Tane Spasev - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka: Legia przedłużyła umowę ze Spasevem

Woytek, źródło: Legia Warszawa Koszykówka

Tane Spasev będzie szkoleniowcem koszykarzy Legii Warszawa w przyszłym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki. Macedończyk prowadzi legionistów od 15 listopada 2017 roku - w 22 meczach zanotował 17 porażek i 5 zwycięstw.

- To świetne uczucie podpisać kontrakt na następny sezon. Praca w Legii to wielki przywilej. To nie był łatwy sezon, ale go przetrwaliśmy i pod koniec prezentowaliśmy się dobrze. Musimy się dalej rozwijać i stawiać przed sobą następne cele. Bywam nerwowy podczas spotkań, ale to mój sposób bycia. W ten sposób staram się zmotywować moich zawodników do jeszcze cięższej pracy. Moje zachowanie wynika w 100% z pasji jaką wkładam w tę pracę. – powiedział Tane Spasev, trener sekcji koszykówki Legii Warszawa.

- Zatrudnienie trenera Spaseva było ważnym momentem. Wprowadził do naszego zespołu sporo nowej jakości i energii, która okazała się niezbędna po słabym początku. To nie był dla nas łatwy rok. Długo zajęło nam, odnalezienie się w ekstraklasie. Wyciągnęliśmy wnioski ze swoich błędów i wprowadzimy je w życie. Wierzę, że w przyszłym sezonie będziemy znacznie silniejsi – powiedział Jarosław Jankowski, przewodniczący rady nadzorczej sekcji koszykówki Legii Warszawa.

- Współpraca z trenerem Spasevem z każdym dniem wyglądała coraz lepiej. Mimo ciężkiego początku rozgrywek, drużyna pod koniec sezonu prezentowała się solidnie. Wierzymy, że jeśli trener otrzyma szanse budowy drużyny od początku, to efekty jego pracy będą jeszcze lepsze – powiedział Robert Chabelski, prezes zarządu sekcji koszykówki Legii Warszawa.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (20)

Mlbets - 09.05.2018 13:12:34, *.centertel.pl

Zanim klakiery rusza z hejtem to niech podadza jakies nazwiska kogo lepszego niz Spasev Legia mogla zatrudnic.

tutu - 09.05.2018 13:13:14, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

no to się zaczyna wyciąganie wniosków z ostatniego sezonu

Pytam - 09.05.2018 13:18:01, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Nie znam się na koszu, ale jeżeli ktoś w 22 meczach zanotował 17 porażek i 5 zwycięstw, to chyba trzeba go zmienić...

do Mlbest - 09.05.2018 14:24:31, *.79

a co ty od ludzi wymagasz znajmosci rynku? Ogarnij się.
Typ rozwalił szatnię, ma nierówno pod sufitem, nie szanuje zawodników i ciągle KŁAMIE! Nie ma szacunku i nie będzie miał za to co robił w tym sezonie. Niech spierdziela jak najdalej od Legii! A koszykarzom życzę powodzenia.

marcin - 09.05.2018 14:29:28, *.53

Podejrzewam, że będzie wymiana wojska w dużym stopniu, gdyby wygrał jeszcze jeden lub dwa mecze to bym się nawet zgodził z takim rozwiązaniem.
Ale kto inny niż Spasev byłby znieść cyrk panujący w klubie...

Look - 09.05.2018 14:42:44, *.static.chello.pl

Oby stary/nowy trener zbudowal dobra ekipe zawodnikow.I gratuluje zarzadowi za fart jaki mieli w sezonie 2017/

Look - 09.05.2018 14:46:17, *.static.chello.pl

Bo gdyby nie fart to Legia biegała by po Iigowych parkietach

OMG - 09.05.2018 15:30:50, *.94

Szkoda, że sama redakcja klubu popełnia błędy w podawanych informacjach otóż TS w 24 prowadzonych przez siebie spotkaniach wygrał tylko pięć meczów, a przegrał aż 19.

jankoL - 09.05.2018 17:00:23, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Włodarze koszykarskiej L wybrali najłatwieszą dla siebie opcje - choc moze byc to nie najlepsza opcj... Pożyajemy - zobaczymy

MEGA WZMOCNIENIA POTRZEBNE , TO KAŻDY JEDEN WIE . - 09.05.2018 17:10:01, *.internetia.net.pl

TRENER TO NIC - LEGII POTRZEBNI SĄ POTRZEBNE NAPRAWDĘ DOBRE WZMOCNIENIA BO Z TĄ KADRĄ , KTÓRĄ OBECNIE DYSPONUJEMY NIE MA SZANS SIĘ NAWET UTRZYMAĆ W LIDZE . CO WYBITNIE POKAZAŁ OBECNY SEZON .

Do Mlbets - 09.05.2018 17:23:11, *.centertel.pl

Klakierem to sam jesteś. Krytyka spaseva jest naturalnym następstwem jego działań i postawy w stosunku do niektórych zawodników. Trochę przykładów: jego słynne teksty na początku, np. o zarobkach zawodników a wydawaniu kasy przez niego w knajpach były słabe. Przypomnij sobie co zrobił np. z Kamilem Sulimą gdy miał mieć wręczaną koszulkę za jubileusz. Kibice to wykrzyczeli. Można by tak wymieniać dalej ale po co ? JJ wie lepiej. Jaki trener byłby lepszy ? Odpowiedź jest prosta - KAŻDY !!! Można by to wszystko olać ale sprawa dotyczy LEGII !!! Czas pokaże kto ma rację. Ten sezon to fart, a przyszły - zobaczymy.

Kibic_L - 09.05.2018 18:50:13, *.home.aster.pl

Poprzedni post. Sama prawda.

Wariat Amator - 09.05.2018 22:20:36, *.centertel.pl

Pytacie kto byłby lepszy? Moze lepszy, moze z takimi samymi wynikami ale na pewno nie gorszy i z lepsza atmosfera w szatni. PIOTR BAKUN! On w przeciwienstwie do spaseva zyje koszykarska Legia. Zawsze siedzi na vipach i oglada mecze chlopakow. On ambicja by zdzialal wiecej niz spasev swoimi madrosciami.

LLLLkosz - 10.05.2018 10:13:40, *.dynamic.chello.pl

spasev na time- outach i udanych akcjach cały czas patrzył w oczy JJ no się doczekał nagrody. Zobaczymy co z tego będzie. Mam wątpliwości bo z jego charakterem, a właściwie brakiem tegoż nie wróżę mu zbudowania drużyny zdolnej i chcącej walczyć o cele, które sobie wszyscy kibice Legii stawiamy. Ten facio to zwykły pajac. Duża część zawodników i większość kibiców ma o nim takie zdanie ale nie JJ. Dlaczego ?

Kibic (L) - 14.05.2018 19:41:20, *.143

Jak musi to zostaje. Widoć, nie było chętnych na zajęcia posady trenera koszykarskiej Legii. Zobaczymy po pierwszych meczach, jak się przygotowali do sezonu 2018/2019.

Kibic (L) - 14.05.2018 19:45:33, *.143

Jak się nie ma co się chce, to się chce co się ma. Albo: Jak się nie ma co się lubi to się lubi, co się ma.

Yu - 19.05.2018 11:03:00, *.warszawa.vectranet.pl

Ten sezon był bardzo trudny dla wszystkich. Wszyscy zderzyli się ze ścianą.
Koszykarze musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by wygrać zaledwie 5 meczów. Kibice musieli łykać gorzkie pigułki praktycznie co tydzień. Zarząd drżał o utrzymanie po tak ciężkiej drodze na szczyt. Sponsorzy musieli wykazywać się świętą cierpliwością zgrzytając zębami. Trener musiał dźwigać ciężar porażek narażając się na zarzuty słabego warsztatu. To budziło frustrację wszystkich.
Jak mawia porzekadło tylko głupi powiela ten sam błąd, mądry wyciąga wnioski.
Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy mądrzejsi. Tak trudny sezon to też dobre doświadczenie, o ile wszyscy wyciągną wnioski:
Koszykarze, Zarząd, Trener, Sponsorzy.
Nie winiłbym kibiców, bo zapał nie gasł, mimo ciężkich chwil.

Tane Spasev będzie lepszym trenerem, bo doświadczył prowadzenia zespołu zagrożonego spadkiem. Potrzeba innej motywacji, inaczej trzeba radzić sobie ze stresem. Legia pod koniec sezonu zasadniczego zaczęła grać poprawnie. Wierzę, że Tane Spasev przepracował sobie swoje początkowe frustracje i zaczął docierać do koszykarzy inaczej jak wściekaniem się.
Dziękując naszym koszykarzom za awans do PLK stoimy przed wymiana składu (niestety) i będzie dobrze z T.Spasevem.

do Yu........Kibic (L) - 21.05.2018 20:00:41, *.143

Niech Zarząd dziękuje Czarnym Słupsk, ze zrejterowali z PLK. Inaczej I liga byłaby murowana.

Do Yu......Kibic (L) - 21.05.2018 20:40:53, *.143

ZŁA kolejność. Zarząd, bo kupuje i decyduje. Sponsorzy, bo DAJĄ pieniądze. Trener ma mało do powiedzenia, bo Zarząd decyduje(i to jest złe) kogo dokupi do składu. Co do koszykarzy to nawet z gówna bicza nie ukręcisz. Może trzech nadawało się na PLK.

LOOK - 22.05.2018 18:39:14, *.dynamic.chello.pl

Yu...........kibic ma stu procentowa racje.
gdyby nie czarni słupsk to legia by biegała na I ligowych parkietach.chociaz moze by była wieksza presja na wygrywanie bo widmo spadku by wisiło na druzyna,A zarzad honorwo musiał by sie podac do dymisji ha!ha !ha !. mimo to trzymam kciuki by znowu ciała nie dal,i