Radość legionistów po wygranej z Lechem przy Bułgarskiej w kwietniu 2017 - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zaproponowała Lechowi mecz przy Łazienkowskiej

Woytek

We wtorek odbyły się rozmowy Ekstraklasy z przedstawicielami Lecha i Legii w sprawie ewentualnego wręczenia legionistom pucharu i medali za mistrzostwo Polski na stadionie w Poznaniu. Podczas wymiany argumentów Legia zaproponowała.... rozegranie niedzielnego meczu w Warszawie! - Rozwiązałoby to "problem" ewentualnej ceremonii - poinformował Jarosław Jankowski z zarządu klubu.

Oczywiście, obiektywnie rzecz biorąc, ten wariant wydaje się być niemal niemożliwy do realizacji. Najprawdopodobniej wygrają względy bezpieczeństwa i jeżeli legioniści wywalczą tytuł, to nie medale i puchar nie będą wręczone na Bułgarskiej. Ostateczne decyzje jednak jeszcze nie zapadły.

Mecz Lech - Legia na żywo obejrzy 2 tysiące kibiców Legii.

REKLAMA Gwiazdy Legii - zamów teraz!
REKLAMA

Komentarze (68)

Chris - 15.05.2018 15:48:40, *.centertel.pl

Bardzo dobra propozycja. Mimo tego, że jest prawie niemożliwa do zrealizowania rozwiązałoby to problem i ból Poznania. Skoro nie chcą świętowania Legii u siebie, mogą przejechać to 300km i poświętować razem z nami przy Łazienkowskiej :)

Romek - 15.05.2018 15:50:56, *.play-internet.pl

Mistrzem będzie Jaga wiec po co ta szopka

3er - 15.05.2018 15:53:08, *.static.chello.pl

Jeżeli organizator, publicznie ogłasza, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa piłkarzom to mecz z udziałem publiczności brzmi jak jakiś żart.

lucho_83 - 15.05.2018 15:53:46, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Śmiać się czy płakać w takiej sytuacji, skoro nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa, to walkower dla Nas:-) ale nikt nie lubi 3 pkt przy zielonym stoliku...

Grzesiek - 15.05.2018 15:54:17, *.adsl.inetia.pl

Generalnie, to stadion Amiki powinien zostać zamknięty, skoro nie spełnia norm bezpieczeństwa i wiedzą o tym sami gospodarze. Legia powinna na to zwrócić uwagę i odmówić gry na niebezpiecznym obiekcie. Łązienkowska im nie pasuje, jest Narodowy albo neutralny. Takie sa proste fakty

ludzik - 15.05.2018 15:55:37, *.centertel.pl

Jesli ktos nie potrafi bezpiecznie przeprowadzic masowej imprezy to nie powinien miec mozliwosci organizowania takiego eventu. Pyry i Jaga to jednak ćwierć inteligenci. Strach pomyslec co by bylo jesliby przy okazji europejskich pucharów mieli rozegrac mecz z jakims zagranicznym zespolem

majusL@legionista.com - 15.05.2018 15:55:59, *.42

Co za prymitywy. I pzpn i ekstraklasa i cały ten amica-lech to beton niereformowalny jak nfz. Skandal!! Piłka nożna dla kibicow. To żart jakiś. Boniek ty cieniasie miej honor i sp....aj!!

Kibic(L) - 15.05.2018 15:57:45, *.play-internet.pl

Super propozycja ze strony Legii! Jeżeli medale i puchary nie zostaną wręczone w Poznaniu (oczywiście pod warunkiem, że Legia je wywalczyć na boisku) to dla mnie będzie to śmiech i podsumowanie ogorkowej ligi! Wydaliśmy miliardy na budowy stadionów i Co? Nie da się na nich bezpiecznie wręczenia pucharu i medali zrobić? Poza tym skoro w Poznaniu tak słabo z organizacją to powinniśmy ich nie dopuścić do europejskich pucharów a w lidze poznańskie mecze powinny odbywać się bez kibiców! Żenada!

eth - 15.05.2018 16:00:11, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@ludzik, oba zespoły już awansowały do Europy, więc... :)

@Romek, mistrzem będzie w mistrzostwach zbierania truskawek na polu.

do Romek - 15.05.2018 16:02:27, *.dynamic.chello.pl

Romek.wiesz co ?Weź ty spi....aj na swoje bialoruskie formu palo je........na

Lech - 15.05.2018 16:11:52, *.centertel.pl

Wy za to zapewniliscie jak Reiss z Kaczorem i reszta Lecha PP na Ł3 zdobywał hipokryci.

Roma - 15.05.2018 16:14:09, *.dynamic.gprs.plus.pl

W całej tej szopce, stanowisko Legii powinno być kategoryczne, bo chodzi o zachowanie elementarnych zasad rywalizacji sportowej. Jak ja miałbym decydować, to albo wręczanie medali na boisku po zakończonym meczu, a jak nie to mogą przesłać pocztą. Kibice i tak podziękują.

Stary - 15.05.2018 16:15:39, *.centertel.pl

Do Lucyna_83
Są tacy co nie tylko 3 punkty a i MISTRZA POLSKI przy zielonym stoliku załatwiają. Nie trzeba daleko szukać

in - 15.05.2018 16:17:21, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wiecie co Wam powiem? Trzymajmy lepiej kciuki za petrochemie bo pompujecie ten balon... Tak grajacego lacha bez presji zobaczycie jakiego dawno nikt nie widział.

@rek - 15.05.2018 16:21:56, *.dynamic.chello.pl

A w niedalekim Poznaniu, stolicy buraków i ziemniaków, kibice/kibole/hoolsi/ a przede wszystkim tamtejsze media tak oto postrzegają tę sytuację..:

"...Krótkie info dla kibiców spoza Poznania - gównoburza wokół ostatniego meczu głównie tyczy się wk.rwienia ludzi na zarząd Lecha... Jeśli będzie gnój na boisku, to przede wszystkim na znak protestu kibiców przeciwko władzy Kolejorza... Legia jest tu jedynie języczkiem u wagi..."

Pozdro (L)

mons - 15.05.2018 16:23:41, *.dynamic.chello.pl

To że Lech gra teraz o nic to nie jest dla nas żadnym ale to żadnym atutem!!
Pojmijcie i Pomyślcie !!

@Lech - 15.05.2018 16:24:13, *.127.ipv4.supernova.orange.pl

To był duży błąd , ale zwróć uwagę który to był rok i co się działo wówczas na wszystkich stadionach..
Czasy się zmieniły i obecnie nie na takich sytuacji.

Anton - 15.05.2018 16:25:34, *.dynamic.chello.pl

A może lepiej zorganizować mecz na narodowym, w którym formalnie gospodarzem była by amika? Jeżeli w pyrlandii nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa, zrobią to w Warszawie. To jest kur.. jakiś żart...

Krzysiek Grabski z Warszawy - 15.05.2018 16:25:53, *.centertel.pl

1993-2018.
To już 25 lat jak "Cała Polska widziała".
Widziała ale nigdy nie udowodniła.

domin1916 - 15.05.2018 16:28:35, *.centertel.pl

Do lech!
Sluchaj no pyro w waszej Stolicy chodzą słuchy ze zabrakło w aptekach maści na ból dupy, prawda to?
A w niedziele wielka Legia przyjeżdża biedzie baaardzo świętować.

Seba1916 - 15.05.2018 16:31:21, *.20-2.cable.virginm.net

Romek pedale wypad do siebie sledziku ,po co ferment siejesz zakompleksiony paziu? Wypi.......

Marco - 15.05.2018 16:34:04, *.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jakim trzeba być idiotą, aby takie coś zaproponować w sytuacji kiedy kwestia mistrzostwa jest cały czas otwarta. Byłaby to jawna niesprawiedliwość wobec Jagiellonii. Przeniesienie meczu na neutralny grunt, to może jeszcze jakoś bym zrozumiał. Ale przeniesienie na własny stadion? Wstyd byłoby zdobyć mistrzostwo takim wałkiem.

Piter - 15.05.2018 16:35:53, *.static.chello.pl

Mecz się nie odbył, a Ci dyskutują gdzie koronacja. Można bardziej jawnie kupić mistrza ? :)

Ko(L)uniu - 15.05.2018 16:35:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

do lech-wtedy medale otrzymali na trybunie a nie na boisku i dlatego dostali w leb.

Do romek - 15.05.2018 16:40:16, *.play-internet.pl

Legia to juz jest mistrzem parowo! Nie dacie rady Plockiej Wisle! Tyle!

@in - 15.05.2018 16:42:57, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bez presji? Tam teraz na piłkarzy jest taka presja, że nie wiem czy są chetni do gry. Dilaver wiedzial co robii ;)

EBR - 15.05.2018 16:45:16, *.dynamic.gprs.plus.pl

Uważam że w pierwszej kolejności trzeba skupić się na zwycięstwie w Poznaniu. Nie przypisujmy już sobie Mistrza bo to jest piłka i wszystko się może zdarzyć. Oczywiście wierzę w punkty i Mistrza ale widać że Posen i wszyscy z tym dziadostwem związani robią wszystko żeby Legii napsuć krwi. Zresztą te zasrańce z Białegostoku też już pokazali jak można się skompromitować nie wpuszczając Naszych na stadion. TYLKO LEGIA !!!

@Piter - 15.05.2018 16:47:13, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

mecz sie nie odbył ale chyba musza być przygotowani czy ty cos rozumiesz?

Lugi - 15.05.2018 16:47:33, *.128

Na narodowy przenieść i podzielić się zyskami z biletów by pyrusy nie straciły kasy. I problem z głowy.

TELEBIM NA STADIONIE - 15.05.2018 16:48:13, *.dynamic-ra-09.vectranet.pl

Wjazd za darmo i ogladamy w 30.000 ;-)

do EBR - 15.05.2018 16:49:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ale tu nikt w artykule nie przypisuje sobie mistrza tylko Legia dała propozycję bo organizator nie może zapewnić bezpieczeństwa.

Darek - 15.05.2018 16:52:32, *.dip0.t-ipconnect.de

To jest kpina.Sa przeciez jakies przepisy i regulaminy a i tak kazdy robi co zechce.I to bez konsekwencji.Wiec od czego jest komisja ligi, ekstraklasa czy pzpn?Jezeli nie maja na nic wplywu to zamknac te instytucje.I tak sa bezużyteczne.
Ciekawe jak by tak Legia nie wpuscila kibicow jagi bez powodu i zrobila to samo z amica co oni teraz z nami czy tez te rzeczy przeszly by bez echa?
Mam nadzieje ze my nie znizymy sie nigdy do poziomu tych zakompleksionych klubow.To my jestesmy Legia i to my wyznaczamy standardy.
Legia mistrz!!!

Jace345 - 15.05.2018 17:02:47, *.dynamic.mm.pl

"Wpierw sie skupic na wygraniu" no kurde jego raz, wiec nie myslec nic o ewentualne koronacji? A kiedy muslec? Jak zdobedziemy, pilkarze beda na boisku i wtedy siadac i debatowac? Co za matoly

Aa - 15.05.2018 17:06:26, *.177

Jak juz ktos to napisał trzeba wpuszczac kibiców tylko w krawatach , kibic w krawacie jest mniej awanturujacy sie ...

Mateusz z Gór - 15.05.2018 17:08:57, *.adsl.inetia.pl

Mam nadzieję, że fachowe doradztwo naszego zagranicznego partnera to coś więcej niż polecenie nowego trenera.

Misza_Praga - 15.05.2018 17:14:02, *.dynamic.gprs.plus.pl

A ja tak trochę z innej beczki...po H....UJ buduje się stadiony za setki milionów w takich miastach jak Białystok i Poznań skoro te stadiony nie spełniają na hasło Legia żadnych norm bezpieczeństwa

@Lech - 15.05.2018 17:23:29, *.dynamic.chello.pl

Skoro tak dobrze pamiętasz 2004 rok to zapewne pamiętasz co Reksio śpiewał z Wami przed trybuną.. Sam się prosił.No i doczekał się podczas wręczania medali, sam już nie wiem czy to dziwne...

do piter - 15.05.2018 17:25:13, *.dynamic.chello.pl

Kup i zażyj pigułkę , żebyś nie zaciążył jak cię będą dmuchać :)

(L) ................. - 15.05.2018 17:29:34, *.dynamic.gprs.plus.pl

Lechici niech spadają na szczaw. Medale i puchar można odebrać na naszym stadionie robiąc zamiast meczu fetę z koncertem. A potem wszyscy do Zygmusia i po sprawie. ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️

ludzik do eth - 15.05.2018 17:31:38, *.centertel.pl

Wiem. Ale oni maja problem zeby zorgankzowac w pelni widowisko na wlasnym stadionie. To jak oni chca zodganizowac mecz z zagranicznym zespolem (problemem bedzie np bariera jezykowa) ale niech wytlumacza jakiemuś tam zespolowi ze ich kibice nie wejda na stadion bo sie ich boja (Jaga) i po co tacy podludzie chca sie pokazywac na salonach. Przeciez to bedzie wstyd na caly swiat.

Do Romek - 15.05.2018 17:32:45, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jestem wesoły romek mam w bielastoku domek a w domku z Białorusi gaz i pasztet i chliebnyj kwas

Dickson Chotowski - 15.05.2018 17:38:13, *.range86-162.btcentralplus.com

Stara ku....po...lech z poznania !!

mynykos - 15.05.2018 17:41:34, *.46.ip.sptelek.com.pl

Romek to pała !!! Wygląda na białoruskiego pe... !!!! :D

@koluniu - 15.05.2018 17:44:17, *.dynamic.mm.pl

A co to za różnica? Bezpieczeństwo jest jedno.Pomyśl zanim coś napiszesz...

Gosc - 15.05.2018 17:44:51, *.play-internet.pl

To co się aktualnie dzieje przechodzi ludzkie pojęcie.

Kartki dla piłkarzy są anulowane tylko jeśli gra się przeciwko Legii( mitroviciowi anulowali za zagranie ręką a hlouskowi za faul którego nie bylo-nie).

Lech za kopanie piłkarzy na ziemi, faule taktyczne z żółta kartka na koncie kończy zawsze w 11, Legia za dwa miękkie faule ma z miejsca czerwień (nie wspominając już czerwonej kartki dla Niezgody). Na 6 męczy w fazie mistrzowskiej w 50% Legia kończy mecz w 10!

Kibice Legii są bez konsekwencji, bezprawnie nie wpuszczani na mecz w Białymstoku.

Legia nie odbierze medali zgodnie z regulaminem po ostatnim gwizdku bo... Lechowi się to nie podoba.

Czy to jest jeszcze ekstraklasa czy rozgrywki antylegijne?

pk - 15.05.2018 17:49:53, *.148.citimedia.pl

Tak naprawdę to nie ważne gdzie będzie koronacja. Lech zdechł sam sobie wystawił już świadectwo. Nie ma o czym z nimi gadać. Wygrywamy/remisujemy i do domu. Do Warszawy. I tu trzeba zorganizować tą uroczystość. Jak pamiętam kiedyś ci durnie zdobyli puchar u nas to jakimś śmigłowcem czy samolotem ich do Poznania zawieźli. Nam też chyba dało by radę coś takiego zorganizować.... Co by za długo nie czekać...

@domin1916 - 15.05.2018 17:50:15, *.dynamic.mm.pl

A co chcesz być przezorny i kupić większą ilość jak wygrają Lech i Jaga?Będzie piekło co?Nie martw nikt w Poznaniu jej nie potrzebuje

Radek - 15.05.2018 17:55:28, *.45.domynet.pl

Przecież Lech może zażądać od legionistów żeby pozostawili spodnie, szaliki i flagi przed wejściem na stadion. Wtedy nie będą mieli kibiców przyjezdnych i problem z głowy. Przecież to w 100% legalne, zgodne z prawem i zwyczajami białoruskimi.

hadaj do romka - 15.05.2018 17:59:26, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

nigdy nie bedziecie mistrzami Polski

Maćko - 15.05.2018 18:02:15, *.dynamic.chello.pl

Panowie dałoby rade zapisać się jeszcze na wyjazd bo w niedziele nie dałem rady a nie było komu mnie zapisać??

Gienek - 15.05.2018 18:06:14, *.warszawa.vectranet.pl

Już to widzę jak się posrańska frajernia zgodzi na przeniesienie meczu...

Tylko - Legia - 15.05.2018 18:07:16, *.167

Sprawa jest banalnie prosta! Jeśli organizator nie może zapewnić bezpieczeństwa że strony swoich kibiców niech ich nie wpuszcza na stadion! Mecz obejrzą trybuny VIP oraz kibice gości

Misiowaty - 15.05.2018 18:08:36, *.165.ipv4.supernova.orange.pl

A nie mogliby zrobić tak że od przyszłego sezony Jaga i Lech startowałyby z ujemnymi punktami to by im się odechciało nie wpuszczać kibiców przeciwnych drużyn??

Aroslaw - 15.05.2018 18:19:48, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wystarczy parę rac odpalić i zamykają stadion, a zarządzający klubem oficjalnie i otwarcie mówią o tym, że obawiają się zamieszek. Nagrody powinny być wręczane w Poznaniu bez względu na okoliczności. Lech poniża się tą sytuacją i nie sądzę, żeby w przyszłości był traktowany poważnie. Jeśli chcą nawet zwalczać złe obyczaje wśród kibiców to na pewno nie przez takie akcje. Myślę, że wielu Poznaniaków przyjdzie zobaczyć jak Legia świętuje. Pozdrawiam

Misiowaty - 15.05.2018 18:22:34, *.165.ipv4.supernova.orange.pl

A nie mogliby zrobić tak że od przyszłego sezony Jaga i Lech startowałyby z ujemnymi punktami to by im się odechciało nie wpuszczać kibiców przeciwnych drużyn??

Phoenix(L)k - 15.05.2018 18:26:53, *.dynamic.chello.pl

@Lech:

mam propozycję... będziemy (jak wtedy Lech) odbierać medale na vipowskiej, będziemy (jak wtedy Lech) śpiewać piosenki o klubie, na stadionie którego świętujemy... Zachowacie się jak Legia wtedy?

Artekketra - 15.05.2018 18:44:23, *.dynamic.chello.pl

Jeśli stadion Lecha nie spełnia standardów bezpieczeństwa, to należy go zamknąć dla publiczności do czasu rozwiązania problemów.

peru123 - 15.05.2018 19:07:11, *.dynamic.chello.pl

Nie sądzę aby kibice lecha mieli aż tak bardzo w poważaniu gdzie będą wręczane nam ewentualne medale, jakby nie było udostępniali Legionistom część trybun abyśmy mogli kibicować swoim podczas zakazów, to działacze amici z prezesem ekstraklasy na czele, nie chcą tej dekoracji. Ciekawe kiedy wręczą swoim zawodnikom medale za sensacyjne, wywalczone 3 miejsce /wymarzone podium/

MARCIN - 15.05.2018 19:10:14, *.play-internet.pl

A JA POWIEM KRÓTKO W NIEDZIELĘ LECH POZNAŃ DO.........IE LEGII 3/4:0 . A JAGA OGRA WISLE PLOCK I MISTRZEM POLSKI BĘDZIE JAGIELLONIA BIAŁYSTOK. PS. I PO CO SPINY JAK WIĘKSZOŚĆ KIBOLI LECHA POZNAŃ MA WY......NE W TEN MECZ I NIE IDZIE WCALE BO NIE CHCĄ PATRZEĆ JAK LEGIA WARSZAWA ŚWIĘTUJE BYĆMOŻE MISTRZA POLSKI. A JA MÓWIĘ OD SIEBIE JAKO KIBIC LECHA POZNAŃ. ZE W NDZ WAS R.........MY . I JAGA WYGRA I JAGA BIAŁYSTOK MISTRZEM POLSKIEJ

Luk do romek - 15.05.2018 19:25:43, *.dynamic.chello.pl

Najpierw to sie nauczcie mówić po Polsku!

powiś(L)e - 15.05.2018 20:12:35, *.dynamic.chello.pl

@ Lech
Goliński pokazał faka publiczności na trybunie krytej więc dostał w ryj.Proste ?

Powinno byc - 15.05.2018 20:15:26, *.centertel.pl

Dobrym pomysłem byłby telebim na ł3, a potem przemarsz na starówkę.

Tylko L - 15.05.2018 20:19:41, *.dynamic.chello.pl

@ MARCIN
Klęknij poznański chamie przed Mistrzowskim Warszawskim Panem.

łysy - 15.05.2018 21:06:12, *.adsl.inetia.pl

To jest właśnie poszanowanie prawa i regulaminów !!!

Zlb - 15.05.2018 22:07:53, *.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ludzie My jeszcze Mistrza nie mamy! A pyry będą nosami po murawie jechać aby tylko się Nam nie udało! !!Najcięższy mecz sezonu, i modlić się trzeba żeby babajaga się potknela a nie medale już rozdawać! !!

Zlb - 15.05.2018 22:11:11, *.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do MARCIN. JUŻ I LEGIA I JAGA POKAZAŁA WAM KTO KOGO JEB....PYRO !

To fajnie - 15.05.2018 22:55:21, *.play-internet.pl

My się martwimy ceremonią, a wielce możliwe, że pyry z nami wygrają i ruskie też wygrają...

kibiclegii - 16.05.2018 16:11:05, *.dynamic.mm.pl

bedac kibicem legii, obiektywnie to wstyd ze klub takich taktyk sie trzyma by zagrac u siebie i ze w ogole wystosowal takie pismo/propozyje, czy ktos tam z zarzadu kontaktuje swoje pomysly z PR lub z mózgiem chociazby?