Andrzej Fonfara - fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Fonfara, Wrzosek, Olaś, Rumiński - walki legionistów podczas WBN na Torwarze

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

16 czerwca w hali warszawskiego Torwaru odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla warszawskiego boksu. W ringu pojawią się wyjątkowi pięściarze, a pięciu z nich będą stanowić nasi koledzy z trybun. Ten wieczór naprawdę warto spędzić wspierając legionistów! Walką dnia będzie pojedynek Andrzeja Fonfary z Ismailem Sillakhiem. Wcześniej w ringu zobaczymy m.in. Arkadiusza Wrzoska, Pawła Rumińskiego, czy Michała Olasia.

Bilety na Warsaw Boxing Night nabywać można tutaj. Najtańsze wejściówki kosztują 49 złotych. Niebawem sprzedaż biletów prowadzona będzie również w kasach Legii przy Łazienkowskiej. Gala, której początek zaplanowano na godzinę 18:00, będzie transmitowana w Polsacie Sport. Walkę wieczoru pokaże także Polsat. Na razie organizatorzy wydarzenia podali nazwiska pierwszych zawodników. Niebawem poznamy nazwiska kolejnych pięściarzy, których zobaczymy w ringu 16 czerwca.

25-letni Arkadiusz Wrzosek będzie debiutował na zawodowych ringach w wadze ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie reprezentant Konga, Said Lennox. Wrzosek odnosił sukcesy w Muay Thai (mistrz Polski i Europy), tajskim boksie (mistrzostwo Polski), Wushu (mistrzostwo Polski) oraz Fight Exclusive Night (mistrzostwo wagi ciężkiej).

fot. Bodziach / Legionisci.com
Arkadiusz Wrzosek - fot. Bodziach / Legionisci.com

29-letni Michał Olaś jest zawodnikiem kadry olimpijskiej w boksie, na co dzień reprezentujący barwy Legia Fight Club. Jako zawodnik zdobył drużynowe mistrzostwo Świata ligi WSB, mistrzostwo Polski w boksie w 2011 roku, wicemistrzostwo Polski w roku 2015, mistrzostwo Europy w muay thai w 2008 oraz zawodowe mistrzostwo Polski K-1 przed dziewięciu laty.

Na gali WBN zobaczymy także innego reprezentanta LFC, Pawła Rumińskiego. Jego przeciwnikiem będzie Tomasz Gromadzki.

fot. Bodziach / Legionisci.com
Michał Olaś - fot. Bodziach / Legionisci.com

Warszawska publiczność z pewnością najbardziej czeka na pierwszą walkę w stolicy Andrzeja Fonfary. Legionista mogący pochwalić się bilansem 28-5 (w tym 17KO) zmierzy się z Ukraińcem, Ismailem Sillakhem (25-5, 19KO), który podczas zeszłorocznej gali Polsat Boxing Night przegrał na punkty z Mateuszem Masternakiem.

fot. Bodziach / Legionisci.com
Andrzej Fonfara - fot. Bodziach / Legionisci.com

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.