fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia oczekuje reakcji Komisji Ligi

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii, którzy w niedzielę pojechali do Białegostoku, nie zostali wpuszczeni na obiekt Jagiellonii. Przed rozpoczęciem meczu piłkarze stołecznego zespołu symbolicznie okazali wsparcie dla swoich fanów i podeszli pod pusty sektor gości. Legia wydała także komunikat w tej sprawie, w którym zapowiada podjęcie odpowiednich działań, a także informuje o rekompensacie dla tych osób, które wybrały się na wyjazd.

Treść komunikatu:

"W związku z działaniami przedstawicieli klubu Jagiellonia Białystok, które uniemożliwiły kibicom Legii Warszawa uczestniczenie w meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy, oświadczamy, że w ocenie klubu takie postępowanie należy uznać za bezpodstawne, niezrozumiałe i sprzeczne z obowiązującymi zasadami oraz normami prawnymi.

Legia Warszawa niezwłocznie przekaże sprawę do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. i oczekuje stanowczej reakcji. W opinii Legii, takie działania klubu Jagiellonia Białystok, podejmowane po raz kolejny i skutkujące uniemożliwieniem udziału zorganizowanej grupy kibiców klubu w meczach organizowanych na stadionie w Białymstoku, są bezpodstawne i prowadzą jedynie do niepotrzebnych napięć.

Przypominamy, że 26 kwietnia 2018 r. Legia Warszawa wystąpiła do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. z wnioskiem o podjęcie działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do naruszenia przez klub Jagiellonia Białystok obowiązujących przepisów związkowych w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców Klubu na ww. mecz piłkarski. Działanie to nie niestety nie przyniosło skutku.

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, wszyscy kibice, którzy pojechali wspierać swoją drużynę podczas meczu w Białegostoku i nie ze swojej winy nie mogli w nim uczestniczyć, otrzymają bezpłatne bilety na mecz z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się 13 maja w Warszawie.

O szczegółach dotyczących przekazania biletów poinformujemy w odrębnym komunikacie."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

Janusz z Pakistanu - 07.05.2018 15:11:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To jeszcze wniosek do KL w/s zachowania Bezjaka i żółtej Hlouska.

L - 07.05.2018 15:13:19, *.centertel.pl

Pier...one bez prawie

ludzik - 07.05.2018 15:16:33, *.centertel.pl

Powinni jeszcze wynagrodzi zmarnowany czas. A Jagielloni odjąć punkty i nalozyc grzywnę.

Misza_Praga - 07.05.2018 15:27:00, *.dynamic.gprs.plus.pl

Czasem wydaje mi się że niektórzy ludzie mają gorsze wychowanie jak zwierzęta,jak widać w niektórych miejscach i i u niektórych ludzi człowieczeństwo jest na poziomie ery kamienia łupanego,mam nadzieję i wierzę że Legia otrzyma jakieś odszkodowanie.

L - 07.05.2018 15:36:10, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Podobno ruskie mają dostać 1500 zł kary i zmniejszenie liczby widzów na najbliższym meczu i siebie o połowę.

Dddd - 07.05.2018 15:43:20, *.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie chcę żadnych rekompensat podobnie jak inni, bo w 50proc. mamy karnety. Chcę żeby Klub dołożył wszelkich i skutecznych starań, aby Jagiellonia odczuła karę tak, by następnym razem im do głowy nie przyszło robić takie numery.

rado_zmm - 07.05.2018 15:44:07, *.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ja mam pakiet na rundę finałową i byłem w Białymstoku - co w takiej sytuacji?

PitL - 07.05.2018 15:48:41, *.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Moim zdaniem odjecie 1pkt Jagiellonii mogłoby pokazać im i innym klubom, że takie sytuacje nie będą tolerowane. Ale bylby ryk niezadowolenia we wschodniej rubiezy po takiej decyzji.

R - 07.05.2018 15:52:05, *.static.ip.netia.com.pl

I po co wydzielać obowiazkowe 5% krzesełek dla kibiców gości - skoro można ich bezkarnie nie wpuszczać. Może walkover by im skutecznie przypomniał że są klubem "sportowym"

Plbboy - 07.05.2018 15:58:03, *.22

Nędzny klubie z pod łaski.

Peru123 - 07.05.2018 16:03:30, *.dynamic.gprs.plus.pl

Obawiam się że znowu będą bezkarni, wg mnie kara powinna być dodtkliwa dla finansów klubu adekwatnie do zysków z dnia meczowego, 1 mln by ich nauczył gościnności. ( jak nie potrafią przyjąć kibiców gości powinni sami swoim zabronić wyjazdów i odciąć się od nich)

Kuba - 07.05.2018 16:15:27, *.161.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Straszne kompleksy mają w tym Białymstoku. W całej Polsce kibice wchodzą na mecze nawet "na zakazie", dzięki uprzejmości klubów, często zwaśnionych, a na tym dzikim wschodzie takie frajerstwo.

Do rado - 07.05.2018 16:19:33, *.centertel.pl

No to jak masz pakiet to wejdziesz na mecz ... co znowu szkot Ci sie wloncza w kieszeni ???
Kolejny pajac co by z pod siebie zjadł ...

(L) - 07.05.2018 16:21:42, *.191

Wiejska lafirynda z białegoszczochu powinna dostać konkretną karę za recydywę.

LW1916 - 07.05.2018 16:25:53, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak sobie myślę że się tej reakcji nie doczeka.

WKS Śląsk - 07.05.2018 16:27:33, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mam nadzieję, że dowalą im naprawdę poważną karę, to wpuszczenie było całkowicie bezpodstawne a co najważniejsze nie poparte żadnym artykułem dotyczącym przepisów bezpieczeństwa przy organizacji imprez masowych. Trzymajcie się i walczcie o swoje. Dzisiaj nie wpuścili Was, jutro nie wpuszczą nas, a pojutrze nikogo!

(L)Fan - 07.05.2018 16:30:09, *.dynamic.chello.pl

Mam pakiet i karnet ...

peru123 - 07.05.2018 16:35:26, *.dynamic.gprs.plus.pl

Klub tworzą kibice, zarząd (pracownicy) i zawodnicy. Czy były jakieś reakcje że strony kibiców jagi na nie wypuszczenie naszych czy całkowity brak ? ( u Nas pewnie byłby ostry protest)

SŁAWEK(L) - 07.05.2018 16:45:49, *.play-internet.pl

To nie Legia powinna cokolwiek rekompensować, to ładny gest klubu ale w tym momencie to Legia ponosi straty dając darmowe bilety (zresztą większość kibiców z wczorajszego wyjazdu pewnie miała już wejściówki na mecz z KSG)
Myślę, że wszyscy oczekujemy kary finansowej dla klubu Jagiellonia i zwrotu kosztów podróży dla 900 osób, zwrotu za bilety na mecz!

To jedyne wyjście! - 07.05.2018 16:56:06, *.26

.2018 12:52 - *.26
Wyjazdowicz, 07.05.2018 09:39 - *.internetia.net.pl
Kara finansowa mija sie z celem zadne pieniadze nie zastapiach chocby 1pkt. ujemnego
wtedy juz zaden klub by sie nie odwazył na taki cyrk

SEBO(L) - 07.05.2018 16:56:55, *.centertel.pl

Dostaną zakaz wyjazdowy na 5 meczów Pucharu Ligi, który nie istnieje ;) Wg "logiki" Komisji Ligi mogą zająć się sprawą kibiców będących na trybunach, a nie stojących na parkingu... I ciach, dla nich sprawa załatwiona, i już mają czyste, te lepkie do kasy z kar, łapska...

@Misza_Praga: coś w tym jest, z tym, że era kamienia łupanego nie skończyła się dlatego, bo się skończył kamień, tylko dlatego, że "przyszedł" postęp. :) A tu na postęp nie ma co liczyć, bo cham wyjdzie z burakowa, ale burakowo z niego nie... Z chamem trzeba po chamsku, tylko to do niego trafia.

wyjazdowicz - 07.05.2018 17:00:21, *.internetia.net.pl

kary finansowe nic nie dadza bo to sa smieszne kary
wystarczy uwalic 1pkt. i po sprawie wtedy zaden klub sie nie odwazy

Marecky - 07.05.2018 17:09:47, *.static.chello.pl

w tym białoruskim klubiku nie ma kibiców są jedynie widzowie... Czy wyobrażacie sobie odwrotną sytuację u nas w klubie? właściciel klubu nie chce wpuścić gości? Czy patrzylibyśmy na takie działanie z uśmiechem na twarzy? Oni nam z uśmiechem na twarzy machali jak wracaliśmy z pod stadionu..Kukiełki przebrane w klubowe szmatki to nie kibice... Dotkliwa kara finansowa jedynie może zadziałać i to serio wysoka.. przecież oni otrzymali od nas za te 900 biletów 27000 zł.! Niech to oddają do NASZEGO KLUBU. Pozdr. Legia Warszawa

Amir(L) - 07.05.2018 17:10:22, *.play-internet.pl

Tylko WALKOWER i kara finansowa zatrzyma te zagrywki ze strony tego zakąpleksionego klubiku ze wschodu.

KL powinno zająć stanowisko w tej sprawie i raz na zawsze skrócić te białostockie praktyki.

fan L - 07.05.2018 17:11:46, *.132

Cała kibicowska Polska powinna się odciąć od wieśniaków z Białej dziury
Bojkot i niewpuszczanie ich na żaden stadion podziała na ten smieszny klubik i ich kibiców

mario - 07.05.2018 17:22:00, *.dynamic.chello.pl

rado_zmm idź sie popłacz.

Katafonia - 07.05.2018 18:03:21, *.ostnet.pl

Jak kuba bogu tak Bóg kubie nie wpuszczać tej chołoty w Warszawie przez parę meczów

Do radozmm - 07.05.2018 18:20:50, *.play-internet.pl

Możesz wejść, wyjść i jeszcze raz wejść. Co za głupie pytania zadajesz

Kop w KOD - 07.05.2018 18:23:48, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Brawo Legia, ake trzeba założyć sprawę Jagielloni, niech zwracają kasę także za przejazd. Drugi raz kibice Legii chcący wspierać połkarzy nie weszli na stadion w Białymstoku a kasy za przejazd Jagiellonia nie oddała.

Rozczarowany - 07.05.2018 19:04:45, *.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak zawsze posiadaczy pakietów najlepiej traktują...
Chyba ostatni raz nabyłem karnet lub pakiet; mało się opłacać zaczyna...

J - 07.05.2018 19:38:12, *.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zarządzie Legii, mam nadzieję, że nawet jeden działacz Jagiellonii nie wejdzie na jej kolejny mecz przy Ł3. I tak do skutku.

Dickson Chotowski - 07.05.2018 21:34:40, *.range86-171.btcentralplus.com

Kara powinna byc 180000 PLN czyli 200 PLN dla kazdego kibica. Nie zaplaca to minus 10 punktow to sie naucza.

do Amir - 07.05.2018 22:02:49, *.play-internet.pl

walkower? wyjdz na balkon, pooddychaj gleboko, potem wroc i napij sie mięty ...

do rozczarowany - 07.05.2018 22:05:34, *.play-internet.pl

ja jestem rozczarowany twoja roszczeniowa postawą ...

Anton - 07.05.2018 22:13:15, *.dynamic.chello.pl

Białoruska gościnność, oddawać hajs za przejazd!

Zlb - 07.05.2018 22:49:26, *.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niech lepiej kl i rudy wkoncu tym się zajmą! To jest kur.... kpina!Zaraz reszta pójdzie śladem tej...a zresztą żadne słowa i chu....nie oddadzą tego co oni sobą reprezentują!

Kamil M - 07.05.2018 22:56:39, *.dynamic.gprs.plus.pl

Powinniśmy także nie wpuścić fanów Jagiellonii na mecze przy Łazienkowskiej. To nie pierwszy raz, kiedy ten klub ma problem z fanami Legii... Rozumiem, że nasze flagi, gdzie widnieje nasza dumna nazwa: Legia Warszawa. Spowodują zamieszki? To w takim razie nie my mamy problem. Tylko fani Jagiellonii Białystok. Bo flagi tego klubu na mnie nie działają jak płachta na byka... Za mały i za słaby to klub, wobec naszej Legii!

pan psor - 07.05.2018 23:44:00, *.172

do
Do rado, 07.05.2018 16:19:33 - *.centertel.
podaj swoj adres, przesle Ci slownik

Arek - 08.05.2018 00:00:52, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przecież za to to się im powinno licencję cofnąć. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz i w następnym sezonie też będą kombinować. To już przecież recydywa.

Aga baba jaga - 08.05.2018 01:18:52, *.dynamic.gprs.plus.pl

Powinien być oficjalny taryfikator kar za niewpuszczenie kibiców gości, co najmniej 500 pln za każdą niewpuszczona osobę, ale nie mniej niż 100 000 (jeśli grupa była mniejsza niż 200 osób). Za niewpuszczenie 900 kibiców 450 000. Za każdą recydywe stawka razy 2. I kłopot rozwiązany.

Ps. Ciekawe co na to UOKiK ;)

Sankcje na Babę Jage - 08.05.2018 01:30:57, *.dynamic.gprs.plus.pl

Pomysł z niedowierzaniem kibiców Jagiellonii jest beznadziejny. Ale można odmówić wstępu vipom na trybunę zachodnią. Można podać powód w stylu "remont kibla", albo wprost powiedzieć że to reakcja na naganne działania działaczy z miejscowości na B.

Darek - 08.05.2018 01:42:00, *.dip0.t-ipconnect.de

Fajnie ze klub docenia tych kibicow co byli w bialymstoku.Ale to klub z bialegostoku powinien zaplacic za bilety na mecz z gornikiem a nie Legia bo to klub z bialegostoku zawinil.
Teraz czekamy co zadecyduje komisja ligi.Czy bedzie kara czy przyzwolenie na takie rzeczy w przyszłości?Jezeli bedzie przyzwolnie na to takie rzeczy to kazdy bedzie mogl od wlasnego widzimisie decydowac kto obejrzy mecz a kto nie.A komisja ligi sie tylko osmieszy bo nie bedzie miala na nic wplywu.

Adi - 08.05.2018 07:10:46, *.internetia.net.pl

Walkower powinien być!

do Sankcje na Babę Jage - 08.05.2018 10:22:54, *.103.tvksmp.pl

Działaczom Jagi pozwolić wejść, ale tylko na Żyletę:)

bgr - 08.05.2018 11:00:44, *.polcard.com.pl

Zachowanie skandaliczne, ale Panowie... walkower? i oskarżenia o mistrza przy zielonym stoliku?

Anty jaga - 08.05.2018 11:44:06, *.211.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do rozczarowany.

Skoncz plakac paziu i daj sobie spokoj w ogole z Legia....Legie ma sie w sercu a nie w kieszeni.

Kris - 08.05.2018 16:15:20, *.cluster-a.forcepoint.net

Do do Sankcje na Babę Jage: ale tylko w szaliku jagielloni :)

rk1916 - 10.05.2018 10:01:16, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy wiadomo coś już o biletach za Jagiellonię? Bo nie wiem czy kupować, czy zwrot dostaniemy... Dla mnie nie ma problemu kupić, ale niechciałbym obudzić się z ręką w nocniku