fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści nominowani do nagród sezonu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kapituła Ekstraklasy złożona z ekspertów piłkarskich wybrała nominowanych do nagród dla najlepszych piłkarzy i trenera tegorocznych rozgrywek. Uroczyste podsumowanie sezonu ligowego 2017/2018, połączone z wręczeniem statuetek laureatom, odbędzie się w poniedziałek 21 maja podczas Gali Ekstraklasy. Wśród nominowanych jest trzech przedstawicieli Legii Warszawa.

Kapituła wybrała po trzech nominowanych w sześciu kategoriach:

Bramkarz sezonu: Zlatan Alomerović (Korona Kielce), Tomasz Loska (Górnik Zabrze), Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)

Obrońca sezonu: Emir Dilaver (Lech Poznań), Michał Helik (Cracovia), Bartosz Rymaniak (Korona Kielce)

Pomocnik sezonu: Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok)

Napastnik sezonu: Igor Angulo (Górnik Zabrze), Carlos Lopez (Wisła Kraków), Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Odkrycie sezonu: Robert Gumny (Lech Poznań), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

Trener sezonu: Marcin Brosz (Górnik Zabrze), Jerzy Brzęczek (Wisła Płock), Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Białystok)

W odróżnieniu od lat ubiegłych, zwycięzców w powyższych kategoriach wybrali w tajnym głosowaniu członkowie kapituły. Każdy z tego grona mógł przyznać nominowanym 5, 3 oraz 1 punkt. W przypadku remisu o zwycięzcy zadecyduje najwyższa ilość otrzymanych „piątek”. Wyniki głosowania pozostaną tajne aż do ceremonii wręczenia nagród na Gali Ekstraklasy.

Wyboru Piłkarza Sezonu dokonają tak jak dotychczas, wszyscy zawodnicy Ekstraklasy. Swoje głosy oddadzą korespondencyjnie na pięciu nominowanych przez kapitułę graczy. Warunkiem jest brak możliwości głosowania na siebie lub na kolegę z drużyny. W tej kategorii nominowani zostali:

Igor Angulo (Górnik Zabrze)
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
Carlos Lopez (Wisła Kraków)
Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)
Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok)

W skład tegorocznej kapituły weszli przedstawiciele mediów na co dzień aktywnie zaangażowani w rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Oprócz dziennikarzy znaleźli się w niej także przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i Ekstraklasa Live Park. Znaleźli się wśród nich: Paulina Czarnota-Bojarska jako przewodnicząca, Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki (wszyscy nc+), Andrzej Strejlau, Michał Zawacki (Eurosport), Tomasz Włodarczyk (Przegląd Sportowy), Andrzej Janisz (Polskie Radio), Przemysław Pawlak (Piłka Nożna), Krzysztof Stanowski (Weszlo.com), Adam Godlewski (Sport), Piotr Koźmiński (Super Express), Stefan Szczepłek (Rzeczpospolita), Maciej Białek (PAP), Marcin Stefański (Ekstraklasa) oraz Marcin Serafin (Ekstraklasa Live Park).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.