fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia oczekuje reakcji Komisji Ligi

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii, którzy w niedzielę pojechali do Białegostoku, nie zostali wpuszczeni na obiekt Jagiellonii. Przed rozpoczęciem meczu piłkarze stołecznego zespołu symbolicznie okazali wsparcie dla swoich fanów i podeszli pod pusty sektor gości. Legia wydała także komunikat w tej sprawie, w którym zapowiada podjęcie odpowiednich działań, a także informuje o rekompensacie dla tych osób, które wybrały się na wyjazd.

Treść komunikatu:

"W związku z działaniami przedstawicieli klubu Jagiellonia Białystok, które uniemożliwiły kibicom Legii Warszawa uczestniczenie w meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy, oświadczamy, że w ocenie klubu takie postępowanie należy uznać za bezpodstawne, niezrozumiałe i sprzeczne z obowiązującymi zasadami oraz normami prawnymi.

Legia Warszawa niezwłocznie przekaże sprawę do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. i oczekuje stanowczej reakcji. W opinii Legii, takie działania klubu Jagiellonia Białystok, podejmowane po raz kolejny i skutkujące uniemożliwieniem udziału zorganizowanej grupy kibiców klubu w meczach organizowanych na stadionie w Białymstoku, są bezpodstawne i prowadzą jedynie do niepotrzebnych napięć.

Przypominamy, że 26 kwietnia 2018 r. Legia Warszawa wystąpiła do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. z wnioskiem o podjęcie działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do naruszenia przez klub Jagiellonia Białystok obowiązujących przepisów związkowych w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców Klubu na ww. mecz piłkarski. Działanie to nie niestety nie przyniosło skutku.

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, wszyscy kibice, którzy pojechali wspierać swoją drużynę podczas meczu w Białegostoku i nie ze swojej winy nie mogli w nim uczestniczyć, otrzymają bezpłatne bilety na mecz z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się 13 maja w Warszawie.

O szczegółach dotyczących przekazania biletów poinformujemy w odrębnym komunikacie."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
rk1916 - 10.05.2018 / 10:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy wiadomo coś już o biletach za Jagiellonię? Bo nie wiem czy kupować, czy zwrot dostaniemy... Dla mnie nie ma problemu kupić, ale niechciałbym obudzić się z ręką w nocniku

odpowiedz
Kris - 08.05.2018 / 16:15, *..cluster-a.forcepoint.net

Do do Sankcje na Babę Jage: ale tylko w szaliku jagielloni :)

odpowiedz
Anty jaga - 08.05.2018 / 11:44, *..211.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do rozczarowany.

Skoncz plakac paziu i daj sobie spokoj w ogole z Legia....Legie ma sie w sercu a nie w kieszeni.

odpowiedz
bgr - 08.05.2018 / 11:00, *..polcard.com.pl

Zachowanie skandaliczne, ale Panowie... walkower? i oskarżenia o mistrza przy zielonym stoliku?

odpowiedz
do Sankcje na Babę Jage - 08.05.2018 / 10:22, *..103.tvksmp.pl

Działaczom Jagi pozwolić wejść, ale tylko na Żyletę:)

odpowiedz
Adi - 08.05.2018 / 07:10, *..internetia.net.pl

Walkower powinien być!

odpowiedz
Darek - 08.05.2018 / 01:42, *..dip0.t-ipconnect.de

Fajnie ze klub docenia tych kibicow co byli w bialymstoku.Ale to klub z bialegostoku powinien zaplacic za bilety na mecz z gornikiem a nie Legia bo to klub z bialegostoku zawinil.
Teraz czekamy co zadecyduje komisja ligi.Czy bedzie kara czy przyzwolenie na takie rzeczy w przyszłości?Jezeli bedzie przyzwolnie na to takie rzeczy to kazdy bedzie mogl od wlasnego widzimisie decydowac kto obejrzy mecz a kto nie.A komisja ligi sie tylko osmieszy bo nie bedzie miala na nic wplywu.

odpowiedz
Sankcje na Babę Jage - 08.05.2018 / 01:30, *..dynamic.gprs.plus.pl

Pomysł z niedowierzaniem kibiców Jagiellonii jest beznadziejny. Ale można odmówić wstępu vipom na trybunę zachodnią. Można podać powód w stylu "remont kibla", albo wprost powiedzieć że to reakcja na naganne działania działaczy z miejscowości na B.

odpowiedz
Aga baba jaga - 08.05.2018 / 01:18, *..dynamic.gprs.plus.pl

Powinien być oficjalny taryfikator kar za niewpuszczenie kibiców gości, co najmniej 500 pln za każdą niewpuszczona osobę, ale nie mniej niż 100 000 (jeśli grupa była mniejsza niż 200 osób). Za niewpuszczenie 900 kibiców 450 000. Za każdą recydywe stawka razy 2. I kłopot rozwiązany.

Ps. Ciekawe co na to UOKiK ;)

odpowiedz
Arek - 08.05.2018 / 00:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Przecież za to to się im powinno licencję cofnąć. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz i w następnym sezonie też będą kombinować. To już przecież recydywa.

odpowiedz
pan psor - 07.05.2018 / 23:44, *..172

do
Do rado, 07.05.2018 16:19:33 - *.centertel.
podaj swoj adres, przesle Ci slownik

odpowiedz
Kamil M - 07.05.2018 / 22:56, *..dynamic.gprs.plus.pl

Powinniśmy także nie wpuścić fanów Jagiellonii na mecze przy Łazienkowskiej. To nie pierwszy raz, kiedy ten klub ma problem z fanami Legii... Rozumiem, że nasze flagi, gdzie widnieje nasza dumna nazwa: Legia Warszawa. Spowodują zamieszki? To w takim razie nie my mamy problem. Tylko fani Jagiellonii Białystok. Bo flagi tego klubu na mnie nie działają jak płachta na byka... Za mały i za słaby to klub, wobec naszej Legii!

odpowiedz
Zlb - 07.05.2018 / 22:49, *..15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niech lepiej kl i rudy wkoncu tym się zajmą! To jest kur.... kpina!Zaraz reszta pójdzie śladem tej...a zresztą żadne słowa i chu....nie oddadzą tego co oni sobą reprezentują!

odpowiedz
Anton - 07.05.2018 / 22:13, *..dynamic.chello.pl

Białoruska gościnność, oddawać hajs za przejazd!

odpowiedz
do rozczarowany - 07.05.2018 / 22:05, *..play-internet.pl

ja jestem rozczarowany twoja roszczeniowa postawą ...

odpowiedz
do Amir - 07.05.2018 / 22:02, *..play-internet.pl

walkower? wyjdz na balkon, pooddychaj gleboko, potem wroc i napij sie mięty ...

odpowiedz
Dickson Chotowski - 07.05.2018 / 21:34, *..range86-171.btcentralplus.com

Kara powinna byc 180000 PLN czyli 200 PLN dla kazdego kibica. Nie zaplaca to minus 10 punktow to sie naucza.

odpowiedz
J - 07.05.2018 / 19:38, *..44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zarządzie Legii, mam nadzieję, że nawet jeden działacz Jagiellonii nie wejdzie na jej kolejny mecz przy Ł3. I tak do skutku.

odpowiedz
Rozczarowany - 07.05.2018 / 19:04, *..238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak zawsze posiadaczy pakietów najlepiej traktują...
Chyba ostatni raz nabyłem karnet lub pakiet; mało się opłacać zaczyna...

odpowiedz
Kop w KOD - 07.05.2018 / 18:23, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

Brawo Legia, ake trzeba założyć sprawę Jagielloni, niech zwracają kasę także za przejazd. Drugi raz kibice Legii chcący wspierać połkarzy nie weszli na stadion w Białymstoku a kasy za przejazd Jagiellonia nie oddała.

odpowiedz
Do radozmm - 07.05.2018 / 18:20, *..play-internet.pl

Możesz wejść, wyjść i jeszcze raz wejść. Co za głupie pytania zadajesz

odpowiedz
Katafonia - 07.05.2018 / 18:03, *..ostnet.pl

Jak kuba bogu tak Bóg kubie nie wpuszczać tej chołoty w Warszawie przez parę meczów

odpowiedz
mario - 07.05.2018 / 17:22, *..dynamic.chello.pl

rado_zmm idź sie popłacz.

odpowiedz
fan L - 07.05.2018 / 17:11, *..132

Cała kibicowska Polska powinna się odciąć od wieśniaków z Białej dziury
Bojkot i niewpuszczanie ich na żaden stadion podziała na ten smieszny klubik i ich kibiców

odpowiedz
Amir(L) - 07.05.2018 / 17:10, *..play-internet.pl

Tylko WALKOWER i kara finansowa zatrzyma te zagrywki ze strony tego zakąpleksionego klubiku ze wschodu.

KL powinno zająć stanowisko w tej sprawie i raz na zawsze skrócić te białostockie praktyki.

odpowiedz
Marecky - 07.05.2018 / 17:09, *..static.chello.pl

w tym białoruskim klubiku nie ma kibiców są jedynie widzowie... Czy wyobrażacie sobie odwrotną sytuację u nas w klubie? właściciel klubu nie chce wpuścić gości? Czy patrzylibyśmy na takie działanie z uśmiechem na twarzy? Oni nam z uśmiechem na twarzy machali jak wracaliśmy z pod stadionu..Kukiełki przebrane w klubowe szmatki to nie kibice... Dotkliwa kara finansowa jedynie może zadziałać i to serio wysoka.. przecież oni otrzymali od nas za te 900 biletów 27000 zł.! Niech to oddają do NASZEGO KLUBU. Pozdr. Legia Warszawa

odpowiedz
wyjazdowicz - 07.05.2018 / 17:00, *..internetia.net.pl

kary finansowe nic nie dadza bo to sa smieszne kary
wystarczy uwalic 1pkt. i po sprawie wtedy zaden klub sie nie odwazy

odpowiedz
SEBO(L) - 07.05.2018 / 16:56, *..centertel.pl

Dostaną zakaz wyjazdowy na 5 meczów Pucharu Ligi, który nie istnieje ;) Wg "logiki" Komisji Ligi mogą zająć się sprawą kibiców będących na trybunach, a nie stojących na parkingu... I ciach, dla nich sprawa załatwiona, i już mają czyste, te lepkie do kasy z kar, łapska...

@Misza_Praga: coś w tym jest, z tym, że era kamienia łupanego nie skończyła się dlatego, bo się skończył kamień, tylko dlatego, że "przyszedł" postęp. :) A tu na postęp nie ma co liczyć, bo cham wyjdzie z burakowa, ale burakowo z niego nie... Z chamem trzeba po chamsku, tylko to do niego trafia.

odpowiedz
To jedyne wyjście! - 07.05.2018 / 16:56, *..26

.2018 12:52 - *.26
Wyjazdowicz, 07.05.2018 09:39 - *.internetia.net.pl
Kara finansowa mija sie z celem zadne pieniadze nie zastapiach chocby 1pkt. ujemnego
wtedy juz zaden klub by sie nie odwazył na taki cyrk

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 07.05.2018 / 16:45, *..play-internet.pl

To nie Legia powinna cokolwiek rekompensować, to ładny gest klubu ale w tym momencie to Legia ponosi straty dając darmowe bilety (zresztą większość kibiców z wczorajszego wyjazdu pewnie miała już wejściówki na mecz z KSG)
Myślę, że wszyscy oczekujemy kary finansowej dla klubu Jagiellonia i zwrotu kosztów podróży dla 900 osób, zwrotu za bilety na mecz!

odpowiedz
peru123 - 07.05.2018 / 16:35, *..dynamic.gprs.plus.pl

Klub tworzą kibice, zarząd (pracownicy) i zawodnicy. Czy były jakieś reakcje że strony kibiców jagi na nie wypuszczenie naszych czy całkowity brak ? ( u Nas pewnie byłby ostry protest)

odpowiedz
(L)Fan - 07.05.2018 / 16:30, *..dynamic.chello.pl

Mam pakiet i karnet ...

odpowiedz
WKS Śląsk - 07.05.2018 / 16:27, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Mam nadzieję, że dowalą im naprawdę poważną karę, to wpuszczenie było całkowicie bezpodstawne a co najważniejsze nie poparte żadnym artykułem dotyczącym przepisów bezpieczeństwa przy organizacji imprez masowych. Trzymajcie się i walczcie o swoje. Dzisiaj nie wpuścili Was, jutro nie wpuszczą nas, a pojutrze nikogo!

odpowiedz
LW1916 - 07.05.2018 / 16:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak sobie myślę że się tej reakcji nie doczeka.

odpowiedz
(L) - 07.05.2018 / 16:21, *..191

Wiejska lafirynda z białegoszczochu powinna dostać konkretną karę za recydywę.

odpowiedz
Do rado - 07.05.2018 / 16:19, *..centertel.pl

No to jak masz pakiet to wejdziesz na mecz ... co znowu szkot Ci sie wloncza w kieszeni ???
Kolejny pajac co by z pod siebie zjadł ...

odpowiedz
Kuba - 07.05.2018 / 16:15, *..161.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Straszne kompleksy mają w tym Białymstoku. W całej Polsce kibice wchodzą na mecze nawet "na zakazie", dzięki uprzejmości klubów, często zwaśnionych, a na tym dzikim wschodzie takie frajerstwo.

odpowiedz
Peru123 - 07.05.2018 / 16:03, *..dynamic.gprs.plus.pl

Obawiam się że znowu będą bezkarni, wg mnie kara powinna być dodtkliwa dla finansów klubu adekwatnie do zysków z dnia meczowego, 1 mln by ich nauczył gościnności. ( jak nie potrafią przyjąć kibiców gości powinni sami swoim zabronić wyjazdów i odciąć się od nich)

odpowiedz
Plbboy - 07.05.2018 / 15:58, *..22

Nędzny klubie z pod łaski.

odpowiedz
R - 07.05.2018 / 15:52, *..static.ip.netia.com.pl

I po co wydzielać obowiazkowe 5% krzesełek dla kibiców gości - skoro można ich bezkarnie nie wpuszczać. Może walkover by im skutecznie przypomniał że są klubem "sportowym"

odpowiedz
PitL - 07.05.2018 / 15:48, *..133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Moim zdaniem odjecie 1pkt Jagiellonii mogłoby pokazać im i innym klubom, że takie sytuacje nie będą tolerowane. Ale bylby ryk niezadowolenia we wschodniej rubiezy po takiej decyzji.

odpowiedz
rado_zmm - 07.05.2018 / 15:44, *..236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ja mam pakiet na rundę finałową i byłem w Białymstoku - co w takiej sytuacji?

odpowiedz
Dddd - 07.05.2018 / 15:43, *..44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie chcę żadnych rekompensat podobnie jak inni, bo w 50proc. mamy karnety. Chcę żeby Klub dołożył wszelkich i skutecznych starań, aby Jagiellonia odczuła karę tak, by następnym razem im do głowy nie przyszło robić takie numery.

odpowiedz
L - 07.05.2018 / 15:36, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Podobno ruskie mają dostać 1500 zł kary i zmniejszenie liczby widzów na najbliższym meczu i siebie o połowę.

odpowiedz
Misza_Praga - 07.05.2018 / 15:27, *..dynamic.gprs.plus.pl

Czasem wydaje mi się że niektórzy ludzie mają gorsze wychowanie jak zwierzęta,jak widać w niektórych miejscach i i u niektórych ludzi człowieczeństwo jest na poziomie ery kamienia łupanego,mam nadzieję i wierzę że Legia otrzyma jakieś odszkodowanie.

odpowiedz
ludzik - 07.05.2018 / 15:16, *..centertel.pl

Powinni jeszcze wynagrodzi zmarnowany czas. A Jagielloni odjąć punkty i nalozyc grzywnę.

odpowiedz
L - 07.05.2018 / 15:13, *..centertel.pl

Pier...one bez prawie

odpowiedz
Janusz z Pakistanu - 07.05.2018 / 15:11, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

To jeszcze wniosek do KL w/s zachowania Bezjaka i żółtej Hlouska.

odpowiedz