovem, nie potrafił pomóc Magierze. Można mówić dużo ale za Magiery jeśli kryzys był to w tej drużynie było widać, że jest jakiś pomysł mimo, że nie za bardzo zdawał egzamin wynikowo. Miodek szuka trenera na lata a nie potrafi pojąć, że nie ma takiego trenera na świecie, który w Legii jest w stanie utrzymać się tyle czasu. Problemem nie jest zły trener. Problemem jest to, że taki trener nie ma nawet czasu udowodnić, że potrafi wyjść z kryzysu. Tego czasu nie dostał Magiera, Jozak tak samo mimo, że po prostu nie nadawał się do tej roli. Mioduski oczekuje trenera, który będzie wygrywał wszystko, z byle jakimi grajkami i stworzy drużynę w 2 tygodnie. Tak się nie da.

Zajmon Szczecin - 15.04.2018 14:31:56, *.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

w Zabrzu był dobry mecz i rewanż ma być formalnością. Łatwiej zdobyć PP i z niego awans. Co do Legii to mają w niej grać piłkarze gryzacy trawę tak jak w Koronie i Gorniku a nie wyrobnicy odwalajacy panszczyzne jak w Poznaniu i Jadze. Może ten Lettierri powinien być naszym trenerem. Ma silną rękę i doświadczenie a ze zlepku piłkarzy stworzył to co mógł.

Zimny - 15.04.2018 14:32:28, *.dynamic.mm.pl

Ktokolwiek by nie przyszedł, z tak przygotowanym motorycznie zespołem niczego nie zdziała. W Legii nawet Niezgoda zrobił sie wolniutki. Nie wiem, czy ktoś w tym zespole jest w stanie zejść poniżej 12s/100m

Borsuk - 15.04.2018 14:38:41, *.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Darek -we wszystkim masz rację z wyjątkiem tego pytania,czy Mioduski prywatne pieniądze tak samo wydaje.Przecież LEGIA jest jego własnością i pieniadze klumowę są jego !!!!

lob - 15.04.2018 14:38:45, *.dynamic.chello.pl

Najbardziej winny tej sytuacji jest właściciel Legii Mioduski.
Jego wina i tylko jego.
To on zatrudnił trenera - amatora i dał mu wolną rękę w doborze zawodników.
Przecież taki Antolic był wyśmiewany na forach swojego byłego klubu Dinama Zagrzeb, a Miodek za tego pseudo piłkarza zapłacił 750 tyś. Euro i my będziemy musieli się z nim męczyć jeszcze do końca 2020 roku.
Kibice Dinama cieszyli się, że jednego człapaka będzie mniej. Wystarczyło tylko poczytać fora Dinama i by nie było człapaka w naszym klubie.
Następny legijny orzeł - człapak, to Chris Philipps z kraju o "ogromnych" sukcesach piłkarskich jakim jest Luksemburg.. Z tym się będziemy męczyć trochę krócej bo do końca 2019 roku.
Następny niby piłkarz to niejaki Cafu o ruchach starego niedźwiedzia. To następny wynalazek pseudo trenera - amatora Jozaka, przyklepany przez Miodka.
No i nie doszły zbawca emeryt - Eduardo. Co kopnie mocniej piłkę to mu coś strzyknie i przerwa na dwa tygodnie. Całe szczęście, że będzie grał tylko do czerwca.
Może coś będzie jeszcze z Remiego i Vesovic, chociaż gwiazdami jak na polską ligę nie zostaną.
Ci wszyscy zawodnicy zostali sprowadzeni na życzenie trenera - amatora Jozaka i przyklepani przez właściciela - amatora w dziedzinie piłki nożnej Mioduskiego.
Ale amator z amatorem zawsze się dogadają, dopóki zupa się nie wyleję, szkoda tylko, że stało to się kosztem Legii i jej wiernych kibiców.

do Darek - 15.04.2018 14:39:48, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

100% racji. Zamiast szrotu 10 zawodników kupować tylko 2 ale dobrych!!!

Trener amator ma się uczyć w największym polskim klubie gdzie i presja i gwiazdeczki zawsze daja popalić??? Niech się uczy w 2-giej lidze!!! U nas trzeba doświadczonego trenera co ma charyzmę!!

Tiptop - 15.04.2018 14:41:20, *.dynamic.chello.pl

Szkoda że Rosja ma najłatwijeszą grupę na MŚ
Gdyby nie wyszli z grupy najpewniej Stasiek byłby do wzięcia.

Chv - 15.04.2018 14:49:54, *.play-internet.pl

Super rewolucja! Mieliśmy Mistrza Polski, LM, trenera legionistę i prezesa który czuł klub...mamy dokładnie ITI bis. Pnaie Mioduski niech Pan sie zajmie czymś innym !

(L)eon - 15.04.2018 14:51:14, *.dynamic.gprs.plus.pl

No zmiana pierwsza klasa Mioduski nie ośmieszaj się bo co innego wymyśli ten Klafurić przecież to prawa ręka Jozaka chyba że o czymś nie wiemy było dograć ten sezon do końca Jozakiem i dopiero zatrudnić doświadczonego trenera z papierami a tak na marginesie lepiej w pucharach europejskich nie grać bo wstyd będzie zresztą z pierwszej trójki to na mistrza nikt nie zasługuje

do Kamil - 15.04.2018 15:09:08, *.play-internet.pl

Tylko nie te ciepłe kluchy Urban,broń Boże

do Leo Leo Leo - 15.04.2018 15:10:21, *.play-internet.pl

Przeciez on ma już 76 lat,co to Legia to dom starców?

Hiszpan - 15.04.2018 15:17:53, *.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dean ma doswiadczenie w futbolu żenskim brawo Darek!!!!!

obiektywny - 15.04.2018 15:18:41, *.dynamic.chello.pl

a dla mnie dobrym kandydatem był by trener Korony , Lattieri - tam legia cudzoziemska tworzy drużynę , a już nie będę wyliczał czego tam nie ma co jest w Legii .

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 15.04.2018 15:27:57, *.lodz.dialog.net.pl

Ręce opadają... Co ten człowiek bredzi? Nie mogę już słuchać tych jego korpo-bzdetów. To wyłącznie jego wina że Legia jest w tej chwili pośmiewiskiem. Te jego "optymalne decyzje" i "długofalowa strategia" doprowadziły nas do nikąd. Stracony czas na budowę i rozwój drużyny... Zostajemy z toną zagranicznego szrotu którego ani sprzedać (kto ich kupi?) ani nimi grać. Jadł już kiedyś pisałem - Wielki Akwizytor to powtórka z ITI. Ten człowiek w ogóle nie uczy się na własnych błędach... Leśny to przy nim geniusz. Jeśli Mioduskiemu naprawdę zależy na Legii to powinien oddać prezesowanie w ręce kogoś kto się na tym zna...

Zibin55 - 15.04.2018 15:37:23, *.play-internet.pl

do Darek
I wlasnie teraz L sprowadzi 3-4 latem. To jest projekt Legia robiony w zasadzie od poczatku po zmianach wlascielskich i wyprzedazy podstawowych zawodnikow stanowiacych wtedy o sile Legii.Zatrudniajac Jozaka Mioduski podjal ryzyko ale tez dzieki tej decyzji dostal caly gotowy sztab szkoleniowy ( poza malo doswiadczonym trenerem). I o to wlasnie chodzilo. Nie od rzeczy Jozak mial kontrakt tylko do czerwca 2018 a reszta dluzej. Wtedy zreszta i tak nie znalezlibysmy trenera sensownego w srodku sezonu; teraz sie konczy i podczas gdy Jozak nie dal rady jest dobry moment na znalezienie diswiadczonego nastepcy. A pieniadze sa Mioduskiego bo my mu je dajemy i ma prawo robic z nimi jak uwaza. Osiagnal prawdopodobnie w zyciu najwiecej ze wszystkich tu komentujacych wlacznie ze mna. A Vadis tez mial nadwage na poczatku, na Berto tez liczyli ci co go wypozyczali. W pilce dkatego nie da sie zarobic kasy bo to sport nie do konca przewidywalny ...z Pogonia na 4 strzaly byly 3 bramki a wczoraj na 5 czy 6 zero. Jednak wierze ,ze tym razem zobaczymy trenera z doswiadczeniem i wynikami w przeszlosci.

kameleon - 15.04.2018 15:51:32, *.play-internet.pl

na czym polega projekt "Legia"? Bo to słyszę już od paru dobrych miesięcy - zmiany tu, zmiany tam, czas ... a poziomu wyższego nie ma - czy to nie jest tak, że prezes strzela w wyborach, może się uda i coś zaskoczy (nazywa to swoją wiedzą, którzy inni nie mają no i ryzykiem zawodowym - bo to musi być) Całe szczęście całą odpowiedzialność bierze na siebie i teraz będzie lepiej - a może wystarczy zebrać 11 chłopa, którzy będą potrafili grać piłką?

Ropa(L) - 15.04.2018 15:57:58, *.broadband.digiweb.ie

Panowie zaden Urban,Magiera itd. Oni juz byli i sie nie sprawdzili..tyle. Co do Stanislawa to ja go osobiscie tez nie widze w Legii. Ten Pan tez juz byl, choc nie powiem ze nic nie zdzialal bo bym klamal i tyle, ale moim zdaniem zapie.dol fizyczna to nie to czego szuka sie w tych czasach. obecnie potrzebny jest trener ktory poukladal by tych dziadow taktycznie i przede wszystkim nauczyl ich grac pilka. Prosto podac, dobrze przyjac, gra w dziada na milion sposobow aby te glupy wycwiczyly posiadanie pilki ale tylko i wylacznie posiadanie jej z glowa.
Ja powiem szczerze...( jedzcie po mnie ile chcecie ) dalbym szanse Probierzowi (krajowe podworko) lub szukal takiego kocura ktore polskie stadiony nie widzialy( chyba juz ich brak). Tyle po mojemu. Pozdro!

lokalny - 15.04.2018 16:08:40, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

dawać dobrego włoskiego lub niemieckiego trenera z doświadczeniem ale takim ku emeryturze (na rok) z 2 bundesligi lub serii B i Berga lub Magierę na asystenta by doszlifować ich warsztat, a to najlepsi trenerzy w ostatniej dekadzie z młodej generacji (średnia ponad 2.0 pkt na mecz)

jasio865 - 15.04.2018 16:23:46, *.play-internet.pl

Panie Mioduski!!!to piepszenie głupot!!zastępca następcą!!?? no to jak doradzał skoro wyszło to co wyszło czyli "lipa"??Nie wiem kto po Jóżku ale doradca ? kolejne kpiny ?chyba pan sie zagubił w tej "rewolucji"!!a może na odmianę kuchenne....?

Mainik - 15.04.2018 16:58:01, *.64

A może Rumak ? z Lechem majstra zrobił.

muchito - 15.04.2018 17:09:50, *.dynamic.mm.pl

A moze dać szanse LeszkowI Ojrzynskiemu ?

Jarzabek - 15.04.2018 17:19:57, *.jmdi.pl

DO ETH zgadzam się z 95% Twojej wypowiedzi, te 5% w których się nie do końca zgadzam to, że ten zastępca jozaka nie został "zatrudniony" na stanowisku trenera, on nie został zwolniony, musi po prostu doczłapać do końca sezonu i poleci pewnie tak jak Jozak, ale to tylko dla uściślenia Twojego komentarza ;) Nie zapominajmy, ze przyszedł jakiś "spec" z tego FC BASEL, nie pamiętam jak się człowiek nazywa, ale to może być odpowiedni czas, żeby w/w Pan w końcu dał o sobie znać i powiedział Miodkowi w którym kierunku zmierzać, bo ewidentnie Loko nam się trochę pogubił ;)

szmal - 15.04.2018 17:41:50, *.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

żaden trener nie zgodzilby sie na zmiane 10 zawodnikow, zwlaszcza gdy klub jest aktualnym mistrzem i walczy o jego obrone.

ludzik - 15.04.2018 17:43:42, *.centertel.pl

Wezcie pod uwage ze taki Orzynski nie koniecznie musi chcieć trenowac Legie...

imchotep - 15.04.2018 17:48:32, *.dynamic.mm.pl

http://weszlo.com/2018/04/15/leci-nami-pilot/
Poczytajcie - cała prawda o Mioduskim. Kolejny raz coś obiecuje i kolejny raz okaże się kompletną klapą. We wrześniu zwolnił Magierę a Jozak miał być na lata a nie dotrwał nawet do lata. 12 miesięcy to pasmo porażek Mioduskiego. Zwolnił już drugiego trenera, przegrał awans do Ligii Mistrzów, Ligii Europy, Mistrzostwo Polski w obecnym sezonie - chociaż twierdzi iż wszystko jest we własnych rękach. Może jakimś cudem uda się wygrać Puchar Polski. Przez 12 miesięcy zmienił praktycznie wszystko od sztabu szkoleniowego po dyrektorów a sprowadził ludzi bez doświadczenia i pozwolił na prowadzenie folwarku a sam się pod tym podpisywał. Wczoraj Dąbrowski udowodnił że w niczym nie ustępuje Remyemu. Antolić to piłkarz pomyłka - dał się poznać z durnego faulu w środku boiska, Philipps najlepiej podaje do najbliższego partnera, Vesović miał być motorem napędowym a wczoraj w ciągu 90 minut zrobił mniej niż Kucharczyk przez 30 minut. Cafu i Mauricio to w ogóle nie wiadomo po co są w Legii. Czemu nie dać szansy Polakom(Michalak, Wieteska) czemu nie zatrudnić fachowca jako trenera? Znów przyjdzie ktoś kto się będzie uczył? Może i Leśnodorski był nieudolnym prezesem ale miał nosa do transferów i miał wyniki. Mioduski to kompletny dyletant. Najlepsze rozwiązanie to brak pucharów i od nowego sezonu pusty stadion aby wykurzyć tego długowłosego prezesika z Legii raz na zawsze!!!!!
CAŁEJ SYTUACJI JAKA JEST OBECNIE W LEGII JEST WINNY TYLKO I WYŁĄCZNIE MIODUSKI!!!!!!!

Szakal - 15.04.2018 17:50:27, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Długoterminowo optymalnie zarządzam ryzykiem, tylko nic mi nie wychodzi. Podjąłem odpowiednia decyzje zeby wejść na wyższy szczebel. Dzisiaj musimy iść dalej i wierze ze sobie z tym poradziliśmy. Jestem wewnątrz i........"

PRZERASTA mnie to o głowę.

Darku, juz przegrałeś tylko jeszcze o tym nie wiesz.

GP - 15.04.2018 17:54:44, *.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Może będzie tak: do końca sezonu z panem Deanem jako trenerem. Po MŚ gdzie drużyna Rosji nie spełni pokładanych w niej nadzieji, przyjdzie do Nas (żeby odbudować się) sympatyczny pan Stanisław. Czego wszystkim życzę.

(L)egia - 15.04.2018 18:03:52, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jacek Magiera powinien wrócić.

Szakal - 15.04.2018 18:05:01, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Darku, a nie masz czasem znowu napisać jakiegoś posta jako wafel @rek? A tak Ci dobrze szło, połowa forum juz jadła z twojej ręki.

BTW gdzie kolega @rek? Od wczoraj zapadł sie pod ziemie,
Nie wierze by ten człowiek renesansu i były pracownik korpo z 20-letnim stażem mógł tak ostro zapic.

seba1980 - 15.04.2018 18:28:17, *.dynamic.chello.pl

do Darek Czlowieku z karnetow i biletow to jest max 15 procent budzetu klubu .

ANTYMIODEK - 15.04.2018 18:35:45, *.centertel.pl

MIODUSKI WYPAD Z LEGII !!!! SAME PORAŻKI ODKAD ZARZĄDZASZ !!! 10 TRANSFERÓW CO Z TEGO? jak 9 PIŁKARZY TO DREWNA!!! TRZEBA BYŁO ŚCIĄGNAĆ 2 ALE DOBRYCH!

qwerty - 15.04.2018 18:36:06, *.unknown.vectranet.pl

Kiedyś przewijało się nazwisko Awram Grant odnośnie prowadzenia Legii. Gość jest bezrobotny i może to byłby pomysł?? Nikt nie powie przecież, że gość który osiągnął finał LM z Chelsea i zdobył wicemistrzostwo Anglii to słaby trener. Taki gość byłby autorytetem w szatni...

grzesiek - 15.04.2018 18:37:17, *.centertel.pl

Ja bym zastanowil sie czemu kolejne zmiany trenerow nic nie daja. Czemu pilkarze zwalniaja po kolei trenerow.

Bully - 15.04.2018 18:42:26, *.cpe.distributel.net

Co wy się wszyscy tym Ojrzyńskim tak jaracie? Bo robi bycze ślepia na ławie obserwując poczynania swoich podopiecznych? Legia to za duży numer garniaka jak na niego, to taki gostek w sam raz na małe kluby, gdzie nie ma presji wyniku, tylko byle by jakoś było.
Mnie się wydaje że znacznie większe kompetencje posiada Brzęczek, co udowodnił robiąc z całkiem przeciętnych grajków, odrzutów z innych klubów przewidzianych aby grać trzecie skrzypce w lidze solidny zespoł dobijający się do czołówki

ada, - 15.04.2018 18:44:17, *.dynamic.gprs.plus.pl

Trzeba Ruska.

@rek - 15.04.2018 18:54:57, *.dynamic.chello.pl

Pozdrawiam moich braci po szalu...

Mimo sporego smutku w sercu po wczorajszym meczu z wielkim zaciekawieniem czytam wszystkie wasze posty... I to zarówno te pod tym artykułem, jak i pod pozostałymi artykułami... I tak czytając sobie te posty i wasze oceny gry I zespołu (L)egii uświadamiam sobie bardzo smutną i bolesną myśl: cała (L)egia Warszawa, jeśli chodzi o gry zespołowe, leży od jakiegoś czasu na łopatkach...

W koszykówce dostajemy wciry... W siatkówce dostajemy wciry... W rugby dostajemy wciry... W III lidze, a więc na potencjalnym "zapleczu" naszego I zespołu dostajemy także wciry (wczoraj np. kolejna przegrana, i do tego z Widzewem...) Jak do tego dołożyć fatalną grę I zespołu to wychodzi na to, iż generalnie WSZYSTKIE gry zespołowe (L)egii Warszawa "leżą i kwiczą"... Smutne... Ale czy to jedynie "mało istotny" przypadek..?

Wielu kolegów chce jak najszybciej brać młodzież do I zespołu... Ale ja się pytam "którą" zdolną młodzież, skoro nasze rezerwy są obecnie na 7 miejscu w III lidze... Tracą aż 16 pkt do lidera i 11 pkt do 2 i 3 zespołu..? Warto nadmienić, iż wspomniane rezerwy (L)egii w III lidze trenuje duet polskich trenerów: Krzysztof Dębek i Marek Saganowski... Wielu kolegów chce teraz polskich zdolnych trenerów dla I (L)egii... Ale ja się pytam "którym" zdolnym polskim trenerom można byłoby powierzyć w obecnej chwili I zespół (L)egii..? Bo ja myślę, iż generalnie na tzw. "polskim poletku trenerskim" jest padaka... Chciałoby się głośno zawołać "aby do wiosny", ale obecnie można jedynie cicho wyszeptać "aby do lata"... Aby moi mili koledzy, aby... Pozdro (L)

syjon85 - 15.04.2018 19:09:22, *.play-internet.pl

w tym sezonie wiele może się jeszcze wydarzyć ... być może kompletnie na to nie zasługując zdobędziemy Mistrzostwo i Puchar ... a być może nie ...
mam jednak nadzieje, że wybór kolejnego szkoleniowca będzie przemyślany i trafiony (L)

eth - 15.04.2018 19:10:26, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Jarzabek, niuanse ;) ja to w ogóle o tym ziomku z Basel zapomniałem że on w Legii, hehe. Nic o nim nie słychać, chociaż... może to i dobrze. Kto wie? Może siedzi w swoim gabinecie i szykuje nam jakąś pozytywną rewolucję na lato... może @rek coś bym o tym wiedział?

sen o - 15.04.2018 19:12:27, *.dynamic.chello.pl

Legia zawsze jest w sercu i przestańcie gadać ze nie będziecie chodzić na Legię. Po zimowej samowolce sztabu na pewno znowu będzie wietrzenie szatni na out Broź, Astiz, Kopa, Pasquato, Eduardo, Marcelo, Cafu, Hama Rado nie wiem co z reprezentantami Polski? Powinni wrócić Majecki, Wieteska na DP, Michalak. Może Kurzawa przyjdzie? Potrzebny przyzwoity rozgrywający i napastnik. TRENER może doradca z Basel kogoś poleci do tej naszej ligi siłowej. no i młodzi niech szturmują Kwietniewski, Iloski czy Thomson

E.S.K. - 15.04.2018 19:15:24, *.dynamic.chello.pl

Do @rek - absolutną prawdę napisałeś ! Zgadzam się z każdym słowem !!!

2017 ( L) - 15.04.2018 19:28:04, *.kampinostelco.pl

@arek

No i co Arku? Można? - Można!
Oczywiście martwi mnie taka sytuacja, o której piszesz, ale teraz robisz to z rozwagą i rzeczywistą oceną sytuacji. Pozdrawiam i do góry glowa. Za rok będzie lepiej!!!

Legionista - 15.04.2018 19:42:48, *.226

W końcu odszedł Jozin z Bazina... Najgorszy Trener Legii XXI wieku... Przegrał z wszystkimi "ważnymi" rywalami i mamy zagrożoną pozycje!! 4 pkt przewagi, ale jednak dużo nie jest... Czas na jakiegoś doświadczonego trenera i myślę, że Okuka byłby dobrym trenerem!! Nie pracuje, a może zostać Legijnym Heynckesem!!!

Bolek - 15.04.2018 19:48:44, *.dynamic.chello.pl

Skoro zostł jego asystent z takimsamym jak Jozak doświadczeniem to równie dobrze mógł zostać sam Romeo. Dlatego nie ma się z czego cieszyć.

Marek - 15.04.2018 19:49:09, *.dynamic.chello.pl

Najlepszy trener to byłby, BARYŁA! Może z lekka zaawansowany wiekowo ale warsztat pierwsza klasa! Pozostałe opcje to Rychu Tarasiewicz albo obecnie całkiem blisko z Warszawy, w niedalekiej Łęcznej czyli Bogusław BeBeto Baniak, słynny specjalista od awansów...skoro mógł tak, to Mistrz i PP pewny z nim !

Pawelek - 15.04.2018 19:51:39, *.play-internet.pl

Z polskich trenerów tylko Ojrzynski . Złapie morde gwiazdki , zrobi atmosferę i chyba do Legii jest mu blisko .

Wolfik - 15.04.2018 20:59:15, *.dynamic.mm.pl

@imchotep: O wielu rzeczach o których Kolego wspominasz trąbię od prawie roku. O piłkarzach nie grających miesiącami o amatorach trenerach, o samym Mioduskim też. Powtórzę zatem po raz kolejny...

Mioduski jak każdy polski właściciel jest naznaczony "Piętnem księgowego". Przede wszystkim nastawiony jest na szybki zysk. Wydał kilkadziesiąt milionów euro na spłatę współwłaścicieli (licząc pewnie na to, że po awansie do grupowej LM jakieś pieniądze w klubie są) to założył sobie że musi je szybko odzyskać. Ale okazało się, że jego (byli) wspólnicy skutecznie opróżnili kasę klubu zostawiając przy okazji parę trupów w szafie. Liczył na awans do LE, ale odszedł filar drużyny i wszystko się posypało (jestem w stanie założyć się z każdym, że gdyby Magiera awansował do grupowej LE trenowałby zespół do dziś). Może ktoś mu podpowiedział, może sam wpadł na pomysł zatrudnienia Jozaka w klubie, bo skoro w Zagrzebiu tak fajnie klub działa to czemu nie miałoby się to udać w Warszawie. Oczywiście jak każdy biznesmen zapatrzony w exelowskie wykresy i słupki zapomniał, że Zagrzeb to nie Warszawa a Jozak to nie Vlak czy Ivanković. Jak to napisał Woytek: Mioduski po prostu kupił podobne rozwiązanie licząc na to, że zadziała. Jozak, człowiek wykształcony, elokwentny i wygadany oczarował Miodka. Bo w ich świecie pijar jest bardzo ważny. Bo w excelu wszystko wyglądało pięknie i działało. Ale życie nie kieruje się wykresami, życie bywa przewrotne i okrutne. I wyszło, że Jozak nie ma pojęcia o trenowaniu, sprowadzeni piłkarze wcale nie są wybitni a rywale nie tacy słabi. I wszystko walnęło jak domek z kart.

Mioduski z czasem nauczy się prowadzić klub. W końcu to jego klub i jego kasa. Ale musi najpierw zaboleć, walnąć po kieszeni. Jeszcze nie jedno upokorzenie przyjdzie przełknąć i jemu i nam. I albo w końcu wszystko będzie jak być powinno, albo zmieni się właściciel.

Na koniec: śmiać mi się chce widząc "Leśny wróć". Czy naprawdę myślicie, że człowiek który miał swoje 5 minut w Legii i na Legii się wzbogacił po to wyciągał z klubu co się dało by teraz do niego wracać??? To przypomnijcie sobie fakt, kiedy ów "spór właścicielski" ujrzał światło dzienne. Po awansie do LM. Kiedy było wiadomo, że będzie z tego niezła kasa. Leśniodorski już wtedy wiedział, że tego się powtórzyć nie da, nawet po wpompowaniu całej kwoty w zespół. A tego robić zamiaru nie miał. Resztę sobie dopiszcie sami.

Romeo Kozak - 15.04.2018 21:15:10, *.dynamic.chello.pl

Nadajcie wiadomość do Lecha i Jagiellonii " Legia wróciła do gry.." hahaha

tylko czerczesow - 15.04.2018 21:21:26, *.97.ipv4.supernova.orange.pl

dawać Staśka wezmie ich za mordy wszystkich

kokojambo - 15.04.2018 21:22:55, *.222.ipv4.supernova.orange.pl

Optymalne rozwiązanie, racjonalny wybór, zarządzanie ryzykiem, projekt, - korpo-gadka do porzygu.

@rek - 15.04.2018 21:29:49, *.dynamic.chello.pl

Ot na dobranoc taka mała ciekawostka...

Ponoć prezes HNK Gorica, skąd Dean Klafurić trafił do Legii, powiedział w jednym z wywiadów: "Dean to trener, który dokładnie analizuje każdego przeciwnika i potrafi przygotować drużynę do każdego spotkania. Dba o relacje z zawodnikami, często z nimi rozmawia. W krótkim czasie potrafi stworzyć kolektyw..."

Ciekawe... Jeśli tak faktycznie było w HNK Gorica, to czemu będąc w (L)egii asystentem Romeo Jozaka nie wykorzystywał w pełni tego swojego "analitycznego" potencjału..? Czyżby w sztabie trenerskim (L)egii były także jakieś wewnętrzne rozgrywki i personalne gierki..? Zaiste ciekawe... Pozdro (L)

Jerz z Potoku - 15.04.2018 21:32:52, *.dynamic.chello.pl

@ imchotep - mało optymistyczny fakt to ten, że praktycznie nie ma się do czego przyczepić w zredagowanym przez Ciebie poście. Niestety.

Od siebie dodam, iż dzisiejszy wywód prezesa Mioduskiego na temat konieczności zwolnienia ze stanowiska trenera Legii pana Jozaka, jako żywo przypomina "kalkę" jego wywodów jaką zaprezentował po zwolnieniu trenera Magiery.
Problem właściciela naszego klubu polega na tym, iż nie chce lub nie widzi konieczności - choćby w wymiarze symbolicznym - utożsamiania się ze sprawcami kolejnej katastrofy sportowej i wizerunkowej Legii. Aby całkowicie rozwiać ew. powstałe wątpliwości u czytających forumowiczów sformułuję tylko jedno, ale kluczowe pytanie: kto, jak nie pan Mioduski arbitralnie zdecydował o powierzeniu sterów szkoleniowych przy Ł3 panu Jozakowi? A to, że jest właścicielem klubu tym bardziej nie powinno go zwalniać od wzięcia na siebie choćby częściowej odpowiedzialności za...zmarnowany sezon.

lol - 15.04.2018 22:15:30, *.cust.tele2.se

tylko Rumak albo Urban

rdzenny - 15.04.2018 22:23:05, *.cluster-e.forcepoint.net

to patologia , Mioduski sprzedaj Legie kup se jakis zespół siatkarski albo basebalowy nieudaczniku, hajs hajs hajs dla misia a głupki latajo

@rek do JzP - 15.04.2018 22:40:04, *.dynamic.chello.pl

Witaj... Powiadasz "zmarnowany sezon"... Być może... Ale może też okazać się, iż paradoksalnie osiągniemy więcej, niż było to wcześniej zakładane... Wystarczy bowiem wejść do finału PP i zdobyć to trofeum...

Opcja I (mistrzowska)
Po znojnej walce, po wielu upokorzeniach, po całej tej bylejakości zdobywamy MP 2018... I co potem..? Odpadamy już w pierwszej albo drugiej rundzie z jakimiś kolejnymi "ogórkami" typu Astana albo Scheriff... I po ptakach... Puchary poza nami... Zostaje nam jedynie wtorkowo-środowe TV...

Opcja II
Załapujemy się, jako zdobywca PP, od razu do II rundy LE... Tam w tej rundzie i w kolejnych rundach jesteśmy rozstawieni, bowiem mamy przyzwoity współczynnik... W międzyczasie wzmacniamy skład o nasze "wypożyczenia" i jakieś 2-3 solidne letnie zakupy....................i być może wchodzimy do fazy grupowej LE... A wtedy wszyscy z wypiekami na twarzy śledzimy na Ł3 "na żywo" czwartkowe boje (L)egii w LE...

Pozdro (L)

Wolfik - 15.04.2018 23:22:13, *.dynamic.mm.pl

@rek do JzP: Jest jeszcze opcja III-cia, realistyczna. Górnik strzela na Łazienkowskiej bramkę a my nie potrafimy na nią odpowiedzieć. Ot, i cały misterny plan w p...du.

Rob L - 15.04.2018 23:25:30, *.dynamic.chello.pl

dla klubu to mega porażka ale ja kupiłem już bilety na PP i będę zawsze wierny!

Kibic - 15.04.2018 23:56:06, *.play-internet.pl

Czytam,czytam i normalnie się śmieje jakbym oglądał kabaret moralnego niepokoju.Rumak do Legii cha.cha.cha zioła nie trzeba.Co ten chłopiec osiągnął?Na obecna sytuację w klubie najlepszym rozwiązaniem był by bojkot trybun!Nic o Nas bez Nas.Teoretycznie wszystko mamy do wygrania.Pytanie jak Nas kibiców traktuje klub i biegające koszulki.Nowy trener może na jeden góra dwa mecze coś zdziałać.Ja już w cuda nie wierzę.Gdyby nawet zaczęli grać jak z nut na trybuny nie wracam- bo niby kto ma tak grać?Nie ma zespołu.Lepsza kasa na koncie niż wyplute płuca na murawie.Pudel prezes widzi i .....co płaci bo ma w głowie kurze zwoje a Elki w sercu nie nosi.

Jerz z Potoku' - 15.04.2018 23:59:24, *.dynamic.chello.pl

~ @rek - również witaj, jednak Twój post zawiera..."przywłaszczenie" praw autorskich do symulacji ze zdobyciem PP. Ten wariant opisałem, ba mocno do niego przekonywałem już dwa tygodnie wcześniej (polecam archiwum naszego serwisu ). I co? Nikt, ale to kompletnie nikt nie podjął tego tematu, albowiem kibicowska legijna rodzina zapatrzona była jedynie w miraż obrony tytułu MP. Cierpliwie czekałem na głos inteligentnego kibica-internauty. I się doczekałem. Cytując Kol. Krzeszczu: "Brawo Ty!".
A tak zupełnie na poważnie, to wtorkowa konfrontacja z Górnikiem w ramach 1/2 PP może jeszcze uratować nam ten sezon. O postulowanej przez Ciebie opcji I proponuję...cichutko zapomnieć.
Pozdrawiam

robson - 16.04.2018 00:01:20, *.kudaveceras.net

Darek Wdowczyk !

Robi - 16.04.2018 06:37:21, *.centertel.pl

Czy da sie mioduskiegi wypier.... ten gosc na nasrane. Korporacyjny gamon

# - 16.04.2018 08:09:28, *.internetdsl.tpnet.pl

Bla,bla,bla...,Korporacyjny bełkot . Zamienił stryjek siekierkę na kilek .

tomekc - 16.04.2018 08:39:31, *.dynamic.gprs.plus.pl

A może wariant mistrzowski:
Docieramy do Iv rundy el LM - bardzo realne i wtedy nawet przy porażce jesteśmy w grupie LE. Pamietajmy że droga do LE przez el LM zawsze będzie latwiejsza

0055gp - 16.04.2018 08:42:14, *.199.ipv4.supernova.orange.pl

do @rek, a przypadkiem nie miało być tak, że wspaniały plan Kozaka prowadzi nas do mistrzostwa, plus jeszcze dwa, trzy wzmocnienia i jesteśmy w LM.
Przepraszam za złośliwość, ale jako kibice też w to uwierzyłem. Mimo wszystko lepiej być mistrzem niż drugim, trzecim, ...

@rek do Wolfik - 16.04.2018 08:55:15, *.dynamic.chello.pl

Siemka... No niekoniecznie sezon w piz.u... Paradoksalnie i przy Opcji III (odpadnięcie z PP) możemy mieć również ten sezon "całkiem-całkiem"... Bowiem istotą walki w lidze jest walka o trofea lub puchary (czasem można pokusić się o jedno i drugie...) Zapomnijmy o LM... Ale już do eliminacji LE można wejść z 2 i 3 miejsca... Biorąc pod uwagę dwa fakty: 1 - iż musimy wreszcie zatrybić z formą i zgraniem zespołu, 2 - poprzednimi sezonami mamy wypracowany całkiem przyzwoity współczynnik UEFA, to nadal może się okazać, iż w tej naszej syfiastej lidze to my będziemy jedynym "wygranym"... Głowa do góry - jeszcze może być pięknie...:))) Pozdro (L)

Arczi - 16.04.2018 08:55:37, *.ak-com.pl

witam, jestem osoby gluchy i potrzebuje napisy w youtube. bardzo prosze:)

Redakcja (LL!): Wszystko jest w tekście nad filmem.

Wolfik - 16.04.2018 09:23:18, *.dynamic.mm.pl

@Jerz z Potoku: Kolego, na wymyślone warianty odpowiadałem już jakiś czas temu (również można poszukać). Uważałem i uważam je za tylko i wyłącznie własne spekulacje. Nie wierzę, że ktoś w klubie zakładał nie zdobycia w tym roku MP. Wręcz przeciwnie, kilka razy Mioduski powtarzał, że to jest priorytet. O zdobyciu PP raczej nikt nie wspominał, chociaż przed sezonem było powiedziane iż klub będzie traktował te rozgrywki poważnie. Teraz owe opcje to nic innego jak tylko dopisywanie ideologii do sytuacji, oparte zresztą tylko i wyłącznie na nadziejach że ten puchar rzeczywiście zdobędziemy. A jak napisałem wyżej - jeśli żabole kropną nam bramkę jako pierwsi, może być "po ptokach", bo jak pokazuje boiskowa rzeczywistość zespół wówczas głupieje. I cały subtelny wariant można sobie w d... wsadzić.

Rozmowa w dniu dzisiejszym o występach w jakichkolwiek rozgrywkach pucharowych idealnie pasuje do przysłowia "myślał kogut o niedzieli"....

@rek do 0055gp - 16.04.2018 09:44:07, *.dynamic.chello.pl

Czasami bywa tak, iż życie pisze całkiem inny scenariusz i należy się z pewnymi rzeczami pogodzić... Jeszcze niczego tak naprawdę nie przegraliśmy, więc chyba za wcześnie na twoją pełną frustrację... Ale jeśli nawet przegramy w tym idiotycznym sezonie MP i PP to będąc prawdziwym kibicem (L)egii (a nie okazjonalnym...) należy trzymać kciuki za awans do eliminacji LE, nawet z 2 lub 3 miejsca... Jak mawia bowiem stare przysłowie: jak się ma tego, co się lubi, to lubi się to, co się ma... Głowa do góry... Spróbuj być 'lekkim" optymistą... Pozdro (L)

@rek do 0055gp - 16.04.2018 09:55:13, *.dynamic.chello.pl

Miało być:
- jak się nie ma tego, co się lubi, to się lubi to, co się ma... Pozdro (L)

Wielki Szu - 16.04.2018 10:08:39, *.msk-si.net.pl

Niestety złożyło się na to wszystko kilka rzeczy. Nie znam sie na prowadzeniu klubu w 1/20 jak nasz prezes, na trenowaniu i motywowaniu skórokopów jeszcze mniej wiec nie bede jechał po trenerach, zarządzających, itp.

Wiem jedno - widzę co sie stało pare lat temu z ligą turecką, ruską, ukraińską a teraz powoli dzieje sie z bułgarską i rumuńską. BEZ WŁOŻONYCH CIĘZKICH DZIESIĄTEK MILIONÓW EURO W KLUBY, SZKOLENIE, ZACHODNICH TRENERÓW I DOBRYCH PIŁKARZY MOŻEMY ZAPOMNIEĆ O TYM, ŻE KLUB ZACZNIE ZARABIAĆ.

Na całej światowej klubowej czołówki samowystarczalnych finansowo jest może ze 20 klubów. Pozostałe to chińscy, arabscy bądź ruscy właściciele którzy nie mają co robić z kasą i piłka to dla nich drogie hobby. Jedni se kupują maybachy, inni wyspy na pacyfiku a jeszcze inni mogą se kupować najlepszych grajków na świecie i być w TV. I tylko o to im chodzi.

Chyba nie wierzycie, że jak ktoś ma skład za 300 mln EUR, a z LM i od sponsorów odzyska może 1/3 tych piniendzy to to jest to dla niego po prostu drogie hobby.

Wielki Szu - 16.04.2018 10:40:26, *.msk-si.net.pl

Pisane w pospiechu wiec z błędami sorry za poprzedni post. Chciałem tylko powiedziec za jak chcemy pokazać sie kibocowsko w Medioilanie, Paryżu albo w Londynie, to trzeba zdobyć bogatych sponsorów, którzy zainwestują w klubowe kadry.
Jak bedziemy mieć dobrych trenerów siłowych i mentalnych, jak przyjdą grać goście od których przez 2-3 lata nasza młodzież bedzie mogła sie uczyć, jak właściciele Legii (kto by to nie był) przyjmą do wiadomości że na polskim klubie nie zarobią - dopiero wtedy bedzie dobrze.
A zarząd i jego decyzje powinny być rozliczane przez rade nadzorczą i audyt - tak jak to sie dzieje wszędzie na świecie.

hawryl74 - 16.04.2018 12:07:52, *.19-1.cable.virginm.net

Gdzie jest i co robi pan doradca prezesa Legii Bernhard Heusler ceniony w Szwajcarii, gdzie zbudował silne FC Basel.
Może niech go właściciel p Mioduski zrobi prezesem, może to jest jakieś wyjście z tego marazmu.
Mioduskiego to stanowisko przerasta, bo bladego pojęcia nie ma o profesjonalnym zarządzaniu klubu piłkarskiego.

Krzeszczu - 16.04.2018 15:06:04, *.cust.bredband2.com

@ Wielki Szu: Nie pisze tego zlosliwie, wiec prosze abys tego nie odbieral jako jakis hejt albo cos. Ale chcialbym tobie zadac pytanie. Piszesz ze "jak chcemy pokazać sie kibocowsko w Medioilanie, Paryżu albo w Londynie", to chcialbym wlasnie zapytac, jakie "pokazanie" masz dokladnie na mysli?
Czy takie jak to z Dortmundem po ktorym nam zamkneli caly stadion na mecz z Realem Madryt? Czy jakies inne?
Serio, zero spinu, jestem po prostu ciekawy....

do Krzeszczu - 16.04.2018 16:29:57, *.dynamic.chello.pl

Takie pokazanie się jak doping na Ł3 i zagłuszenie konkretnego stadionu na wyjeździe.
Sprawdź w archiwum.

Wielki Szu - 16.04.2018 16:55:36, *.itsa.net.pl

@ Krzeszczu, niech cie weźmie ktoś na jakiklowiek wyjazd, to zrozumiesz. Bez spiny. TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ ŻEBY W TO UWIERZYĆ - cytuję

Krzeszczu - 16.04.2018 17:20:39, *.cust.bredband2.com

@ Wielki Szu: Obawialems sie ze palniesz jakis debilizm z rodem z "kominiarek". Ale ciesze sie bardzo ze mnie "zawiodles". Tzn ze jesli dobrze Cie rozumiem masz na mysli atmosfere i doping.
I ufam ze jest dokladnie tak jak mowisz, ze zeby to zrozumiec to trzeba to pojac. Doping. Za to szacun.
Pozdro.

Krzeszczu - 16.04.2018 20:15:10, *.cust.bredband2.com

* mialo byc: zeby zrozumiec to trzeba to przezyc. (jak mawial "Lombard")

Lemiesz Grochow - 16.04.2018 21:19:43, *.centertel.pl

Klub piłkarski Legia to nie jakaś frajerska korporacja .
Zmiany personalne dokonuje się rozważanie nienaruszajac trzonu składu wyjściowego.
Siedmiu wychodzi a dziesięciu przychodzi .
Każdy ma inny charakter itd.
Tworzą się małe grupy towarzyskie.
W takich sytuacjach powstaje niezdrowa rywalizacja przy braku autorytetu u trenera .
W każdym następnym meczu zupełnie inny skład .ITD
Mioduski niech powoła nowego prezesa i stoi z boku jak najdalej.

Wielki Szu - 17.04.2018 10:18:54, *.itsa.net.pl

@ Krzeszczu - miałem na myśli oprawę z 2005 roku. W necie znajdziesz