Romeo Jozak i Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kim jest Dean Klafurić?

Mishka, źródło: Legionisci.com

W sobotę ze funkcji pierwszego trenera Legii Warszawa zwolniony został Romeo Jozak. Do końca sezonu 2017/2018 stanowisko to zajmować będzie jego dotychczasowy asystent, Dean Klafurić. Kim jest Klafurić i jakie ma osiągnięcia trenerskie?

Dean Klafurić urodził się 26 lipca 1972 r. w Belgradzie. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2005 r., kiedy to w 3-ligowym chorwackim NK Udarnik pełnił rolę grającego trenera. W 2007 roku był trenerem asystentem w 3-ligowym NK Radnik, a później krótko pracował jako pierwszy trener w występujących również w 3. lidze NK Polet oraz Vrbovec. W latach 2009-2012 prowadził kobiecą reprezentację Chorwacji. Od 2012 do 2015 roku pełnił funkcje pierwszego trenera lub trenera asystenta w młodzieżowych drużynach Dinama Zagrzeb oraz młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji (U-15, U-16, U-19 i U-20). W okresie 2016-2017 pracował jako asystent trenera w Arabii Saudyjskiej, w zespole Al Nassr Rijad. W 2017 roku był trenerem drugoligowej drużyny HNK Gorica. Jego przygoda z tym klubem nie trwała jednak długo, bo zaledwie 73 dni. W 5 ligowych meczach jego drużyna wywalczyła 12 punktów, poza tym rozegrała jedno spotkanie pucharowe, które wygrała. Od września 2017 r. Klafurić był asystentem Romeo Jozaka w Legii.

– To człowiek Zdravko Mamicia, najpotężniejszej osoby w chorwackim futbolu. Dzięki niemu był w Al Nassr asystentem jego brata Zorana Mamicia oraz trenerem w zespołach juniorskich Dinama. Z Zagrzebia zna się z Jozakiem – cytuje anonimowe chorwackie źródło sport.tvp.pl.

Kariera trenerska
2005–2006 NK Udarnik
2007 NK Radnik (trener asystent)
2008 NK Polet
2009–2012 kobieca reprezentacja Chorwacji
2011–2012 NK Vrbovec
2012–2013 Dinamo Zagrzeb U-19 (trener asystent)
2013–2014 Dinamo Zagrzeb U-16
2013 reprezentacja Chorwacji U-20 (trener asystent)
2014 Dinamo Zagrzeb U-15
2014 Dinamo Zagrzeb U-19
2015 reprezentacja Chorwacji U-15 (trener asystent)
2016–2017 Al Nassr Rijad (Arabia Saudyjska) (trener asystent)
2017 HNK Gorica
2017–2018 Legia Warszawa (trener asystent, trener)

fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com
Dean Klafurić - fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Dotychczasowi asystenci Jozaka: Kresimir Sos, Aleksandar Vuković i Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

Wojtas - 16.04.2018 17:33:23, *.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tragedia..... nawet kobiety treniwał

banxxx - 16.04.2018 17:34:05, *.play-internet.pl

Trzeba patrzeć jak grają Chorwaci u buka ;)

lucho_83 - 16.04.2018 17:34:29, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czarno to widzę....Trze ba się ogarnąć na te 8(wliczając Finał PP) i jakimś Cudem obronić Mistrza - dograć ten Sezon do końca.

(L)eon - 16.04.2018 17:35:36, *.dynamic.gprs.plus.pl

Szału nie ma dupy nie urywa.

Roma - 16.04.2018 17:41:55, *.dynamic.gprs.plus.pl

Przed nami najważniejsze mecze sezonu, a tu dalej eksperymenty. Mimo niepewności życzę powodzenia.

marcin - 16.04.2018 17:44:31, *.53

Nie mam nic przeciwko, aby zrobił wynik, jak Ojrzyński w Arce rok temu, czyli wygrana w PP i realizacja ligowego celu...

Ibor - 16.04.2018 17:51:17, *.87

Myślę, że da radę ....... w CLJ

Eduardo - 16.04.2018 17:53:25, *.centertel.pl

(nie)spec od pilki kobiecej. Moze i dobrze bo nasi graja gorzej od bab

(L)eo - 16.04.2018 18:02:12, *.wmc-si.pl

Jeden bardziej doświadczony od drugiego.. Ogólnie z panienkami miał dużo do czynienia,tutaj sytuacja też jest podobna,może nasze panienki też ogarnie. Chociaż w sumie,tutaj cycków nie ma,więc nie ma na czym zawiesić oka

McA - 16.04.2018 18:10:38, *.dynamic.dsl.as9105.com

Nadaje sie trenowal reprezentacje kobiet w Chorwacji. To moze nasze panienki poustawia jak trzeba.

STASIU wróć.

szacun Arek Malarz - 16.04.2018 18:20:49, *.85

może trochę nie w temat ale...

http://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/arkadiusz-malarz-przezyl-tragiczne-chwile-samochod-w-powietrzu-wylatujace-ciala_1049790.html

Mpp - 16.04.2018 18:23:02, *.play-internet.pl

Mówił Jozak po meczu z amika ze graja jak dziewczyny? To mają trenera damskiej reprezentacji! To jest ten element głowy, o którym wspominał Mioduski.

wwwojtecky (L) - 16.04.2018 18:49:10, *.play-internet.pl

Człowiek Zdravko Mamicia... największy argument. Asystent trenera 3 druzyny rezerwowej kobiet U-17 trenerem Legii Warszawa... no cóż .... powodzenia

seba - 16.04.2018 18:50:00, *.play-internet.pl


Matko.........

Dariusz - 16.04.2018 18:51:32, *.static.ip.netia.com.pl

Czemu my mamy własciciela Idiote wytłumaczy mi ktos to? Jozak strzal w prawe kolano a Kafar w lewe i niestetu ale Legia na łopatkach

Delykatny such@rek - 16.04.2018 18:54:32, *.play-internet.pl

Trenował kobiecy zespół. Nada się. Jest tu kilka rozkapryszonych panienek. Robi się coraz większy "bur..l w tym naszym Archeo".

xman - 16.04.2018 19:10:30, *.play-internet.pl

Łooo no to jestem spokojniejszy że ma doświadczenie z panienkami ;)

wojtas - 16.04.2018 19:11:04, *.play-internet.pl

Już mieliśmy jedną kobietę na ławce trenerskiej .Amatorski klub - amatorski prezes ogólnie dno !!!!

robert - 16.04.2018 19:18:38, *.bas512.cwt.btireland.net

buhahahahaha

Bufet (L) - 16.04.2018 19:30:15, *.centertel.pl

Ale nam prezes Mioduski cyrk zafundował...
Dyletanci i amatorzy w profesjonalnym klubie.
To jest kpina z historii i tradycji klubu, kpina z nas, kibiców i wystawienie nas na pośmiewisko w całej futbolowej Polsce.
Ciekawe co dalej nasz Dareczek jeszcze odpieprzy.
Brak pomysłu na klub, to nie jest projekt panie Darku, to jest klub z tradycją. A pan ją hańbi.
Won z Legii , prezesie od siedmiu boleści.

X - 16.04.2018 19:36:14, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Był boski Romeo Monteki, więc teraz pora na Jamesa Deana.

beb - 16.04.2018 19:37:01, *.188.dynamic.wline.res.cust.swisscom.ch

amator za amatora

Jakub - 16.04.2018 19:37:26, *.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Tyle w tym temacie.

oLaf - 16.04.2018 19:44:53, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

ja pier..., kolejny "no name"... : (((

No dobra, do końca ligi jakoś dociągniemy, gorzej nie będzie! : )

ludzik - 16.04.2018 19:46:54, *.static.ip.netia.com.pl

A co z tym czlowiekiem FC Basel?

Myślący inaczej - 16.04.2018 19:55:00, *.90.ipv4.supernova.orange.pl

Uff no to jestem spokojny o wyniki z takim fachowcem mistrz jak nic!

Piotrek - 16.04.2018 19:55:41, *.centertel.pl

Kur... trzeba bylo zatrudnić trenera z naszej okregowki mazowieckiej, osiagniecia podobe ale bylby tanszy.

... - 16.04.2018 19:56:00, *.dynamic.chello.pl

Ku....śmiech na sali..
Chyba już wszyscy skrytykowali tą decyzję..
Co ma zmienić człowiek z tego samego sztabu? Nagle go olśni i będzie miał nową wizję? Cały ten bałkański sztab wyp... Już wolał bym Zielińskiego.

Zlb - 16.04.2018 20:23:29, *.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Troche lipa, bo to tak naprawdę drugi Jozak! Co ma nowego wnieść, jak wcześniej z Jozkiem pchali razem ten wózek! Do tego bez doświadczenia! Wcześniej fuchy załatwiał mu Mamic! Nic dodać, nic ująć! Już Vuko byłby lepszy bo czuje szatnie! LEGIA GRAĆ KUR....MAC! !!!

ludzik - 16.04.2018 20:50:50, *.centertel.pl

A co z tym czlowiekiem FC Basel?

@REDAKCJA - 16.04.2018 20:53:46, *.dynamic.mm.pl

Urodził się w Zagrzebiu, nie Belgradzie :)

andreas - 16.04.2018 20:59:04, *.dynamic.chello.pl

zobaczymy w środę czy jest powiew świeżości czy starocie. A trener postawi na ofensywę czy będzie bronił wyniku?

1956 - 16.04.2018 21:11:46, *.dynamic.chello.pl

MOCNO!!!!!!!!!

Ja - 16.04.2018 21:12:14, *.dynamic.chello.pl

Długo bylem cierpliwym ale to koniec.mioduski się nie zna na piłce.dno a nie zarządzanie takim klubem jak Legia.Lesnodorski wróć.

Kopia - 16.04.2018 21:17:34, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czyli korupcja i gangsterka bo Mamic jest synonimem. To jest projekt Prezesa? Ja p..le on nie ma internetu?

Daszka - 16.04.2018 21:42:38, *.dynamic.chello.pl

Tak na rozgrzewkę; przed p.o. trenera Legii panem Klaufuriciem pojawia się niepowtarzalna szansa (dar od boga, czyt.: prezesa Miduskiego) zaistnienia na dobre w piłce seniorskiej, w charakterze samodzielnego szkoleniowca. Nam, zwykłym kibicom pozostaje mocno trzymać kciuki za powodzenie jego "straceńczej" misji. Jeżeli jemu się powiedzie, to nasza drużyna uratuje sezon pod względem sportowym (nie mylić z rozpierduchą strukturalno-organizacyjną w klubie), a nasze nastroje w okolicach 20. maja mogą ulec znacznemu przewartościowaniu.
Czy ja, szary kibic wierzę w powodzenie tej misji? Raczej nie! Jednak kierując się nabytym sentymentem i długoletnią sympatią do klubu przy Ł3 będę trwał - do końca - w przeświadczeniu, iż los fana tej drużyny jest nierozerwalnie związany z jej historią i teraźniejszością.

Misiek - 16.04.2018 21:49:02, *.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po przeczytaniu kilku komentarzy zrezygnowałem a może jak Jozak nigdy nie był trenerem i zostawił Legiunie 1 pkt za liderem to taki trener to już taką ligę pozamiata :) a tak na poważnie jeśli się to uda to pomyślcie jak innym kochających Nas szczeny opadną...

kowaL - 16.04.2018 21:54:08, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Jak to kim? NIKIM!

do Wojtas - 16.04.2018 22:02:37, *.elartnet.pl

Dobre, hehehehe, załatwiła na Champions League.

AAA - 16.04.2018 22:10:10, *.dynamic.chello.pl

A Romeo uśmiechniety z pękiem kwiatów/dla tego co go tu upchnął?/ w Galerii Mokotów,po prostu przeszczęśliwy.

Hiszpan - 16.04.2018 22:18:21, *.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale jaja. Takiego burdelu nie było w ponad 100 letniej historii klubu. Kazdy moze byc trenerem.

NoName - 16.04.2018 22:30:20, *.87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nareszcie profesjonalny trener w Legii Warszawa. Dean Klafurić trenował kobiecą reprezentację piłki nożnej. Nadaje się idealnie na trenera Legii Warszawa. W przyszłym roku 8 marca wyślemy chłopakom legionistom kwiatuszki. Pan Mioduski z zarządem swoim podopiecznym też powinni wręczyć po bukieciku kwiatuszków.

Pawlus - 16.04.2018 22:37:13, *.pl-81-219-240-2

ludzie!!!!!krzyczeliscie zeby wywalić Jozaka a teraz stękacie-coo????Ojrzynski ma zostawić Arke i przyjsc teraz????

Legionista - 16.04.2018 22:39:58, *.dynamic.mm.pl

O kuźwa, on trenował kobiecą reprezentację. Może nasze panienki (Pizdanki) wytrenuje?

Pierre Dolish - 16.04.2018 23:16:52, *.se

Następny do odstrzału. A po nim przyjdzie dziadek Smuda gramy w dziada.

rumcajs - 17.04.2018 02:06:43, *.cpe.net.cable.rogers.com