Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Romeo Jozak i Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
Romeo Jozak i Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 17:26

Kim jest Dean Klafurić?

Mishka, źródło: Legionisci.com

W sobotę ze funkcji pierwszego trenera Legii Warszawa zwolniony został Romeo Jozak. Do końca sezonu 2017/2018 stanowisko to zajmować będzie jego dotychczasowy asystent, Dean Klafurić. Kim jest Klafurić i jakie ma osiągnięcia trenerskie?

Dean Klafurić urodził się 26 lipca 1972 r. w Belgradzie. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2005 r., kiedy to w 3-ligowym chorwackim NK Udarnik pełnił rolę grającego trenera. W 2007 roku był trenerem asystentem w 3-ligowym NK Radnik, a później krótko pracował jako pierwszy trener w występujących również w 3. lidze NK Polet oraz Vrbovec. W latach 2009-2012 prowadził kobiecą reprezentację Chorwacji. Od 2012 do 2015 roku pełnił funkcje pierwszego trenera lub trenera asystenta w młodzieżowych drużynach Dinama Zagrzeb oraz młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji (U-15, U-16, U-19 i U-20). W okresie 2016-2017 pracował jako asystent trenera w Arabii Saudyjskiej, w zespole Al Nassr Rijad. W 2017 roku był trenerem drugoligowej drużyny HNK Gorica. Jego przygoda z tym klubem nie trwała jednak długo, bo zaledwie 73 dni. W 5 ligowych meczach jego drużyna wywalczyła 12 punktów, poza tym rozegrała jedno spotkanie pucharowe, które wygrała. Od września 2017 r. Klafurić był asystentem Romeo Jozaka w Legii.

– To człowiek Zdravko Mamicia, najpotężniejszej osoby w chorwackim futbolu. Dzięki niemu był w Al Nassr asystentem jego brata Zorana Mamicia oraz trenerem w zespołach juniorskich Dinama. Z Zagrzebia zna się z Jozakiem – cytuje anonimowe chorwackie źródło sport.tvp.pl.

Kariera trenerska
2005–2006 NK Udarnik
2007 NK Radnik (trener asystent)
2008 NK Polet
2009–2012 kobieca reprezentacja Chorwacji
2011–2012 NK Vrbovec
2012–2013 Dinamo Zagrzeb U-19 (trener asystent)
2013–2014 Dinamo Zagrzeb U-16
2013 reprezentacja Chorwacji U-20 (trener asystent)
2014 Dinamo Zagrzeb U-15
2014 Dinamo Zagrzeb U-19
2015 reprezentacja Chorwacji U-15 (trener asystent)
2016–2017 Al Nassr Rijad (Arabia Saudyjska) (trener asystent)
2017 HNK Gorica
2017–2018 Legia Warszawa (trener asystent, trener)

fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com
Dean Klafurić - fot. Marcin Banaszkiewicz / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Dotychczasowi asystenci Jozaka: Kresimir Sos, Aleksandar Vuković i Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (54)

Wojtas, 16.04.2018 17:33:23 - *.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tragedia..... nawet kobiety treniwał

banxxx, 16.04.2018 17:34:05 - *.play-internet.pl

Trzeba patrzeć jak grają Chorwaci u buka ;)

lucho_83, 16.04.2018 17:34:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czarno to widzę....Trze ba się ogarnąć na te 8(wliczając Finał PP) i jakimś Cudem obronić Mistrza - dograć ten Sezon do końca.

(L)eon, 16.04.2018 17:35:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Szału nie ma dupy nie urywa.

Roma, 16.04.2018 17:41:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Przed nami najważniejsze mecze sezonu, a tu dalej eksperymenty. Mimo niepewności życzę powodzenia.

marcin, 16.04.2018 17:44:31 - *.53

Nie mam nic przeciwko, aby zrobił wynik, jak Ojrzyński w Arce rok temu, czyli wygrana w PP i realizacja ligowego celu...

Ibor, 16.04.2018 17:51:17 - *.87

Myślę, że da radę ....... w CLJ

Eduardo, 16.04.2018 17:53:25 - *.centertel.pl

(nie)spec od pilki kobiecej. Moze i dobrze bo nasi graja gorzej od bab

(L)eo, 16.04.2018 18:02:12 - *.wmc-si.pl

Jeden bardziej doświadczony od drugiego.. Ogólnie z panienkami miał dużo do czynienia,tutaj sytuacja też jest podobna,może nasze panienki też ogarnie. Chociaż w sumie,tutaj cycków nie ma,więc nie ma na czym zawiesić oka

McA, 16.04.2018 18:10:38 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Nadaje sie trenowal reprezentacje kobiet w Chorwacji. To moze nasze panienki poustawia jak trzeba.

STASIU wróć.

szacun Arek Malarz, 16.04.2018 18:20:49 - *.85

może trochę nie w temat ale...

http://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/arkadiusz-malarz-przezyl-tragiczne-chwile-samochod-w-powietrzu-wylatujace-ciala_1049790.html

Mpp, 16.04.2018 18:23:02 - *.play-internet.pl

Mówił Jozak po meczu z amika ze graja jak dziewczyny? To mają trenera damskiej reprezentacji! To jest ten element głowy, o którym wspominał Mioduski.

wwwojtecky (L) , 16.04.2018 18:49:10 - *.play-internet.pl

Człowiek Zdravko Mamicia... największy argument. Asystent trenera 3 druzyny rezerwowej kobiet U-17 trenerem Legii Warszawa... no cóż .... powodzenia

seba , 16.04.2018 18:50:00 - *.play-internet.pl


Matko.........

Dariusz, 16.04.2018 18:51:32 - *.static.ip.netia.com.pl

Czemu my mamy własciciela Idiote wytłumaczy mi ktos to? Jozak strzal w prawe kolano a Kafar w lewe i niestetu ale Legia na łopatkach

Delykatny such@rek, 16.04.2018 18:54:32 - *.play-internet.pl

Trenował kobiecy zespół. Nada się. Jest tu kilka rozkapryszonych panienek. Robi się coraz większy "bur..l w tym naszym Archeo".

xman, 16.04.2018 19:10:30 - *.play-internet.pl

Łooo no to jestem spokojniejszy że ma doświadczenie z panienkami ;)

wojtas, 16.04.2018 19:11:04 - *.play-internet.pl

Już mieliśmy jedną kobietę na ławce trenerskiej .Amatorski klub - amatorski prezes ogólnie dno !!!!

robert, 16.04.2018 19:18:38 - *.bas512.cwt.btireland.net

buhahahahaha

Bufet (L), 16.04.2018 19:30:15 - *.centertel.pl

Ale nam prezes Mioduski cyrk zafundował...
Dyletanci i amatorzy w profesjonalnym klubie.
To jest kpina z historii i tradycji klubu, kpina z nas, kibiców i wystawienie nas na pośmiewisko w całej futbolowej Polsce.
Ciekawe co dalej nasz Dareczek jeszcze odpieprzy.
Brak pomysłu na klub, to nie jest projekt panie Darku, to jest klub z tradycją. A pan ją hańbi.
Won z Legii , prezesie od siedmiu boleści.

Kristof, 16.04.2018 19:33:38 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Dlugo nie zagrzeje miejsca w Legii,bo juz pytaja o niego wielkie kluby Europy.Najblizej mu jest do PSG gdzie po blamazu w Lidze Mistrzow szukaja nowego trenera.Dzialacze PSG powiedzieli mu tez,ze moze z soba zabrac 7 pilkarzy Legii i beda oni wystepowac w podstawowym skladzie.Ma tez zabrac Romeo Jozaka,ktory tam bedzie mu ustawial druzyne.

X, 16.04.2018 19:36:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Był boski Romeo Monteki, więc teraz pora na Jamesa Deana.

beb, 16.04.2018 19:37:01 - *.188.dynamic.wline.res.cust.swisscom.ch

amator za amatora

Jakub, 16.04.2018 19:37:26 - *.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Tyle w tym temacie.

oLaf, 16.04.2018 19:44:53 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

ja pier..., kolejny "no name"... : (((

No dobra, do końca ligi jakoś dociągniemy, gorzej nie będzie! : )

ludzik, 16.04.2018 19:46:54 - *.static.ip.netia.com.pl

A co z tym czlowiekiem FC Basel?

Myślący inaczej , 16.04.2018 19:55:00 - *.90.ipv4.supernova.orange.pl

Uff no to jestem spokojny o wyniki z takim fachowcem mistrz jak nic!

Piotrek, 16.04.2018 19:55:41 - *.centertel.pl

Kur... trzeba bylo zatrudnić trenera z naszej okregowki mazowieckiej, osiagniecia podobe ale bylby tanszy.

..., 16.04.2018 19:56:00 - *.dynamic.chello.pl

Ku....śmiech na sali..
Chyba już wszyscy skrytykowali tą decyzję..
Co ma zmienić człowiek z tego samego sztabu? Nagle go olśni i będzie miał nową wizję? Cały ten bałkański sztab wyp... Już wolał bym Zielińskiego.

Zlb , 16.04.2018 20:23:29 - *.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Troche lipa, bo to tak naprawdę drugi Jozak! Co ma nowego wnieść, jak wcześniej z Jozkiem pchali razem ten wózek! Do tego bez doświadczenia! Wcześniej fuchy załatwiał mu Mamic! Nic dodać, nic ująć! Już Vuko byłby lepszy bo czuje szatnie! LEGIA GRAĆ KUR....MAC! !!!

ludzik, 16.04.2018 20:50:50 - *.centertel.pl

A co z tym czlowiekiem FC Basel?

@REDAKCJA, 16.04.2018 20:53:46 - *.dynamic.mm.pl

Urodził się w Zagrzebiu, nie Belgradzie :)

andreas, 16.04.2018 20:59:04 - *.dynamic.chello.pl

zobaczymy w środę czy jest powiew świeżości czy starocie. A trener postawi na ofensywę czy będzie bronił wyniku?

1956, 16.04.2018 21:11:46 - *.dynamic.chello.pl

MOCNO!!!!!!!!!

Ja, 16.04.2018 21:12:14 - *.dynamic.chello.pl

Długo bylem cierpliwym ale to koniec.mioduski się nie zna na piłce.dno a nie zarządzanie takim klubem jak Legia.Lesnodorski wróć.

Kopia, 16.04.2018 21:17:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czyli korupcja i gangsterka bo Mamic jest synonimem. To jest projekt Prezesa? Ja p..le on nie ma internetu?

Daszka, 16.04.2018 21:42:38 - *.dynamic.chello.pl

Tak na rozgrzewkę; przed p.o. trenera Legii panem Klaufuriciem pojawia się niepowtarzalna szansa (dar od boga, czyt.: prezesa Miduskiego) zaistnienia na dobre w piłce seniorskiej, w charakterze samodzielnego szkoleniowca. Nam, zwykłym kibicom pozostaje mocno trzymać kciuki za powodzenie jego "straceńczej" misji. Jeżeli jemu się powiedzie, to nasza drużyna uratuje sezon pod względem sportowym (nie mylić z rozpierduchą strukturalno-organizacyjną w klubie), a nasze nastroje w okolicach 20. maja mogą ulec znacznemu przewartościowaniu.
Czy ja, szary kibic wierzę w powodzenie tej misji? Raczej nie! Jednak kierując się nabytym sentymentem i długoletnią sympatią do klubu przy Ł3 będę trwał - do końca - w przeświadczeniu, iż los fana tej drużyny jest nierozerwalnie związany z jej historią i teraźniejszością.

Misiek, 16.04.2018 21:49:02 - *.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po przeczytaniu kilku komentarzy zrezygnowałem a może jak Jozak nigdy nie był trenerem i zostawił Legiunie 1 pkt za liderem to taki trener to już taką ligę pozamiata :) a tak na poważnie jeśli się to uda to pomyślcie jak innym kochających Nas szczeny opadną...

kowaL, 16.04.2018 21:54:08 - *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Jak to kim? NIKIM!

do Wojtas, 16.04.2018 22:02:37 - *.elartnet.pl

Dobre, hehehehe, załatwiła na Champions League.

AAA, 16.04.2018 22:10:10 - *.dynamic.chello.pl

A Romeo uśmiechniety z pękiem kwiatów/dla tego co go tu upchnął?/ w Galerii Mokotów,po prostu przeszczęśliwy.

Hiszpan, 16.04.2018 22:18:21 - *.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale jaja. Takiego burdelu nie było w ponad 100 letniej historii klubu. Kazdy moze byc trenerem.

NoName, 16.04.2018 22:30:20 - *.87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nareszcie profesjonalny trener w Legii Warszawa. Dean Klafurić trenował kobiecą reprezentację piłki nożnej. Nadaje się idealnie na trenera Legii Warszawa. W przyszłym roku 8 marca wyślemy chłopakom legionistom kwiatuszki. Pan Mioduski z zarządem swoim podopiecznym też powinni wręczyć po bukieciku kwiatuszków.

Pawlus, 16.04.2018 22:37:13 - *.pl-81-219-240-2

ludzie!!!!!krzyczeliscie zeby wywalić Jozaka a teraz stękacie-coo????Ojrzynski ma zostawić Arke i przyjsc teraz????

Legionista, 16.04.2018 22:39:58 - *.dynamic.mm.pl

O kuźwa, on trenował kobiecą reprezentację. Może nasze panienki (Pizdanki) wytrenuje?

Pierre Dolish, 16.04.2018 23:16:52 - *.se

Następny do odstrzału. A po nim przyjdzie dziadek Smuda gramy w dziada.

rumcajs, 17.04.2018 02:06:43 - *.cpe.net.cable.rogers.com

naprawde to jest wszysyko na co nas stac a reszta bez komentarza

Cult❤️Legia, 17.04.2018 02:39:56 - *.5

✨⚽️⚽️⚽️✨

Marcinb, 17.04.2018 07:00:42 - *.play-internet.pl

Czlowuek mamica - idealnie pasuje

Phoenix(L)k, 17.04.2018 08:58:19 - *.226

@Pawlus - krzyczeliśmy, by wywalić amatora... a nie, by amatora zastąpić jego podwładnym...

Wiadomix , 17.04.2018 09:02:21 - *.lsas.aero

Jak nie Jozin z Bazin to Klaun w furii..ręce opadają..Brakuje tu jeszcze miszcza trenerskiego fachu tj. Franza Smudy..

m4, 17.04.2018 14:48:55 - *.162

Dawac mnie na menager'a zrobile w fifie 14 i fifie 10 cale 14 lata managera znam wiec druzyne i zawonikow od podszewki wezme polowe tego co dostanie ten bulgarski klaun, czekam na oferte Miodziu

tenzdlugimiwlosami, 17.04.2018 15:40:25 - *.adsl.inetia.pl

Kosecki wraca?

Mateusz z Gór, 17.04.2018 17:51:57 - *.adsl.inetia.pl

Kolejne wspaniałe ujęcie Romeo Jozaka. :D

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.