fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Lech nie chce by Legia odbierała trofeum w Poznaniu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dwie kolejki przed końcem sezonu rozgorzała dyskusja na temat ewentualnego wręczania Legii Warszawa pucharu i medali za mistrzostwo Polski w ostatniej kolejce w Poznaniu. Oczywiście ten scenariusz najbardziej nie spodobał się klubowi z Poznania. Rzecznik prasowy Lecha stwierdził, że jest po rozmowach z Ekstraklasą i ze względów bezpieczeństwa nie będzie na stadionie ewentualnego wręczania trofeum.

Najrozsądniej do całej sytuacji odniósł się Jarosław Jankowski z zarządu stołecznego klubu: - Na dzisiaj nie ma żadnych - podkreślam żadnych ustaleń na linii Legia - Ekstraklasa - Lech odnośnie ewentualnej ceremonii w Poznaniu. Ewentualne spotkanie w zainteresowanych stron odbędzie się we wtorek. Na razie skupmy się na wygraniu meczu w niedzielę.

Tymczasem na stadionie przy Łazienkowskiej w ostatnich latach na nowym stadionie Legii puchary odbierały drużyny Arki Gdynia (2017), Lecha Poznań (2016), Zawiszy Bydogoszcz (2014) i Śląska Wrocław (2012).

Całą burzę w tym temacie skomentował także prezes PZPN Zbigniew Boniek: "..... czyli jest tak, na Ł3 można wygrać Super Puchar i odebrać Puchar i medale (Lech,Zawisza,Arka) ale gdzie indziej już nie? Kogoś tutaj p......o,niestety!".

Jeżeli lechici nie chcą by Legia świętowała na boisku w Poznaniu tytuł mistrzowski... to niech postarają się o to na boisku 20 maja, choć - na chwilę obecną - nawet ewentualna wygrana gospodarzom może wystarczyć ;) Przede wszystkim jednak Legia musi patrzeć na siebie i w niedzielę ograć Górnika Zabrze!

Ekstraklasa wydała komunikat w tej sprawie:

Informujemy, że jeśli Legia Warszawa wywalczy tytuł Mistrza Polski w 36. kolejce, to ceremonia wręczenia trofeum odbędzie się bezpośrednio po niedzielnym meczu. Natomiast gdy przed 37. kolejką kwestia tytułu wciąż będzie otwarta, szczegóły przeprowadzenia ceremonii mistrzowskiej oraz wręczania medali zostaną ustalone wspólnie na spotkaniu z zainteresowanymi klubami, które zaplanowane jest na początek przyszłego tygodnia. To standardowa procedura, przeprowadzana corocznie przed zakończeniem każdego sezonu.

Legia gotowa na fetę

W warszawskim ratuszu zostało w piątek zgłoszone zgromadzenie na Pl. Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu po niedzielnym mecz z Górnikiem. Jeżeli legionistom uda się wywalczyć mistrzostwo już w ten weekend, to puchar i medale zostaną wręczone od razu po meczu na stadionie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.