Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Adam Hlousek i Przemysław Frankowski - fot. Mishka / Legionisci.com
Adam Hlousek i Przemysław Frankowski - fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 25 maja 2018 r. godz. 06:46

Transfery: Frankowski, Jung, Wieteska

Woytek

Przy Łazienkowskiej rozpoczęły się intensywne prace nad letnimi transferami. Prawdopodobnie stołeczny klub zdecyduje się aktywować klauzulę odkupu z Górnika Zabrze Mateusza Wieteski. Nie oznacza to jednak, że 21-letni stoper będzie rywalizował o miejsce w składzie mistrzów Polski.
Z Francji dotarły informacje, że młodym obrońcą zainteresowany jest Montpellier i w przyszłym tygodniu do Legii ma trafić oficjalna oferta. Legia może wykupić Wieteskę z Górnika za 500 tys. zł - decyzję ma zostać podjęta do końca maja.

Janekx89 poinformował na Twitterze, że stołeczny klub złożył dwie oferty transferowe. Pierwsza trafiła do Białegostoku - Legia chce kupić Przemysława Frankowskiego. 23-letni skrzydłowy w ostatnim sezonie wystąpił w 31 spotkaniach, strzelił 4 gole i miał 5 asyst. Jego umowa z Jagiellonią obowiązuje jeszcze przez 2 lata.

Drugim zawodnikiem, który może trafić na Łazienkowską jest Anthony Jung z RB Lipsk. Ostatni sezon 26-letni lewy obrońca spędził na wypożyczeniu w duńskim Brondby IF. W tym czasie zagrał w 37 spotkaniach - zdobył 1 gola i zaliczył 6 asyst. Jung ma jeszcze roczny kontrakt z niemieckim klubem. Jego wartość szacowana jest przez transfermarkt na 600 tys. euro.




Komentarze: (104)

R, 25.05.2018 06:55:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak Legia glosno mowi, ze chce Franka to lipa z tegoo bedzie. Do konca przygody z pucharami Jaga go nie sprzeda, a i pozniej krzyknie mega duza cene. Klub mowi, ze chce zeby zamyflic nam oczy, bo i tak sie nie uda

radzio, 25.05.2018 06:59:13 - *.static.ip.netia.com.pl

Frankowski mocno przereklamowany typ. Abstrachując od słabych liczb (bramki, asysty) nie jest w stanie zrobić różnicy. Nam potrzeba ludzi pokroju VOO a nie jakichś kolejnych Pasquato. Ogólnie z tej trójki tylko Wieteska na tak.

Phoenix(L)k, 25.05.2018 07:11:52 - *.226

@Radzio:

"jakichś kolejnych Pasquato"...

Podobała się brameczka z Wisłą?

Do @phoenix, 25.05.2018 07:42:41 - *.centertel.pl

Rzeczywiście, jedna bramka na cały sezon, warto trzymać gościa...

Rako87, 25.05.2018 07:43:57 - *.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Typie co ty pie...lisz Frankowski kolejny sezon z rzedu jeden z najlepszych skrzydlowych ligi, mlody, perspektywiczny, zwod, drybling, szybkosc, etc. Zapomniales jak wlrecal naszych obroncow w ziemie przy minus 20? Wiem, ze wkrecanie w ziemie Nedzy to nie wyznacznik, bo wkrecal go kazdy, kto tylko chcial, ale wkrecanie wszystkich po kolei to juz do tego trzeba miec spore umiejetnosci... Frankowski jak najbardziej na tak, niestety na bank pojdzie za granice, Jaga nam w zyciu go nie sprzeda oslabiajac siebie, a wzmacniajac nas...

Radzio do Phoenix , 25.05.2018 07:44:34 - *.play-internet.pl

Ładną bramkę to nawet Mozdzeniowi udało się w Lechu strzelić :)

Do rako87, 25.05.2018 07:59:00 - *.play-internet.pl

Młody i perspektywiczny? On ma 23 lata a,nie 19 jak nasz Seba. Mało strzela, mało asystuje. Wolę kogoś lepszego w jego miejsce

K(L)AKIER, 25.05.2018 08:00:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Franek dobry, szybki ma potencjał .

Bartek, 25.05.2018 08:01:08 - *.play-internet.pl

Radziu ale nas nie stać na ludzi pokroju VOO będących w formie. No i nie jesteśmy JESZCZE klubem na tyle atrakcyjnym sportowo zeby ich zachęcić do gry - rzadka gra w lm. Zauważ, że kazda wielka gwiazda przychodząc do Legii była sporą niewiadomą. Ljuboja, Vadis, Eduardo, Hildeberto itp. Trochę taka luksusowa klinika gdzie liczysz, że zawodnik wyzdrowieje, zbuduje formę i się odwdzięczy w walce o mistrzostwo. Niestety w raz z formą pojawiają się wymagania finansowe zawodnika i zainteresowanie innych, lepszych klubów.

AngeloWML, 25.05.2018 08:13:18 - *.centertel.pl

To już lepiej by było dołożyć i kupić coś porządnego np. Kurzawe. Reprezentant Polski w świetnej formie a nie kupywać niewiadomo kogo i czekać aż załapią że tu trzeba grać a nie odpoczywać.

Cch, 25.05.2018 08:25:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jesli Jaga odda Frankowskiego za śrubki to mocno sie zdziwie :)

Bear, 25.05.2018 08:32:08 - *.34.ipv4.supernova.orange.pl

Jestem jak najbardziej za ściągnięciem Frankowskiego, obok Kurzawy , jeden z najlepszych skrzydłowych naszej ekstraklasy, na pewno by się przydał.
Jung może wirtuozem nie jest, ale myślę że i tak byłby dużym wzmocnieniem.
Wieteske należy wykupić i dać szansę rywalizacji o pierwszy skład.
Przydałby się jakiś napastnik.... bo mamy tylko Niezgodę, Eduardo nie liczę.

czarrnuch, 25.05.2018 08:33:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lewy obrońca*

35 spotkań w minionym sezonie rozegrał właśnie na lewej obronie.

mietek, 25.05.2018 08:35:16 - *.internetia.net.pl

@Do @phoenix: Z Termalicą strzelił ładniejszą. O tej już nie pamiętasz?

@AngeloWML: Kurzawa zdecydował, że chce dalej grać w piłkę, tylko woli zarabiać pieniądze. Bo inaczej nie można traktować transferu do Bundesligi przez gościa, który w naszej lidze paralitów rozegrał JEDEN udany sezon.

Trybcio, 25.05.2018 08:41:01 - *.96

Zadnego frankowskiego nie sciagac mamy Michalaka ! Wieteska do skladu i nie sprzedawac go dalej ! Frankowski ma 23 lata wiec nie jest juz mlody i perspektywiczny jak tu niektorzy pisza. Wszedzie tacy pilkarze sa juz uksztaltowani i powinien regularnie uderzac o kadre.

Yaya Banana w Legii!, 25.05.2018 08:46:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Do ataku proponuje Jeffersona Montero - kocura reprezentanta Ekwadoru lub Nicolasa Benezeta, bylego reprezentanta francuskiej mlodziezowki.

Po(L)noc, 25.05.2018 08:46:48 - *.156

Powiem tak, Frankowski na pewno byłby wzmocnieniem i pewnie w przyszłości byśmy na nim zarobili jeszcze,ale....
No właśnie, po pierwsze to pewnie sam zawodnik tak przesiąkł białostockim środowiskiem że pewnie nie pali się do gry dla nas, a takich nam nie trzeba, a po drugie pewnie jaga znacznie podwyższy dla nas jego cenę, więc zgadzam się z niektórymi przedmówcami że te pieniądze lepiej zainwestować w innych zawodników, a zwłaszcza na inne pozycje, bo co jak co ale skrzydła,to my akurat mamy mocno obsadzone w porównaniu do innych pozycji.
PRIORYTET !!! : klasowy playmaker - idealny byłby powrót VOO, albo sprowadzenie kogoś jego pokroju.

t, 25.05.2018 08:47:28 - *.mac.edu.pl

Z Jagiellonii to weźcie Novikovasa
Świetny zawodnik
Z górnika Kurzawę

Mr T, 25.05.2018 08:51:28 - *.dynamic.mm.pl

Czyli Frankowski bankowo do nas nie przyjdzie. A Jung faktycznie to lewy obrońca.
Malarz/Cierzniak - Hlousek/Jung, Pazdan,Remy/Astiz, Jędrzejczyk/Turzyniecki - Phillips/Mączyński - Szymański/Hamalainen, Cafu,Antolić/Radovic,Pasquato, Vesovic/Kucharczyk - Niezgoda/Eduardo. Tak to by wyglądało.

Yaya Banana w Legii!, 25.05.2018 08:52:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Sklad na przyszly sezon moglby wygladac tak:
-------------------------------Majecki--------------------------
Turzyniecki-Yaya Banana - Pazdan - Kurzawa
----------------Remy -----------------------Cafu---------------
Szymanski - Jefferson Montero -Kucharczyk
--------------------Niezgoda (Benezet)-----------------

I jedziemy po Lige Mistrzow!!!

wrzutka, 25.05.2018 08:54:33 - *.internetdsl.tpnet.pl

Redakcjo ten Anthony Jung to lewy obrońca...Przydałoby się poprawić:)

qemp, 25.05.2018 08:59:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

No i właśnie o to chodzi. Ściągniemy do siebie gościa z poziomu Hlouska albo niżej a odpalimy Hołownię. Gdzie tu sens, gdzie tu logika? Wiem, że nie jesteśmy potęgą w Europie i nie stać nas na wielkich piłkarzy ale szanujmy się trochę. Skoro chcemy się wzmacniać to czemu szukamy wśród szrotu? Mogę się założyć, że Wieteska nie dostanie u nas szansy. O Michalaku już też słyszeliśmy opinię mimo, że chłopak nie jest dużo gorszy od Frankowskiego. Ciągle słyszę o akademii, stawianiu na młodych, ściąganiu reprezentantów a kończy się na działaniach, które temu zaprzeczają.

Ali, 25.05.2018 09:10:24 - *.134

Frankowski to drugi Masłowski.

zaba285, 25.05.2018 09:15:17 - *.lukman.pl

niech wytransferują kogoś od przygotowania fizycznego, bo z tego co pamiętam to praktycznie w każdym meczu który widziałem byliśmy wolniejsi i ospali w porównaniu z przeciwnikiem..
no chyba, że to taka taktyka była... :D

Michal, 25.05.2018 09:21:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z Jagi to tylko Novikovas, ten to ma technikę i przy tym jest bardzo dynamiczny . Statystyki też o wiele lepsze 10 bramek i 11 asyst w sezonie.

zaba285, 25.05.2018 09:24:10 - *.lukman.pl

a kto to jest ten janek od tłitera? to w ogóle wiarygodne źródło? wrzucacie jakiegoś tłita typka jak by był jakimś przeglądem sportowym

kibic(L), 25.05.2018 09:31:28 - *.pl

Już lepiej żurkowskiego z Górnika spróbować wyciągnąć.

Ja, 25.05.2018 09:32:18 - *.play-internet.pl

I już się zaczyna głupie gadanie, ludzie spokojnie. Co do Frankowskiego, nie zakladalbym od razu, że odrzuca ofertę. Sam Miodek kiedyś mówił, że młodzi piłkarze powinni przed wyjazdem za granicę przechodzić do nas, żeby się sprawdzić i Baba Jaga jest akurat klubem, który to rozumie. Nie oddadzą go za czapkę gruszek, to chyba jasne ale nie zakladajcie od razu najgorszego. Generalnie podoba mi się pomysł sprowadzenia go, z resztą facet ma 23 lata i jeżeli chce zrobić krok do przodu i regularnie grać, to tylko u nas.

Co do Wieteski, niech go Miodek bierze i się nawet nie zastanawia. Zrobi się fajna konkurencja na prawej obronie (Vesovic, Wieteska, Jedza, Broz, o ile ten ostatni zostanie). Btw, z tej czwórki najlepiej na PO gra właśnie Wieteska, a Marko można w końcu częściej wystawiać na skrzydle.

ELton, 25.05.2018 09:35:18 - *.static.ip.netia.com.pl

Legia jest mocno zainteresowana Szymonem Żurkowski ponoc prezes jest skłonny wyłożyć 700 tys euro +% z kolejnego transferu troche wątpie że to przejdzie skoro Górnik odrzucił oferte zima z Fiorentiny na 3,5 mln euro. Absurd a pozniej bzdury opowiada ze nikt Legii nie chce sprzedac młodego piłkarza bo osobiscie sie nie dziwie przecie My tez nie sprzedalibtsmy Szymańskiegi np. do Lecha za milion euro. Prezes ogarnia jakas wyzsza matematyke.

Zdziwiony, 25.05.2018 09:43:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To Tomasz Frankowski jeszcze gra w piłkę?!

Mr T, 25.05.2018 09:49:07 - *.125

Do osób, które widziałyby Novikovasa w Legii obejrzyjcie sobie ostatni mecz w Białymstoku, jak któryś z piłkarzy Jagi wjeżdża ostro w któregoś z naszych - Pazdana? Szymańskiego? przy linii bocznej i zobaczcie jego reakcję.

Kibic mmz, 25.05.2018 09:51:26 - *.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ja chciałbym zobaczyć u nas Furmana na df i Fraczczaka na po. Mysle, ze Furman oddalby serce walczac w Legii a przed Fraczczakiem ustawić Vesovicia, byłaby mega prawą stroną. Pozdrawiam.

do ELton, 25.05.2018 09:55:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia nie składała oferty za Żurkowskiego bo wiedzą ile chce Górnik. Śmieszną ofertę złożyła Wisła K. i na tym koniec podchodów po tego zawodnika.

Balde, 25.05.2018 09:58:52 - *.toya.net.pl

Transfery całkiem sensowne, oby się udały. Żurkowski też byłby dobrym ruchem plus powalczyć o Kurzawę, bo nasze stałe fragmenty kuleją.

Phoenix(L)k, 25.05.2018 10:00:35 - *.226

do "Do @phoenix"

2 bramki + 3 asysty - racja, kiepski bilans jak na podstawowego... a nie, czekaj... 10 spotkań (z 37) w pierwszym składzie...

"jakichś kolejnych Pasquato" - mówić tak o gościu, który nie dostał tak na serio zbyt wielu szans na to, by się pokazać...

ELton, 25.05.2018 10:02:52 - *.static.ip.netia.com.pl

Tez tak uważam Kurzawa i Żurkowski spory potencjał tylko żeby nikt nie wpadł na pomysł wstawianie do obrony Wieteski bo to co robi w obronie to kryminał jeszcze dużo nauki.

andreas, 25.05.2018 10:07:37 - *.rev.snt.net.pl

zaczynamy od d..rugiej strony. Może wybierzmy trenera a potem niech on określi zawodników do swojej koncepcji gry. Nakupimy szrotu i potem zjazd w dół. Jakim kocurem był Hlousek jak do nas przychodził wiele asyst od czasu do czasu coś strzelił a teraz przeciętny grajek. I na tej zasadzie kupujemy vide Berto, Pasquato, Nagy itd itp. MYślimy a marketingu to kupujemy dziadków np. Eduardo. Są dobrzy ludzie to zostawmy ich przez rok zagrają 2-3 Broź, Cierzniak, Astiz za chwilę Rado. To gdzie ma się ogrywać młodzież u Dąbka w rezerwach?

Juri , 25.05.2018 10:20:36 - *.centertel.pl

Fernando Karanga już nie jest brany pod uwagę?

do wszystkich którzy nie chcą Frankowskiego, 25.05.2018 10:28:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale bierzcie pod uwagę to,że Legia ma trochę większe i lepsze możliwości jeśli chodzi o kontrakt czy bazy treningowe etc.Więc jeśli Frankowski będzie chciał odejść to wątpie, że Jaga będzie robić problemy,bo im się to czkawką odbije.W Jagielonii może i nie błyszczy aż tak,żeby robić u nas róznicę, ale było już paru takich grajków co przed transferem grali piach a u nas odnajdywali formę.

Zanim Vadis trafił do nas też było masę komentarzy,że po co nam on,że w słabej formie, że nic tutaj nie zdziała i co? Piłkarz Sezonu.Na ocenianie przyjdzie jeszcze czas ;)

jacek345, 25.05.2018 10:30:55 - *.fe.bosch.de

A mi sie podobają takie transfery. Mlodych polskich chłopaków. na których w przyszłośic jeszcze mozna super zarobić. I byłbym bardzo zadowolony z okienka jezeli kupilibysmy Rece, Frankowskiego, Żurkowskiego Kurzawe i Kądziora jeżeli odmówił lechowi.

@rek, 25.05.2018 10:36:58 - *.dynamic.chello.pl

SC - szacunek na wieki... Pozdro (L)

https://pbs.twimg.com/media/Dd9uHV3UQAE4c2T.jpg:large

@rek, 25.05.2018 10:50:21 - *.dynamic.chello.pl

Niedługo Bartosz Kapustka może zostać piłkarzem (L)egii Warszawa. Będzie do wzięcia za darmo. Więcej niedługo w mediach... Pozdro (L)

(L), 25.05.2018 11:19:42 - *.191

Może czegoś nie wiem, ale kim jest ten Janek89, że cytujecie go jako oficjalne źródło transferowych plotek?

Krzeszczu, 25.05.2018 11:22:27 - *.cust.bredband2.com

@ @rek: Super fotka.
Stasiu KING!

Darek , 25.05.2018 11:51:14 - *.dip0.t-ipconnect.de

Polska liga jest ogolnie biedna liga.Najlepszy klub w Polsce i jednoczesnie najbogatszy jakim jest Legia nie ma 3 milionow euro na dobrego pilkarza jakim jest na przyklad Kurzawa. Przeciez to mlody chlopak jest i Legia jeszcze by na nim w przyszlosci zarobila.Legia powinna kupowac najlepszych pilkarzy z naszej ligi tak jak w swojej lidze robi to Bayern.Ale tak jak pisalem nie mamy takich pieniedzy.Pieniedzy ktore w powaznej pilce sa tak naprawde drobnymi kwotami.
Nie dziwie sie tez pozostalym klubom ze wola sprzedac pilkarza za 3 miliony euro za granice niz za 700 tysięcy euro do Legii.Te pieniadze to ich budzet.Tym bardziej ze taki zwykły klub ekstraklasy ma przewaznie jednego dobrego pilkarza i albo na nim zarobi albo nie.Jeden dobry jest w gorniku jeden w jagielloni i jeden w cracovii jak kiedys Kapustka.Na kolejnego takiego pilkarza te kluby znowu musza czekac kilka lat.
Szkoda w tym wszystkim tych pilkarzy.Ida za granice na zmarnowanie.Przyklad Kapustka.Oczywiscie zarobi klub,zarobi menadżer i zarobi tez sam zawodnik ale kariery to z tego nie bedzie.Traci na tym tez reprezentacja Polski bo mlode chlopaki ida na zmarnowanie.
Mam nadzieje ze za kilka lat Legie bedzie stac na to by kupic z naszej ligi co sezon dwoch wyrozniajacych sie pilkarzy.Teraz bym wzial Kurzawe,Carlitosa i Ofoe.Do tego sciagnal Wieteske i Michalaka i lige wciagamy nosem.Ale tak jak pisalem nie mamy takich pieniedzy.Zeby kupowac takich zawodnikow potrzebny jest sponsor i regularna gra w europejskich pucharach.

@rek do Darek, 25.05.2018 11:56:33 - *.dynamic.chello.pl

Przestań żyć marzeniami... Kurzawa, Carlitos, Ofoe - nowe kontrakty na Zachodzie... Michalak nadal na wypożyczenie... Wieteska idzie do FC Montpellier... Pozdro (L)

prg, 25.05.2018 12:29:28 - *.dynamic.chello.pl

Novikovas na skrzydło idealny i być może nie będzie taki drogi

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 25.05.2018 12:32:18 - *.tvp.pl

Frankowski jak najbardziej, jeśli jest w naszym zasięgu. Kądzior się rozmyślił z Lechem, więc za 400 tys Euro też jak najbardziej brać! Jako że dziś piątek to może by i Piątka spróbować jeszcze :)

Mlbets, 25.05.2018 12:37:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A moze zamiast wymagac duzych pieniedzy na transfery zobaczcie jakie my mamy dochody z kibicow. W 2 milionowym miescie ledwie nascie tys ludzi na meczu. Ktos podaje przyklad bayernu, tylko u nas trzeba 5-6 meczow zeby przyszlo tyle ludzi co u nich na jeden. My powinnismy co najwyzej porowywac sie do czech czy rumunii a nie do zachodu.

@rek, 25.05.2018 12:42:03 - *.dynamic.chello.pl

Dla wszystkich, którzy jeszcze niedawno chcieli Vassiljeva, a teraz wołają o Novikovasa tudzież innych Frankowskich...

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/konstantin-vassiljev-odejdzie-z-piasta-gliwice-maja-dosyc-cesarza/gwqqjvp

Cch, 25.05.2018 12:43:29 - *.dynamic.mm.pl

Holownia i Michalak powininni dostac szanse! Frankowski to badz co badz reprezentant kraju, Jaga go tanio nie odda

Darek , 25.05.2018 12:55:31 - *.dip0.t-ipconnect.de

do @rek
Nie zyje marzeniami tylko wyraznie napisalem i realnie ocenilem ze to dobrzy pilkarze na ktorych nas nie stac.I mam nadzieje ze za kilka lat na takich wlasnie pilkarzy bedzie nasz klub juz stac.Tego sobie i wszystkim zycze.

do @rek, 25.05.2018 12:56:43 - *.dynamic.chello.pl

A twoim zdaniem powinniśmy brać szprot z zachodu? Dajesz jakiś przykład vassiljeva tyle że on ma już swoje lata a oni są stosunkowo młodzi i całkiem inny typ piłkarza więc po czym wnosisz ze skończą jak on? Jak zapewne pamietasz nasza dominacja w lidze i gra w lidze mistrzow byla gdy wykupilismy najlepszych grqjkow z ligi a nie zaciag grubaskow z zachodu

Mr T, 25.05.2018 12:58:57 - *.125

Gyurcso w Hajduku zostaje. Też dobry skrzydłowy był.

Kuba, 25.05.2018 13:05:34 - *.play-internet.pl

Michalak Hołownia i Wieteska to najlepsze wzmocnienia dla legii. Ja osobiście to bym się starał jeszcze zurkowskiego kupić. Do sprzedania połowa druzyny w szczególności cierzniak- nie wiem co ten gość w ogóle robi w legii. Lepiej już było dawać szansę majeckiemu.

@rek do Kuba, 25.05.2018 13:25:30 - *.dynamic.chello.pl

Z tej całej czwórki to tylko Michalak... Ale on pójdzie na 99% na dalsze wypożyczenie... Pozdro (L)

Dastin, 25.05.2018 13:38:28 - *.static.ip.netia.com.pl

Jak my mamy realizować transfery za 2 mln euro skory my nawet stadionu raz w roku nie potrafimy zapełnic do ostatniego krzesełka??????

HAT-TRICK (L), 25.05.2018 15:25:52 - *.kampinostelco.pl

Jeśli Reca,albo nafciarze mają coś wydziwiać w związku z jego zatrudnieniem,to możemy dać sobie z nim spokój.
Czuję że ten Jung to nie byłoby uzupełnienie,a wręcz mocna alternatywa dla AH. Ciekawe który z tej pary może okazać się lepszym ogniwem dla zespołu. Coś czuję że Adam może mieć problem. 35 spotkań w dobrym klubie duńskim to nie byle co. Pamiętacie przyjście Hlouska? Trafił do nas,bo w Bundeslidze też miał problemy z wywalczeniem miejsca w składzie

Bardzo bym namawiał na obserwację młodego ŚO - Helika. Odejdzie Pazdan, Mauricio nie zaskoczy, Aztiz wiekowy i co? Zostaniemy z ręką w nocniku.

Ogólnie zainteresowania bardzo trafione.Ciekawe tylko ile z tego wyniknie.

@rek, 25.05.2018 15:31:33 - *.dynamic.chello.pl

Szkoleniowiec Wisły Płock Jerzy Brzęczek był widziany dzisiaj na rozmowach przy Ł3... Tematem rozmowy jest kwestia objęcia funkcji trenera w Legii Warszawa... Pozdro (L)

Do @arek, 25.05.2018 15:47:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To jest ta wizja trenerska na lata? Klauf nam robi dublet a mógł olać sprawę a my teraz mu dziękujemy i bierzemy trenera z małym doświadczeniem? Gdzie Brzęczek prowadził zespół w pucharach? Gdzie prowadził zespół poza granicami kraju jak niby Fisher tylko w Szwajcarii ?

Do @rek, 25.05.2018 15:57:54 - *.play-internet.pl

Ty sobie nie rob jaj.
To ma być dobra wiadomość???

@rek do obu kolesi "Do"..., 25.05.2018 16:02:35 - *.dynamic.chello.pl

Kuźwa, a czy ja panem Bogiem jestem..? Jak coś widzę, to wiem... A jak coś wiem, to się tym z wami dzielę... Jeśli wam nie pasuje, to nie czytajcie... A z ocenami mojej osoby to "z dala"... Pozdro (L)

Do arek, 25.05.2018 16:07:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a gzie ja cię oceniam w komentarzu? Tam są pytania tylko :)

Do zaba285, 25.05.2018 16:12:21 - *.centertel.pl

janekx89 to zjada PS dupą jesli chodzi o info transferowe pajacu, kilkukrotnie dementow bzdury, wychodzące od 'poważnych' dziennikarzy i mial racje.

Cch, 25.05.2018 16:20:17 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Z dwóch napastników trzeba kupić to sprawa najważniejsza

Kibic, 25.05.2018 16:22:20 - *.internetia.net.pl

@rek fakt Kapustka na duży Plus , ale jesteśmy bodaj najbogatszym Klubem w Polsce i nie stać nas na takiego zawodnika jak Kurzawa czy Carlitos ewentualnie Ofoe no brz przesady , od lat bierzemy miernotę ligową lub zagraniczne wynalazki i oczekujemy cudów . Cud będzie jak Kurzawa , Ofoe , Kapsustka , Carlitos zagrają w Legii . Legia powinna być na swoim podwórku takim Polski Bayernem , ale nie urażając nikogo nie będzie niestety z takimi Frankowskimi w składzie a z wyżej wymienionymi Piłkarzami . Albo zbroimy się naprawdę , albo tkwimy kolejne xx lat w tej polskiej piłkarskiej miernocie dalej .

tf667c, 25.05.2018 16:36:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak był Brzęczek to i Furman musiał z nim być hihi

www, 25.05.2018 16:47:21 - *.static.ip.netia.com.pl

Polaków kupować, a nie szrot zza granicy!

krys008, 25.05.2018 17:16:23 - *.serv-net.pl

@rek sam jeszcze niedawno byłem zachwycony grą Vassiljeva. Świetny przegląd pola, inteligentny na boisku. Nie wiem co się stało, że taki nagły zjazd. Rozumiem, ze metryka, ale taki regres sezon do sezonu?! Do niedawna jeden z najlepszych piłkarzy ESy, a teraz nie łapie się w słabym Paście?

Gosc, 25.05.2018 17:21:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brać Żurkowskiego z Górnika

krys008, 25.05.2018 17:35:19 - *.serv-net.pl

Brzęczek, sam nie wiem. Dobrą robotę wykonał w Płocku, ale kolejny trener na dorobku, duża niewiadoma. Chyba optowałbym za pozostawieniem dotychczasowego trenera. Ma wyniki, sprawdził się w tak trudnym czasie i wywalczył dublet. Brzęczek to trener z potencjałem, perspektywą, ale takiej zmiany nie rozumiałbym.

Mr T, 25.05.2018 18:14:45 - *.dynamic.mm.pl

Vassiljev dostał na starość 3 letni kontrakt i olał sprawę. Klub z ręką w nocniku. Mam nadzieję, że nas Zarząd będzie ostrożnie podpisywał (lub nie podpisywał) kontrakty z leciwymi zawodnikami w przyszłości jak Astiz, Malarz, Hamalainen, Radovic. Nie wiem czy Brzęczek miałby wystarczająco dużo autorytetu i posłuchu wśród naszych gwiazdorów (tak jak to było z Fornalikiem w reprze).

Legionista, 25.05.2018 18:36:27 - *.226

Frankowski- byłby dobrym transferem, ale wolałbym żeby nie zabierał Michalakowi szansy i ogólnie mówiąc Michalak jest od niego lepszy!! Anthony Jung- Bardzo dobry zawodnik.
Wieteska- Powinien pograć w Legii i po prostu szkoda go oddawać.

bizon, 25.05.2018 19:51:31 - *.centertel.pl

a co z Łukaszem Monetą - czy on już jest spisany na straty?

Reinmar, 25.05.2018 20:13:10 - *.dynamic.chello.pl

Łukasz Moneta jest od pół roku piłkarzem Zagłębia Lubin dokąd odszedł z legii na zasadzie transferu definitywnego, więc tak Legia spisała go na straty bo nic nie potrafił pokazać.

buahaha, 25.05.2018 20:49:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Frankowski - przecież on gra wg co niektórych na tym forum na Białorusi

@rek, 25.05.2018 21:15:48 - *.dynamic.chello.pl

Droga redakcjo, może tak dla odmiany dacie małą wzmiankę o tym, jak dużą lawinę protestów w mediach społecznościowych wywołała kandydatura J.Brzęczka na trenera (L)egii..?...:))) Pozdro (L)

krys008, 25.05.2018 21:37:22 - *.serv-net.pl

@rek wiarygodność twoich informacji jest bardzo wysoka, tym bardziej nie ukrywam swojego zaskoczenia. Tak słowo zaskoczenie to słowo klucz na dzisiaj. Tego jeszcze nie grali. Myślałem, że nazwisko nowego trenera mnie zaskoczy, że będzie to ktoś z doświadczeniem, z uznanym nazwiskiem, autorytetem. Nie neguję tej kandydatury, ale jest to absolutne zaskoczenie. Po tym wszystkim co słyszeliśmy od DM nowym trenerem mm zostać JB? To brzmi jak fake news. Tak jak pisałem wcześniej, ciekawy gość, perspektywiczny, świetna robota w Płocku, ale to chyba jeszcze nie ten moment.

@rek do krys008, 25.05.2018 21:54:02 - *.dynamic.chello.pl

Niestety... B. Heusler postawił sprawę jasno: trenerem powinien (ma być) Polak... Zrobił się huk na mieście, huk w pubach, huk na TT, huk na Ł3... Zaskoczenie i niedowierzanie po dzisiejszym spotkaniu obu panów: DM i JB... Oby ten pomysł legł w gruzach... Pozdro (L)

Legionista, 25.05.2018 21:58:42 - *.226

,,- W idealnym świecie chciałbym polskiego trenera. Ale… w obecnej sytuacji takiego kandydata nie widzę. Jest natomiast kilku młodych polskich szkoleniowców, którzy mają potencjał, aby w przyszłości usiąść na ławce Legii." Dariusz Mioduski, a ten wywiad jest na wp więc mała szansa na J.Brzęczka.

@rek do Legionista, 25.05.2018 22:08:09 - *.dynamic.chello.pl

"...Kiedy jeszcze Klafurić wydawał się być bankowo projektem na półtora miesiąca, zaczęto przy Łazienkowskiej myśleć, że teraz przydałby się Polak. Zresztą taką rekomendację wystawił także Bernhard Heusler, doradzający zarządowi Legii, stojący za sukcesami FC Basel..."

"...Praca trenera w Legii, to nie tylko prowadzenie czy współprowadzenie zajęć, układanie taktyki, planowanie, analizy i tak dalej, ale przede wszystkim zarządzanie grupą ludzi o silnych charakterach. Czy Brzęczek dałby radę? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, szczególnie znając specyfikę pracy w Legii, to ten aspekt będzie zawsze z największym znakiem zapytania...."

Jerz z Potoku, 25.05.2018 22:18:53 - *.dynamic.chello.pl

Szanowni Koledzy, proponuję szczegółowo i uważnie skojarzyć treść - wcześniejszego - wywiadu prezesa Mioduskiego, m.in. pt.: "Achy i ochy na swój własny temat", z tymi "radosnymi" konkretami, m.in. nt. kandydatury na nowego trenera Legii. Wiadomości personalne - po prostu palce lizać! Szczerość i poważnie fanów Legii przez obecnego właściciela - nie mniejsze!
Skromniutkie serdeczności...

Legionista, 25.05.2018 22:38:02 - *.226

@rek, a dobra :) A odnośnie J.Brzęczka: Obecna kariera jego w trenerce: Pracował 9 lut 2010-4 lis 2014 w Raków Częstochowa, a wyniki miał:31wygrane, 19remisy, 35 przegrane - zwolniony za słabe wyniki... 17 lis 2014-1 wrz 2015 pracował w Lechii: wyniki: 11 9 10 - Zwolniony za słabe wyniki i słaby styl jego drużyny, a Lechia to była czołowa drużyna w ekstraklasie... potem pracował GTS Katowice w 28 wrz 2015 - 21 maj 2017: Wyniki: 25,14,17 i odszedł, a teraz jest w wiśle płock: 17,6,15 i zajął 5 miejsce. Jak na trenera to CV nie ma doskonałego więc jak on przyjdzie to nawet Ligi Europejskiej nie będzie :(

wpi, 25.05.2018 23:24:24 - *.8-4.cable.virginm.net

do radzio

ludzi pokroju voo nie interesuje ekstraklasa.zejdz na ziemie

@rek do Legionista, 25.05.2018 23:36:42 - *.dynamic.chello.pl

Czy ty nie potrafiłeś wywnioskować z moich postów, iż ja ABSOLUTNIE nie chcę widzieć J.Brzęczka w (L)egii Warszawa..? Ja odważnie tutaj mówię: NIE dla JB... Pozdro (L)

Legionista, 26.05.2018 00:25:47 - *.226

@rek, Ja nie napisałem, że ty chcesz J.B. Ja tylko napisałem jego CV i moje zdanie na ten temat :) Ogólnie mówiąc z Polskich trenerów to nie ma żadnego konkretnego Trenera dla Legii lub są już zajęci - Jeżeli tak bardzo Heusler chce Polskiego trenera to może nie Polak, ale zna naszą Ekstraklase i nazywa się Vuković, choć bardziej bym chciał Fischera, ale pewnie jakby przyszedł to by chciał swoich piłkarzy więc znowu byłaby rewolucja i czy Fischer/inny trener nie skończy jak jego poprzednicy.

@rek do Legionista, 26.05.2018 00:32:29 - *.dynamic.chello.pl

Jednym okiem oglądam Galę Boksu, a drugim twe posty... Jest taki dobry trener dla (L)egii o inicjałach: KVR... Klafurić-Vuković-Radović... To oni wspólnie we trójkę przez ostatnie półtora m-ca ustalali taktykę na poszczególne mecze...:))) Pozdro (L)

Legionista, 26.05.2018 00:46:00 - *.226

@rek, ha ha :) Dobre :) Może pozostaną choć coś czuję, że Klafurić odejdzie bo jakoś długo te wybory trwają.

krys008, 26.05.2018 06:31:15 - *.serv-net.pl

KVR jestem na tak. Gdyby alternatywą miał być JB, to uważam, ze należałoby dać szansę i pozostawić trenera KBR. Zapracował sobie na szansę. Może nie do końca wpisuje się politykę - Polak, ale swój, sprawdzony człowiek!

Rrr, 26.05.2018 09:42:06 - *.play-internet.pl

Piątek !!!!

olew, 26.05.2018 09:43:15 - *.dynamic-ra-12.vectranet.pl

Jest wolny Polak, 56 lat, nasz !, kiedyś zdobył już mistrza, po przejściach, twardy, ostatnio bez sukcesów , ale Brzęczek to poza Płockiem (4 miejsce w słabym ogólnie sezonie ) nic nie ugrał...

olew, 26.05.2018 09:46:26 - *.dynamic-ra-12.vectranet.pl

przepraszam spojrzałem do tabeli , Brzeczek zrobił 5 miejsce...

@rek, 26.05.2018 10:13:06 - *.dynamic.chello.pl

Taki mój mały test: Wg. Was koledzy, który z nich bardziej pasuje do naszej (L)egii...???

https://pbs.twimg.com/media/DeG8Y04X4AAlKLL.jpg

ANDRZEJ (L)EGIA, 26.05.2018 11:05:49 - *.unknown.vectranet.pl

KLAF KLAF KLAF

fx, 26.05.2018 11:17:20 - *.centertel.pl

Tylko nie Frankowski, nie dla tego drewna!

Do Rrr, 26.05.2018 14:01:13 - *.centertel.pl

Dziś 26 jest sobota

Wolfik, 26.05.2018 15:20:06 - *.dynamic.mm.pl

Jeśli prawdą okaże się fakt, że Wieteska zostanie sprowadzony tylko po to by go opchnąć do Francji, to ja jestem załamany...
Jeśli na dodatek prawdą okaże się kolejne wypożyczenie Michalaka, to naprawdę nie wiem jak rozumieć mam słowa Prezesa o stawianiu na młodych Polaków.

Mam nadzieję, że to wszystko są li tylko dywagacje...

@rek do Wolfik, 26.05.2018 16:52:46 - *.dynamic.chello.pl

Do kompletu bracie zobacz dzisiejszy wynik Legii II i wówczas odpowiedz sobie na to, czy stawiamy na "zdolną młodzież w rezerwach", czy raczej budujmy póki co potęgę (L)egii (tak krok po kroku...) w oparciu o ogranych zagranicznych piłkarzy... Oczywiście do momentu, aż wybudujemy i rozwiniemy Akademię Legii, co jak dobrze wiesz będzie możliwe za jakieś min. 4-5 lat... Do tego czasu jesteśmy skazani na zagraniczne zaciągi, które pozwolą nam wygrywać w lidze i może również w pucharach... Pozdro (L)

m4pierwszy do @rek, 26.05.2018 18:11:28 - *.eaw.com.pl

dzięki za wszystkie wpisy, wnosisz wartość do tego forum

@rek do m4p, 26.05.2018 18:25:14 - *.dynamic.chello.pl

Thx...;))) Pozdro (L)

seba0582 do @rek, 26.05.2018 21:45:58 - *.dynamic.chello.pl

hejka, ja spragniony informacji specjalnie kilka razy dziennie przeglądam komentarze i szukam twoich wpisów, bo widać że masz do nich dojście...Nie wiem i nie muszę wiedzieć na ile masz wpływ na decyzje podejmowane na Ł3 ale skoro ma być polski trener, to może zastanowić się czy nie przeszedłby cudzoziemiec ale z naszej ligi czyli Costa Runjac...Ma spore doświadczenie z 2 bundesligi, Pogoń wyciągnął z dna tabeli praktycznie bez ŻADNYCH transferów!Dla mnie na 100% lepsza opcja niż Brzęczek...Amjeśli już na prawdę MUSI być Polak to ja bym chyba dał życiową szansę ......Probierzowi.Uważam, że jeśli nie skłóci się ze wszystkimi dookoła, nie pobije ze staruchem i nie nazwie piłkarzy kobietami to może być trener na lata...Jest on w ogóle realny dla nas w tej chwili?

Wolfik, 26.05.2018 22:18:54 - *.dynamic.mm.pl

@rek: Nie miałem na myśli zawodników grających w rezerwach, tylko zawodników ogranych na ligowych boiskach w innych zespołach ekstraklasy. Konrad Michalak czy Mateusz Wieteska zdobili już doświadczenie i jak sądzę, dojrzali by wziąć na swoje barki ciężar gry w Legii.

A tak na marginiesie...wyjazd w takim momencie Wieteski na zachód = gra w zespołach młodzieżowych lub rezerwach a za parę lat walka o powrót na polskie boiska celem "odbudowy". Gdyby Mateusz zdecydował się na taki krok, to uznam to za przejaw bezmyślności.

Kucik, 27.05.2018 14:48:01 - *.11.threembb.co.uk

Rece brać z Płocka!!!

rumcajs, 18.06.2018 23:05:29 - *.cpe.net.cable.rogers.com

wolal by mmajewskiego

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.