Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Przemysław Plata - fot. Mishka / Legionisci.com
Przemysław Plata - fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 21:52

Pomoc dla Przemka!

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Jeden z niepełnosprawnych kibiców Legii Warszawa potrzebuje pomocy. Przez lata wspierał Legię nie tylko na meczach domowych, ale także wielokrotnie podążał za ukochanym klubem na wyjazdy wraz z kolegami z "Niepełnosprawnych Fanatyków". Niestety jego stan zdrowia jakiś czas temu się pogorszył. Poniżej głos oddajemy samemu Przemkowi, który najlepiej opisał swoją historię i sytuację, w której się znalazł. Zachęcamy do pomocy!

"Nazywam się Przemek. Mam 37 lat i nie lubię mówić o sobie, rozdrapywać ran i opowiadać o traumach. Nigdy o nic nie prosiłem, bo wydawało mi się, że mimo wszystko mam kochającą rodzinę i grono dobrych przyjaciół i to wystarczy. Może to duma, może nieśmiałość, nie wiem.

Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce. Pierwsze kroki stawiałem w wieku 6 lat. W wieku 22 lat wygrałem walkę z nowotworem. Wsparcie bliskich było nieocenione i zawsze dodawało mi skrzydeł. Zawsze byłem ambitny. Skończyłem Zarządzenie i Marketing na WAT – cie. Wykorzystywałem umiejętności, odbywałem staże, pracowałem. Nie było łatwo, ale… jakoś było…

Podobnie Legia. Kibicuję odkąd pamiętam. Na Żyletę chodziłem regularnie od 14 roku życia. Zaliczyłem ponad 100 wyjazdów. Każdy mecz był dla mnie swoistą terapią. Kibice zawsze otaczali mnie szacunkiem i pomocą, kiedy było to konieczne. Razem z „Niepełnosprawnymi Fanatykami”, Stowarzyszeniem Kibiców Niepełnosprawnych Klubu Legia Warszawa pokonywałem kolejne bariery. Razem. Do grudnia 2016 roku…

Nagle przestałem chodzić. Ot, tak – po prostu. Dziesiątki badań, bezradność i rozkładanie rąk i wreszcie druzgocąca diagnoza. Zapalenie rdzenia kręgowego, które doprowadziło do jego uszkodzenia. Unieruchomienie i izolacja. Żmudna, bolesna, długa rehabilitacja na którą kończą się fundusze. Wciąż wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy nie pozwalają się poddać. Ale kwoty szybują w górę. Miesięczne koszty utrzymania, rehabilitacji i pielęgnacji wahają się od 8 000 do 10 000 zł. Moja mama pracuje w przedszkolu, tata – jest emerytowanym żołnierzem. Wszystkie oszczędności inwestują w walkę o moje zdrowie i życie. Otaczają mnie życzliwi ludzie. Pomagają kibice Legii. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb…

Tak oto chowam dumę do kieszeni i zaczynam nowy rozdział w życiu. Walczę o siebie i zwracam się z prośbą o wsparcie. Moja przyjaciółka powiedziała mi: „dziś ktoś pomoże Tobie, jutro odwdzięczysz się komuś, kto będzie potrzebował.” Uwierzyłem. Wierzę, że musi się udać. Niniejsza zbiórka to jeden z elementów mojej walki. Potrzebuję 120 000 zł. na roczną rehabilitację i spełnienie marzenia – chcę znów chodzić. Chcę wrócić do życia. Pójść na mecz. Do teatru, na pizzę. Poznać nowych ludzi. Ułożyć życie i dać oddech rodzicom. Podziękować wszystkim, którzy nie pozwalają mi upaść. Jak powiedział kiedyś Marszałek Piłsudski: „Być zwyciężonym i nie ulec, oto jest zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”."

Jeżeli możecie i chcecie pomóc, to wpłaćcie dowolną kwotę na pomagam.pl -> kliknijcie tutaj.


przeczytaj więcej o: , , , ,


Komentarze: (30)

Mistrz jest ty(L)o jeden, 16.04.2018 22:00:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Bracia kazdy z nas chociaz po skromnej zlotowce (p(Ln).

Miczel, 16.04.2018 22:04:42 - *.dynamic.chello.pl

A oddać chociażby 1% jest możliwość?

AAA, 16.04.2018 22:07:52 - *.dynamic.chello.pl

A może chociaż część naszych gwiazd sie dorzuci ze swojej skromnej pensji?

Bili, 16.04.2018 22:13:46 - *.unknown.vectranet.pl

Zamiast oprawy przekażmy kasę Przemkowi
Pozdro z Radomia

Mistrz jest ty(L)ko jeden, 16.04.2018 22:15:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl

rozliczenia z urzedem skarbowym odbywaja sie do konca kwietnia , wiec jest szansa na Twoj 1%

Mancyś9, 16.04.2018 22:20:36 - *.play-internet.pl

Trzymaj się Przemek. Zaimponowałeś mi!

Arek, 16.04.2018 22:33:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dawać, dawać. Pomagamy chłopakowi, kto tam ile może. Ja też coś tam przekazałem.

1337, 16.04.2018 22:47:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wpłata zrobiona, powodzenia!

Marek, 16.04.2018 22:53:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Trzymaj się Przemek! L!

mmz, 16.04.2018 23:28:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

50zl poszlo - trzymaj sie Bracie!

Zlb , 17.04.2018 00:21:26 - *.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No trzeba spiac dupine i pomoc chlopinie! H

Szymon, 17.04.2018 00:22:53 - *.as43234.net

Do AAA masz racje np. taki jedza i reszta co to dla nich pare zlotych dorzucic na zbiorke

Mioduski z Jozakiem Dajcie coś Przemkowi!, 17.04.2018 02:54:43 - *.5

I Piłkarze 1/3wyplaty dla Przemka!

reckLess-bieLany, 17.04.2018 06:42:02 - *.static.ip.netia.com.pl

TRZEBA pomóc, zbieramy kabzę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2ba, 17.04.2018 07:19:08 - *.3-2.cable.virginm.net

Pokazmy w tej trudnej chwili ze cala Legia zawsze razem! Wplacac bracia!

Do Bili, 17.04.2018 08:37:37 - *.play-internet.pl

Zbiórka na oprawy była więc niech tak zostanie ale warto pomyśleć żeby na meczu np. z żabolami zrobić dla Przemka zbiórkę no i mogła by się zaangażować fundacja kibiców niepełnosprawnych i fundacja Legii to myślę że szybko zbiórkę się zamknie

Jarop, 17.04.2018 08:40:33 - *.dynamic.chello.pl

Zrobione wysłane " Nie poddawaj się ........ "

leniek, 17.04.2018 09:15:13 - *.vyatta.italnet.eu

Przemo trzymaj się !!!!! Jesteśmy z tobą.

Typek, 17.04.2018 09:24:56 - *.42

Wpłacajcie!! Większość Legijnego środowiska zna Przemka od wielu lat. Na Legii jest od kiedy pamiętam, zdjęcia ze starej dobrej Naszej Legii z wyjazdów

Bartoszyce, 17.04.2018 09:26:39 - *.88.bartsat.pl

To się nazywa Brać Legijna - dumny jestem że mam serducho Legiijne. Wielki szacun !!!

prażanin, 17.04.2018 10:05:36 - *.adsl.inetia.pl

nie wielka, bo nie, ale zrobiona - a ten mecz, wygrasz bracie na pewno! szacun chłopaku, i wakcz!

(L), 17.04.2018 10:05:46 - *.dynamic.chello.pl

W takich chwilach czasem trzeba docenić to co mamy sami...
Nawet jeśli naszę życie jest bardzo szare i ponure,,

abc123, 17.04.2018 10:41:03 - *.11

poszlo, jedziemy Panie i Panowie!

oLaf, 17.04.2018 12:32:09 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

trzymaj się stary!!! Pomagamy !

pablito, 17.04.2018 14:00:45 - *.centertel.pl

Cała Legia zawsze razem. Przelew poszedł. Mam pytanie, jako osoba niepełnosprawna jak mogę przystąpić do stowarzyszenia niepełnosprawnych fanatyków?

rosky, 17.04.2018 14:28:27 - *.79

pozdro najlepszego

M3, 17.04.2018 16:44:33 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Masz wsparcie z Ursynowa :) Powodzenia bracie.

@pablito, 17.04.2018 17:34:35 - *.play-internet.pl

https://web.facebook.com/niepelnosprawnifanatycy/

Grzegorz 1963, 17.04.2018 17:38:46 - *.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pamiętajcie karma wraca. Wpłaciłem i zachęcam innych.

Nielicznym Który Przetrwał , 17.04.2018 20:45:10 - *.play-internet.pl

50 zł przelane. Trzymaj się wariacje :). CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM !!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.