Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Klafurić trenerem w nowym sezonie!

Woytek, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Trenerem pierwszej drużyny Legii w sezonie 2018/19 będzie Dean Klafurić! Właściciel klubu Dariusz Mioduski zdecydował, że szkoleniowcem powinien pozostać Chorwat, który w uratował poprzedni sezon, zdobywając Puchar Polski i mistrzostwo Polski. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że pozostawienie na stanowisku Klafuricia jest efektem niepowodzenia w negocjacjach z innymi kandydatami, ale skoro szkoleniowiec potrafił znaleźć wspólny język z zawodnikami w końcówce sezonu, to trzeba wierzyć, że dobra passa będzie kontynuowana.

- Dean Klafurić przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia mistrzostwa i Pucharu Polski. Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Życzę mu powodzenia i zapewniam, że dostanie pełne wsparcie całego klubu w realizacji postawionych celów, z których kluczowym jest awans do europejskich pucharów – powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.

Umowa Klafuricia z Legią została podpisana na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Do sztabu szkoleniowego jako asystent trenera zostanie dołączony Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio był szkoleniowcem HNK Gorica, z którym awansował do pierwszej ligi. Wcześniej Prelec m.in. pełnił rolę trenera w akademii Dinama Zagrzeb, gdzie prowadził drużyny U15, U16 i U17 oraz asystenta w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji U16 i U17.

Konferencja prasowa z udziałem trenera Klafuricia zaplanowana jest we wtorek o godz. 10:00.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.