PZPN
REKLAMA

Legia z licencją na kolejny sezon

źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała licencje wszystkim klubom aktualnie występującym w Ekstraklasie na kolejny sezon rozgrywkowy 2018/2019. Największe problemy miała gdańska Lechia, która została ukarana: nadzorem finansowym, ograniczeniem kosztów personelu i ograniczeniem wydatków na kupowanie zawodników, oraz brakiem licencji na rozgrywki UEFA.
Licencje na udział w europucharach otrzymały: Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Wisła Płock, Zagłębie Lubin.

Ponadto komisja zdecydowała o:

- nałożeniu nadzorów finansowych na: Śląsk Wrocław, Koronę Kielce, Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków, Wisłę Płock.
– nałożeniu nadzorów infrastrukturalnych na: Górnik Zabrze i Wisłę Kraków.
– nałożeniu sankcji regulaminowych na następujące kluby:

Wisła Płock – 30 tysięcy złotych za naruszenie kryterium F.01 oraz F.03 Podręcznika Licencyjnego dla klubów Ekstraklasy na sezon 2018/2019.

Lechia Gdańsk – ograniczenie kosztów personelu w sezonie licencyjnym w poszczególnych kwartałach do poziomów założonych w prognozie finansowej na sezon licencyjny 2018/2019 w ujęciu kwartalnym, a także ograniczenie wydatków na „Nabycie WNiP – zawodników (transfer)” w sezonie licencyjnym w poszczególnych kwartałach do poziomów założonych w prognozie finansowej na sezon licencyjny 2018/2019 w ujęciu kwartalnym.

– nie przyznaniu licencji na rozgrywki UEFA Lechii Gdańsk ze względu na naruszenie kryterium F.05 (Prognoza Finansowa) Podręcznika Licencyjnego dla klubów Ekstraklasy na sezon 2018/2019.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.