Romeo Jozak i Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kim jest Dean Klafurić?

Mishka, źródło: Legionisci.com

W sobotę ze funkcji pierwszego trenera Legii Warszawa zwolniony został Romeo Jozak. Do końca sezonu 2017/2018 stanowisko to zajmować będzie jego dotychczasowy asystent, Dean Klafurić. Kim jest Klafurić i jakie ma osiągnięcia trenerskie?

Dean Klafurić urodził się 26 lipca 1972 r. w Belgradzie. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2005 r., kiedy to w 3-ligowym chorwackim NK Udarnik pełnił rolę grającego trenera. W 2007 roku był trenerem asystentem w 3-ligowym NK Radnik, a później krótko pracował jako pierwszy trener w występujących również w 3. lidze NK Polet oraz Vrbovec. W latach 2009-2012 prowadził kobiecą reprezentację Chorwacji. Od 2012 do 2015 roku pełnił funkcje pierwszego trenera lub trenera asystenta w młodzieżowych drużynach Dinama Zagrzeb oraz młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji (U-15, U-16, U-19 i U-20). W okresie 2016-2017 pracował jako asystent trenera w Arabii Saudyjskiej, w zespole Al Nassr Rijad. W 2017 roku był trenerem drugoligowej drużyny HNK Gorica. Jego przygoda z tym klubem nie trwała jednak długo, bo zaledwie 73 dni. W 5 ligowych meczach jego drużyna wywalczyła 12 punktów, poza tym rozegrała jedno spotkanie pucharowe, które wygrała. Od września 2017 r. Klafurić był asystentem Romeo Jozaka w Legii.

– To człowiek Zdravko Mamicia, najpotężniejszej osoby w chorwackim futbolu. Dzięki niemu był w Al Nassr asystentem jego brata Zorana Mamicia oraz trenerem w zespołach juniorskich Dinama. Z Zagrzebia zna się z Jozakiem – cytuje anonimowe chorwackie źródło sport.tvp.pl.

Kariera trenerska
2005–2006 NK Udarnik
2007 NK Radnik (trener asystent)
2008 NK Polet
2009–2012 kobieca reprezentacja Chorwacji
2011–2012 NK Vrbovec
2012–2013 Dinamo Zagrzeb U-19 (trener asystent)
2013–2014 Dinamo Zagrzeb U-16
2013 reprezentacja Chorwacji U-20 (trener asystent)
2014 Dinamo Zagrzeb U-15
2014 Dinamo Zagrzeb U-19
2015 reprezentacja Chorwacji U-15 (trener asystent)
2016–2017 Al Nassr Rijad (Arabia Saudyjska) (trener asystent)
2017 HNK Gorica
2017–2018 Legia Warszawa (trener asystent, trener)

fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com
Dean Klafurić - fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Dotychczasowi asystenci Jozaka: Kresimir Sos, Aleksandar Vuković i Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Mateusz z Gór - 17.04.2018 / 17:51, *..adsl.inetia.pl

Kolejne wspaniałe ujęcie Romeo Jozaka. :D

odpowiedz
tenzdlugimiwlosami - 17.04.2018 / 15:40, *..adsl.inetia.pl

Kosecki wraca?

odpowiedz
m4 - 17.04.2018 / 14:48, *..162

Dawac mnie na menager'a zrobile w fifie 14 i fifie 10 cale 14 lata managera znam wiec druzyne i zawonikow od podszewki wezme polowe tego co dostanie ten bulgarski klaun, czekam na oferte Miodziu

odpowiedz
Wiadomix - 17.04.2018 / 09:02, *..lsas.aero

Jak nie Jozin z Bazin to Klaun w furii..ręce opadają..Brakuje tu jeszcze miszcza trenerskiego fachu tj. Franza Smudy..

odpowiedz
Phoenix(L)k - 17.04.2018 / 08:58, *..226

@Pawlus - krzyczeliśmy, by wywalić amatora... a nie, by amatora zastąpić jego podwładnym...

odpowiedz
Marcinb - 17.04.2018 / 07:00, *..play-internet.pl

Czlowuek mamica - idealnie pasuje

odpowiedz
Cult❤️Legia - 17.04.2018 / 02:39, *..5

✨⚽️⚽️⚽️✨

odpowiedz
rumcajs - 17.04.2018 / 02:06, *..cpe.net.cable.rogers.com

naprawde to jest wszysyko na co nas stac a reszta bez komentarza

odpowiedz
Pierre Dolish - 16.04.2018 / 23:16, *..se

Następny do odstrzału. A po nim przyjdzie dziadek Smuda gramy w dziada.

odpowiedz
Legionista - 16.04.2018 / 22:39, *..dynamic.mm.pl

O kuźwa, on trenował kobiecą reprezentację. Może nasze panienki (Pizdanki) wytrenuje?

odpowiedz
Pawlus - 16.04.2018 / 22:37, *..pl-81-219-240-2

ludzie!!!!!krzyczeliscie zeby wywalić Jozaka a teraz stękacie-coo????Ojrzynski ma zostawić Arke i przyjsc teraz????

odpowiedz
NoName - 16.04.2018 / 22:30, *..87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nareszcie profesjonalny trener w Legii Warszawa. Dean Klafurić trenował kobiecą reprezentację piłki nożnej. Nadaje się idealnie na trenera Legii Warszawa. W przyszłym roku 8 marca wyślemy chłopakom legionistom kwiatuszki. Pan Mioduski z zarządem swoim podopiecznym też powinni wręczyć po bukieciku kwiatuszków.

odpowiedz
Hiszpan - 16.04.2018 / 22:18, *..249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale jaja. Takiego burdelu nie było w ponad 100 letniej historii klubu. Kazdy moze byc trenerem.

odpowiedz
AAA - 16.04.2018 / 22:10, *..dynamic.chello.pl

A Romeo uśmiechniety z pękiem kwiatów/dla tego co go tu upchnął?/ w Galerii Mokotów,po prostu przeszczęśliwy.

odpowiedz
do Wojtas - 16.04.2018 / 22:02, *..elartnet.pl

Dobre, hehehehe, załatwiła na Champions League.

odpowiedz
kowaL - 16.04.2018 / 21:54, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

Jak to kim? NIKIM!

odpowiedz
Misiek - 16.04.2018 / 21:49, *..90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po przeczytaniu kilku komentarzy zrezygnowałem a może jak Jozak nigdy nie był trenerem i zostawił Legiunie 1 pkt za liderem to taki trener to już taką ligę pozamiata :) a tak na poważnie jeśli się to uda to pomyślcie jak innym kochających Nas szczeny opadną...

odpowiedz
Daszka - 16.04.2018 / 21:42, *..dynamic.chello.pl

Tak na rozgrzewkę; przed p.o. trenera Legii panem Klaufuriciem pojawia się niepowtarzalna szansa (dar od boga, czyt.: prezesa Miduskiego) zaistnienia na dobre w piłce seniorskiej, w charakterze samodzielnego szkoleniowca. Nam, zwykłym kibicom pozostaje mocno trzymać kciuki za powodzenie jego "straceńczej" misji. Jeżeli jemu się powiedzie, to nasza drużyna uratuje sezon pod względem sportowym (nie mylić z rozpierduchą strukturalno-organizacyjną w klubie), a nasze nastroje w okolicach 20. maja mogą ulec znacznemu przewartościowaniu.
Czy ja, szary kibic wierzę w powodzenie tej misji? Raczej nie! Jednak kierując się nabytym sentymentem i długoletnią sympatią do klubu przy Ł3 będę trwał - do końca - w przeświadczeniu, iż los fana tej drużyny jest nierozerwalnie związany z jej historią i teraźniejszością.

odpowiedz
Kopia - 16.04.2018 / 21:17, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czyli korupcja i gangsterka bo Mamic jest synonimem. To jest projekt Prezesa? Ja p..le on nie ma internetu?

odpowiedz
Ja - 16.04.2018 / 21:12, *..dynamic.chello.pl

Długo bylem cierpliwym ale to koniec.mioduski się nie zna na piłce.dno a nie zarządzanie takim klubem jak Legia.Lesnodorski wróć.

odpowiedz
1956 - 16.04.2018 / 21:11, *..dynamic.chello.pl

MOCNO!!!!!!!!!

odpowiedz
andreas - 16.04.2018 / 20:59, *..dynamic.chello.pl

zobaczymy w środę czy jest powiew świeżości czy starocie. A trener postawi na ofensywę czy będzie bronił wyniku?

odpowiedz
@REDAKCJA - 16.04.2018 / 20:53, *..dynamic.mm.pl

Urodził się w Zagrzebiu, nie Belgradzie :)

odpowiedz
ludzik - 16.04.2018 / 20:50, *..centertel.pl

A co z tym czlowiekiem FC Basel?

odpowiedz
Zlb - 16.04.2018 / 20:23, *..116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Troche lipa, bo to tak naprawdę drugi Jozak! Co ma nowego wnieść, jak wcześniej z Jozkiem pchali razem ten wózek! Do tego bez doświadczenia! Wcześniej fuchy załatwiał mu Mamic! Nic dodać, nic ująć! Już Vuko byłby lepszy bo czuje szatnie! LEGIA GRAĆ KUR....MAC! !!!

odpowiedz
... - 16.04.2018 / 19:56, *..dynamic.chello.pl

Ku....śmiech na sali..
Chyba już wszyscy skrytykowali tą decyzję..
Co ma zmienić człowiek z tego samego sztabu? Nagle go olśni i będzie miał nową wizję? Cały ten bałkański sztab wyp... Już wolał bym Zielińskiego.

odpowiedz
Piotrek - 16.04.2018 / 19:55, *..centertel.pl

Kur... trzeba bylo zatrudnić trenera z naszej okregowki mazowieckiej, osiagniecia podobe ale bylby tanszy.

odpowiedz
Myślący inaczej - 16.04.2018 / 19:55, *..90.ipv4.supernova.orange.pl

Uff no to jestem spokojny o wyniki z takim fachowcem mistrz jak nic!

odpowiedz
ludzik - 16.04.2018 / 19:46, *..static.ip.netia.com.pl

A co z tym czlowiekiem FC Basel?

odpowiedz
oLaf - 16.04.2018 / 19:44, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

ja pier..., kolejny "no name"... : (((

No dobra, do końca ligi jakoś dociągniemy, gorzej nie będzie! : )

odpowiedz
Jakub - 16.04.2018 / 19:37, *..128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Tyle w tym temacie.

odpowiedz
beb - 16.04.2018 / 19:37, *..188.dynamic.wline.res.cust.swisscom.ch

amator za amatora

odpowiedz
X - 16.04.2018 / 19:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Był boski Romeo Monteki, więc teraz pora na Jamesa Deana.

odpowiedz
Bufet (L) - 16.04.2018 / 19:30, *..centertel.pl

Ale nam prezes Mioduski cyrk zafundował...
Dyletanci i amatorzy w profesjonalnym klubie.
To jest kpina z historii i tradycji klubu, kpina z nas, kibiców i wystawienie nas na pośmiewisko w całej futbolowej Polsce.
Ciekawe co dalej nasz Dareczek jeszcze odpieprzy.
Brak pomysłu na klub, to nie jest projekt panie Darku, to jest klub z tradycją. A pan ją hańbi.
Won z Legii , prezesie od siedmiu boleści.

odpowiedz
robert - 16.04.2018 / 19:18, *..bas512.cwt.btireland.net

buhahahahaha

odpowiedz
wojtas - 16.04.2018 / 19:11, *..play-internet.pl

Już mieliśmy jedną kobietę na ławce trenerskiej .Amatorski klub - amatorski prezes ogólnie dno !!!!

odpowiedz
xman - 16.04.2018 / 19:10, *..play-internet.pl

Łooo no to jestem spokojniejszy że ma doświadczenie z panienkami ;)

odpowiedz
Delykatny such@rek - 16.04.2018 / 18:54, *..play-internet.pl

Trenował kobiecy zespół. Nada się. Jest tu kilka rozkapryszonych panienek. Robi się coraz większy "bur..l w tym naszym Archeo".

odpowiedz
Dariusz - 16.04.2018 / 18:51, *..static.ip.netia.com.pl

Czemu my mamy własciciela Idiote wytłumaczy mi ktos to? Jozak strzal w prawe kolano a Kafar w lewe i niestetu ale Legia na łopatkach

odpowiedz
seba - 16.04.2018 / 18:50, *..play-internet.pl


Matko.........

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 16.04.2018 / 18:49, *..play-internet.pl

Człowiek Zdravko Mamicia... największy argument. Asystent trenera 3 druzyny rezerwowej kobiet U-17 trenerem Legii Warszawa... no cóż .... powodzenia

odpowiedz
Mpp - 16.04.2018 / 18:23, *..play-internet.pl

Mówił Jozak po meczu z amika ze graja jak dziewczyny? To mają trenera damskiej reprezentacji! To jest ten element głowy, o którym wspominał Mioduski.

odpowiedz
szacun Arek Malarz - 16.04.2018 / 18:20, *..85

może trochę nie w temat ale...

http://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/arkadiusz-malarz-przezyl-tragiczne-chwile-samochod-w-powietrzu-wylatujace-ciala_1049790.html

odpowiedz
McA - 16.04.2018 / 18:10, *..dynamic.dsl.as9105.com

Nadaje sie trenowal reprezentacje kobiet w Chorwacji. To moze nasze panienki poustawia jak trzeba.

STASIU wróć.

odpowiedz
(L)eo - 16.04.2018 / 18:02, *..wmc-si.pl

Jeden bardziej doświadczony od drugiego.. Ogólnie z panienkami miał dużo do czynienia,tutaj sytuacja też jest podobna,może nasze panienki też ogarnie. Chociaż w sumie,tutaj cycków nie ma,więc nie ma na czym zawiesić oka

odpowiedz
Eduardo - 16.04.2018 / 17:53, *..centertel.pl

(nie)spec od pilki kobiecej. Moze i dobrze bo nasi graja gorzej od bab

odpowiedz
Ibor - 16.04.2018 / 17:51, *..87

Myślę, że da radę ....... w CLJ

odpowiedz
marcin - 16.04.2018 / 17:44, *..53

Nie mam nic przeciwko, aby zrobił wynik, jak Ojrzyński w Arce rok temu, czyli wygrana w PP i realizacja ligowego celu...

odpowiedz
Roma - 16.04.2018 / 17:41, *..dynamic.gprs.plus.pl

Przed nami najważniejsze mecze sezonu, a tu dalej eksperymenty. Mimo niepewności życzę powodzenia.

odpowiedz
(L)eon - 16.04.2018 / 17:35, *..dynamic.gprs.plus.pl

Szału nie ma dupy nie urywa.

odpowiedz
lucho_83 - 16.04.2018 / 17:34, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czarno to widzę....Trze ba się ogarnąć na te 8(wliczając Finał PP) i jakimś Cudem obronić Mistrza - dograć ten Sezon do końca.

odpowiedz
banxxx - 16.04.2018 / 17:34, *..play-internet.pl

Trzeba patrzeć jak grają Chorwaci u buka ;)

odpowiedz
Wojtas - 16.04.2018 / 17:33, *..55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tragedia..... nawet kobiety treniwał

odpowiedz