Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 14 maja 2018 r. godz. 16:11

Słowo po niedzieli: Prowokacja

Qbas, źródło: Legionisci.com

Tak się ostatnio składa, że nie wyrabiam się ze „Słowem”. Na niedzielę albo w ogóle. Obok pewnych tematów nie sposób jednak przejść obojętnie. W zeszłym tygodniu pojawił się problem ewentualnego wręczenia mistrzowskich medali piłkarzom Legii po meczu w Poznaniu. Klub z Wielkopolski wystąpił nawet do Ekstraklasy S.A. o odwołanie ceremonii, a „Kolejarzowi” w sukurs przyszli niektórzy dziennikarze (w tym też byli), którzy apelowali, by nie prowokować poznańskich kibiców.

Moim zdaniem doszło do jakiegoś pomieszania pojęć. W mojej ocenie tego typu propozycje/apele to dokładnie to samo, co niewpuszczanie kibiców Legii na mecz w Białymstoku. Organizator, niepotrafiący zapewnić bezpiecznego przebiegu imprezy masowej, wybiera linię najmniejszego oporu i nie wpuszcza fanów, w obawie, że ci, zważywszy na pewne zaszłości w ich relacjach z sympatykami „Jagi”, sprowokują miejscowych do działań prawem zabronionych. Tak samo postępuje Lech: nie gwarantuje bezpiecznego przebiegu imprezy masowej, czyli nie potrafi jej zapewnić, w związku z tym wnioskuje do organizatora rozgrywek, by ten poszedł im na rękę i ich niekompetencję przykrył bezprecedensową decyzją, by mistrzom Polski nie wręczać medali, bo to może zdenerwować lokalnych kibiców, a ci mogą naruszać prawo.

Wtóruje temu red. Tomasz Smokowski, który na Twitterze pisze, że: „Źle byłoby prowokować kibiców Lecha w Poznaniu”. Co to w ogóle znaczy „prowokować”? Czy normalne, niejako tradycyjne zachowanie w postaci (ewentualnego) wręczenia medali mistrzom można w ogóle uznać za prowokację? Idąc tym tokiem myślenia jest już prosta droga, by uznać, że nie powinno wpuszczać się kibiców gości, bo przecież swoim zachowaniem i przyśpiewkami prowokują fanów gospodarzy, a przecież cieszący się ze zdobytej bramki piłkarze również mogą „prowokować” wrażliwą poznańską społeczność. Ba, czyż oczywistą prowokacją nie jest sama gra w strojach z emblematami znienawidzonego rywala? A cóż jeśli to sędzia swą decyzją „sprowokuje” tłum? Czy Lech wystąpi do PZPN, by grać bez arbitrów? A może na mocy przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych powinno ukarać się Legię i Ekstraklasę za „prowokowanie” (art. 61 ustawy)?

Lech de facto, tak jak i Jagiellonia, przyznaje przecież, że nie jest w stanie poradzić sobie z własnymi kibicami i uważa ich za niezrównoważonych. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wręczenie legionistom złotych medali mogłoby wywołać furię u miejscowych. Ale co z tego? To organizator odpowiada za bezpieczeństwo imprezy masowej i jego rolą jest odpowiednie przygotowanie się na różne możliwości. Lecha oczywiście trzeba pochwalić za antycypowanie. Ludzie odpowiedzialni w tym klubie za bezpieczeństwo przewidzieli, że mogą mieć problemy na tym meczu. W tej sytuacji jednak powinni po prostu właściwie się przygotować. Jeśli nie są w stanie tego zrobić, to nie powinni organizować tego spotkania z udziałem publiczności. Proste. Zasłanianie swej słabości decyzją Ekstraklasy jest żenujące. Równocześnie ewentualna zgoda (a z tego co wiem, Ekstraklasa aktualnie nie zamierza organizować ewentualnej dekoracji Legii w Poznaniu) na prośbę „Kolejorza” będzie oznaczała, że Ekstraklasa i jej członkowie jedynie pozornie zapewniają bezpieczeństwo na trybunach. Jest dobrze do pierwszej trudnej, czy też kryzysowej sytuacji. Gdy do niech dochodzi, to zamyka się sektory gości, czy wnioskuje tak jak teraz poznaniacy.

Uważam, że jeśli ktoś naprawdę prowokuje swoich kibiców, to jest to Lech Poznań. Nie dość, że kolejny raz nakręca ich gadaniną w korporacyjnym stylu, że już są potęgą i lada chwila nie tylko zaczną seryjnie wygrywać ligę, ale i zagrają w Lidze Mistrzów, to w dodatku brutalnie zabija ich marzenia o mistrzostwie Polski. Biorąc pod uwagę problemy Legii, jest szczytem wszystkiego, że Lech kolejny raz przegrał co tylko mógł. Poznańska wiara ma prawo być wściekła, ale przecież nie na „Wojskowych”, tylko na swoich: działaczy, trenerów i piłkarzy.

Ich złość jest tym większa, że przecież nieprędko znów trafią na tak słabą Legię. Słabą, a jednak ponownie wyraźnie silniejszą. Również w kwestii organizacji meczów, bo od wielu lat zespoły, które fetowały na Łazienkowskiej zdobycie trofeów (Zagłębie Lubin, Śląsk, Zawisza, Lech, Arka) czyniły to bez przeszkód. Zamiast wybierać najprostsze metody, może po prostu warto zapytać w Warszawie, jak to zrobić? No chyba że o kwestia bezpieczeństwa w Poznaniu decydują kibice.

A my? My po prostu nie zmarnujmy szansy na fetowanie mistrzostwa Polski w Poznaniu.

Autor: Jakub Majewski “Qbas”
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB

P.S. Pan Smokowski nie powinien akurat w tym temacie zabierać głosu, bo jest mało wiarygodny. Słynną parafrazą po meczu Legii i Jagiellonii w maju 2015 r. „Piłkarski Smoleńsk”, wystawił sobie świadectwo i przyczynił do zwiększenia antagonizmu pomiędzy kibicami tych klubów.



Komentarze: (68)

Jarfer, 14.05.2018 16:19:35 - *.play-internet.pl

Nie wiem dlaczego Legia nie złoży w takim razie propozycji o odbyciu meczu w Warszwie...

Jaro, 14.05.2018 16:21:34 - *.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jedno jest pewne, sędzia nie będzie prowokowal poznanskiej tluszczy

(L), 14.05.2018 16:31:44 - *.dynamic.chello.pl

Rewelacyjny artykuł brawo dla autora.

jaro, 14.05.2018 16:34:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Skoro gospodarze nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa mecz powinien odbyć się przy pustych trybunach :P

Otwock, 14.05.2018 16:37:35 - *.play-internet.pl

Smokowski niech nie zabiera glosu.Bo bedzie pozdrawiany przez Zylete.

In, 14.05.2018 16:38:30 - *.play-internet.pl

Przecież w Poznaniu sędziowie zrobią wszystko żeby Legia nie zdobyła mistrzostwa.

Trzy miękkie czerwone kartki w samej fazie mistrzowskiej przy faulach Lecha wyglądają przekomicznie. Legia już jest mistrzem-od kilku miesięcy gra przeciwko 15 przeciwnikom.

Czyżby to było związane z tym, że prezesem ekstraklasy jest prezes Lecha? Hmm

Lugi, 14.05.2018 16:39:01 - *.bruynzeel-storage.com

Genialne podsumowanie tego co dzialacze lecha probuja ugrac na otarcie lez.

Tylko Legia, 14.05.2018 16:39:53 - *.167

Niech dają walkower frajery

1982, 14.05.2018 16:40:23 - *.dynamic.mm.pl

Zabronione powinno być wygrywanie na wyjazdach to prowokuje kibiców gospodarzy!

sędziakalosz, 14.05.2018 16:41:59 - *.bialapodlaska.vectranet.pl

A Lech brązowe medale sobie gdzie życzy otrzymać? We Wronkach?

ja, 14.05.2018 16:54:40 - *.dynamic.chello.pl

Skoro nie chcą by prowokować kibiców gospodarzy to może najłatwiej tych kibiców gospodarzy nie wpuszczać na stadion?
Oni przecież i tak już o nic nie grają.

To jest jakiś absurd, że ktoś się na to godzi w ekstraklasie by nie wręczać medali. Ale jak pokazał ten sezon ekstraklasa jest ekstraklapą nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie.
Żałosne.

Nadchodzą tragiczne lata polskiej piłki - zobaczycie.

Bubu, 14.05.2018 16:54:54 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Do 1982, dobre haaaaaa

Tagi, 14.05.2018 17:08:47 - *.dynamic.chello.pl

Kompleksiorze przechodzą już samych siebie :)
Żenujący ludzie , a mają się za takich charakternych.
Miałczyńscy , .... tym razem ostatnio wiecznie trzeci :)

brouziak, 14.05.2018 17:18:46 - *.internetdsl.tpnet.pl

tylko m. borek. obiektywny..jak się zorientował w tym piłkarskim bagnie to poszedł w sztuki walki no i git.. tylko Pana Sławka mi szkoda...ale On ma chociaż swoje latanie

EBR , 14.05.2018 17:22:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jak jak q.rwa nie cierpię tych poznanioków. Chuk im w ryj.

M..., 14.05.2018 17:24:18 - *.pl

Trochę zimnej wody,to organizator odpowiada za bezpieczeństwo.A przypomnijcie sobie jak sie skończyło wręczanie medali dla za Lecha podczas finału PP na Ł3.Mniej hiporkyzji.Dla nich i tak największą kara bedzie Legia świętujaca mistrza w Poznaniu

Legionista, 14.05.2018 17:35:05 - *.226

Życzę Lechowi (Amika) żeby Hamalainen strzelił im bramkę która padnie na 1:0 w ostatniej minucie, a Jagiellonia by wygrywała z Wisłą Płock.... Nie dość, że Hama strzeli bramkę to jeszcze dadzą nam Mistrza!!!

mojo jojo, 14.05.2018 18:01:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

J**** ich!!! Tylko Legia!!!

Do Legionosta , 14.05.2018 18:11:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Nie. w 94 minucie, tyłkiem i ręka ze spalonego. I żeby VAR akurat miał przerwę.

Jakoś tak.

Cch, 14.05.2018 18:22:38 - *.dynamic.mm.pl

Jest kilka rozwiązań
1)mecz bez kibicow gospodarzy
2)mecz rozegrać przy Łazienkowskiej, ew na neutralnym np narodowym
3)walkower

Leny , 14.05.2018 18:24:30 - *.dynamic.chello.pl

no i w czym problem ? wiekszosc z Was tez nie zyczyłaby sobie podobnej ceremoniii dekorowania grczy Amiki na Ł3. juz kiedys odbierali Puchar Polski na krytej i chyba pamietacie jak to sie skonczyło. Troche wyrozumiałosci i obiektywizmu...

powiś(L)e, 14.05.2018 18:27:21 - *.dynamic.chello.pl

Zajebiste podsumowanie.Skoro władze Łacha nie mogą zapewnić bezpieczeństwa to niech wpuszczą tylko kibiców Legii.

LEGIA, 14.05.2018 18:31:56 - *.dynamic.chello.pl

A jeśli w Bydgoszczy są MP w kickboxingu i wygra je Gdańszczanin mieszkający na stałe w UK, to gdzie go koronować? Jeżeli srebrny medal otrzyma Warszawianin, a brąz chłopak ze wsi na Kaszubach?
Po cholerę w ogóle organizować takie zawody?

in, 14.05.2018 18:32:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Trzeba odpowedziedz sobie na jedno pytanie: Czy my chcieli byśmy aby np. za rok taki tam lach miał ceremonię na Ł3?

ema, 14.05.2018 18:33:06 - *.dynamic-ra-11.vectranet.pl

prowokacja i sk..... to jest robienie meczy o mistrzostwo w Niedzielę!!! Bo normalny człowiek musi brać juz drugi poniedziałek wolny w robocie żeby móc świętować mistrza swojej ukochanej drużyny. i co będziemy czekać na starówce do 3.00 w Niedzielę żeby móc się cieszyć z kibicami wracającymi z Poznania?! Dla kogo jest ta liga ja się pytam ?

Gienek, 14.05.2018 18:39:25 - *.warszawa.vectranet.pl

Nie wiedziałem, że Smokowski to taki frajer. Lubiłem go do tej pory, ale zmieniam zdanie. To jest jakaś paranoja, Legia bez problemu wczoraj wpuściła na stadion górników na zakazie mimo antagonizmów obustronnych, a sama nie może wejść na legalu w Biełymstoku, a teraz nie będzie mogła odebrać medali w Posraniu. Równi i równiejsi? Chore.

Do leny, 14.05.2018 18:42:18 - *.centertel.pl

A coo takiego się strasznego wydarzyło? Troszkę szarpaniny,ktoś medal stracił i po krzyku. Tak więc nie widzę przeszkód by zagrać,wygrać pyrkom ciśnienie podnieść co czynimy od zawsze skutecznie.

Dickson Chotowski, 14.05.2018 18:56:38 - *.range109-145.btcentralplus.com

Ten pe...Smokowski jeszcze zyje ? Kogo obchodzi co on lub jego narzeczony Twarowski pier....

Roma, 14.05.2018 18:57:40 - *.centertel.pl

Hamalainen nie będzie mógł zagrać (bo jak strzeli bramkę to kibice lecha się zdenerwują). A piszącemu jako in odpowiem - ja nie życzę sobie żeby Legia przegrywała przy Ł3 i co z tego?

FANG, 14.05.2018 19:19:41 - *.centertel.pl

Jakby byla odwrotna sytuacja to owszem, bolaloby mnie to ale po prostu po meczu wyszedl ze stadionu i sral na nich

sylwiusz11, 14.05.2018 19:23:28 - *.adsl.inetia.pl

a może wycofac Legie z tej całej ekstraklapy

bo po co ma prowokowac kibiców w wielu miastach
po co ma prowokowac swoimi tytułami innych nieudacznych kopaczy z poznania i Krakowa co nie potrafia wygrywac i niestety przegrywac też nie potrafia

a idioci przytakują i klaszcza ---może bez publiczności mecz rozegrać --po co ich prowokowac

a może nakazac rozegrac mecz w Warszawie --tu nikt nikogo nie sprowokuje, tu udekorujemy mistrza

w Poznani nie potrafia tego zorganizować

Dickson Chotowski, 14.05.2018 19:29:09 - *.range109-145.btcentralplus.com

Ciekawe czy Smokowski to samo pier....jak Manchester City mogl wywalczyc mistrza u siebie z Manchester Utd albo jak wczoraj Juventus moga zostal mistrzem w Rzymie ? Smokowski, co ?.......

powiślak, 14.05.2018 19:29:46 - *.centertel.pl

Dziewczyny z amiki równają do białoruskich.przez caly sezon napinka maxymalna a jak sie okazuje ze znowu Legia kroluje to foch.karac za takie zachowania albo wypad z ligi

i., 14.05.2018 20:09:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Cóż, Lech kiedyś odbierał bodaj PP na Ł3. Na krytej... Było jak było:)

sek, 14.05.2018 20:28:01 - *.play-internet.pl

Może władze Lecha obawiają się żeby nie doszło do takiej sytuacji, jakie miało miejsce 2004 roku, na stadionie Legii, po zdobyciu pucharu polski przez Lecha, kilku zawodników Lecha straciło medale i zostali poturbowani przez pseudo kibiców Legii. Starzy kibice chyba pamiętają, jak to było.

kanada, 14.05.2018 20:33:53 - *.adsl.inetia.pl

Przeciez wszyscy wiemy ocoloto.Prowokacja (L) i reakcja miejscowych czyli walkower dla Legii.Piast-Górnik vol.2.Oczywiscie wszystko to przy niekorzystnym wyniku,a już 0:0 i prowadzenie Jagi do tego wystarczą.

Mateusz z Gór, 14.05.2018 20:58:42 - *.adsl.inetia.pl

Ze względu na napięte stosunki między kibicami obu zespołów właściwym rozwiązaniem jest nie organizowanie ceremonii na stadionie Lecha.

I nie chodzi tutaj o kibiców z Poznania, ale o ducha sportu, którego tutaj by nie było. Kibice gospodarzy nie biliby braw Legionistom, piłkarze Lecha jeśli już to zrobiliby to niechętnie? Więc po co wręczać tam medale, jeśli nie po to, by upokorzyć?

Sytuacja bardzo podobna do zamieszania ze szpalerem w lidze hiszpańskiej. Dobrze skomentował to Valverde, szpaler nie ma już żadnego znaczenia, bo nie chodzi w nim dłużej o szacunek dla wygranych, ale raczej wbicie szpilki rywalowi.

Ceremonię należy zorganizować w Warszawie, połączyć z jedną z wielu akcji charytatywnych, na pewno przyjdzie naście tysięcy Legionistów.

leszek syn lecha , 14.05.2018 21:01:52 - *.dynamic.chello.pl

mistrza nalezy wyznaczyć przy stole ( jak w 1993 najlepiej trzecia druzyna w tabeli!) , nie należy rozgrywać zadnych spotkań w lidze bo to może doprowadzic do eskalacji agresji

wwwojtecky (L) , 14.05.2018 21:04:03 - *.netfala.pl

Do sek- przecież to było „wczoraj” :-)

Luk, 14.05.2018 21:09:00 - *.dynamic.chello.pl

Canal +to jest anty Legia.To są jakieś kpiny!Smokowski dziadu precz.

xxx, 14.05.2018 21:14:36 - *.dynamic.mm.pl

Ja tam życzę wam tej koronacji, będziecie mieli kontrę za 2004.No bo przecież"szacunek"się należy...

Luk, 14.05.2018 21:19:54 - *.dynamic.chello.pl

Jagiellonia ma kompleksy Lech ma kompleksy i to nie kibice tylko działacze.Dzięki tej wspaniałej organizacji działaczy Lecha mają 7 pkt straty.No przecież tak ich zapewniali że mistrz będzie na pewno...

Jaro, 14.05.2018 21:20:02 - *.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W PP lecha wprowadzono na Krytą co było kretynizmem. A wystarczy zrobić ceremonię na płycie boiska.

Do leny, 14.05.2018 21:24:37 - *.dynamic.chello.pl

To po co to wogóle w piłkę grać?Jak nie można świętować tam gdzie się tego Mistrza zdobędzie...

golo, 14.05.2018 21:46:13 - *.dynamic.mm.pl

Szkoda, że jest taka sytuacja w tabeli. Jeśli ich kibice są tak porywczy, to wyobrażam sobie, że Lech potrzebowałby punktów, Legia już mialaby mistrza, tradycyjnie piłkarze Lecha przed meczem robią szpaler, tymczasem ich kibicom się to nie podoba, wbijają na boisko, czym wywołują walkower ;)

Przemko, 14.05.2018 21:51:10 - *.warszawa.vectranet.pl

Dla mnie tej ceremonii wręczania medali i pucharu w Poznaniu może nie być. Wystarczającym upokorzeniem dla pyr będzie świadomość, że Legia na ich stadionie została mistrzem Polski oraz szaleństwo i przednia zabawa w sektorze gości. Gul wielu pyrom wyskoczy z gardła bez samej ceremonii, choćby dlatego, że to największy wróg został po raz kolejny mistrzem i to na ich stadionie, a oni po raz kolejny obchodzą się smakiem. Sama ceremonia może być w Wawie, przyjdzie na nią tysiące osób. A Poznań niech dalej pozostanie przaśnym, zaściankowym miasteczkiem gdzieś między Warszawą i Berlinem, gdzie ciągle myślą, że pozjadali wszystkie rozumy i mieszkają na mlekiem i miodem płynącym "zachodzie" Polski. Tylko jaka jest prawda każdy wie i każdy ze "wschodu" Polski śmieje się z tej zarozumiałości i rzekomego "zachodniego" dobrobytu.

m4pierwszy, 14.05.2018 22:04:48 - *.eaw.com.pl

żeby nie prowokować kibiców Lecha proponuję by drużyna Legii nie stawiała się na stadionie w Poznaniu - problem solved, good night.

PRZYPOMINAJKA, 14.05.2018 22:22:22 - *.dynamic.chello.pl

LECH - LEGIA 2004 FINAŁ PP
https://www.youtube.com/watch?v=ghGWmTp613E

Rrr, 14.05.2018 22:48:48 - *.dynamic-ra-09.vectranet.pl

Do wszystkich co przypominają 2004 rok wtedy graliśmy z Lechem a teraz gramy z Amica.

Piotr Z, 14.05.2018 23:03:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Leszek orzeszek jak zwykle śmieszny. Je...ć poznańskie artykuły gospodarstwa domowego

Do LUK, 14.05.2018 23:13:37 - *.dynamic.chello.pl

Smokowski to już nie Canal +. Zapewne Polsat za niedługo

Dombras, 14.05.2018 23:27:00 - *.dynamic.chello.pl

Smokowski to maly wujek...reka byla wtedy z jagielonia jak wuj i ten maly wujek zaczal awanture razem z komentatorami canal wuj...i tyle w temacie
..

Luk, 14.05.2018 23:50:48 - *.dynamic.chello.pl

No fakt.Natomiast w ich wychowanek.

Cult⚽️Legia, 15.05.2018 00:00:38 - *.28

Kibice,gościnność,Polska ,tradycja,Wielkopolska,szacunek,respect King!

Melon, 15.05.2018 01:41:42 - *.dynamic.chello.pl

Jak zdobędziemy mistrzostwo to wracamy PKP.
Niech kolejarz wie, że Mistrza wiezie.
Pozdro

Heniek, 15.05.2018 02:26:53 - *.play-internet.pl

Je.ać amikę! Oby Legia zdobyła mistrza to ceremonia może być w Wawie. Posrańskim chamom i burkom i tak gul stanie jak sektor gości ryknie 'Mistrzem Polski jest Legia...' To będzie lepsze niż wręczenie medali :-)

Wacek, 15.05.2018 04:19:25 - *.play-internet.pl

Będą jeszcze zapisy na mecz w pyrowie?

beefcake, 15.05.2018 07:04:45 - *.elsta.net

Smokowski, Węgrzyn, Mielcarski ..... mam wrażenie że delikatnie nam utykają....

KuraK, 15.05.2018 08:10:22 - *.acuarius.pl

Podstawowe pytanie. Jak dojdzie do fety to kiedy i jak?
W niedziele czekamy na czarter z pilkarzami? Mecz sie skonczy o 20 do 21 koronacja. 22 lotnisko. 23 Warszawa. To ok 24 plac zamkowy? Co wtedy z kibicami w Poznaniu?
Czy bez ogrodek w poniedzialek?

Zesmy zesrali sobie sami sytuacje. Wystarczyl 1 punkt czy w fazie zasadniczej czy teraz i nie byloby takiego srania. Zeby sie nie skonczylo jak kiedys z zydzewem.

Czy juz znane sa ewentualne ustalenia przez klub?
Wszyscy dzielimy juz skore na niedzwiedziu a tu jeszcze wszystko moze sie wydarzyc. Nie zdziwie sie ze przegramy i my i Jagiellonia.

Tomaj, 15.05.2018 08:43:01 - *.play-internet.pl

Działacze Lecha mają problem a nie kibice, ci drudzy chętnie się odwdzięczą za PP w 2004r :)

D, 15.05.2018 08:43:36 - *.centertel.pl

Przecież ceremonia medalowa/pucharowa może odbyć się tylko na trybunie VIP, jak teraz bez paradowania po murawie. To chyba byłoby rozsądne rozwiązanie.

basQ, 15.05.2018 08:52:46 - *.static.ip.netia.com.pl

Zaiste warto było czekać do poniedziałku na tak zacny felieton przepełniony miłością i nadzieją o zakończeniu waśni między Legią a lechem. Autor J.Majewski jako człek świątobliwy słusznie wypomina temu nikczemnikowi Smokowskiemu haniebną mowę nienawiści. I Jakub M nie czyni tego aby sprowokować komentujących do linczu tego hultaja Smokowskiego lecz w trosce o jego rychłe nawrócenie. Albowiem nawet Tomasz S. może mieć swoje zdanie oczywiście jeśli będzie po stronie Legii. To wielki honor móc czytać dzieła tak wielce oświeconego mędrca jakim niewątpliwie jest Jakub Majewski “Qbas”

do Jarfer, 15.05.2018 09:37:18 - *.elartnet.pl

Dobre, hehe. Popieram

(L)odz, 15.05.2018 10:39:20 - *.toya.net.pl

Może dla Lecha zrobić specjalne rozgrywki w których będą przyjmować kogo chcą,grac będą pod warunkiem zapewnionego sobie mistrzostwa.Nieżle juz pogieło ludzi w pyrlandii.

LLL T-ów, 15.05.2018 11:25:56 - *.privateimport.jp

Nie wpuszczać kibiców gospodarzy bo mogą być prowokowani przez kibiców gości.

Jerz z Potoku, 15.05.2018 15:33:35 - *.dynamic.chello.pl

@ basQ - szanowny Kolego, red. Smokowskiego miało zboleć i zabolało! Żaden kibic i fan Legii jeszcze długo nie zapomni mu owego "Piłkarskiego Smoleńska".
A propos' szczerych chęci "wygaszania" waśni międzyklubowych. Niech zakompleksione "królewięta dzielnicowe" zdobędą się na odwagę i poinformują sportową opinię publiczną w jaki sposób utrzymują względny ład i porządek na własnych stadionach (szczególnie Lech). Poznanie szczerej prawdy na ten temat niejednego mogłoby skonsternować. Dlatego też, nie należy się mocno dziwić, że włodarze Lecha oficjalnie wystąpili z tak haniebną - zabijającą ducha sportu - prowokacyjną propozycją...
Ps.: Kolego Jakubie - oby więcej takich "słów" gościło na łamach naszego serwisu!
Serdeczności

JE, 15.05.2018 17:36:05 - *.elartnet.pl

[NIE] BAĆ [SIĘ] LECHA

Olek Kibolek, 15.05.2018 23:36:38 - *.229

Kto wybrał drużyny do tego meczu ? Ja sie pytam, kto?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.