Sebastian Szymański - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Szymański: Zwycięstwa nie przychodzą łatwo

Fumen i Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Sebastian Szymański: Nigdy nie jest tak, że zwycięstwa przychodzą z łatwością. Zawsze musimy się napracować, żeby wygrać. Końcówka meczu w naszym wykonaniu nie była taka, jak byśmy chcieli. Korona grała w dziesiątkę, co nie przeszkodziło im w przejęciu inicjatywy i zdobycia bramki. Wyciągniemy z tego wnioski, ponieważ nasza gra w ostatnich minutach tego spotkania nie powinna tak wyglądać. Niemniej cieszymy się z trzech punktów.

Teraz skupiamy się wyłącznie na meczu finałowym z Arką. Seria niewygranych meczów u siebie była dla nas uciążliwa, dlatego cieszymy się, że ją przerwaliśmy. Dobrze znamy Arkę Gdynia, wiemy jakie mają wady i w czym są mocni. Zapewniam, że ich nie zlekceważymy. Owszem, w weekend będziemy zerkali na wyniki meczów Lecha, czy Jagiellonii, ale przede wszystkim będziemy koncentrowali się na finale Pucharu Polski.

Nie spodziewałem się takiego strzału w moim wykonaniu, ale jak najbardziej cieszę się ze zdobytego gola. Wraz z trenerem analizowaliśmy nasze mecze. Kiedyś szukaliśmy gry kombinacyjnej, teraz pod wodzą Deana Klafurcia skupiamy się na uderzeniach i efekty widać gołym okiem.

O sile Legii nie stanowią młodzi zawodnicy, stanowi ją cała drużyna, razem wypracowaliśmy to zwycięstwo. Przy nieuznanej pierwszej bramce, czułem, że byłem na minimalnym spalonym, jednak starałem się tego po sobie nie pokazywać. Gdybym ruszył później do piłki, wygrywalibyśmy już w pierwszej połowie. Podczas przerwy byłem pewny, że w drugiej połowie uda nam się strzelić bramkę, wierzyłem w drużynę.

Nie chcę oceniać pracy Romeo Jozaka, ani trenera Klafuricia, jestem od tego, aby robić swoje. Myślimy już o przyszłości, a nie o tym co było. Musimy się dobrze przygotować na mecz z Arką, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
Legionista - 28.04.2018 / 17:01, *..226

Szymański zrobił wielki postęp od debiutu w Legii i widać, że może zrobić "większą" karierę niż Lewandowski.

odpowiedz
Wolfik - 28.04.2018 / 14:16, *..dynamic.mm.pl

Mam nadzieję, że w duecie z Michalakiem będziemy Was podziwiać w przyszłym sezonie :). Brawo Seba.

odpowiedz
mietek - 28.04.2018 / 11:18, *..internetia.net.pl

@jarecki: Kombinowali, jak tu przejść obok meczu, żeby się nie zmęczyć za bardzo ;)

odpowiedz
barton - 28.04.2018 / 09:11, *..v4.arkomnet.eu

"Wyciągniemy z tego wnioski" - to zdanie w wywiadach jest już tak nudne i oklepane, że powinno być karalne...

odpowiedz
jarecki - 28.04.2018 / 08:33, *..static.ip.netia.com.pl

"Kiedyś skupialiśmy się na grze kombinacyjnej" - a konkretnie kiedy?

odpowiedz
Balde - 28.04.2018 / 07:57, *..9

Sebastianie Szymański, graj i rozwijaj się dalej a będzie z Ciebie Pan Piłkarz.

odpowiedz
m4pierwszy - 28.04.2018 / 07:54, *..eaw.com.pl

Super mecz zagrałeś, gratulacje, miło było patrzeć. Ale teraz skup się chłopie bo po każdym super meczu masz mecz katastrofalny. Psychika kiepska, rozmawiaj z psychologiem, ciągle - tak jak nie przestajesz trenować fizyczności tak nie przestawaj trenować psychiki.

odpowiedz
Szaman - 28.04.2018 / 07:37, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

"Starałem siłę tego nie pokazywać". Dobre.

odpowiedz
JacekL72 - 28.04.2018 / 07:05, *..play-internet.pl

Polacy daja powera Legii. Tak to powinno wygladac, wiekszosc naszych i kilka uzupelnien z zaciagu, a nie wierza babel najemnikow. Brawo Seba, rosnie nam lider az milo patrzec...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.