Adam Hlousek i Przemysław Frankowski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery: Frankowski, Jung, Wieteska

Woytek

Przy Łazienkowskiej rozpoczęły się intensywne prace nad letnimi transferami. Prawdopodobnie stołeczny klub zdecyduje się aktywować klauzulę odkupu z Górnika Zabrze Mateusza Wieteski. Nie oznacza to jednak, że 21-letni stoper będzie rywalizował o miejsce w składzie mistrzów Polski.
Z Francji dotarły informacje, że młodym obrońcą zainteresowany jest Montpellier i w przyszłym tygodniu do Legii ma trafić oficjalna oferta. Legia może wykupić Wieteskę z Górnika za 500 tys. zł - decyzję ma zostać podjęta do końca maja.

Janekx89 poinformował na Twitterze, że stołeczny klub złożył dwie oferty transferowe. Pierwsza trafiła do Białegostoku - Legia chce kupić Przemysława Frankowskiego. 23-letni skrzydłowy w ostatnim sezonie wystąpił w 31 spotkaniach, strzelił 4 gole i miał 5 asyst. Jego umowa z Jagiellonią obowiązuje jeszcze przez 2 lata.

Drugim zawodnikiem, który może trafić na Łazienkowską jest Anthony Jung z RB Lipsk. Ostatni sezon 26-letni lewy obrońca spędził na wypożyczeniu w duńskim Brondby IF. W tym czasie zagrał w 37 spotkaniach - zdobył 1 gola i zaliczył 6 asyst. Jung ma jeszcze roczny kontrakt z niemieckim klubem. Jego wartość szacowana jest przez transfermarkt na 600 tys. euro.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (104)

+dodaj komentarz
rumcajs - 18.06.2018 / 23:05, *..cpe.net.cable.rogers.com

wolal by mmajewskiego

odpowiedz
Kucik - 27.05.2018 / 14:48, *..11.threembb.co.uk

Rece brać z Płocka!!!

odpowiedz
Wolfik - 26.05.2018 / 22:18, *..dynamic.mm.pl

@rek: Nie miałem na myśli zawodników grających w rezerwach, tylko zawodników ogranych na ligowych boiskach w innych zespołach ekstraklasy. Konrad Michalak czy Mateusz Wieteska zdobili już doświadczenie i jak sądzę, dojrzali by wziąć na swoje barki ciężar gry w Legii.

A tak na marginiesie...wyjazd w takim momencie Wieteski na zachód = gra w zespołach młodzieżowych lub rezerwach a za parę lat walka o powrót na polskie boiska celem "odbudowy". Gdyby Mateusz zdecydował się na taki krok, to uznam to za przejaw bezmyślności.

odpowiedz
seba0582 do @rek - 26.05.2018 / 21:45, *..dynamic.chello.pl

hejka, ja spragniony informacji specjalnie kilka razy dziennie przeglądam komentarze i szukam twoich wpisów, bo widać że masz do nich dojście...Nie wiem i nie muszę wiedzieć na ile masz wpływ na decyzje podejmowane na Ł3 ale skoro ma być polski trener, to może zastanowić się czy nie przeszedłby cudzoziemiec ale z naszej ligi czyli Costa Runjac...Ma spore doświadczenie z 2 bundesligi, Pogoń wyciągnął z dna tabeli praktycznie bez ŻADNYCH transferów!Dla mnie na 100% lepsza opcja niż Brzęczek...Amjeśli już na prawdę MUSI być Polak to ja bym chyba dał życiową szansę ......Probierzowi.Uważam, że jeśli nie skłóci się ze wszystkimi dookoła, nie pobije ze staruchem i nie nazwie piłkarzy kobietami to może być trener na lata...Jest on w ogóle realny dla nas w tej chwili?

odpowiedz
@rek do m4p - 26.05.2018 / 18:25, *..dynamic.chello.pl

Thx...;))) Pozdro (L)

odpowiedz
m4pierwszy do @rek - 26.05.2018 / 18:11, *..eaw.com.pl

dzięki za wszystkie wpisy, wnosisz wartość do tego forum

odpowiedz
@rek do Wolfik - 26.05.2018 / 16:52, *..dynamic.chello.pl

Do kompletu bracie zobacz dzisiejszy wynik Legii II i wówczas odpowiedz sobie na to, czy stawiamy na "zdolną młodzież w rezerwach", czy raczej budujmy póki co potęgę (L)egii (tak krok po kroku...) w oparciu o ogranych zagranicznych piłkarzy... Oczywiście do momentu, aż wybudujemy i rozwiniemy Akademię Legii, co jak dobrze wiesz będzie możliwe za jakieś min. 4-5 lat... Do tego czasu jesteśmy skazani na zagraniczne zaciągi, które pozwolą nam wygrywać w lidze i może również w pucharach... Pozdro (L)

odpowiedz
Wolfik - 26.05.2018 / 15:20, *..dynamic.mm.pl

Jeśli prawdą okaże się fakt, że Wieteska zostanie sprowadzony tylko po to by go opchnąć do Francji, to ja jestem załamany...
Jeśli na dodatek prawdą okaże się kolejne wypożyczenie Michalaka, to naprawdę nie wiem jak rozumieć mam słowa Prezesa o stawianiu na młodych Polaków.

Mam nadzieję, że to wszystko są li tylko dywagacje...

odpowiedz
Do Rrr - 26.05.2018 / 14:01, *..centertel.pl

Dziś 26 jest sobota

odpowiedz
fx - 26.05.2018 / 11:17, *..centertel.pl

Tylko nie Frankowski, nie dla tego drewna!

odpowiedz
ANDRZEJ (L)EGIA - 26.05.2018 / 11:05, *..unknown.vectranet.pl

KLAF KLAF KLAF

odpowiedz
@rek - 26.05.2018 / 10:13, *..dynamic.chello.pl

Taki mój mały test: Wg. Was koledzy, który z nich bardziej pasuje do naszej (L)egii...???

https://pbs.twimg.com/media/DeG8Y04X4AAlKLL.jpg

odpowiedz
olew - 26.05.2018 / 09:46, *..dynamic-ra-12.vectranet.pl

przepraszam spojrzałem do tabeli , Brzeczek zrobił 5 miejsce...

odpowiedz
olew - 26.05.2018 / 09:43, *..dynamic-ra-12.vectranet.pl

Jest wolny Polak, 56 lat, nasz !, kiedyś zdobył już mistrza, po przejściach, twardy, ostatnio bez sukcesów , ale Brzęczek to poza Płockiem (4 miejsce w słabym ogólnie sezonie ) nic nie ugrał...

odpowiedz
Rrr - 26.05.2018 / 09:42, *..play-internet.pl

Piątek !!!!

odpowiedz
krys008 - 26.05.2018 / 06:31, *..serv-net.pl

KVR jestem na tak. Gdyby alternatywą miał być JB, to uważam, ze należałoby dać szansę i pozostawić trenera KBR. Zapracował sobie na szansę. Może nie do końca wpisuje się politykę - Polak, ale swój, sprawdzony człowiek!

odpowiedz
Legionista - 26.05.2018 / 00:46, *..226

@rek, ha ha :) Dobre :) Może pozostaną choć coś czuję, że Klafurić odejdzie bo jakoś długo te wybory trwają.

odpowiedz
@rek do Legionista - 26.05.2018 / 00:32, *..dynamic.chello.pl

Jednym okiem oglądam Galę Boksu, a drugim twe posty... Jest taki dobry trener dla (L)egii o inicjałach: KVR... Klafurić-Vuković-Radović... To oni wspólnie we trójkę przez ostatnie półtora m-ca ustalali taktykę na poszczególne mecze...:))) Pozdro (L)

odpowiedz
Legionista - 26.05.2018 / 00:25, *..226

@rek, Ja nie napisałem, że ty chcesz J.B. Ja tylko napisałem jego CV i moje zdanie na ten temat :) Ogólnie mówiąc z Polskich trenerów to nie ma żadnego konkretnego Trenera dla Legii lub są już zajęci - Jeżeli tak bardzo Heusler chce Polskiego trenera to może nie Polak, ale zna naszą Ekstraklase i nazywa się Vuković, choć bardziej bym chciał Fischera, ale pewnie jakby przyszedł to by chciał swoich piłkarzy więc znowu byłaby rewolucja i czy Fischer/inny trener nie skończy jak jego poprzednicy.

odpowiedz
@rek do Legionista - 25.05.2018 / 23:36, *..dynamic.chello.pl

Czy ty nie potrafiłeś wywnioskować z moich postów, iż ja ABSOLUTNIE nie chcę widzieć J.Brzęczka w (L)egii Warszawa..? Ja odważnie tutaj mówię: NIE dla JB... Pozdro (L)

odpowiedz
wpi - 25.05.2018 / 23:24, *..8-4.cable.virginm.net

do radzio

ludzi pokroju voo nie interesuje ekstraklasa.zejdz na ziemie

odpowiedz
Legionista - 25.05.2018 / 22:38, *..226

@rek, a dobra :) A odnośnie J.Brzęczka: Obecna kariera jego w trenerce: Pracował 9 lut 2010-4 lis 2014 w Raków Częstochowa, a wyniki miał:31wygrane, 19remisy, 35 przegrane - zwolniony za słabe wyniki... 17 lis 2014-1 wrz 2015 pracował w Lechii: wyniki: 11 9 10 - Zwolniony za słabe wyniki i słaby styl jego drużyny, a Lechia to była czołowa drużyna w ekstraklasie... potem pracował GTS Katowice w 28 wrz 2015 - 21 maj 2017: Wyniki: 25,14,17 i odszedł, a teraz jest w wiśle płock: 17,6,15 i zajął 5 miejsce. Jak na trenera to CV nie ma doskonałego więc jak on przyjdzie to nawet Ligi Europejskiej nie będzie :(

odpowiedz
Jerz z Potoku - 25.05.2018 / 22:18, *..dynamic.chello.pl

Szanowni Koledzy, proponuję szczegółowo i uważnie skojarzyć treść - wcześniejszego - wywiadu prezesa Mioduskiego, m.in. pt.: "Achy i ochy na swój własny temat", z tymi "radosnymi" konkretami, m.in. nt. kandydatury na nowego trenera Legii. Wiadomości personalne - po prostu palce lizać! Szczerość i poważnie fanów Legii przez obecnego właściciela - nie mniejsze!
Skromniutkie serdeczności...

odpowiedz
@rek do Legionista - 25.05.2018 / 22:08, *..dynamic.chello.pl

"...Kiedy jeszcze Klafurić wydawał się być bankowo projektem na półtora miesiąca, zaczęto przy Łazienkowskiej myśleć, że teraz przydałby się Polak. Zresztą taką rekomendację wystawił także Bernhard Heusler, doradzający zarządowi Legii, stojący za sukcesami FC Basel..."

"...Praca trenera w Legii, to nie tylko prowadzenie czy współprowadzenie zajęć, układanie taktyki, planowanie, analizy i tak dalej, ale przede wszystkim zarządzanie grupą ludzi o silnych charakterach. Czy Brzęczek dałby radę? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, szczególnie znając specyfikę pracy w Legii, to ten aspekt będzie zawsze z największym znakiem zapytania...."

odpowiedz
Legionista - 25.05.2018 / 21:58, *..226

,,- W idealnym świecie chciałbym polskiego trenera. Ale… w obecnej sytuacji takiego kandydata nie widzę. Jest natomiast kilku młodych polskich szkoleniowców, którzy mają potencjał, aby w przyszłości usiąść na ławce Legii." Dariusz Mioduski, a ten wywiad jest na wp więc mała szansa na J.Brzęczka.

odpowiedz
@rek do krys008 - 25.05.2018 / 21:54, *..dynamic.chello.pl

Niestety... B. Heusler postawił sprawę jasno: trenerem powinien (ma być) Polak... Zrobił się huk na mieście, huk w pubach, huk na TT, huk na Ł3... Zaskoczenie i niedowierzanie po dzisiejszym spotkaniu obu panów: DM i JB... Oby ten pomysł legł w gruzach... Pozdro (L)

odpowiedz
krys008 - 25.05.2018 / 21:37, *..serv-net.pl

@rek wiarygodność twoich informacji jest bardzo wysoka, tym bardziej nie ukrywam swojego zaskoczenia. Tak słowo zaskoczenie to słowo klucz na dzisiaj. Tego jeszcze nie grali. Myślałem, że nazwisko nowego trenera mnie zaskoczy, że będzie to ktoś z doświadczeniem, z uznanym nazwiskiem, autorytetem. Nie neguję tej kandydatury, ale jest to absolutne zaskoczenie. Po tym wszystkim co słyszeliśmy od DM nowym trenerem mm zostać JB? To brzmi jak fake news. Tak jak pisałem wcześniej, ciekawy gość, perspektywiczny, świetna robota w Płocku, ale to chyba jeszcze nie ten moment.

odpowiedz
@rek - 25.05.2018 / 21:15, *..dynamic.chello.pl

Droga redakcjo, może tak dla odmiany dacie małą wzmiankę o tym, jak dużą lawinę protestów w mediach społecznościowych wywołała kandydatura J.Brzęczka na trenera (L)egii..?...:))) Pozdro (L)

odpowiedz
buahaha - 25.05.2018 / 20:49, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Frankowski - przecież on gra wg co niektórych na tym forum na Białorusi

odpowiedz
Reinmar - 25.05.2018 / 20:13, *..dynamic.chello.pl

Łukasz Moneta jest od pół roku piłkarzem Zagłębia Lubin dokąd odszedł z legii na zasadzie transferu definitywnego, więc tak Legia spisała go na straty bo nic nie potrafił pokazać.

odpowiedz
bizon - 25.05.2018 / 19:51, *..centertel.pl

a co z Łukaszem Monetą - czy on już jest spisany na straty?

odpowiedz
Legionista - 25.05.2018 / 18:36, *..226

Frankowski- byłby dobrym transferem, ale wolałbym żeby nie zabierał Michalakowi szansy i ogólnie mówiąc Michalak jest od niego lepszy!! Anthony Jung- Bardzo dobry zawodnik.
Wieteska- Powinien pograć w Legii i po prostu szkoda go oddawać.

odpowiedz
Mr T - 25.05.2018 / 18:14, *..dynamic.mm.pl

Vassiljev dostał na starość 3 letni kontrakt i olał sprawę. Klub z ręką w nocniku. Mam nadzieję, że nas Zarząd będzie ostrożnie podpisywał (lub nie podpisywał) kontrakty z leciwymi zawodnikami w przyszłości jak Astiz, Malarz, Hamalainen, Radovic. Nie wiem czy Brzęczek miałby wystarczająco dużo autorytetu i posłuchu wśród naszych gwiazdorów (tak jak to było z Fornalikiem w reprze).

odpowiedz
krys008 - 25.05.2018 / 17:35, *..serv-net.pl

Brzęczek, sam nie wiem. Dobrą robotę wykonał w Płocku, ale kolejny trener na dorobku, duża niewiadoma. Chyba optowałbym za pozostawieniem dotychczasowego trenera. Ma wyniki, sprawdził się w tak trudnym czasie i wywalczył dublet. Brzęczek to trener z potencjałem, perspektywą, ale takiej zmiany nie rozumiałbym.

odpowiedz
Gosc - 25.05.2018 / 17:21, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brać Żurkowskiego z Górnika

odpowiedz
krys008 - 25.05.2018 / 17:16, *..serv-net.pl

@rek sam jeszcze niedawno byłem zachwycony grą Vassiljeva. Świetny przegląd pola, inteligentny na boisku. Nie wiem co się stało, że taki nagły zjazd. Rozumiem, ze metryka, ale taki regres sezon do sezonu?! Do niedawna jeden z najlepszych piłkarzy ESy, a teraz nie łapie się w słabym Paście?

odpowiedz
www - 25.05.2018 / 16:47, *..static.ip.netia.com.pl

Polaków kupować, a nie szrot zza granicy!

odpowiedz
tf667c - 25.05.2018 / 16:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak był Brzęczek to i Furman musiał z nim być hihi

odpowiedz
Kibic - 25.05.2018 / 16:22, *..internetia.net.pl

@rek fakt Kapustka na duży Plus , ale jesteśmy bodaj najbogatszym Klubem w Polsce i nie stać nas na takiego zawodnika jak Kurzawa czy Carlitos ewentualnie Ofoe no brz przesady , od lat bierzemy miernotę ligową lub zagraniczne wynalazki i oczekujemy cudów . Cud będzie jak Kurzawa , Ofoe , Kapsustka , Carlitos zagrają w Legii . Legia powinna być na swoim podwórku takim Polski Bayernem , ale nie urażając nikogo nie będzie niestety z takimi Frankowskimi w składzie a z wyżej wymienionymi Piłkarzami . Albo zbroimy się naprawdę , albo tkwimy kolejne xx lat w tej polskiej piłkarskiej miernocie dalej .

odpowiedz
Cch - 25.05.2018 / 16:20, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Z dwóch napastników trzeba kupić to sprawa najważniejsza

odpowiedz
Do zaba285 - 25.05.2018 / 16:12, *..centertel.pl

janekx89 to zjada PS dupą jesli chodzi o info transferowe pajacu, kilkukrotnie dementow bzdury, wychodzące od 'poważnych' dziennikarzy i mial racje.

odpowiedz
Do arek - 25.05.2018 / 16:07, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

a gzie ja cię oceniam w komentarzu? Tam są pytania tylko :)

odpowiedz
@rek do obu kolesi "Do"... - 25.05.2018 / 16:02, *..dynamic.chello.pl

Kuźwa, a czy ja panem Bogiem jestem..? Jak coś widzę, to wiem... A jak coś wiem, to się tym z wami dzielę... Jeśli wam nie pasuje, to nie czytajcie... A z ocenami mojej osoby to "z dala"... Pozdro (L)

odpowiedz
Do @rek - 25.05.2018 / 15:57, *..play-internet.pl

Ty sobie nie rob jaj.
To ma być dobra wiadomość???

odpowiedz
Do @arek - 25.05.2018 / 15:47, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

To jest ta wizja trenerska na lata? Klauf nam robi dublet a mógł olać sprawę a my teraz mu dziękujemy i bierzemy trenera z małym doświadczeniem? Gdzie Brzęczek prowadził zespół w pucharach? Gdzie prowadził zespół poza granicami kraju jak niby Fisher tylko w Szwajcarii ?

odpowiedz
@rek - 25.05.2018 / 15:31, *..dynamic.chello.pl

Szkoleniowiec Wisły Płock Jerzy Brzęczek był widziany dzisiaj na rozmowach przy Ł3... Tematem rozmowy jest kwestia objęcia funkcji trenera w Legii Warszawa... Pozdro (L)

odpowiedz
HAT-TRICK (L) - 25.05.2018 / 15:25, *..kampinostelco.pl

Jeśli Reca,albo nafciarze mają coś wydziwiać w związku z jego zatrudnieniem,to możemy dać sobie z nim spokój.
Czuję że ten Jung to nie byłoby uzupełnienie,a wręcz mocna alternatywa dla AH. Ciekawe który z tej pary może okazać się lepszym ogniwem dla zespołu. Coś czuję że Adam może mieć problem. 35 spotkań w dobrym klubie duńskim to nie byle co. Pamiętacie przyjście Hlouska? Trafił do nas,bo w Bundeslidze też miał problemy z wywalczeniem miejsca w składzie

Bardzo bym namawiał na obserwację młodego ŚO - Helika. Odejdzie Pazdan, Mauricio nie zaskoczy, Aztiz wiekowy i co? Zostaniemy z ręką w nocniku.

Ogólnie zainteresowania bardzo trafione.Ciekawe tylko ile z tego wyniknie.

odpowiedz
Dastin - 25.05.2018 / 13:38, *..static.ip.netia.com.pl

Jak my mamy realizować transfery za 2 mln euro skory my nawet stadionu raz w roku nie potrafimy zapełnic do ostatniego krzesełka??????

odpowiedz
@rek do Kuba - 25.05.2018 / 13:25, *..dynamic.chello.pl

Z tej całej czwórki to tylko Michalak... Ale on pójdzie na 99% na dalsze wypożyczenie... Pozdro (L)

odpowiedz
Kuba - 25.05.2018 / 13:05, *..play-internet.pl

Michalak Hołownia i Wieteska to najlepsze wzmocnienia dla legii. Ja osobiście to bym się starał jeszcze zurkowskiego kupić. Do sprzedania połowa druzyny w szczególności cierzniak- nie wiem co ten gość w ogóle robi w legii. Lepiej już było dawać szansę majeckiemu.

odpowiedz
Mr T - 25.05.2018 / 12:58, *..125

Gyurcso w Hajduku zostaje. Też dobry skrzydłowy był.

odpowiedz
do @rek - 25.05.2018 / 12:56, *..dynamic.chello.pl

A twoim zdaniem powinniśmy brać szprot z zachodu? Dajesz jakiś przykład vassiljeva tyle że on ma już swoje lata a oni są stosunkowo młodzi i całkiem inny typ piłkarza więc po czym wnosisz ze skończą jak on? Jak zapewne pamietasz nasza dominacja w lidze i gra w lidze mistrzow byla gdy wykupilismy najlepszych grqjkow z ligi a nie zaciag grubaskow z zachodu

odpowiedz
Darek - 25.05.2018 / 12:55, *..dip0.t-ipconnect.de

do @rek
Nie zyje marzeniami tylko wyraznie napisalem i realnie ocenilem ze to dobrzy pilkarze na ktorych nas nie stac.I mam nadzieje ze za kilka lat na takich wlasnie pilkarzy bedzie nasz klub juz stac.Tego sobie i wszystkim zycze.

odpowiedz
Cch - 25.05.2018 / 12:43, *..dynamic.mm.pl

Holownia i Michalak powininni dostac szanse! Frankowski to badz co badz reprezentant kraju, Jaga go tanio nie odda

odpowiedz
@rek - 25.05.2018 / 12:42, *..dynamic.chello.pl

Dla wszystkich, którzy jeszcze niedawno chcieli Vassiljeva, a teraz wołają o Novikovasa tudzież innych Frankowskich...

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/konstantin-vassiljev-odejdzie-z-piasta-gliwice-maja-dosyc-cesarza/gwqqjvp

odpowiedz
Mlbets - 25.05.2018 / 12:37, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A moze zamiast wymagac duzych pieniedzy na transfery zobaczcie jakie my mamy dochody z kibicow. W 2 milionowym miescie ledwie nascie tys ludzi na meczu. Ktos podaje przyklad bayernu, tylko u nas trzeba 5-6 meczow zeby przyszlo tyle ludzi co u nich na jeden. My powinnismy co najwyzej porowywac sie do czech czy rumunii a nie do zachodu.

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 25.05.2018 / 12:32, *..tvp.pl

Frankowski jak najbardziej, jeśli jest w naszym zasięgu. Kądzior się rozmyślił z Lechem, więc za 400 tys Euro też jak najbardziej brać! Jako że dziś piątek to może by i Piątka spróbować jeszcze :)

odpowiedz
prg - 25.05.2018 / 12:29, *..dynamic.chello.pl

Novikovas na skrzydło idealny i być może nie będzie taki drogi

odpowiedz
@rek do Darek - 25.05.2018 / 11:56, *..dynamic.chello.pl

Przestań żyć marzeniami... Kurzawa, Carlitos, Ofoe - nowe kontrakty na Zachodzie... Michalak nadal na wypożyczenie... Wieteska idzie do FC Montpellier... Pozdro (L)

odpowiedz
Darek - 25.05.2018 / 11:51, *..dip0.t-ipconnect.de

Polska liga jest ogolnie biedna liga.Najlepszy klub w Polsce i jednoczesnie najbogatszy jakim jest Legia nie ma 3 milionow euro na dobrego pilkarza jakim jest na przyklad Kurzawa. Przeciez to mlody chlopak jest i Legia jeszcze by na nim w przyszlosci zarobila.Legia powinna kupowac najlepszych pilkarzy z naszej ligi tak jak w swojej lidze robi to Bayern.Ale tak jak pisalem nie mamy takich pieniedzy.Pieniedzy ktore w powaznej pilce sa tak naprawde drobnymi kwotami.
Nie dziwie sie tez pozostalym klubom ze wola sprzedac pilkarza za 3 miliony euro za granice niz za 700 tysięcy euro do Legii.Te pieniadze to ich budzet.Tym bardziej ze taki zwykły klub ekstraklasy ma przewaznie jednego dobrego pilkarza i albo na nim zarobi albo nie.Jeden dobry jest w gorniku jeden w jagielloni i jeden w cracovii jak kiedys Kapustka.Na kolejnego takiego pilkarza te kluby znowu musza czekac kilka lat.
Szkoda w tym wszystkim tych pilkarzy.Ida za granice na zmarnowanie.Przyklad Kapustka.Oczywiscie zarobi klub,zarobi menadżer i zarobi tez sam zawodnik ale kariery to z tego nie bedzie.Traci na tym tez reprezentacja Polski bo mlode chlopaki ida na zmarnowanie.
Mam nadzieje ze za kilka lat Legie bedzie stac na to by kupic z naszej ligi co sezon dwoch wyrozniajacych sie pilkarzy.Teraz bym wzial Kurzawe,Carlitosa i Ofoe.Do tego sciagnal Wieteske i Michalaka i lige wciagamy nosem.Ale tak jak pisalem nie mamy takich pieniedzy.Zeby kupowac takich zawodnikow potrzebny jest sponsor i regularna gra w europejskich pucharach.

odpowiedz
Krzeszczu - 25.05.2018 / 11:22, *..cust.bredband2.com

@ @rek: Super fotka.
Stasiu KING!

odpowiedz
(L) - 25.05.2018 / 11:19, *..191

Może czegoś nie wiem, ale kim jest ten Janek89, że cytujecie go jako oficjalne źródło transferowych plotek?

odpowiedz
@rek - 25.05.2018 / 10:50, *..dynamic.chello.pl

Niedługo Bartosz Kapustka może zostać piłkarzem (L)egii Warszawa. Będzie do wzięcia za darmo. Więcej niedługo w mediach... Pozdro (L)

odpowiedz
@rek - 25.05.2018 / 10:36, *..dynamic.chello.pl

SC - szacunek na wieki... Pozdro (L)

https://pbs.twimg.com/media/Dd9uHV3UQAE4c2T.jpg:large

odpowiedz
jacek345 - 25.05.2018 / 10:30, *..fe.bosch.de

A mi sie podobają takie transfery. Mlodych polskich chłopaków. na których w przyszłośic jeszcze mozna super zarobić. I byłbym bardzo zadowolony z okienka jezeli kupilibysmy Rece, Frankowskiego, Żurkowskiego Kurzawe i Kądziora jeżeli odmówił lechowi.

odpowiedz
do wszystkich którzy nie chcą Frankowskiego - 25.05.2018 / 10:28, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale bierzcie pod uwagę to,że Legia ma trochę większe i lepsze możliwości jeśli chodzi o kontrakt czy bazy treningowe etc.Więc jeśli Frankowski będzie chciał odejść to wątpie, że Jaga będzie robić problemy,bo im się to czkawką odbije.W Jagielonii może i nie błyszczy aż tak,żeby robić u nas róznicę, ale było już paru takich grajków co przed transferem grali piach a u nas odnajdywali formę.

Zanim Vadis trafił do nas też było masę komentarzy,że po co nam on,że w słabej formie, że nic tutaj nie zdziała i co? Piłkarz Sezonu.Na ocenianie przyjdzie jeszcze czas ;)

odpowiedz
Juri - 25.05.2018 / 10:20, *..centertel.pl

Fernando Karanga już nie jest brany pod uwagę?

odpowiedz
andreas - 25.05.2018 / 10:07, *..rev.snt.net.pl

zaczynamy od d..rugiej strony. Może wybierzmy trenera a potem niech on określi zawodników do swojej koncepcji gry. Nakupimy szrotu i potem zjazd w dół. Jakim kocurem był Hlousek jak do nas przychodził wiele asyst od czasu do czasu coś strzelił a teraz przeciętny grajek. I na tej zasadzie kupujemy vide Berto, Pasquato, Nagy itd itp. MYślimy a marketingu to kupujemy dziadków np. Eduardo. Są dobrzy ludzie to zostawmy ich przez rok zagrają 2-3 Broź, Cierzniak, Astiz za chwilę Rado. To gdzie ma się ogrywać młodzież u Dąbka w rezerwach?

odpowiedz
ELton - 25.05.2018 / 10:02, *..static.ip.netia.com.pl

Tez tak uważam Kurzawa i Żurkowski spory potencjał tylko żeby nikt nie wpadł na pomysł wstawianie do obrony Wieteski bo to co robi w obronie to kryminał jeszcze dużo nauki.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 25.05.2018 / 10:00, *..226

do "Do @phoenix"

2 bramki + 3 asysty - racja, kiepski bilans jak na podstawowego... a nie, czekaj... 10 spotkań (z 37) w pierwszym składzie...

"jakichś kolejnych Pasquato" - mówić tak o gościu, który nie dostał tak na serio zbyt wielu szans na to, by się pokazać...

odpowiedz
Balde - 25.05.2018 / 09:58, *..toya.net.pl

Transfery całkiem sensowne, oby się udały. Żurkowski też byłby dobrym ruchem plus powalczyć o Kurzawę, bo nasze stałe fragmenty kuleją.

odpowiedz
do ELton - 25.05.2018 / 09:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia nie składała oferty za Żurkowskiego bo wiedzą ile chce Górnik. Śmieszną ofertę złożyła Wisła K. i na tym koniec podchodów po tego zawodnika.

odpowiedz
Kibic mmz - 25.05.2018 / 09:51, *..108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ja chciałbym zobaczyć u nas Furmana na df i Fraczczaka na po. Mysle, ze Furman oddalby serce walczac w Legii a przed Fraczczakiem ustawić Vesovicia, byłaby mega prawą stroną. Pozdrawiam.

odpowiedz
Mr T - 25.05.2018 / 09:49, *..125

Do osób, które widziałyby Novikovasa w Legii obejrzyjcie sobie ostatni mecz w Białymstoku, jak któryś z piłkarzy Jagi wjeżdża ostro w któregoś z naszych - Pazdana? Szymańskiego? przy linii bocznej i zobaczcie jego reakcję.

odpowiedz
Zdziwiony - 25.05.2018 / 09:43, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

To Tomasz Frankowski jeszcze gra w piłkę?!

odpowiedz
ELton - 25.05.2018 / 09:35, *..static.ip.netia.com.pl

Legia jest mocno zainteresowana Szymonem Żurkowski ponoc prezes jest skłonny wyłożyć 700 tys euro +% z kolejnego transferu troche wątpie że to przejdzie skoro Górnik odrzucił oferte zima z Fiorentiny na 3,5 mln euro. Absurd a pozniej bzdury opowiada ze nikt Legii nie chce sprzedac młodego piłkarza bo osobiscie sie nie dziwie przecie My tez nie sprzedalibtsmy Szymańskiegi np. do Lecha za milion euro. Prezes ogarnia jakas wyzsza matematyke.

odpowiedz
Ja - 25.05.2018 / 09:32, *..play-internet.pl

I już się zaczyna głupie gadanie, ludzie spokojnie. Co do Frankowskiego, nie zakladalbym od razu, że odrzuca ofertę. Sam Miodek kiedyś mówił, że młodzi piłkarze powinni przed wyjazdem za granicę przechodzić do nas, żeby się sprawdzić i Baba Jaga jest akurat klubem, który to rozumie. Nie oddadzą go za czapkę gruszek, to chyba jasne ale nie zakladajcie od razu najgorszego. Generalnie podoba mi się pomysł sprowadzenia go, z resztą facet ma 23 lata i jeżeli chce zrobić krok do przodu i regularnie grać, to tylko u nas.

Co do Wieteski, niech go Miodek bierze i się nawet nie zastanawia. Zrobi się fajna konkurencja na prawej obronie (Vesovic, Wieteska, Jedza, Broz, o ile ten ostatni zostanie). Btw, z tej czwórki najlepiej na PO gra właśnie Wieteska, a Marko można w końcu częściej wystawiać na skrzydle.

odpowiedz
kibic(L) - 25.05.2018 / 09:31, *..pl

Już lepiej żurkowskiego z Górnika spróbować wyciągnąć.

odpowiedz
zaba285 - 25.05.2018 / 09:24, *..lukman.pl

a kto to jest ten janek od tłitera? to w ogóle wiarygodne źródło? wrzucacie jakiegoś tłita typka jak by był jakimś przeglądem sportowym

odpowiedz
Michal - 25.05.2018 / 09:21, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Z Jagi to tylko Novikovas, ten to ma technikę i przy tym jest bardzo dynamiczny . Statystyki też o wiele lepsze 10 bramek i 11 asyst w sezonie.

odpowiedz
zaba285 - 25.05.2018 / 09:15, *..lukman.pl

niech wytransferują kogoś od przygotowania fizycznego, bo z tego co pamiętam to praktycznie w każdym meczu który widziałem byliśmy wolniejsi i ospali w porównaniu z przeciwnikiem..
no chyba, że to taka taktyka była... :D

odpowiedz
Ali - 25.05.2018 / 09:10, *..134

Frankowski to drugi Masłowski.

odpowiedz
qemp - 25.05.2018 / 08:59, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

No i właśnie o to chodzi. Ściągniemy do siebie gościa z poziomu Hlouska albo niżej a odpalimy Hołownię. Gdzie tu sens, gdzie tu logika? Wiem, że nie jesteśmy potęgą w Europie i nie stać nas na wielkich piłkarzy ale szanujmy się trochę. Skoro chcemy się wzmacniać to czemu szukamy wśród szrotu? Mogę się założyć, że Wieteska nie dostanie u nas szansy. O Michalaku już też słyszeliśmy opinię mimo, że chłopak nie jest dużo gorszy od Frankowskiego. Ciągle słyszę o akademii, stawianiu na młodych, ściąganiu reprezentantów a kończy się na działaniach, które temu zaprzeczają.

odpowiedz
wrzutka - 25.05.2018 / 08:54, *..internetdsl.tpnet.pl

Redakcjo ten Anthony Jung to lewy obrońca...Przydałoby się poprawić:)

odpowiedz
Yaya Banana w Legii! - 25.05.2018 / 08:52, *..dynamic.gprs.plus.pl

Sklad na przyszly sezon moglby wygladac tak:
-------------------------------Majecki--------------------------
Turzyniecki-Yaya Banana - Pazdan - Kurzawa
----------------Remy -----------------------Cafu---------------
Szymanski - Jefferson Montero -Kucharczyk
--------------------Niezgoda (Benezet)-----------------

I jedziemy po Lige Mistrzow!!!

odpowiedz
Mr T - 25.05.2018 / 08:51, *..dynamic.mm.pl

Czyli Frankowski bankowo do nas nie przyjdzie. A Jung faktycznie to lewy obrońca.
Malarz/Cierzniak - Hlousek/Jung, Pazdan,Remy/Astiz, Jędrzejczyk/Turzyniecki - Phillips/Mączyński - Szymański/Hamalainen, Cafu,Antolić/Radovic,Pasquato, Vesovic/Kucharczyk - Niezgoda/Eduardo. Tak to by wyglądało.

odpowiedz
t - 25.05.2018 / 08:47, *..mac.edu.pl

Z Jagiellonii to weźcie Novikovasa
Świetny zawodnik
Z górnika Kurzawę

odpowiedz
Po(L)noc - 25.05.2018 / 08:46, *..156

Powiem tak, Frankowski na pewno byłby wzmocnieniem i pewnie w przyszłości byśmy na nim zarobili jeszcze,ale....
No właśnie, po pierwsze to pewnie sam zawodnik tak przesiąkł białostockim środowiskiem że pewnie nie pali się do gry dla nas, a takich nam nie trzeba, a po drugie pewnie jaga znacznie podwyższy dla nas jego cenę, więc zgadzam się z niektórymi przedmówcami że te pieniądze lepiej zainwestować w innych zawodników, a zwłaszcza na inne pozycje, bo co jak co ale skrzydła,to my akurat mamy mocno obsadzone w porównaniu do innych pozycji.
PRIORYTET !!! : klasowy playmaker - idealny byłby powrót VOO, albo sprowadzenie kogoś jego pokroju.

odpowiedz
Yaya Banana w Legii! - 25.05.2018 / 08:46, *..dynamic.gprs.plus.pl

Do ataku proponuje Jeffersona Montero - kocura reprezentanta Ekwadoru lub Nicolasa Benezeta, bylego reprezentanta francuskiej mlodziezowki.

odpowiedz
Trybcio - 25.05.2018 / 08:41, *..96

Zadnego frankowskiego nie sciagac mamy Michalaka ! Wieteska do skladu i nie sprzedawac go dalej ! Frankowski ma 23 lata wiec nie jest juz mlody i perspektywiczny jak tu niektorzy pisza. Wszedzie tacy pilkarze sa juz uksztaltowani i powinien regularnie uderzac o kadre.

odpowiedz
mietek - 25.05.2018 / 08:35, *..internetia.net.pl

@Do @phoenix: Z Termalicą strzelił ładniejszą. O tej już nie pamiętasz?

@AngeloWML: Kurzawa zdecydował, że chce dalej grać w piłkę, tylko woli zarabiać pieniądze. Bo inaczej nie można traktować transferu do Bundesligi przez gościa, który w naszej lidze paralitów rozegrał JEDEN udany sezon.

odpowiedz
czarrnuch - 25.05.2018 / 08:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Lewy obrońca*

35 spotkań w minionym sezonie rozegrał właśnie na lewej obronie.

odpowiedz
Bear - 25.05.2018 / 08:32, *..34.ipv4.supernova.orange.pl

Jestem jak najbardziej za ściągnięciem Frankowskiego, obok Kurzawy , jeden z najlepszych skrzydłowych naszej ekstraklasy, na pewno by się przydał.
Jung może wirtuozem nie jest, ale myślę że i tak byłby dużym wzmocnieniem.
Wieteske należy wykupić i dać szansę rywalizacji o pierwszy skład.
Przydałby się jakiś napastnik.... bo mamy tylko Niezgodę, Eduardo nie liczę.

odpowiedz
Cch - 25.05.2018 / 08:25, *..dynamic.gprs.plus.pl

Jesli Jaga odda Frankowskiego za śrubki to mocno sie zdziwie :)

odpowiedz
AngeloWML - 25.05.2018 / 08:13, *..centertel.pl

To już lepiej by było dołożyć i kupić coś porządnego np. Kurzawe. Reprezentant Polski w świetnej formie a nie kupywać niewiadomo kogo i czekać aż załapią że tu trzeba grać a nie odpoczywać.

odpowiedz
Bartek - 25.05.2018 / 08:01, *..play-internet.pl

Radziu ale nas nie stać na ludzi pokroju VOO będących w formie. No i nie jesteśmy JESZCZE klubem na tyle atrakcyjnym sportowo zeby ich zachęcić do gry - rzadka gra w lm. Zauważ, że kazda wielka gwiazda przychodząc do Legii była sporą niewiadomą. Ljuboja, Vadis, Eduardo, Hildeberto itp. Trochę taka luksusowa klinika gdzie liczysz, że zawodnik wyzdrowieje, zbuduje formę i się odwdzięczy w walce o mistrzostwo. Niestety w raz z formą pojawiają się wymagania finansowe zawodnika i zainteresowanie innych, lepszych klubów.

odpowiedz
K(L)AKIER - 25.05.2018 / 08:00, *..dynamic.gprs.plus.pl

Franek dobry, szybki ma potencjał .

odpowiedz
Do rako87 - 25.05.2018 / 07:59, *..play-internet.pl

Młody i perspektywiczny? On ma 23 lata a,nie 19 jak nasz Seba. Mało strzela, mało asystuje. Wolę kogoś lepszego w jego miejsce

odpowiedz
Radzio do Phoenix - 25.05.2018 / 07:44, *..play-internet.pl

Ładną bramkę to nawet Mozdzeniowi udało się w Lechu strzelić :)

odpowiedz
Rako87 - 25.05.2018 / 07:43, *..175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Typie co ty pie...lisz Frankowski kolejny sezon z rzedu jeden z najlepszych skrzydlowych ligi, mlody, perspektywiczny, zwod, drybling, szybkosc, etc. Zapomniales jak wlrecal naszych obroncow w ziemie przy minus 20? Wiem, ze wkrecanie w ziemie Nedzy to nie wyznacznik, bo wkrecal go kazdy, kto tylko chcial, ale wkrecanie wszystkich po kolei to juz do tego trzeba miec spore umiejetnosci... Frankowski jak najbardziej na tak, niestety na bank pojdzie za granice, Jaga nam w zyciu go nie sprzeda oslabiajac siebie, a wzmacniajac nas...

odpowiedz
Do @phoenix - 25.05.2018 / 07:42, *..centertel.pl

Rzeczywiście, jedna bramka na cały sezon, warto trzymać gościa...

odpowiedz
Phoenix(L)k - 25.05.2018 / 07:11, *..226

@Radzio:

"jakichś kolejnych Pasquato"...

Podobała się brameczka z Wisłą?

odpowiedz
radzio - 25.05.2018 / 06:59, *..static.ip.netia.com.pl

Frankowski mocno przereklamowany typ. Abstrachując od słabych liczb (bramki, asysty) nie jest w stanie zrobić różnicy. Nam potrzeba ludzi pokroju VOO a nie jakichś kolejnych Pasquato. Ogólnie z tej trójki tylko Wieteska na tak.

odpowiedz
R - 25.05.2018 / 06:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak Legia glosno mowi, ze chce Franka to lipa z tegoo bedzie. Do konca przygody z pucharami Jaga go nie sprzeda, a i pozniej krzyknie mega duza cene. Klub mowi, ze chce zeby zamyflic nam oczy, bo i tak sie nie uda

odpowiedz