Gheorghe Hagi podczas konferencji prasowej - fot. fcviitorul.ro
REKLAMA

Hagi poważnym kandydatem na trenera

Wiśnia, źródło: Fanatik / Twitter - Wiadomość archiwalna

Według rumuńskich i tureckich mediów, Legia Warszawa rozpocznie negocjacje z Gheorghe Hagim. Szkoleniowiec miałby przejąć drużynę po zakończeniu obecnego sezonu. Na rozmowy z 53-latkiem udał się Paweł Golański, który przez wiele lat grał w Rumunii i przez krótki czas pracował z Hagim w Steaule Bukareszt.

Obecnie Hagi jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia po sezonie Deana Klafuricia, który po zwolnieniu Romeo Jozaka jest trenerem tymczasowym - uważają tureckie media. Oprócz niego w kontekście pracy przy Łazienkowskiej wymieniało się m.in. Thorstena Finka, lecz Niemiec znalazł już pracę. Pod koniec kwietnia podpisał kontrakt z Grasshoppers Zurych.

Gheorghe Hagi jest legendą rumuńskiej piłki. Jako zawodnik występował w Realu Madryt, FC Barcelonie, Stueale Bukareszt, Galatasaray oraz Bresii. W 2001 roku zakończył karierę i postanowił zostać trenerem. Najpierw pracował w Bursasporze, potem w Galatasaray, Timisoarze, Steaule Bukareszt oraz ostatnio w FC Viitorul. W tym klubie jest od września 2014 roku. W ubiegłym sezonie niespodziewanie sięgnął z nim po tytuł mistrzowski. Obecnie w tabeli rumuńskiej ekstraklasie Viitorul zajmuje czwartą lokatę.

"Legenda i były trener Galatasaray, Gheorghe Hagi, może zostać szkoleniowcem Legii Warszawa!"

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.