REKLAMA

W weekend mecze piłkarzy wodnych i rugbistów

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W najbliższy weekend mecze ligowe rozegrają rugbiści i waterpoliści Legii. Szczególnie ważne będą dwa mecze piłkarzy wodnych, którzy walczą o wicemistrzostwo Polski, a w niedzielę, w przedostatniej serii gier, podejmować będą na basenie przy Potockiej, lidera rozgrywek i zdobywcę Pucharu Polski, zespół ŁSTW Politechnikę Łódzką. Początek pierwszego meczu o 10:45, drugi rozegrany zostanie o 18:30. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Piłkarze wodni Legii do meczów przystąpią znając wyniki sobotnich spotkań WTS Polonii Bytom, plasującej się przed tą kolejką na miejscu trzecim, ale z zaledwie dwoma punktami straty do Legii. Bytomianie mają przed sobą znacznie łatwiejszy układ gier - w sobotę podejmować będą w roli gospodarza ostatni zespół ligi, a za dwa tygodnie rozegrają dwa wyjazdowe mecze na basenie przedostatniej w ligowej tabeli Arkonii Szczecin. Jeśli więc Legia zamierza wywalczyć srebrene medale mistrzostw Polski, biorąc pod uwagę brak wpadek Polonii, a także wyniki bezpośrednich spotkań (1 wygrana, 3 porażki), musi zdobyć w niedzielę co najmniej 5 punktów. W grę wchodzi więc co najwyżej... wygrana jednego meczu po serii rzutów karnych.

W sobotę tymczasem na stadionie Skry, swoje ligowe spotkanie ze Spartą Jarocin rozegrają rugbiści Legii Warszawa. Zachęcamy do wspierania naszych sekcji.

Mecze legijnych sekcji w najbliższy weekend:
12.05 (SO) g.13:00 Legia Warszawa - Sparta Jarocin [rugby, ul. Wawelska 5]
13.05 (ND) g.10:45 Legia Warszawa - ŁSTW Politechnika Łódzka [piłka wodna, ul. Potocka 1]
13.05 (ND) g.18:30 Legia Warszawa - ŁSTW Politechnika Łódzka [piłka wodna, ul. Potocka 1]przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.