Muzeum Legii Warszawa - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Noc Muzeów na stadionie Legii

Woytek, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

W sobotę 19 maja, w godzinach 19:00-1:00, w stolicy odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Tradycyjnie udział w niej weźmie Muzeum Legii. W ramach cyklicznej imprezy legijne muzeum udostępni wiele nowych ekspozycji, w tym najliczniejszą w Polsce kolekcję pamiątek po Kazimierzu Deynie.

Wielką atrakcją dla uczestników będą okolicznościowe gabloty poświęcone Deynie, w których znajdą się m.in. ostatnia meczowa koszulka „Kaki”, a także bluza od dresu ze spotkania reprezentacji Polski z Portugalią, w którym to legionista strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego, za co śląska publiczność „nagrodziła” go... przeciągłymi gwizdami.

W legijnej placówce będzie można obejrzeć wiele nowych ekspozycji tematycznych związanych z najlepszym klubem w Polsce. Pamiątki i eksponaty dotyczą zarówno drużyny piłkarskiej, jaki i pozostałych sekcji Legii Warszawa.

Zwiedzający w czasie Nocy Muzeów przy Łazienkowskiej otrzymają foldery i plakaty, a tym, którzy będą chcieli pogłębić historyczną wiedzę o naszym klubie, swoją pomocą służyć będą przewodnicy.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Piotrek - 18.05.2018 / 11:14, *..centertel.pl

Pozdrowienia dla naszego kustosza Wiktora.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.