2018-05-30 Miedź Legnica na meczu z Chojniczanką Chojnice - fot. miedzlegnica.eu
REKLAMA

Na stadionach: Dla Miedzi i Zagłębia nadchodzą czasy ekstraklasy

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na trybunach w minionym tygodniu było kilka ciekawszych spotkań. Sosnowiczanie w dobrej liczbie świętowali w Chorzowie awans do ekstraklasy. Dobrze zaprezentowali się także fani Miedzi, którzy świętowali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Widzewiacy kolejny raz stronili od piro, przygotowując oprawę na mecz z Polonią. KSP do Łodzi przyjechało pociągiem specjalnym w 500-600 osób. Ciekawie było także na Lubelszczyźnie, gdzie kilkanaście dni po zerwaniu wieloletniej zgody odbyło się spotkanie Chełmianki z Motorem. Ultrasowali kibice Olimpii Grudziądz, którzy po meczu mieli problemy z policją - ta bowiem starała się wyłapać osoby odpowiedzialne za pokaz pirotechniczny.

I liga:

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec (1200).
Sosnowiczanie w komplecie stawili się na bliskim wyjeździe do Chorzowa, gdzie świetnie bawili się, świętując awans po 10 latach do ekstraklasy. Chorzowianie wywiesili transparent nawiązujący do "koronowania" dwóch kibiców Ruchu, którzy na współpracę z policją - "J...ć każdą k...ę co na psach się zeszmaci. Kiedyś jedni z nas, a dziś sprzedają braci".

GKS Tychy - Odra Opole (275).
Skromna liczba widzów oraz młyna gospodarzy. Odra przyjechała w 275 osób, w tym Polonia Bytom (61) i Zagłębie Lubin (5).

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice (271).
Katowiczanie do Grudziądza przyjechali w 271 osób, w tym Górnik (3) oraz Banik (1). Gospodarze zaprezentowali małe szarfy w barwach, płótno "Władcy miasta" oraz odpalili piro. Po meczu miejscowi mieli problemy z policją, która próbowała za wszelką cenę wyłapać piromanów.

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice ().
Gospodarze z okazji awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej zaprezentowali transparent "Nadchodzą czasy ekstraklasy", nad którym odpalili race oraz świece dymne. Po meczu hucznie świętowali awans. Wraz z nimi Śląsk.

Niższe ligi:

Pelikan Łowicz - Widzew Łódź (1500).
Liczna grupa widzewiaków, w tym spora grupa RTS-u z lokalnego FC, stawiła się na środowym meczu. Fani z Łowicza zaprezentowali malowane płótno "Widzewskie Imperium".

Widzew Łódź - Polonia Warszawa (500).
Gospodarze z dobrą frekwencją i oprawą bez piro. Zaprezentowali sektorówkę z czaszką, datą założenia klubu oraz logo Ligi Mistrzów, a także transparent "All bets on reds". Przyjezdni dotarli pociągiem specjalnym w ok. 500 osób. W sektorze gości odpalili ognie wrocławskie.

Chełmianka Chełm - Motor Lublin (400).
Chełmianka wystawiła 250-osobowy młyn. Do niedawna zgodowicze z Lublina zasiedli w sektorze naprzeciwko w 400 osób, w tym Śląsk (2).

Łada Biłgoraj - Hetman Zamość (250).
Hetman otrzymał na ten wyjazd tylko 50 biletów. Przed stadionem Łady zameldowali się w 250 osób, ale na trybuny nie zostali wpuszczeni.

Gwardia Koszalin - Stal Stalowa Wola (130).
Stalówka wspierana przez Ładę Biłgoraj (14), Polonię Przemyśl (4) i Stal Rzeszów (3).

Orlęta Radzyń - AZS Podlasie Biała Podlaska (110).
Przyjezdni wspierani przez Pogoń Siedlce (25). W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

Gryf Wejherowo - GKS Bełchatów (47).
47 kibiców z Bełchatowa przyjechało na wyjazd do Wejherowa z jedną flagą. Miejscowi wywiesili transparent nawiązujący do "koronnych" z Ruchu i Wisły. Odpalili też kilka rac.

ROW Rybnik - GKS Jastrzębie (-).
Ze względu na decyzję wojewody spotkanie rozegrano bez kibiców gości. ROW z licznym młynem.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:




Ruch Chorzów na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:



Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Pelikanem Łowicz:


Radomiak Radom na meczu z Wisłą Puławy:


Widzew Łódź na meczu z Polonią Warszawa:


Chełmianka Chełm na meczu z Motorem Lublin:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Chełmianką Chełm:


GKS Tychy na meczu z Odrą Opole:


Odra Opole na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


Stomil Olsztyn na meczu ze Stalą Mielec:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Rozwojem Katowice:


ROW Rybnik na meczu z GKS-em Jastrzębie:


AZS Podlasie Biała Podlaska na wyjazdowym meczu z Orlętami Radzyń:


Orlęta Radzyń Podl. na meczu z AZS-em Podlasie Biała Podlaska:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz:




Olimpia Grudziadz na meczu z GKS-em Katowice:



Miedź Legnica na meczu z Chojniczanką Chojnice:





GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo:


Gryf Wejherowo na meczu z GKS-em Bełchatów:


Kotwica Kołobrzeg na meczu z Polonią Środa Wlkp.:


Górnik Łęczna na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


Wiara Lecha na wyjazdowym meczu z Lechią Kostrzyn:


Karpaty Krosno na wyjazdowym meczu z Wisłą Sandomierz:


Wisła Sandomierz na meczu z Karpatami Krosno:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
Zaglebiaj - 04.06.2018 / 10:58, *..centertel.pl

Do Lp7. Z Miedzią Zaglębie ma netralne stosunki od momentu jak przyjęli rękawice w przeciwieństwie do twoich zachodniopomorskich przyjaciół, którzy odmawiali zawsze i wszędzie. Nie jątrz.

odpowiedz
Marian - 02.06.2018 / 18:08, *..dynamic.chello.pl

@Lp7 nie zawsze flaga ZS wisi. Popraw się. Zobacz ile jest fanów Zagłębia w szalach i koszulkach Legii na meczach w Sosnowcu w stosunku do liczby widzów. Tak, obwieszą stary stadion wieloma flagami, a wrogów wokół mnóstwo.

odpowiedz
Lp7 - 02.06.2018 / 17:25, *..193

Andrzej Strejlau ja ogólnie mam do tego całkiem neutralny stosunek, wiec się nie unosze, jestem starym wiarusem i przyjaciół po szalu (osobistych) mam w zachodniopomorskiem i zawsze będę, bez względu jakie fany wiszą na płotach ;)

odpowiedz
Andrzej Strejlau do Lp7 - 01.06.2018 / 22:36, *..93.ipv4.supernova.orange.pl

Wyluzuj troche bracie po szalu bo nie masz racji i się unosisz. Jasnowidzem nie jestes żebyś stwierdzał tego typu rzeczy i nie atakuj tak ;)

odpowiedz
Re(L)acje - 01.06.2018 / 21:22, *..14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A, jak jest na linii Zagłębie Sosnowiec- Jagiellonia? My, Olimpia i Radomiak to wiadomo, że mocną kosę mamy z Jagą.

odpowiedz
Andrzej Strejlau - 01.06.2018 / 20:00, *..93.ipv4.supernova.orange.pl

Jestem spokojny. Jasna sprawa ze chcieli się pokazac przed żydowska publicznością , nawet ten ich wazelinowy transparent z panorama był żenujący. Oni by własne matki sprzedali za zgodę z żydami, to w zasadzie zabawne bo wątpię w to żeby kiedys była z tego zgoda, bo o pakcie to nawet nie ma co dyskutować no bo z której strony? ;) hehe

odpowiedz
do Lp7 - 01.06.2018 / 19:45, *..dynamic.chello.pl

Bo tak wielce jezdzicie na nasze mecze a my was wspieramy praktycznie na kazdym wiec lepiej zamilcz jak nie masz pojecia ciekaw jestem ilu was bedzie u nas w niedziele jak bedziemy swietowac awans wielki bracie po szalu

odpowiedz
Artur - 01.06.2018 / 17:43, *..51

juz nie podniecajcie sie tak tym ksp...sporadycznie to i termalica sie zbiera w niezle liczby wyjazdowe. Generalnie to osiedlowa ekipa i tak zostanie na wieki

odpowiedz
Do maszt - 01.06.2018 / 15:10, *..play-internet.pl

Byli jeszcze raz u nas na derbach na nowym stadionie w ok. 1500 os poza tym byli kiedyś na Widzewie w ekstraklasie w bodaj 450 os oraz na łks-ie w 2 lidze już chyba w ok 300, zdarzały im się też niezłe wyjazdy w ekstraklasie na Wisłę, Cracovie , Koronę czy na Lechię na nowy stadion niemniej wyjazdowo ksp zawsze było przeciętną ekipą, sporadycznie zbierali się w większej liczbie

odpowiedz
Czerwony jest zly - 01.06.2018 / 14:38, *..play-internet.pl

Oprawa talmudystow "troche" przypomina nasza z Dundalk...wstydu nie maja

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 01.06.2018 / 14:13, *..dynamic.chello.pl

Jak mniemam-kolego Mamut,to jak S.S.W.grala w owczesnej 1wszej lidze,to rodzice Gienka sie jeszcze nie znali.A swoja droga to fajne wyjazdy wowczas na tereny Podkarpacia byly.=Tarnobrzezanki-aeaeao,aeaeao,aeaeao=.

odpowiedz
Lp7 - 01.06.2018 / 10:58, *..108

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego na Ł3 zawsze się tak eksponuje fany ZS, a u nich ciężko dostrzec na płocie nasze barwy...? Jednostronne dowody przyjaźni?

odpowiedz
Do Andrzej Strejlau - 01.06.2018 / 10:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeszcze to że nie łażą po mieście w barwach to jestem w stanie jakos pojąć ale że nie są wstanie się zebrać do zrobienia chociaż jednego PORZĄDNEGO grafiti (o swoim klubiku) to jest jakis ewenement. Jedyne co robią z puchami na mieście to zamazują nasze prace o 4 w nocy. Czyżby nie umieli więcej???

odpowiedz
maszt - 01.06.2018 / 10:35, *..opera-mini.net

Andrzejku ochlon ksp zrobilo historyczny wyjazd,bez zgod na mecz 4 poziomu rozgrywek w liczbie 580 gdzie nie liczac derbow z nami w 2012 gdy przyszli w 1400 twarzy nie zblizyli sie do takiej liczby do jest ich mega sukces.

odpowiedz
Andrzej Strejlau - 01.06.2018 / 09:13, *..93.ipv4.supernova.orange.pl

A i jeszcze jedno do was obrośnięte w piórka polonistki na forum. Tak, nadal uwazam ze ksp nie ma, sa jak ufo. Mieszkam na Starym Miescie od urodzenia i dostrzegam ten pełen fanatyzm pokitrany pod kurtkami i bluzami. Teraz zostały wam co najwyżej koszulki bo jest lato a i wtedy się przebieracie obok stadionu. Na dodatek 500osob na jeden z ciekawszych wyjazdów które mogliście zaliczyć to żaden wynik, poza tym wielka mobilizacja bo nie od dziś wszyscy wiemy ze wchodzicie w dupe żydom od każdej strony ale oni i tak was maja w dupie. Nawet to ze się bujajcie z nimi po Wwa i pokazujecie grafy Legii do przestrzelenia. Nie ma ksp w Warszawie, zdychajcie.

odpowiedz
Andrzej Strejlau - 01.06.2018 / 09:08, *..93.ipv4.supernova.orange.pl

Dajcie już sobie spokoj z tym śmieszny @reczkiem który informacje ma co najwyżej z tweetera i chciał błyszczeć tutaj na forum. Zwykły pajacyk

odpowiedz
Mamut - 01.06.2018 / 09:01, *..76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak stalówka występowała w ekstraklasie (wtedy 1 liga)to tego gieńka raczej nawet w planach nie było

odpowiedz
yogi - 01.06.2018 / 02:03, *..centertel.pl

Do Gienek. Stal Stalowa Wola to zasluzony polski klub ktory kiedys wystepowal w Ekstraklasie. Nie kompromituj sie takimi wpisami.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 01.06.2018 / 00:44, *..23

Chétnie kupie Wisłe Sandomierz! ile!?

odpowiedz
pieterek - 31.05.2018 / 22:44, *..9.142.78

Chyba jakichś większych animozji między Miedzią i Zagłębiem nie ma. Kilka lat temu na zakazie (albo z jakiegoś innego powodu) Sosnowiec siedział normalnie na trybunach gospodarzy. Ale od tego czasu mogło się oczywiście coś zmienić.

odpowiedz
@gienek - 31.05.2018 / 22:19, *..unknown.vectranet.pl

Jeśli nie wiesz co to SSW to twoja wiedza kibicowska to dopiero rozśmiesza.

odpowiedz
San - 31.05.2018 / 20:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

W Sandomierzu coraz gorzej pustki coraz większe

odpowiedz
Gienek - 31.05.2018 / 18:46, *..play-internet.pl

Powiedzcie co to za wynalazek jest ta Stal Stalowa Wola. Sama nazwa rozśmiesza :-)

odpowiedz
Kolodent - 31.05.2018 / 18:22, *..play-internet.pl

Polonii podobno 580, swoją drogą zaskoczyli mnie taką liczbą, do wymarcia daleko...

odpowiedz
Mk - 31.05.2018 / 18:14, *..play-internet.pl

Miedz ma zgode ze Śląskiem , Legia z Zagłębiem , a jak jest na lini Zagłębie , miedz chyba też dobrze ? Mają się ku sobie . Będzie ciekawa runda ,

odpowiedz
Tomek Mokotów - 31.05.2018 / 18:03, *..dynamic.chello.pl

Przecież to oczywiste, że w Warszawie nie każdy kibicuje Legii. Pełno tu widzewiaków, polonistów, hanysów, kartofli czy innych z krakowskich prowincji.
Także nawet ten 500 osobowy wyjazd Polonii Muranów nie powinien dziwić choć trzeba przyznać, że istnieje podejrzenie jakoby w dniu meczu w Warszawie zostali już tylko poloniści powyżej 50 roku życia.

PS. Podejrzewam, że w zależności od stopnia zaangażowania jest tu paręnaście tysięcy kibiców innych drużyn polskich, w końcu na dwumilionową aglomerację warszawską przypada ok.800tys.warszawiaków a może nawet tyle nie...

odpowiedz
rob bandit - 31.05.2018 / 16:51, *..satfilm.com.pl

ruch zdychaj!!!Zagłębie Sosnowiec!!!

odpowiedz
Do haha - 31.05.2018 / 16:21, *..51

Napis widzewa jak najbardziej poprawny. Jak nie wiesz dlaczego zapytaj Pani w szkole. Nie poprawiaj, jesli sie nie znasz, Bo kompromitujesz sie.

odpowiedz
smee again - 31.05.2018 / 15:33, *..215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@rek nic nie napisze bo nic nie pisali na twitterze :D przecież on żadnych cynków z klubu nie ma.

odpowiedz
Do @rek - 31.05.2018 / 12:39, *..centertel.pl

@rek !!!

@rek proszę daj jakiś cynk co sie dzieje w Legii. Co ztrenerem i transferami ???????????????

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 31.05.2018 / 12:39, *..play-internet.pl

Będzie dużo ciekawiej niż termaliki i sandecje

odpowiedz
Juri - 31.05.2018 / 12:36, *..centertel.pl

Dobry transparent Braci z Sosnowca.

odpowiedz
HaHa - 31.05.2018 / 12:23, *..114

widzew lol
all bets on RED a nie REDS

odpowiedz
Bidon - 31.05.2018 / 12:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

jak widac plotki na temat smierci ksp polonia grubo przesadzone, bo jak inaczej odbierac ich 500 osobowy wyjazd w 2 lidze...

odpowiedz
WO(L) A - 31.05.2018 / 11:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A fotka KSP z Widzewa, to gdzie?

odpowiedz
Ze co ??? - 31.05.2018 / 10:37, *..centertel.pl

Nie ma w Warszawie .. poloni nie ma w Warszawie .. wszyscy są w lodzi ..... tararara

odpowiedz