Młodzież: mecze środowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W środę odbyły się cztery spotkania ligowe drużyn młodzieżowych. Juniorzy młodsi (U-16) pokonali aż 7-0 Świt Nowy Dwór. Gorzej poszło drużynie U14, która mimo wypracowania kilku dogodnych okazji bramkowych uległa 1-2 Polonii. Drużyna CWKS Legia Bemowo '03 zremisowała 0-0 na boisku Drukarza. Z kolei chłopcy z rocznika 2007 CWKS zaprezentowali się bardzo korzystnie w meczu z Sokołem Warszawa, który został przełożony z niedzieli.

Legia U16 7-0 (5-0) Świt Nowy Dwór Maz. 02
1-0 20 min. Nikodem Niski (as. Maks Tkocz)
2-0 23 min. gol samobójczy (as. Michał Sparwassser)
3-0 25 min. Patryk Peda (as. Kacper Gościniarek)
4-0 34 min. Szymon Włodarczyk (as. Patryk Peda)
5-0 39 min. Kacper Gościniarek (as. Patryk Peda)
6-0 44 min. Szymon Włodarczyk (as. Oliwier Olszewski)
7-0 60 min. Michał Sparwasser (as. Franciszek Majewski)

Legia: Konrad Czajkowski - Adam Katnaji, Kamil Rokosz (48' Dominik Krajewski [03]), Maksymilian Tkocz (41' Kacper Imiołek), Michał Sparwasser - Nikodem Niski (41' Dawid Barnowski), Patryk Peda (41' Bartosz Ślendak [03]), Kacper Gościniarek (41' Jakub Kwiatkowski [03]), Kacper Skwierczyński [03], Oliwier Olszewski [03](48' Franciszek Majewski), Szymon Włodarczyk [03]
Trener: Tomasz Kycko

Drużyna z Nowego Dworu nie zdołała zrewanżować się za porażkę z pierwszej rundy. Trzeba przy tym zauważyć, że (pierwszy raz od dłuższego czasu) trener Kycko miał do dyspozycji stosunkowo szeroką kadrę meczową. Duża siła rażenia na skrzydłach powodowała, że nasi gracze często wybierali grę bokiem, gdzie dynamiczni pomocnicy nie mieli większych problemów z rozwinięciem skrzydeł. Wprawdzie kilka pierwszych akcji ofensywnych nie przyniosło rezultatu, ale po kilkunastu minutach posypały się gole, za sprawą Niskiego, Pedy, Włodarczyka i Gościniarka. Gracze ci, obok Tkocza czy Skwierczyńskiego (a przed przerwą również Sparwassera) stanowili motor napędowy akcji ofensywnych. Po przerwie goście wyszli mocno zmotywowani i wysoko zaatakowali legionistów na ich połowie, jednak po rajdzie Olszewskiego zakończonego golem innego z graczy rocznika 2003 (Włodarczyka) stracili zapał do gry. Wynik ustalił Sparwasser po akcji Majewskiego, ale ostatnie minuty spotkania to już raczej nieco mniej porywające widowisko.
Kolejny mecz ligowy w kategorii U16 Legia rozegra w następny czwartek, a przeciwnikiem będzie KS Piaseczno.

Legia U14 1-2 (1-1) Polonia Warszawa 04
0-1 Mateusz Krypa (z dystansu)
1-1 Wiktor Kamiński b.a.
1-2 Igor Wysocki (as. Dominik Szadkowski)

Legia: Kacper Michalski, Joel Mpika, Kacper Włoch, Tomasz Okulicki, Tomasz Mazur, Igor Strzałek, Adam Dębiński, Kacper Knera, Wiktor Nowak, Tomasz Walczak [05], Wiktor Kamiński, Oskar Lachowicz [05], Kuba Rutkowski, Wiktor Puciłowski [05], Maksymilian Stangret [05]

Można powiedzieć, że los zabrał to, co dał legionistom w poprzednim meczu z Polonią, gdzie grając w mocno okrojonym składzie dość szczęśliwie wygrali z polonistami. Losami pojedynku długo rządziły dziś złe decyzje i przypadkowe zagrania, po których padły chociażby dwie pierwsze bramki meczu. Ponieważ w drugiej połowie podopieczni Grzegorza Szoki nie wykorzystali swoich szans, zgodnie z przysłowiem - musiało się to zemścić. Ostatnie słowo należało więc do gości, którzy zdobyli decydującą bramkę. Legia nie wykorzystała szansy na utrzymanie prowadzenia w ligowej tabeli (należy wszakże pamiętać, że gracze z Łazienkowskiej rozegrali jeden mecz więcej, awansem).

Drukarz Warszawa 03 0-0 CWKS Legia 03

CWKS Legia: Mateusz Zalega - Karol Gozdalik, Mateusz Sidor, Filip Grygorczuk, Antoni Sidor [04] - Marcin Staszyc, Jan Kołodziejski, Jan Sienicki, Kacper Cetlin, Michał Rak - Mikołaj Wiśniewski oraz: Kuba Skwirtniański, Kornel Przewoźny + (ng): Jakub Żołędowski (br), Kacper Kubiszer, Jan Michna, Kacper Romanowski.
Trener: Łukasz Winek

Trzeci remis z rzędu trampkarzy CWKS. Tym razem "Wojskowi" przespali nieco pierwszą połowę i za bardziej aktywną grę wzięli się dopiero po przerwie. Dobrych okazji nie zdołali wykorzystać niestety Michał Rak i Mikołaj Wiśniewski. Ostatni kwadrans to już falowe ataki CWKS - efekt przypominał jednak niestety bardziej bicie głową w mur. Dwa stracone oczka mogą okazać się istotne w kontekście walki o awans z Victorią Sulejówek, która również jest dotąd niepokonana, ale straciła punkty tylko raz, właśnie na Obrońców Tobruku.

CWKS Legia 07 - KS Sokół Warszawa 07

CWKS Legia: Maciej Świetlicki - Mateusz Snopkiewicz [08], Kajetan Młynarski [08], Aleks Greczkowski, Filip Gnaś [08], Maks Zieliński, Julian Płachecki [08], Jan Winek, Kuba Szczykowski, Paweł Połczyński
Trener: Łukasz Winek, Michał Smoluch

Udany mecz młodych legionistów. Wprawdzie ich przeciwnikiem nie była drużyna z czołówki tabeli, ale podopieczni trenerów Smolucha i Winka co najmniej przez trzy kwarty wykonywali swoje zadania bez zarzutu, co zaowocowało dużą ilością stwarzanych sytuacji, z których część udało się zamienić na gole. Końcówka meczu to więcej rwanych akcji czy indywidualnych prób wpisania się na listę strzelców ale i tak z postawy orlików z Bemowa można być zadowolonym.