REKLAMA

Młodzież: mecze piątkowe i sobotnie

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Centralnej Lidze Juniorów U17 Legia pokonała ŁKS Łódź 2-0 po golach Leszczuka i Preussa. W zaciętych derbach rocznika 2005 losy meczu ważyły się niemal do ostatniej sekundy, a o podziale punktów zadecydował rzut karny w doliczonym czasie gry. Swoje mecze rozegrały również najmłodsze roczniki CWKS. Trójmecz z Escolą Varsovia i ŁKS Łódź rozegrali zawodnicy z rocznika 2007, zaś przy Łazienkowskiej odbył się Turniej Wieku Biologicznego w trzech kategoriach rozwojowych (U13, U14 i U15).

CLJ U17: Legia U17 - ŁKS Łódź 01
Gole:
1-0 3 min. Mateusz Leszczuk (as. Nikodem Niski)
2-0 41 min. Wiktor Preuss (as. Mateusz Leszczuk)

Strzały (celne): Legia 16 (6) - ŁKS 12 (8)

Legia: Ojrzyński [03] - Niski [02] (41' Sparwasser [02]), Peda [02], Tkocz [02], Konik (Kpt) - Grzela, Lorenc Ż, Grabowski [02] (41' Munik [02]), Lisowski Ż, Leszczuk - Preuss (53' Stawiarz [02]) oraz Czajkowski (br)[02], Rokosz[02], Goliński.
Trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Rafał Gębarski, Tomasz Kycko

Polonia Warszawa 05 - Legia U13

Strzały (celne)[15-60']: Polonia 11(4) - Legia 13 (8)

Legia: Michał Malinowski [06], Kacper Sitnik - Karol Haber, Szymon Gaj (Kpt), Michał Wojciechowski, Kacper Michalski, Rafał Boczoń [06], Filip Zwoliński, Wiktor Kajuk, Milan Bazler, Sebastian Wysocki, Benedykt Piotrowski, Piotr Kuc, Filip Składowski
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Przemysław Chojnowski

Turniej Wieku Biologicznego - kategorie U13-U15

Przy Łazienkowskiej przez cały dzień rywalizowali ze sobą gracze podzieleni na kategorie rozwoju biologicznego U13 do U15. Stąd w tej samej drużynie mogli się znaleźć nawet gracze z roczników 2002 i 2005, i w przypadku Legii nawet miało to miejsce. W drużynie "najmłodszej" nie zabrakło z kolei graczy urodzonych w roku 2006. Legioniści mierzyli się z rówieśnikami z Pogoni Szczecin, Lechii Gdańsk oraz Varsovii, jednak wynik był sprawą drugorzędną. Bardzo ciekawe było za to porównanie umiejętności piłkarskich graczy znajdujących się na podobnym etapie rozwoju. Oczywiście, w największej części przypadków wiek biologiczny nie odbiegał znacząco od rocznikowego, ale bywały też wyjątki. Gra młodych legionistów mogła się bez wątpienia, przez większość czasu podobać, niezależnie od kategorii.

Legia "U14": Mielcarz, Michalski, Mpika, Haber, Gaj, Mazur, Burakowski, Puciłowski, Krajewski, Troć, Majewski, Strzałek, Jakóbczyk.

Legia "U13": Malinowski, Mickielewicz - Wojciechowski, Dębiński, Kuc, Zwoliński, Składowski, Bazler, Lachowicz, Nowak, Boczoń, Walczak, Stangret.

Legia U11A - trójmecz z Escola Varsovia i ŁKS Łódź '07

Legioniści zmierzyli się z rówieśnikami z Escoli i ŁKS na obiektach przy ul. Fleminga. Pojedynek z ŁKS to zdecydowane panowanie w środku pola i kontrola nad meczem przez większą część czasu. Choć goście z Łodzi grali ambitnie, to jednak tylko momentami dochodzili do głosu.
Znacznie trudniejszy był pojedynek z gospodarzami, którzy w pierwszej połowie stworzyli sobie bardzo dużą ilość okazji. Po przerwie legioniści otrząsnęli się z przewagi, ale ich dobra gra w budowaniu akcji i wygrywaniu pojedynków 1 na 1 nie zawsze przekładała się na skuteczność pod bramką.Ogólnie jednak za postawę można naszych graczy pochwalić, podobnie zresztą jak drużynę EV.

Legia: Ostrowski, Pernal - Nawrocki, Baranowski, Świętochowski, Bergiel, Dawid Foks, Daniel Foks [08], Piotr Bzducha [08] oraz gracze testowani.
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Maciej Pietraszko.

Warszawska APN 07 - CWKS Legia 07

CWKS Legia: Maciej Świetlicki - Mateusz Snopkiewicz [08], Filip Gnaś [08], Kuba Szczykowski, Aleks Greczkowski, Maks Zieliński, Julian Płachecki [08], Antoni Sobiech, Jan Winek (ng)
Trener: Łukasz Winek, Michał Smoluch

TS Gwardia II Warszawa 08 - CWKS Legia 08

CWKS Legia: Szymon Ruczaj - Aleksander Szalek, Mateusz Snopkiewicz, Jeremiasz Oracz, Filip Gnaś, Franek Kuczyński [09], Wiktor Bogucki, Krzysztof Król
Trener: Michał SmoluchREKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.