Radość legionistów po wygranej z Lechem przy Bułgarskiej w kwietniu 2017 - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zaproponowała Lechowi mecz przy Łazienkowskiej

Woytek

We wtorek odbyły się rozmowy Ekstraklasy z przedstawicielami Lecha i Legii w sprawie ewentualnego wręczenia legionistom pucharu i medali za mistrzostwo Polski na stadionie w Poznaniu. Podczas wymiany argumentów Legia zaproponowała.... rozegranie niedzielnego meczu w Warszawie! - Rozwiązałoby to "problem" ewentualnej ceremonii - poinformował Jarosław Jankowski z zarządu klubu.

Oczywiście, obiektywnie rzecz biorąc, ten wariant wydaje się być niemal niemożliwy do realizacji. Najprawdopodobniej wygrają względy bezpieczeństwa i jeżeli legioniści wywalczą tytuł, to nie medale i puchar nie będą wręczone na Bułgarskiej. Ostateczne decyzje jednak jeszcze nie zapadły.

Mecz Lech - Legia na żywo obejrzy 2 tysiące kibiców Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (68)

+dodaj komentarz
kibiclegii - 16.05.2018 / 16:11, *..dynamic.mm.pl

bedac kibicem legii, obiektywnie to wstyd ze klub takich taktyk sie trzyma by zagrac u siebie i ze w ogole wystosowal takie pismo/propozyje, czy ktos tam z zarzadu kontaktuje swoje pomysly z PR lub z mózgiem chociazby?

odpowiedz
To fajnie - 15.05.2018 / 22:55, *..play-internet.pl

My się martwimy ceremonią, a wielce możliwe, że pyry z nami wygrają i ruskie też wygrają...

odpowiedz
Zlb - 15.05.2018 / 22:11, *..120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do MARCIN. JUŻ I LEGIA I JAGA POKAZAŁA WAM KTO KOGO JEB....PYRO !

odpowiedz
Zlb - 15.05.2018 / 22:07, *..120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ludzie My jeszcze Mistrza nie mamy! A pyry będą nosami po murawie jechać aby tylko się Nam nie udało! !!Najcięższy mecz sezonu, i modlić się trzeba żeby babajaga się potknela a nie medale już rozdawać! !!

odpowiedz
łysy - 15.05.2018 / 21:06, *..adsl.inetia.pl

To jest właśnie poszanowanie prawa i regulaminów !!!

odpowiedz
Tylko L - 15.05.2018 / 20:19, *..dynamic.chello.pl

@ MARCIN
Klęknij poznański chamie przed Mistrzowskim Warszawskim Panem.

odpowiedz
Powinno byc - 15.05.2018 / 20:15, *..centertel.pl

Dobrym pomysłem byłby telebim na ł3, a potem przemarsz na starówkę.

odpowiedz
powiś(L)e - 15.05.2018 / 20:12, *..dynamic.chello.pl

@ Lech
Goliński pokazał faka publiczności na trybunie krytej więc dostał w ryj.Proste ?

odpowiedz
Luk do romek - 15.05.2018 / 19:25, *..dynamic.chello.pl

Najpierw to sie nauczcie mówić po Polsku!

odpowiedz
MARCIN - 15.05.2018 / 19:10, *..play-internet.pl

A JA POWIEM KRÓTKO W NIEDZIELĘ LECH POZNAŃ DO.........IE LEGII 3/4:0 . A JAGA OGRA WISLE PLOCK I MISTRZEM POLSKI BĘDZIE JAGIELLONIA BIAŁYSTOK. PS. I PO CO SPINY JAK WIĘKSZOŚĆ KIBOLI LECHA POZNAŃ MA WY......NE W TEN MECZ I NIE IDZIE WCALE BO NIE CHCĄ PATRZEĆ JAK LEGIA WARSZAWA ŚWIĘTUJE BYĆMOŻE MISTRZA POLSKI. A JA MÓWIĘ OD SIEBIE JAKO KIBIC LECHA POZNAŃ. ZE W NDZ WAS R.........MY . I JAGA WYGRA I JAGA BIAŁYSTOK MISTRZEM POLSKIEJ

odpowiedz
peru123 - 15.05.2018 / 19:07, *..dynamic.chello.pl

Nie sądzę aby kibice lecha mieli aż tak bardzo w poważaniu gdzie będą wręczane nam ewentualne medale, jakby nie było udostępniali Legionistom część trybun abyśmy mogli kibicować swoim podczas zakazów, to działacze amici z prezesem ekstraklasy na czele, nie chcą tej dekoracji. Ciekawe kiedy wręczą swoim zawodnikom medale za sensacyjne, wywalczone 3 miejsce /wymarzone podium/

odpowiedz
Artekketra - 15.05.2018 / 18:44, *..dynamic.chello.pl

Jeśli stadion Lecha nie spełnia standardów bezpieczeństwa, to należy go zamknąć dla publiczności do czasu rozwiązania problemów.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 15.05.2018 / 18:26, *..dynamic.chello.pl

@Lech:

mam propozycję... będziemy (jak wtedy Lech) odbierać medale na vipowskiej, będziemy (jak wtedy Lech) śpiewać piosenki o klubie, na stadionie którego świętujemy... Zachowacie się jak Legia wtedy?

odpowiedz
Misiowaty - 15.05.2018 / 18:22, *..165.ipv4.supernova.orange.pl

A nie mogliby zrobić tak że od przyszłego sezony Jaga i Lech startowałyby z ujemnymi punktami to by im się odechciało nie wpuszczać kibiców przeciwnych drużyn??

odpowiedz
Aroslaw - 15.05.2018 / 18:19, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wystarczy parę rac odpalić i zamykają stadion, a zarządzający klubem oficjalnie i otwarcie mówią o tym, że obawiają się zamieszek. Nagrody powinny być wręczane w Poznaniu bez względu na okoliczności. Lech poniża się tą sytuacją i nie sądzę, żeby w przyszłości był traktowany poważnie. Jeśli chcą nawet zwalczać złe obyczaje wśród kibiców to na pewno nie przez takie akcje. Myślę, że wielu Poznaniaków przyjdzie zobaczyć jak Legia świętuje. Pozdrawiam

odpowiedz
Misiowaty - 15.05.2018 / 18:08, *..165.ipv4.supernova.orange.pl

A nie mogliby zrobić tak że od przyszłego sezony Jaga i Lech startowałyby z ujemnymi punktami to by im się odechciało nie wpuszczać kibiców przeciwnych drużyn??

odpowiedz
Tylko - Legia - 15.05.2018 / 18:07, *..167

Sprawa jest banalnie prosta! Jeśli organizator nie może zapewnić bezpieczeństwa że strony swoich kibiców niech ich nie wpuszcza na stadion! Mecz obejrzą trybuny VIP oraz kibice gości

odpowiedz
Gienek - 15.05.2018 / 18:06, *..warszawa.vectranet.pl

Już to widzę jak się posrańska frajernia zgodzi na przeniesienie meczu...

odpowiedz
Maćko - 15.05.2018 / 18:02, *..dynamic.chello.pl

Panowie dałoby rade zapisać się jeszcze na wyjazd bo w niedziele nie dałem rady a nie było komu mnie zapisać??

odpowiedz
hadaj do romka - 15.05.2018 / 17:59, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

nigdy nie bedziecie mistrzami Polski

odpowiedz
Radek - 15.05.2018 / 17:55, *..45.domynet.pl

Przecież Lech może zażądać od legionistów żeby pozostawili spodnie, szaliki i flagi przed wejściem na stadion. Wtedy nie będą mieli kibiców przyjezdnych i problem z głowy. Przecież to w 100% legalne, zgodne z prawem i zwyczajami białoruskimi.

odpowiedz
@domin1916 - 15.05.2018 / 17:50, *..dynamic.mm.pl

A co chcesz być przezorny i kupić większą ilość jak wygrają Lech i Jaga?Będzie piekło co?Nie martw nikt w Poznaniu jej nie potrzebuje

odpowiedz
pk - 15.05.2018 / 17:49, *..148.citimedia.pl

Tak naprawdę to nie ważne gdzie będzie koronacja. Lech zdechł sam sobie wystawił już świadectwo. Nie ma o czym z nimi gadać. Wygrywamy/remisujemy i do domu. Do Warszawy. I tu trzeba zorganizować tą uroczystość. Jak pamiętam kiedyś ci durnie zdobyli puchar u nas to jakimś śmigłowcem czy samolotem ich do Poznania zawieźli. Nam też chyba dało by radę coś takiego zorganizować.... Co by za długo nie czekać...

odpowiedz
Gosc - 15.05.2018 / 17:44, *..play-internet.pl

To co się aktualnie dzieje przechodzi ludzkie pojęcie.

Kartki dla piłkarzy są anulowane tylko jeśli gra się przeciwko Legii( mitroviciowi anulowali za zagranie ręką a hlouskowi za faul którego nie bylo-nie).

Lech za kopanie piłkarzy na ziemi, faule taktyczne z żółta kartka na koncie kończy zawsze w 11, Legia za dwa miękkie faule ma z miejsca czerwień (nie wspominając już czerwonej kartki dla Niezgody). Na 6 męczy w fazie mistrzowskiej w 50% Legia kończy mecz w 10!

Kibice Legii są bez konsekwencji, bezprawnie nie wpuszczani na mecz w Białymstoku.

Legia nie odbierze medali zgodnie z regulaminem po ostatnim gwizdku bo... Lechowi się to nie podoba.

Czy to jest jeszcze ekstraklasa czy rozgrywki antylegijne?

odpowiedz
@koluniu - 15.05.2018 / 17:44, *..dynamic.mm.pl

A co to za różnica? Bezpieczeństwo jest jedno.Pomyśl zanim coś napiszesz...

odpowiedz
mynykos - 15.05.2018 / 17:41, *..46.ip.sptelek.com.pl

Romek to pała !!! Wygląda na białoruskiego pe... !!!! :D

odpowiedz
Dickson Chotowski - 15.05.2018 / 17:38, *..range86-162.btcentralplus.com

Stara ku....po...lech z poznania !!

odpowiedz
Do Romek - 15.05.2018 / 17:32, *..dynamic.gprs.plus.pl

Jestem wesoły romek mam w bielastoku domek a w domku z Białorusi gaz i pasztet i chliebnyj kwas

odpowiedz
ludzik do eth - 15.05.2018 / 17:31, *..centertel.pl

Wiem. Ale oni maja problem zeby zorgankzowac w pelni widowisko na wlasnym stadionie. To jak oni chca zodganizowac mecz z zagranicznym zespolem (problemem bedzie np bariera jezykowa) ale niech wytlumacza jakiemuś tam zespolowi ze ich kibice nie wejda na stadion bo sie ich boja (Jaga) i po co tacy podludzie chca sie pokazywac na salonach. Przeciez to bedzie wstyd na caly swiat.

odpowiedz
(L) ................. - 15.05.2018 / 17:29, *..dynamic.gprs.plus.pl

Lechici niech spadają na szczaw. Medale i puchar można odebrać na naszym stadionie robiąc zamiast meczu fetę z koncertem. A potem wszyscy do Zygmusia i po sprawie. ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️

odpowiedz
do piter - 15.05.2018 / 17:25, *..dynamic.chello.pl

Kup i zażyj pigułkę , żebyś nie zaciążył jak cię będą dmuchać :)

odpowiedz
@Lech - 15.05.2018 / 17:23, *..dynamic.chello.pl

Skoro tak dobrze pamiętasz 2004 rok to zapewne pamiętasz co Reksio śpiewał z Wami przed trybuną.. Sam się prosił.No i doczekał się podczas wręczania medali, sam już nie wiem czy to dziwne...

odpowiedz
Misza_Praga - 15.05.2018 / 17:14, *..dynamic.gprs.plus.pl

A ja tak trochę z innej beczki...po H....UJ buduje się stadiony za setki milionów w takich miastach jak Białystok i Poznań skoro te stadiony nie spełniają na hasło Legia żadnych norm bezpieczeństwa

odpowiedz
Mateusz z Gór - 15.05.2018 / 17:08, *..adsl.inetia.pl

Mam nadzieję, że fachowe doradztwo naszego zagranicznego partnera to coś więcej niż polecenie nowego trenera.

odpowiedz
Aa - 15.05.2018 / 17:06, *..177

Jak juz ktos to napisał trzeba wpuszczac kibiców tylko w krawatach , kibic w krawacie jest mniej awanturujacy sie ...

odpowiedz
Jace345 - 15.05.2018 / 17:02, *..dynamic.mm.pl

"Wpierw sie skupic na wygraniu" no kurde jego raz, wiec nie myslec nic o ewentualne koronacji? A kiedy muslec? Jak zdobedziemy, pilkarze beda na boisku i wtedy siadac i debatowac? Co za matoly

odpowiedz
Darek - 15.05.2018 / 16:52, *..dip0.t-ipconnect.de

To jest kpina.Sa przeciez jakies przepisy i regulaminy a i tak kazdy robi co zechce.I to bez konsekwencji.Wiec od czego jest komisja ligi, ekstraklasa czy pzpn?Jezeli nie maja na nic wplywu to zamknac te instytucje.I tak sa bezużyteczne.
Ciekawe jak by tak Legia nie wpuscila kibicow jagi bez powodu i zrobila to samo z amica co oni teraz z nami czy tez te rzeczy przeszly by bez echa?
Mam nadzieje ze my nie znizymy sie nigdy do poziomu tych zakompleksionych klubow.To my jestesmy Legia i to my wyznaczamy standardy.
Legia mistrz!!!

odpowiedz
do EBR - 15.05.2018 / 16:49, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

ale tu nikt w artykule nie przypisuje sobie mistrza tylko Legia dała propozycję bo organizator nie może zapewnić bezpieczeństwa.

odpowiedz
TELEBIM NA STADIONIE - 15.05.2018 / 16:48, *..dynamic-ra-09.vectranet.pl

Wjazd za darmo i ogladamy w 30.000 ;-)

odpowiedz
Lugi - 15.05.2018 / 16:47, *..128

Na narodowy przenieść i podzielić się zyskami z biletów by pyrusy nie straciły kasy. I problem z głowy.

odpowiedz
@Piter - 15.05.2018 / 16:47, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

mecz sie nie odbył ale chyba musza być przygotowani czy ty cos rozumiesz?

odpowiedz
EBR - 15.05.2018 / 16:45, *..dynamic.gprs.plus.pl

Uważam że w pierwszej kolejności trzeba skupić się na zwycięstwie w Poznaniu. Nie przypisujmy już sobie Mistrza bo to jest piłka i wszystko się może zdarzyć. Oczywiście wierzę w punkty i Mistrza ale widać że Posen i wszyscy z tym dziadostwem związani robią wszystko żeby Legii napsuć krwi. Zresztą te zasrańce z Białegostoku też już pokazali jak można się skompromitować nie wpuszczając Naszych na stadion. TYLKO LEGIA !!!

odpowiedz
@in - 15.05.2018 / 16:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bez presji? Tam teraz na piłkarzy jest taka presja, że nie wiem czy są chetni do gry. Dilaver wiedzial co robii ;)

odpowiedz
Do romek - 15.05.2018 / 16:40, *..play-internet.pl

Legia to juz jest mistrzem parowo! Nie dacie rady Plockiej Wisle! Tyle!

odpowiedz
Ko(L)uniu - 15.05.2018 / 16:35, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

do lech-wtedy medale otrzymali na trybunie a nie na boisku i dlatego dostali w leb.

odpowiedz
Piter - 15.05.2018 / 16:35, *..static.chello.pl

Mecz się nie odbył, a Ci dyskutują gdzie koronacja. Można bardziej jawnie kupić mistrza ? :)

odpowiedz
Marco - 15.05.2018 / 16:34, *..94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jakim trzeba być idiotą, aby takie coś zaproponować w sytuacji kiedy kwestia mistrzostwa jest cały czas otwarta. Byłaby to jawna niesprawiedliwość wobec Jagiellonii. Przeniesienie meczu na neutralny grunt, to może jeszcze jakoś bym zrozumiał. Ale przeniesienie na własny stadion? Wstyd byłoby zdobyć mistrzostwo takim wałkiem.

odpowiedz
Seba1916 - 15.05.2018 / 16:31, *..20-2.cable.virginm.net

Romek pedale wypad do siebie sledziku ,po co ferment siejesz zakompleksiony paziu? Wypi.......

odpowiedz
domin1916 - 15.05.2018 / 16:28, *..centertel.pl

Do lech!
Sluchaj no pyro w waszej Stolicy chodzą słuchy ze zabrakło w aptekach maści na ból dupy, prawda to?
A w niedziele wielka Legia przyjeżdża biedzie baaardzo świętować.

odpowiedz
Krzysiek Grabski z Warszawy - 15.05.2018 / 16:25, *..centertel.pl

1993-2018.
To już 25 lat jak "Cała Polska widziała".
Widziała ale nigdy nie udowodniła.

odpowiedz
Anton - 15.05.2018 / 16:25, *..dynamic.chello.pl

A może lepiej zorganizować mecz na narodowym, w którym formalnie gospodarzem była by amika? Jeżeli w pyrlandii nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa, zrobią to w Warszawie. To jest kur.. jakiś żart...

odpowiedz
@Lech - 15.05.2018 / 16:24, *..127.ipv4.supernova.orange.pl

To był duży błąd , ale zwróć uwagę który to był rok i co się działo wówczas na wszystkich stadionach..
Czasy się zmieniły i obecnie nie na takich sytuacji.

odpowiedz
mons - 15.05.2018 / 16:23, *..dynamic.chello.pl

To że Lech gra teraz o nic to nie jest dla nas żadnym ale to żadnym atutem!!
Pojmijcie i Pomyślcie !!

odpowiedz
@rek - 15.05.2018 / 16:21, *..dynamic.chello.pl

A w niedalekim Poznaniu, stolicy buraków i ziemniaków, kibice/kibole/hoolsi/ a przede wszystkim tamtejsze media tak oto postrzegają tę sytuację..:

"...Krótkie info dla kibiców spoza Poznania - gównoburza wokół ostatniego meczu głównie tyczy się wk.rwienia ludzi na zarząd Lecha... Jeśli będzie gnój na boisku, to przede wszystkim na znak protestu kibiców przeciwko władzy Kolejorza... Legia jest tu jedynie języczkiem u wagi..."

Pozdro (L)

odpowiedz
in - 15.05.2018 / 16:17, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wiecie co Wam powiem? Trzymajmy lepiej kciuki za petrochemie bo pompujecie ten balon... Tak grajacego lacha bez presji zobaczycie jakiego dawno nikt nie widział.

odpowiedz
Stary - 15.05.2018 / 16:15, *..centertel.pl

Do Lucyna_83
Są tacy co nie tylko 3 punkty a i MISTRZA POLSKI przy zielonym stoliku załatwiają. Nie trzeba daleko szukać

odpowiedz
Roma - 15.05.2018 / 16:14, *..dynamic.gprs.plus.pl

W całej tej szopce, stanowisko Legii powinno być kategoryczne, bo chodzi o zachowanie elementarnych zasad rywalizacji sportowej. Jak ja miałbym decydować, to albo wręczanie medali na boisku po zakończonym meczu, a jak nie to mogą przesłać pocztą. Kibice i tak podziękują.

odpowiedz
Lech - 15.05.2018 / 16:11, *..centertel.pl

Wy za to zapewniliscie jak Reiss z Kaczorem i reszta Lecha PP na Ł3 zdobywał hipokryci.

odpowiedz
do Romek - 15.05.2018 / 16:02, *..dynamic.chello.pl

Romek.wiesz co ?Weź ty spi....aj na swoje bialoruskie formu palo je........na

odpowiedz
eth - 15.05.2018 / 16:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@ludzik, oba zespoły już awansowały do Europy, więc... :)

@Romek, mistrzem będzie w mistrzostwach zbierania truskawek na polu.

odpowiedz
Kibic(L) - 15.05.2018 / 15:57, *..play-internet.pl

Super propozycja ze strony Legii! Jeżeli medale i puchary nie zostaną wręczone w Poznaniu (oczywiście pod warunkiem, że Legia je wywalczyć na boisku) to dla mnie będzie to śmiech i podsumowanie ogorkowej ligi! Wydaliśmy miliardy na budowy stadionów i Co? Nie da się na nich bezpiecznie wręczenia pucharu i medali zrobić? Poza tym skoro w Poznaniu tak słabo z organizacją to powinniśmy ich nie dopuścić do europejskich pucharów a w lidze poznańskie mecze powinny odbywać się bez kibiców! Żenada!

odpowiedz
majusL@legionista.com - 15.05.2018 / 15:55, *..42

Co za prymitywy. I pzpn i ekstraklasa i cały ten amica-lech to beton niereformowalny jak nfz. Skandal!! Piłka nożna dla kibicow. To żart jakiś. Boniek ty cieniasie miej honor i sp....aj!!

odpowiedz
ludzik - 15.05.2018 / 15:55, *..centertel.pl

Jesli ktos nie potrafi bezpiecznie przeprowadzic masowej imprezy to nie powinien miec mozliwosci organizowania takiego eventu. Pyry i Jaga to jednak ćwierć inteligenci. Strach pomyslec co by bylo jesliby przy okazji europejskich pucharów mieli rozegrac mecz z jakims zagranicznym zespolem

odpowiedz
Grzesiek - 15.05.2018 / 15:54, *..adsl.inetia.pl

Generalnie, to stadion Amiki powinien zostać zamknięty, skoro nie spełnia norm bezpieczeństwa i wiedzą o tym sami gospodarze. Legia powinna na to zwrócić uwagę i odmówić gry na niebezpiecznym obiekcie. Łązienkowska im nie pasuje, jest Narodowy albo neutralny. Takie sa proste fakty

odpowiedz
lucho_83 - 15.05.2018 / 15:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Śmiać się czy płakać w takiej sytuacji, skoro nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa, to walkower dla Nas:-) ale nikt nie lubi 3 pkt przy zielonym stoliku...

odpowiedz
3er - 15.05.2018 / 15:53, *..static.chello.pl

Jeżeli organizator, publicznie ogłasza, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa piłkarzom to mecz z udziałem publiczności brzmi jak jakiś żart.

odpowiedz
Romek - 15.05.2018 / 15:50, *..play-internet.pl

Mistrzem będzie Jaga wiec po co ta szopka

odpowiedz
Chris - 15.05.2018 / 15:48, *..centertel.pl

Bardzo dobra propozycja. Mimo tego, że jest prawie niemożliwa do zrealizowania rozwiązałoby to problem i ból Poznania. Skoro nie chcą świętowania Legii u siebie, mogą przejechać to 300km i poświętować razem z nami przy Łazienkowskiej :)

odpowiedz