Stanisław Czerczesow - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Trenerska giełda nazwisk - notowanie 1

Woytek, źródło: Super Express, 2x45.info - Wiadomość archiwalna

W prasie pojawiły się pierwsze kandydatury na posadę nowego trenera Legii Warszawa. Lista ta na pewno będzie regularnie się zmieniała, a nazwisko poznamy prawdopodobnie dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

Do stołecznego klubu przymierzany jest Stanisław Czerczesow, który obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Rosji, ale brak sukcesu na mundialu sprawi zapewne, że tę posadę straci.

Kilka dni temu przewinęła się także kandydatura Adama Nawałki, którego po mistrzostwach Legia chętnie widziała by u siebie. Wcześniej z polskich nazwisk wspominano także o Leszku Ojrzyńskim i Michale Probierzu.

"Super Express" poinformował, że jednym z kandydatów jest także Thorsten Fink. 50-letni Niemiec karierę trenerską rozpoczął w 2007 roku. Do tej pory sam prowadził: FC Inglostadt 04, FC Basel, Hamburger SV, Apoel Nikozja i Austrię Wiedeń, w której spędził ostatnie 3 lata. Tę kandydaturę uwiarygadnia osoba Bernharda Heuslera, który zna Finka z czasów pracy w FC Basel. Z tych samych kręgów wypływa nazwisko Szwajcara Ursa Fischera, który do lata 2017 był szkoleniowcem FC Basel.

Z kolei Janekx89 na 2x45.info informuje, że Legia rozważa zatrudnienie doświadczonego ukraińskiego szkoleniowca Myrona Markewicza, który z zespołem Dnipro doszedł do finału Ligi Europy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.