Miroslav Radović - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Radović dogonił Rzeźniczaka

Fumen, źródło: Legionisci.com

Występ Miroslava Radovicia w meczu z Górnikiem Zabrze sprawił, że doświadczony zawodnik dogonił Jakuba Rzeźniczaka w liczbie rozegranych spotkań w barwach Legii Warszawa. Obaj zawodnicy mają na koncie po 376 występów w koszulce z "eLką" na piersi. Więcej meczów od nich rozegrali jedynie Lucjan Brychczy (452), Jacek Zieliński (404) oraz Kazimierz Deyna (390).

Miroslav Radović zadebiutował w Legii 22 lipca 2006 roku w spotkaniu przeciwko Wiśle Płock. Wówczas stołeczny zespół uległ "Nafciarzom" w Superpucharze. 34-latek przez kolejne lata reprezentował barwy naszego klubu, żeby w trakcie sezonu 2014/2015 przejść do chińskiego Hebei China Fortune. We wrześniu 2016 roku "Rado" ponownie przywdział barwy Legii. W sumie sześciokrotnie zdobywał Puchar Polski, trzy razy cieszył się z tytuł mistrza Polski oraz ma na koncie jeden Superpuchar.

Kontrakt pomocnika Legii wygasa 30 czerwca 2019 roku. Jeśli forma i zdrowie pozwoli, Radović będzie miał okazję wskoczyć nawet na drugie miejsce w liczbie występów dla klubu z Łazienkowskiej.

Warto wspomnieć, iż Miroslav Radović ma na koncie 93 strzelone bramki i jest czwartym strzelcem Legii w historii. Przed nim są Józef Nawrot (107 goli), Kazimierz Deyna (141) oraz Lucjan Brychczy (226).

Najwięcej meczów w barwach Legii Warszawa
1. Lucjan Brychczy - 452 (1954-1972)
2. Jacek Zieliński - 404 (1992-2005)
3. Kazimierz Deyna - 390 (1966-1978)
4. Miroslav Radović - 376 (2006-15, 2016-obecnie)
Jakub Rzeźniczak - 376 (2004-2006, 2007-2017)

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (18)

Adam Van Betoven - 13.05.2018 21:49:24, *.static.chello.pl

Gratulacje !

Mati - 13.05.2018 21:57:44, *.dynamic.chello.pl

Dawaj Rado wracaj do formy jesteś potrzebny ten drużynie

Hiszpan - 13.05.2018 22:17:53, *.play-internet.pl

Jest skonczony w Legii jak zdradził Kuchego a ogólnie jest teraz cieniutki....

Wawa L - 13.05.2018 22:23:41, *.play-internet.pl

Rado może buty czyścić Rzeźniczakowi!

gs - 13.05.2018 22:29:45, *.2

Jakub gdyby nie odszedł pewnie juz teraz byłby drugi w tej klasyfikacji.

@rek - 13.05.2018 22:34:12, *.dynamic.chello.pl

To teraz już wszyscy wiemy, dlaczego Rado, mimo ewidentnego braku formy, był/jest wpuszczany na boisko... Cholerne cyferki... Cholerne statystyki... Cholerne rekordy... Pozdro (L)

Do @rek - 13.05.2018 22:59:01, *.play-internet.pl

A ty znowu?! Chlopaku dzieciaku czlowieku daj spokoj chcesz byc na tym forum liczaxa sie postacia wiec wspieraj druzyne jesli jestes kibicem! Podsylaj te info o transferach jak robiles to wczesniej ale prosba wszystko z rozsadkiem. Pozdro

wwy - 13.05.2018 23:32:20, *.it4polska.com

rado odpuść ... nie dajesz rady... za wolny 8 razy jesteś...

michallo - 14.05.2018 00:32:22, *.s126.sekocin.pl

Dla mnie Rado od dłuższego czasu już nie nadaje się do grania w Legii. Nie daje niczego tej drużynie. Jest wolny, nie wychodzą mu już podania, dryblingi, co najwyżej się czasem przewróci przekonywująco od czasu do czasu i da jakiś wolny..
Pora kończyć karierę zawodnika i zapraszam na ławkę Legii jako asystent lub trener młodszych roczników.
Dzięki za wszystkie poprzednie lata. Byłeś wielki, możesz dać jeszcze wiele sobie i Legii w nowej roli. RADO! :)

grochów - 14.05.2018 00:40:57, *.play-internet.pl

rado walcz bądz z nami jesteś dobrym duchem tej ekipy! dawaj dawaj dawaj.....

urban - 14.05.2018 07:29:58, *.7-1.cable.virginm.net

No to moze juz dosc? Zadnego udanego zagrania, kazde przyjecie kierunkowe pilki w prawo, co kazdy w tej lidze juz zna, a szybkosci brak zupelnie. Znow straty na kontry dla przeciwnika.

Czaro - 14.05.2018 09:12:13, *.play-internet.pl

Rado już wiele pewnie nie da , po sezonie pożegnać Edka, Maurycego , Astiza Brozia i Radka Cierzniaka

kibic - 14.05.2018 09:51:17, *.acuarius.pl

On potrzebuje przepracowania okresu przygotowawczego i beda z niego ludzie. To samo bylo jak wrocil od chinoli. Pol orku kopal sie po czole w nk celje. Potem cos zaczal w Partizanie, a potem wystrzelil u nas.

Spodziewam sie ze znowu bedzie naszym zbawieniem w pucharach eurpejskich.

Rado bez formy - 14.05.2018 12:31:30, *.play-internet.pl

Rado jest w takiej formie fizycznej jak ja który raz na tydzień kopne cos z kolegami...

Nikki - 14.05.2018 15:32:29, *.dynamic.chello.pl

Radović - obrazek był ale się zmył …..

Legionista - 14.05.2018 17:43:55, *.226

Według mnie Miro Radović do (L)egenda Legii! I Najlepszym obcokrajowcem Legii ! Niestety czas mija i on musi odejść, ale jeszcze nie w tym sezonie i mam nadzieje, że za dwa lata. Życzę mu dużo zdrowia, 405 meczy w Legii i jeszcze dobrego trenera w następnym sezonie. Nie którzy go krytykują za obecną formę, ale należy pamiętać, że on do sezonu nie przygotowywał się jak inni piłkarze więc należy mieć nadzieje, że w następnym sezonie po dobrym przygotowaniu do sezonu powróci stary dobry Rado który kręcił piłkarzami Realu i Sportingu :)

Legionista - 14.05.2018 17:45:47, *.226

@Hiszpan, a gdzie był Kuchy jak czerczesow Ivice Vrdoljaka do rezerw wprowadzał?

Mariol - 15.05.2018 13:24:44, *.w90-79.abo.wanadoo.fr

Odwalcie sie od Radovicia.On przez te lata w Legii zasłużył sobie na szacunek.Jeszcze wróci do formy i ze dwa sezony pogra.Zapomnial jeden z drugim ile on dał Legii.I niewypominajcie mu wypadu do Chin,to normalne,ze jeżeli tam płacili kilka razy wiecej niż w Legii to byłby głupi zeby z takiej okazji nie skorzystać.Gdyby nie komuna to Brychczy tez by przeszedł do Realu,a Deyna jeszcze wcześniej by wyjechał na zachód.To normalne.