Przemysław Plata - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pomoc dla Przemka!

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Jeden z niepełnosprawnych kibiców Legii Warszawa potrzebuje pomocy. Przez lata wspierał Legię nie tylko na meczach domowych, ale także wielokrotnie podążał za ukochanym klubem na wyjazdy wraz z kolegami z "Niepełnosprawnych Fanatyków". Niestety jego stan zdrowia jakiś czas temu się pogorszył. Poniżej głos oddajemy samemu Przemkowi, który najlepiej opisał swoją historię i sytuację, w której się znalazł. Zachęcamy do pomocy!

"Nazywam się Przemek. Mam 37 lat i nie lubię mówić o sobie, rozdrapywać ran i opowiadać o traumach. Nigdy o nic nie prosiłem, bo wydawało mi się, że mimo wszystko mam kochającą rodzinę i grono dobrych przyjaciół i to wystarczy. Może to duma, może nieśmiałość, nie wiem.

Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce. Pierwsze kroki stawiałem w wieku 6 lat. W wieku 22 lat wygrałem walkę z nowotworem. Wsparcie bliskich było nieocenione i zawsze dodawało mi skrzydeł. Zawsze byłem ambitny. Skończyłem Zarządzenie i Marketing na WAT – cie. Wykorzystywałem umiejętności, odbywałem staże, pracowałem. Nie było łatwo, ale… jakoś było…

Podobnie Legia. Kibicuję odkąd pamiętam. Na Żyletę chodziłem regularnie od 14 roku życia. Zaliczyłem ponad 100 wyjazdów. Każdy mecz był dla mnie swoistą terapią. Kibice zawsze otaczali mnie szacunkiem i pomocą, kiedy było to konieczne. Razem z „Niepełnosprawnymi Fanatykami”, Stowarzyszeniem Kibiców Niepełnosprawnych Klubu Legia Warszawa pokonywałem kolejne bariery. Razem. Do grudnia 2016 roku…

Nagle przestałem chodzić. Ot, tak – po prostu. Dziesiątki badań, bezradność i rozkładanie rąk i wreszcie druzgocąca diagnoza. Zapalenie rdzenia kręgowego, które doprowadziło do jego uszkodzenia. Unieruchomienie i izolacja. Żmudna, bolesna, długa rehabilitacja na którą kończą się fundusze. Wciąż wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy nie pozwalają się poddać. Ale kwoty szybują w górę. Miesięczne koszty utrzymania, rehabilitacji i pielęgnacji wahają się od 8 000 do 10 000 zł. Moja mama pracuje w przedszkolu, tata – jest emerytowanym żołnierzem. Wszystkie oszczędności inwestują w walkę o moje zdrowie i życie. Otaczają mnie życzliwi ludzie. Pomagają kibice Legii. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb…

Tak oto chowam dumę do kieszeni i zaczynam nowy rozdział w życiu. Walczę o siebie i zwracam się z prośbą o wsparcie. Moja przyjaciółka powiedziała mi: „dziś ktoś pomoże Tobie, jutro odwdzięczysz się komuś, kto będzie potrzebował.” Uwierzyłem. Wierzę, że musi się udać. Niniejsza zbiórka to jeden z elementów mojej walki. Potrzebuję 120 000 zł. na roczną rehabilitację i spełnienie marzenia – chcę znów chodzić. Chcę wrócić do życia. Pójść na mecz. Do teatru, na pizzę. Poznać nowych ludzi. Ułożyć życie i dać oddech rodzicom. Podziękować wszystkim, którzy nie pozwalają mi upaść. Jak powiedział kiedyś Marszałek Piłsudski: „Być zwyciężonym i nie ulec, oto jest zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”."

Jeżeli możecie i chcecie pomóc, to wpłaćcie dowolną kwotę na pomagam.pl -> kliknijcie tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Nielicznym Który Przetrwał - 17.04.2018 / 20:45, *..play-internet.pl

50 zł przelane. Trzymaj się wariacje :). CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM !!!

odpowiedz
Grzegorz 1963 - 17.04.2018 / 17:38, *..183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pamiętajcie karma wraca. Wpłaciłem i zachęcam innych.

odpowiedz
@pablito - 17.04.2018 / 17:34, *..play-internet.pl

https://web.facebook.com/niepelnosprawnifanatycy/

odpowiedz
M3 - 17.04.2018 / 16:44, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Masz wsparcie z Ursynowa :) Powodzenia bracie.

odpowiedz
rosky - 17.04.2018 / 14:28, *..79

pozdro najlepszego

odpowiedz
pablito - 17.04.2018 / 14:00, *..centertel.pl

Cała Legia zawsze razem. Przelew poszedł. Mam pytanie, jako osoba niepełnosprawna jak mogę przystąpić do stowarzyszenia niepełnosprawnych fanatyków?

odpowiedz
oLaf - 17.04.2018 / 12:32, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

trzymaj się stary!!! Pomagamy !

odpowiedz
abc123 - 17.04.2018 / 10:41, *..11

poszlo, jedziemy Panie i Panowie!

odpowiedz
(L) - 17.04.2018 / 10:05, *..dynamic.chello.pl

W takich chwilach czasem trzeba docenić to co mamy sami...
Nawet jeśli naszę życie jest bardzo szare i ponure,,

odpowiedz
prażanin - 17.04.2018 / 10:05, *..adsl.inetia.pl

nie wielka, bo nie, ale zrobiona - a ten mecz, wygrasz bracie na pewno! szacun chłopaku, i wakcz!

odpowiedz
Bartoszyce - 17.04.2018 / 09:26, *..88.bartsat.pl

To się nazywa Brać Legijna - dumny jestem że mam serducho Legiijne. Wielki szacun !!!

odpowiedz
Typek - 17.04.2018 / 09:24, *..42

Wpłacajcie!! Większość Legijnego środowiska zna Przemka od wielu lat. Na Legii jest od kiedy pamiętam, zdjęcia ze starej dobrej Naszej Legii z wyjazdów

odpowiedz
leniek - 17.04.2018 / 09:15, *..vyatta.italnet.eu

Przemo trzymaj się !!!!! Jesteśmy z tobą.

odpowiedz
Jarop - 17.04.2018 / 08:40, *..dynamic.chello.pl

Zrobione wysłane " Nie poddawaj się ........ "

odpowiedz
Do Bili - 17.04.2018 / 08:37, *..play-internet.pl

Zbiórka na oprawy była więc niech tak zostanie ale warto pomyśleć żeby na meczu np. z żabolami zrobić dla Przemka zbiórkę no i mogła by się zaangażować fundacja kibiców niepełnosprawnych i fundacja Legii to myślę że szybko zbiórkę się zamknie

odpowiedz
2ba - 17.04.2018 / 07:19, *..3-2.cable.virginm.net

Pokazmy w tej trudnej chwili ze cala Legia zawsze razem! Wplacac bracia!

odpowiedz
reckLess-bieLany - 17.04.2018 / 06:42, *..static.ip.netia.com.pl

TRZEBA pomóc, zbieramy kabzę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Mioduski z Jozakiem Dajcie coś Przemkowi! - 17.04.2018 / 02:54, *..5

I Piłkarze 1/3wyplaty dla Przemka!

odpowiedz
Szymon - 17.04.2018 / 00:22, *..as43234.net

Do AAA masz racje np. taki jedza i reszta co to dla nich pare zlotych dorzucic na zbiorke

odpowiedz
Zlb - 17.04.2018 / 00:21, *..116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No trzeba spiac dupine i pomoc chlopinie! H

odpowiedz
mmz - 16.04.2018 / 23:28, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

50zl poszlo - trzymaj sie Bracie!

odpowiedz
Marek - 16.04.2018 / 22:53, *..dynamic.gprs.plus.pl

Trzymaj się Przemek! L!

odpowiedz
1337 - 16.04.2018 / 22:47, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wpłata zrobiona, powodzenia!

odpowiedz
Arek - 16.04.2018 / 22:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dawać, dawać. Pomagamy chłopakowi, kto tam ile może. Ja też coś tam przekazałem.

odpowiedz
Mancyś9 - 16.04.2018 / 22:20, *..play-internet.pl

Trzymaj się Przemek. Zaimponowałeś mi!

odpowiedz
Mistrz jest ty(L)ko jeden - 16.04.2018 / 22:15, *..dynamic.gprs.plus.pl

rozliczenia z urzedem skarbowym odbywaja sie do konca kwietnia , wiec jest szansa na Twoj 1%

odpowiedz
Bili - 16.04.2018 / 22:13, *..unknown.vectranet.pl

Zamiast oprawy przekażmy kasę Przemkowi
Pozdro z Radomia

odpowiedz
AAA - 16.04.2018 / 22:07, *..dynamic.chello.pl

A może chociaż część naszych gwiazd sie dorzuci ze swojej skromnej pensji?

odpowiedz
Miczel - 16.04.2018 / 22:04, *..dynamic.chello.pl

A oddać chociażby 1% jest możliwość?

odpowiedz
Mistrz jest ty(L)o jeden - 16.04.2018 / 22:00, *..dynamic.gprs.plus.pl

Bracia kazdy z nas chociaz po skromnej zlotowce (p(Ln).

odpowiedz