Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Słowo po niedzieli: Nieufność

Qbas, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Prezes Dariusz Mioduski po porażce z Zagłębiem Lubin zwolnił trenera Romeo Jozaka. Szkoleniowca, którego sam wymyślił, by nie powiedzieć: wyciągnął z kapelusza ledwie 8 miesięcy temu i który miał firmować długofalowy projekt, jak Mioduski nazywa swe działania w Legii. Nie sądziłem, że prezes tak szybko się z tego wycofa. Dał przecież trenerowi ogromny kredyt zaufania, zapewnił znakomite warunki pracy i przeznaczył duże pieniądze na transfery.

Zatrudnienie Jozaka, człowieka który nigdy nie pracował w zawodzie, w roli trenera było ogromnym ryzykiem. Oddanie klubu w ręce Chorwatów, właściwie bez nadzoru nad nimi, to ryzyko potęgowało, zamiast minimalizować, a przecież zarządzanie nim, jego zmniejszanie to konik prezesa. W każdym razie pan Romeo od początku jawił się jako ktoś, kto będzie miał w Legii pod górkę, kogo trudno obdarzyć zaufaniem. I rzeczywiście tak było. Dlaczego? W mojej ocenie z pięciu głównych powodów.

Po pierwsze dlatego, że nigdy nie pracował jako trener. Po prostu. Mioduski wziął człowieka, który wcześniej nie prowadził żadnego zespołu. I irracjonalnie uwierzył, że tu będzie odnosił sukcesy. Prezes chciał chyba zostać wielkim odkrywcą, na siłę udowodnić jakim jest wspaniałym wizjonerem. A przecież, podobnie jak w przypadku Hasiego, zewsząd napływały sygnały ostrzegawcze – Jozak nie nadaje się na szkoleniowca. Zgodni byli w tym zarówno chorwaccy dziennikarze, jak i piłkarze. Jozakowi zabrakło właściwie wszystkiego, co powinno cechować trenera – doświadczenia, autorytetu, wizji, koncyliacyjności i po prostu umiejętności.

Po drugie dlatego, że okazał się być słabym szkoleniowcem. Nie mi wprawdzie to oceniać, ale niech przemówią fakty – średnia ligowa punktów 1,78, średnia bramek 1,39 i bilans 13-2-8 (wygrane, remisy, porażki). Jego Legia zagrała tylko jeden mecz, a właściwie pół, po którym mogliśmy być zachwyceni – ze słabiutkim Śląskiem (4-1). Wszystkie pozostałe pozostawiały dużo do życzenia, nawet jeśli wygrywaliśmy zdecydowanie. Z łatwością wyłapywało się minusy, plusów szukało na siłę. Zawodnicy widzieli, że grają słabo („Kuba, ale my ch… gramy" – powiedział onegdaj jeden z liderów drużyny, gdy gratulowałem mu po serii 5 zwycięstw z rzędu) i przyznawali, że za lekko trenowali na obozach. O warsztacie trenera źle świadczy też, że nie udało mu się zbudować drużyny, mimo, choć pewnie właśnie przez, oszałamiającą liczbę 10 transferów zimowych (z czego 7 do „jedynki”), a także słabe przygotowanie kondycyjne legionistów. Ponadto mieszał składem i taktyką, co oczywiście samo w sobie nie jest złe, fajnie mieć kilka wariantów taktycznych, ale nie w sytuacji, gdy trwa ogromna przebudowa, piłkarze dopiero się poznają. Legia Jozaka przypominała wielki plac budowy, na którym się nie tylko eksperymentuje z metodami pracy, ale i trwa rotacja ekipy budowlanej.

Po trzecie dlatego, że Jozak od początku sprawiał wrażenie egocentryka. Zaczął fatalnie od stwierdzenia, że będziemy dziękować Mioduskiemu za to, że go zatrudnił. Wrażenie to spotęgowało zachowanie po klęsce w Poznaniu, gdzie opowiadał jak to piłkarze go zdradzili i przyrównywał do panienek. Potem były też wiele różne zachowania, które zdawały się o tym świadczyć: prężenie się po zwycięstwach, rzucanie marynarką, a w końcowej fazie dramatyczne gesty na konferencjach. Wszystko to jednak był pic, bo zaklinanie rzeczywistości nie mogło pozytywnie wpłynąć na wyniki. Owszem, można pompować piłkarzy, jak przed ostatnim meczem w Zabrzu, i liczyć krótkotrwałe efekty, ale trzeba jakoś drużynę do siebie i swoich metod przekonać, sprawić, by uwierzyli. Pozorowanie ma krótkie nogi. A Jozak dużo grał, udawał. Nie bez przyczyny piłkarze zaczęli nazywać go „Aktor”, a chorwackie media, już w momencie zatrudnienia w Legii, "doktorem blefu".

Po czwarte, dużo gadał. Za dużo, choć to akurat łączyło go z prezesem Mioduskim. Wymyślał historie, jak tę z Niezgodą, który miał go zapytać: „Coach, how are you?”. By uwiarygodnić swoje tezy, prowadził monologi jak na akademickiego wykładowcę przystało: opowiadał kwieciście, stosował kaznodziejskie metafory. To takie w amerykańskim stylu, ale zupełnie nie pasujące do piłkarskiej szatni. Po zremisowanym, co najwyżej przeciętnym meczu w Zabrzu napinał muskuły i wysyłał sygnały do rywali w walce o mistrzostwo Polski. Składał też obietnice, które okazały się być bez pokrycia. Nic dziwnego, że zawodnicy patrzyli na niego z coraz większym niedowierzaniem, a potem nawet z pobłażaniem.

Po piąte, był niekonsekwentny. Raz chciał pokazać, jaki jest twardy (sam opowiadał, że ma silny charakter, a prezes przyrównywał go do Czerczesowa), a innym razem zgrywał brata-łatę, jak podczas zimowych zgrupowań, gdy dawał zawodnikom zbyt wiele luzu. Nie wiedział jaki ma być dla piłkarzy, a trener po prostu musi być sobą. Każdy fałsz, nieszczerość podopieczni wychwycą i obrócą przeciw niemu, zupełnie jak uczniowie. Szczytem wszystkiego było odsunięcie od drużyny Kucharczyka z absurdalnych, nieprawdziwych powodów, a potem przywrócenie go do drużyny, ot tak. Jozak nawet nie tyle stracił kontrolę nad szatnią, co nigdy jej nie miał. Piłkarze najpierw mu się przyglądali, a potem szybko się na nim zawiedli. Nawet przeprosiny, na które trenera stać go było po słowach wypowiedzianych w Poznaniu, nie zdały się na wiele. Nieufność pozostała.

I ta nieufność to znak rozpoznawczy kadencji Jozaka. Nie sposób było uwierzyć, że to się może powieść, bo nie było ku temu żadnych racjonalnych przesłanek, choć klub pr-ową paplaniną próbował zamieszać kibicom w głowach, a prezes Mioduski nadal próbuje. W projekt z Jozakiem nie uwierzyli też piłkarze. Czy uwierzą w Klafuricia? Wierzę w progres, może nie zbyt duży, ale jednak. Nawet źle przygotowani zawodnicy będą prezentować się lepiej bez nielubianego szefa. Nowy trener ma też o tyle dobrze, że nikt nie wymaga od niego cudów. Ma cele do zrealizowania i nieważne jak tego dokona. Może grać z kontry, może wygrać puchar po karnych. Liczy się wyłącznie wynik.

Autor: Jakub Majewski “Qbas”
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
Mateusz Gacek - 17.04.2018 / 17:51, *..adsl.inetia.pl

Romeo to zdecydowanie najbardziej fotogeniczny trener Legii od czasów Dragimira Okuki. :D

odpowiedz
grzesiek do dawid91 - 17.04.2018 / 12:41, *..centertel.pl

Krotka masz pamiec. Bo za czasow staska tez zdarzaly sie okazale porazki z termalica ...

odpowiedz
dawid91 - 17.04.2018 / 11:31, *..77

Rany, jak ja się ciesze ze nie płace za ten bubel zwany piłka nożną w postaci jakiś biletów/karnetów :)

Zwolnienie Jozaka i wrzucenie na jego miejsce jego przydupasa :) no genialne, to tak jakby Jozaka zmienić na Hasiego lub odwrotnie :D

Stasiek to jednak był trener... przed meczem zastanawiałem sie tylko, jaki łomot spuści dzis Legia przeciwnikowi, a teraz? Czy dadza rade ugrać chociaż remis...

odpowiedz
mietek - 17.04.2018 / 10:41, *..internetia.net.pl

@Do ale jaja: Pewnie chodzi o tę Pana Kleksa.

odpowiedz
kibic emeryt - 17.04.2018 / 09:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Trudno nie zgodzić się z komentarzem bo jest bardzo trafny .Na początku roku mówiłem do tych co piali z zachwytu aby poczekali do końca sezonu bo facet za dużo mówi i eksperymentuje a stawia głównie na systemy ,taktykę itp.i miałem rację ,choć jego barwne wypowiedzi rzeczywiście mogły świadczyć o jego wybitnej teoretycznej fachowości i ma pomysł na Legię .Z nieoficjalnych źródeł doszły mnie przecieki że Jacek Zieliński nie zgodził się na objęcie drużyny do końca rundy( i trudno mu się dziwić) bo to on był głównym kandydatem.Nawałka byłby bardzo dobrym rozwiązaniem i nie tylko patrząc pod kontem gry reprezentacji narodowej a przede wszystkim gry Górnika który pod jego sterami mimo że grał teoretycznie przeciętnymi grajkami grał bardzo dobrze i był świetnie przygotowany pod względem motorycznym.Na dzień dzisiejszy to zakwalifikowanie się do gry w Europejskich Pucharach .Chyba dwa mecze ( jeśli zagramy 2 maja) pucharowe będą najważniejsze z sezonie .Myślę że mistrzostwo jest bardzo mało prawdopodobne .

odpowiedz
Do ale jaja - 17.04.2018 / 09:22, *..play-internet.pl

Jakiej akademii?

odpowiedz
tomiacab - 17.04.2018 / 08:51, *..239

To dobry tekst dla @rka i Kszeszcza.

odpowiedz
Do@arek - 17.04.2018 / 08:07, *..play-internet.pl

Jest na tej stronie mnóstwo narzekaczy, gimbusy która się nudzi, pseudoekspertów wszelkiej maści, trolli, itp....
Jednak nikt nie prezentuje takich Pireneji megalonanstwa co Ty. Najmądrzejszy, najlepiej poinformowany, wszechwiedzący, zakochany w prezesie, nie potrafiący przyznać się do błędu... słowem ciężki charakter :)
Kiedyś, z tego co pamietam, jak się nie potrafiłeś odpieprzyc od Trenera Magiery, to nawet Qubas udowadniał Tobie ze i wielcy trenerzy wprowadzali dla rozluźnienia siatkonoge na treningu. 2 minuty straty życia i zobaczysz to na YouTube. Nie trudno znaleźć. Myślałem ze to Ciebie zawstydzi ale takich bufonów nic nie wprowadzi w jakiekolwiek zakłopotanie,
Pisz dalej o planach na lata prezesa i ze kiedyś może będzie dobrze. No i napieprzaj jak było beznadziejnie czyli 4 mistrzostwa w 5 lat za BL, LM i mistrzostwo Pana Jacka plus Remis z Realem.
Fakty a nie zaklinanie rzeczywistości się liczą....

odpowiedz
Sebo(L) - 17.04.2018 / 07:39, *..unknown.vectranet.pl

Wcale bym się nie ździwił gdybyśmy w najbliższym już meczu zobaczyli całkowicie odmienioną piłkarsko Legię. Często zdarza się tak,że piłkarze grają przeciwko nielubianemu trenerowi. Niby ciułają jakieś tam punkty,niby gdzieś fartem uda im się nawet wygrać z kimś tam słabiutkim ale styl gry pozostawia wiele do życzenia. Wypisz wymaluj sytuacja w Legii. Jozak podpadł specyficznym stylem bycia, zachowaniem i wypowiedziami swoim podopiecznym i ci prawdopodobnie robili mu szwystko na przekór. Przecież wiadomo,że nielubianego przełożonego,pracownik najchętniej by się pozbył ze stanowiska i robi się tak,żeby wygladało niby,że jest wszystko ok,że pracownik się stara ale tak na prawdę jest chu.wo ,tyle że to przełożony odpowiada za słabą wydajność...

odpowiedz
Pesymista - 17.04.2018 / 01:28, *..dynamic.mm.pl

Pucharu nie bedzie i 4 miejsce w lidze bedzie. A trenerem od nowego sezonu bedzie szwajcar.

odpowiedz
@rek - 16.04.2018 / 23:39, *..dynamic.chello.pl

@ mietek

Baśka miała fajny biust
Ania styl, a Zośka coś, co lubię,
Ela całowała cudnie
Nawet tuż po swoim ślubie
Z Kaśką można było konie kraść
Chociaż wiem, że chciała przeżyć
Ze mną swój pierwszy raz
Magda - zło, Jolka mnie
Zagłaskałaby na śmierć
A Agnieszka zdradzała mnie........................;)))

odpowiedz
Jerz z Potoku - 16.04.2018 / 22:40, *..dynamic.chello.pl

Jak to miło, że tak dużo tuzów kibiców - internautów naszego serwisu zechciało wreszcie zagościć na stronie redagowanej przez Kol. Jakuba. "Punkty po meczu" oraz "Słowo na i po niedzieli" już dawno nie przeżyły takiego najazdu kibicowskiej braci złaknionej przysłowiowej prawdy i tylko prawdy. Gdybym był złośliwy, tobym próbował wyegzekwować od szanownych Kolegów odpowiedź na jedno, tylko z pozoru banalne pytania: gdzie żeście byli u diaska przez całą rundę zasadniczą? A teraz co? Jak trwoga, to do...Kol. Jakuba!
Może teraz, przynajmniej cześć z Was doceni to, co autor rzeczonych felietonów próbował propagować na łamach tego serwisu:
- obiektywne postrzeganie rzeczywistości (jaka by ona nie była);
- zdolność do samodzielnego myślenia (w tym, formułowania niepopularnych ale słusznych wniosków);
- zmysł analityczny do recenzji wydarzeń sportowych i okołosportowych (i to nie koniecznie tych najbardziej złożonych); itp., itd.
Sądzę, że gdyby brać kibicowska - w swojej większości - nie szła na przysłowiową łatwiznę, czyli [podano na tacy: wynik, ocenę i końcowe wnioski], to obecnie ilość indywidualnych kibicowskich dramatów, przykrości i rozczarowań byłaby zdecydowanie mniejsza. Osobiście, wszystkich dotychczasowych niedowiarków szczerze zachęcam do inteligentnego i rozumnego kibicowania. Naprawdę warto...
Ps.; Koledzy: Jakub, Woytek, Wiśnia i Inni współredagujący Serwis Legionisci.com - serdecznie gratuluję wytrwania w okresie tej zmasowanej pijarowsko bałkańskiej nawałnicy. Zakończę krótko: tak trzymać!

odpowiedz
mietek - 16.04.2018 / 22:07, *..internetia.net.pl

@Krzeszczu: To może masz wyłączone powiadomienia :)

Poszukaj w pewnym szczególnym miejscu. Hasło-klucz: Wszyscy kochali się w Beacie ;)))

odpowiedz
Krzeszczu - 16.04.2018 / 21:27, *..cust.bredband2.com

@ mietek: no ello kolego! Jak na razie poza viagra, pornosami i islamskimi stronami dejtingowymi nic jeszcze nie wpadlo, ale bede uwaznie sprawdzal.
No chyba ze sie podszyles pod ktoras z tych stronek... :-)

odpowiedz
mietek - 16.04.2018 / 20:58, *..internetia.net.pl

@Krzeszczu: Siema Brachu. Przejrzyj swoje maile i zareaguj na powiadomienia - nawet te najbardziej niespodziewane ;)

odpowiedz
do @sawo - 16.04.2018 / 20:24, *..centertel.pl

Ochlon, napij sie wody i połóż sie w cieniu, nosi cie, czego sie nażarłes

odpowiedz
Jarecki - 16.04.2018 / 20:01, *..centertel.pl

Ech...Właścicielem Legii jest pan Mioduski jako taki może robić co chce ze swoją własnoscią. Jakby mial taki ksprys to nikt nie zabronilby mu sprzedac wszystkich zawodnikow i zglosic druzyne do rozgrywek B klasy grupy 4.., takie ma prawo.
A wiekszosc malkontentow zamiast do upadlego wspomagac druzyne dopingiem to znajduja radosc w kresleniu czarnych scenariuszy.kibice sukcesu ... Wa Twoja mać..

odpowiedz
Piotrek - 16.04.2018 / 19:58, *..centertel.pl

Hasi to ma chociaz sukcesy wprowadza kluby do LM a to cos z Zagrzebia ...

odpowiedz
tekken (L) - 16.04.2018 / 19:12, *..dynamic.chello.pl

Prezes Yuppa Heynckesa zatrudnij to nikt ci nic nie zarzuci hehe.

odpowiedz
Kubic - 16.04.2018 / 18:18, *..38

Jest takie powiedzenie... Lew na czele stada baranów może zrobić dużo... Odwrotnie się nie da...

odpowiedz
sylwiusz11 - 16.04.2018 / 17:49, *..adsl.inetia.pl

obserwują poczynania naszego PREZESA mam nie odparte wrażenie , ze za wszelka cenę chce byc postrzegany jako europejczyk, człowiek otwarty na to co idzie z zachodu ...

jako , że działa w strukturach pilkarskich więc pragnie pokazac , ze nie boi sie odważnych decyzji a w jego klubie jest miejsce dla każdego zagranicznego piłkarza i każdego zagranicznego szkoleniowca czy działacza


i chyba własnie kieruje się tylko ta "europejskościa " niczym innym w doborze szkoleniowców

pierwszego wymyslił Jozaka, teraz ten Kafciucić...szwajcar za doradcę , okienko zimowe wyprzedaż Polakow i skup Europejczyków

coraz mniej ludzi identyfikujacych sie z klubem , coraz mniej graczy którzy chcą umierac za Legię

zblazowane gamonie typu Cafu, Hildiberto, czy lalaLangil...kto ich widział jak grają?, ale nie zbitka na video tylko 4-5 meczy w realu?

a jak wybiera sie trenera który nic nie trenował nie wiadomo jaki ma styl pracy

czasami wązniejszy jest styl pracy proste działanie u podstaw niz branie trenera bo go widziałem w Genewie dwa razy i raz w Paryżu

czasami lepszy jest trener który awansuje z drużyna z III do II ligi w klubie bez budżetu niż 8 miejsce w klubie z ogromnymi finansami

i cały czas pier.lenie , ze on wie lepiej bo jest w środku drużyny...popisał sie trenerem Jozakiem, teraz kolejny czlowiek o którym nic nie wiadomo i dlaczego z chorwacji ???

w Polsce nie ma juz ludzi o których nic nie wiemy ???

odpowiedz
powiślak@lkdhjsa - 16.04.2018 / 17:05, *..centertel.pl

Swięta racja.pudel musi odejść im szybciej tym lepiej.bo będzie tylko gorzej

odpowiedz
@Sawo - 16.04.2018 / 17:01, *..centertel.pl

W tym stanie to na zwycięstwo z hanysami w PP bym nie liczył. Byle pętak wygrywa z nami jak chce.

Pytanie: ile karnetów na mistrzowską zostało lub zostanie zwróconych?

odpowiedz
powiślak - 16.04.2018 / 16:58, *..centertel.pl

Co do pierwszego to prezes wzial Jozaka z takiego powodu z jakiego będzie bral kazdego nastepnego "trenera" czyli dlatego ze jest TANI bo jest amataorem

odpowiedz
E.S.K. - 16.04.2018 / 16:48, *..dynamic.chello.pl

Mimo swojego wrodzonego optymizmu nie bardzo już wierzę w jakikolwiek sukces w tym sezonie...obym się mylił !
Najgorsze w tym,co się stało,że właściciel wydał sporo kasy na piłkarzy, z których raczej pożytku nie będzie. Nie wiem , czy uda się ich pozbyć - to "wynalazki" pseudotrenera Jozaka ale także poprzednie zakupy....
Pozbyto się kilku piłkarzy,którzy byli niegorsi a może nawet lepsi od nowego zaciągu! Moulin,Jodłowiec,nawet Sadiku.
Ale trzeba patrzeć z optymizmem w przyszłość - mam nadzieję,że wróci Michalak , że Prezes zakupi jakiegoś dobrego napastnika / bo jeden Niezgoda to mało/ a najważniejsze to DOBRY TRENER !!! Moim faworytem jest Stanisław Czerczesow i nie wyobrażam sobie żadnych Urbanów czy innych Probierzy, nie mówiąc już o amatorach,którzy w Legii uczą się zawodu!!!!! Choć trzeba przyznać ,że kilku polskich trenerów pracuje z sukcesem - Brzeczek,Lewandowski czy Ojrzyński.
Gorąco wierzę,że Prezes Mioduski odsunie dotychczasowych doradców i zaufa odpowiednim fachowcom !

odpowiedz
do Sawo - 16.04.2018 / 15:51, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

10/10 ; )))

Tylko nie Urban - już tu był, przegał Mistrza, Lewego odrzucił z rezerw, dziękujemy temu panu.

oLaf

odpowiedz
Krzeszczu - 16.04.2018 / 15:46, *..cust.bredband2.com

@ miki1984: Masz genialne pojecie o tym co sie dzieje w klubie....

@ Sawo: Calkiem niezly prognostyk... :-)

odpowiedz
@rek do Sawo - 16.04.2018 / 15:44, *..dynamic.chello.pl

Brawka... Ty przynajmniej jeszcze umiesz żartować... Pozdro (L)

odpowiedz
Inwestor - 16.04.2018 / 15:39, *..static.ip.netia.com.pl

Tylko puste trybuny zmusza tego amatora Mioduskiego doodsprzedania Legii powaznemu inwestorowi bo ten jest goły na potęge podejrzewam że nie ma nawet 100 mln zl prywatnego majatku ja sie pytam z czym do Legii z drobnymi?

odpowiedz
Prawda w oczy - 16.04.2018 / 15:36, *..cws.sco.cisco.com

Ja po pirewsze nie wierze juz Panu Mioduskiemu
Brak profesjonalizmu w tym Klubie widac golym okiem.

odpowiedz
lkjhgfdsa - 16.04.2018 / 15:18, *..internetdsl.tpnet.pl

Jedynym winnym obecnej słabości Legii jest nasz pożal się boże prezesina właściciel.
Pojęcia nie ma o piłce i prowadzeniu klubu.
Zastanawiam się, czemu trybuny nie jadą po nim tylko po Jozaku? Przecież boski Romeo sam się nie zatrudnił.
I najważniejsze - do prezesika przemówią tylko puste trybuny - niech ludzie odpowiedzialni za trybuny poważnie się zastanowią i dla dobra Legii zorganizują bojkot - im szybciej tym lepiej.

odpowiedz
@rek - 16.04.2018 / 15:08, *..dynamic.chello.pl

do @@rek

Kolego, a ty będziesz tak w kółko Macieju wklejać te swoje bazgroły..? Pod każdym postem ten sam tekścior... Umiesz tylko "kopiuj/wklej"..? Brak ci inwencji twórczej..?:))) Pozdro (L)

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 16.04.2018 / 14:59, *..117

Mioduski !zwalniasz dziadostwo I zatrudniasz pomocnika dziada?Znowu ryzyko ogromne to nie mieści sie w głowie,jak stracimy mistrza I puchar sprzedajesz Legie Miastu Warszawie!

odpowiedz
(L) - 16.04.2018 / 14:57, *..191

Trzeba czym prędzej odsunąć kudłatego od sterów w (L). Przecież to jego poronione "autorskie wizje" sprawiły, że w kluczowym momencie sezonu nie mamy ani drużyny, ani trenera. To dyletant i pozer, a pluł nie tak dawno na Leśnego, jaki to on rzekomo burdel zostawił.

odpowiedz
miki1984 - 16.04.2018 / 14:39, *..4

brawo Jozak-takiej padaki nie było od lat- w pi...du z tymi grajkami i z tym Miodulskim!!!!!!!!!

odpowiedz
miki1984 - 16.04.2018 / 14:37, *..4

Trener zwolniony kasę trzeba mu płacić - takie interesy tylko na Legii!!!!!

odpowiedz
Sawo - 16.04.2018 / 14:31, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Oto moja prognoza na najblizszy czas:

Nie bedzie ani mistrzostwa ani pucharu. Sadze ze przejdziemy Górnik ale przegramy w finale. Po tej kolejece bedziemy mieli juz 4 punkty straty do Lecha i powalczymy w 3 miejsce w lidze z Wisła Płock ktore zdobedziemy rzutem na tasme w ostatniej kolejce po remisie z Lechem ktory juz bedzie mial zapewnione mistrzostwo.
Po sezonie odejda wynalazki typu Cafu i Mauricio.

Edek sprzedawca kredek zostanie kustoszem Legijnego muzeum bo wylacznie do tego sie nadaje.

Nasza wiecznie mloda gwiazda Rado bedzie spotykac sie z mlodzieza w szkolach i prowadzic kampanie przeciwdzialania alkoholizmu wsrod zawodowych sportowcow. To bedzie sie wiazalo niestety ze znacznym spadkiem obrotow w klubach na mazowieckiej ale coz... dali rade po odejsciu Chimy Czukwu to poradza sobie i bez Rado.

Niezdoga zostanie sprzedany za jakies 2-3 banki euro plus bonusy i nawet nie otrze sie o kwote jaka Lech wzial za Bednarka a nastepnie zginie w czelusciach sredniaka ligi niemieckiej. Po mitycznych 10 mln euro pozostanie tyko mgliste wspomnienie.

Szymański w koncu przytyje 5 kilogramow i po osiagnieciu wagi 55 kilo wreszcie bedzie mial szanse zaistniec w swiatowej pilce noznej kobiet.

Śmiszek chiszek Jędza przestanie opowiadac dowcipy w szatni co spotka sie z brakiem aprobaty ze strony Kuchego. Ich przyjazn sie zakonczy i beda ze soba gadac wylacznie na FB.

Pazdan dalej bedzie mial focha i udzielal wywiadow ze to juz jego ostatni sezon w Legii. Niestety dla nas jak co roku z transferu nic nie wyjdzie.

Trenerem Legii zostanie Janek Urban.

odpowiedz
@@rek - 16.04.2018 / 14:27, *..153

Arku, zdejmij te różowe okulary. Ile razy można przeinaczać rzeczywistość. Wszyscy tutaj jesteśmy kibicami, inaczej by nas na tej stronie nie było. Niestety ty na każdy rzeczowy argument o błędach Mioduskiego, które są bezsprzeczne odpowiadasz "A u was biją murzynów". Wierzyć to jedno, a realnie oceniać ruchy i decyzje to drugie.

odpowiedz
Ale jaja - 16.04.2018 / 14:18, *..skranetcan.pl

To teraz prezes sam by się musiał zwolnić jak to jego twór był a tak prawdę mówiąc to widać od kilku lat ze nie wina jest w trenerze tylko w pseudo pilkarzykach przyjdzie mowy twór i ci zrobi znów swój za ciąg zacząć wkoncu grać chłopakami z akademi

odpowiedz
Kibic - 16.04.2018 / 14:17, *..internetia.net.pl

Thibault Moulin, Guilherme, Vadis Odjidja-Ofoe, Nemanja Nikolić ,Aleksandar Prijović, Bartosz Bereszyński, Jakub ,Rzeźniczak - Jaka nie ufność to 8 zawodników ze składu w jakim zremisowaliśmy z Realem Madryt . Dziś mamy średniaka ligowego , jak zawodnik niema umiejętności , to żaden trener nie pomoże . Choć Jozak nie był jakimś orłem . To potrzebujemy Trenera z dużym doświadczeniem jak i Piłkarzy z dużo większymi umiejętnościami od obecnych . Nie wystarczy wziąć dobrego trenera i on zrobi z Kowalskiego mega Piłkarza . Dlatego przyszłemu trenerowi potrzebni będą Piłkarze o naprawdę dobrej klasie czysto sportowej .

odpowiedz
wodz - 16.04.2018 / 13:57, *..ennet.pl

w klubach profesjonalnych każdy piłkarz powinien wiedzieć jaka jest jego rola w zespole czego się od niego oczekuje, a u nas wolna amerykanka brak rozsądnego pressingu np ostatni mecz z zagłębiem młody szymański biega za dwóch a reszta patrzy zamiast obstawiać a co za tym idzie blokować reszte grajków, odstęp pomiędzy formacjami 10 m. brak jakiejkolwiek logiki w rozegraniu /idzie jeden do lini bocznej jak już nie ma co zrobić z piłką to podaje go kolegi który jest od niego 3 metry i jest już obstawiony wiadomo że straci piłkę. ręce opadają ale to taka nasza liga.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.