Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Klafurić trenerem w nowym sezonie!

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Trenerem pierwszej drużyny Legii w sezonie 2018/19 będzie Dean Klafurić! Właściciel klubu Dariusz Mioduski zdecydował, że szkoleniowcem powinien pozostać Chorwat, który w uratował poprzedni sezon, zdobywając Puchar Polski i mistrzostwo Polski. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że pozostawienie na stanowisku Klafuricia jest efektem niepowodzenia w negocjacjach z innymi kandydatami, ale skoro szkoleniowiec potrafił znaleźć wspólny język z zawodnikami w końcówce sezonu, to trzeba wierzyć, że dobra passa będzie kontynuowana.

- Dean Klafurić przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia mistrzostwa i Pucharu Polski. Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Życzę mu powodzenia i zapewniam, że dostanie pełne wsparcie całego klubu w realizacji postawionych celów, z których kluczowym jest awans do europejskich pucharów – powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.

Umowa Klafuricia z Legią została podpisana na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Do sztabu szkoleniowego jako asystent trenera zostanie dołączony Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio był szkoleniowcem HNK Gorica, z którym awansował do pierwszej ligi. Wcześniej Prelec m.in. pełnił rolę trenera w akademii Dinama Zagrzeb, gdzie prowadził drużyny U15, U16 i U17 oraz asystenta w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji U16 i U17.

Konferencja prasowa z udziałem trenera Klafuricia zaplanowana jest we wtorek o godz. 10:00.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (76)

Master Zet - 04.06.2018 11:12:09, *.play-internet.pl

Czuję że to może być dobry wybór - obym się nie mylił. Niech tylko nie popełni błędów Jozaka z przygotowaniem kondycyjnym.

Tomek - 04.06.2018 11:16:44, *.189

Ha ha to Mioduski wymyślił. Przyznaję że sam byłem za pozostawieniem Klafuricia na stanowisku trenera ale pokazuje to jak super zarządza naszym klubem pan prezes. Nie umiał nikogo innego namówić na trenerkę tak samo jak z tymi liniami lotniczymi które już jedna noga były naszym sponsorem i tak samo jak jest ze znalezieniem chętnego na nazwę stadion oraz tak samo będzie ze sprzedażą zawodników pokroju Szymańskiego. Prezes mówi że Szymański będzie najdroższy i że teraz nie jest na sprzedaż, a przyjdzie oferta na 3,5 mln Euro i Sebastiana w Legii już nie będzie.

Legiunia23 - 04.06.2018 11:18:52, *.dynamic.gprs.plus.pl

Ciekawe co z Vuko??? Zostaje czy odchodzi???

andreas - 04.06.2018 11:19:10, *.rev.snt.net.pl

Powodzenia. Potrzeba ze 3 godne Legii transfery. Motoryka i operowanie piłką i granie po to aby strzelać bramki (a nie przyjmują pomocnicy piłkę i patrzą do kogo wycofać). Do boju LEGIO.

jacek345 - 04.06.2018 11:20:43, *.fe.bosch.de

ciekawe ile miesiecy wytrzyma. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki

Kojot44 - 04.06.2018 11:23:02, *.171

Noi bardzo dobrze. Wierzę w to,że grupa LM będzie tylko trzeba parę dobrych transferów wykonać

Rafał - 04.06.2018 11:25:22, *.static.ip.netia.com.pl

I bardzo dobrze. Powodzenia trenerze !!!

0055gp - 04.06.2018 11:25:49, *.210.ipv4.supernova.orange.pl

jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. i tyle, teraz niech trener i zawodnicy porządnie pracuje i zobaczymy.
Jak nie było pieniędzy na trenera z nazwiskiem i doświadczeniem to może trochę będzie na 3-4 graczy rokujących dobrą grę.
Powodzenia.

Misza_Praga - 04.06.2018 11:25:56, *.dynamic.gprs.plus.pl

Do Tomek,fakt wyszło to naprawdę mało profesjonalnie i chaotycznie,ale ja się cieszę że dalej będzie Klaf trenerem

Bear - 04.06.2018 11:28:53, *.42.ipv4.supernova.orange.pl

I dobrze.
To dzięki niemu sezon został uratowany.
Dlatego zasłużył na prawdziwą szansę.
Teraz facet będzie miał dwa okresy przygotowawcze, ten letni i zimowy, może dokonać wzmocnień jakie sam wybierze, a na koniec przyszłego sezonu zweryfikuje się jego umiejętności szkoleniowe. Jeżeli Legia zakwalifikuje się przynajmniej do fazy grupowej LE, zdobędzie mistrzostwo w przyszłym sezonie to będzie widać że to jest to.
Powodzenia Panie Klafurić !

Ropa(L) - 04.06.2018 11:30:00, *.broadband.digiweb.ie

Tak wiec nadal stoimy w miejscu i kopiemy sie po czolach. Nie ludzcie sie ze zobaczycie lepsza Legie w nowym sezonie. Naprade liczylem ze w koncu Legia bedzie miala trenera ktory zmieni ta druzyne do gory nogami ( na lepsze) a tutaj niestety kontynuacja sytemu zero taktyki,zero stylu,grajmy na tyle ile nam pozwalaja umiejetnosci. Z reszta szkoda pisania czas pokaze..Pozdro

(L) - 04.06.2018 11:31:24, *.191

Klaf! Super!

Arek37 - 04.06.2018 11:33:44, *.play-internet.pl

Na dzień dzisiejszy wydaje się że Klaf to dobry wybór. Transfery: należałoby sprzedać Jędrzejczyka, Hamalainena, zastanowić się co z Eduardo. Do kupienia na pewno napastnik i ofensywny pomocnik, ew. jakiś wartościowy obrońca jeśli Pazdan odszedłby.

Kolko - 04.06.2018 11:34:07, *.44

Zasłużył i tyle! Powodzenia!

jogi loew - 04.06.2018 11:34:55, *.centertel.pl

za 2 miesiace go wywala , pewnie nie bylo chetnych na goracy stołek to wzieli to co jest

Cch - 04.06.2018 11:35:31, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jak ogarnie przygotowanie fizyczne do sezonu to powinno byc dobrze.

bwisnia - 04.06.2018 11:38:26, *.static.ip.netia.com.pl

co z Vuko ?!!!

Adam Wlochy - 04.06.2018 11:43:20, *.play-internet.pl

poco mu kolejny mlody asystent z pensja jaak mamy Vuko?!

dino - 04.06.2018 11:44:11, *.201

Skromność, pokora, praca, dobry kontakt z drużyną, poodzenia Dean, po kolejną podwójną koronę i Puchary

Dd - 04.06.2018 11:46:11, *.centertel.pl

Jak to co z Vuko? Będzie dalej tam gdzie był, pozycja asystenta trenera to nie jest jedno stanowisko, jakby główny trener sobie zażyczył, to i miałby stu takich.

wkz - 04.06.2018 11:46:18, *.159

Trenerem jest Radovic i asystentem Kucharczyk. Klafurić jest tylko "słupem" w tej całej zabawie.

Bodzio - 04.06.2018 11:47:14, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masakra

ludzik - 04.06.2018 12:01:20, *.centertel.pl

Powtorze pytanie z poprzedniego artykulu. Kto inny bylby lepszy? Tylko tak realnie...

Ps. info mam takie. Jedrzejczyk blysnal chwile forma na treningu i jedzie do Rosji. Maczynski tak samo. Za to Szymanski wraca do domu, Frankowski wraca do domu, Kurzawa wraca do domu. Oczywiscie pojadą wspaniali Blaszczykowski i Peszko.

Krystian W(L)KP - 04.06.2018 12:16:28, *.dynamic.chello.pl

Powodzenia Dean!!! Dzięki raz jeszcze za dublet!

Lee - 04.06.2018 12:20:29, *.110

do 0055gp: Jak się nie ma co się lubi, to się kradnie co popadnie :D

aaa - 04.06.2018 12:22:05, *.51.ipv4.supernova.orange.pl

powodzenia i aby trener sie na dłużej zadomowił i w klubie i w drużynie

Warszawiak mieszkający na Kujawach - 04.06.2018 12:27:08, *.a2mobile.pl

Gratulacje Panie trenerze ale.... ja byłem z tych sceptyków co uważała, że powinien być asystentem przy trenerze z doświadczeniem. Nie mamy od tego sezonu łatwiej z awansem w europejskich pucharach bo jest reforma, więc jeszcze szybciej możemy odpaść z europejskiej przygody niż w zeszłym roku. A ja wtedy już nie chcę myśleć jakie będą komentarze...

edek - 04.06.2018 12:27:20, *.137

Dajmy mu szanse. Rozliczajmy tę decyzję dopiero po eliminacjach do LM/LE. Jak będzie tak jak w zeszłym roku to podzieli los Jacka Magiery... Oby tak nie było

0055gp - 04.06.2018 12:30:51, *.210.ipv4.supernova.orange.pl

do Lee: chyba w wielkopolsce, gratuluję pomysłu na życie

olew - 04.06.2018 12:31:38, *.warszawa.vectranet.pl

Byłoby głupio , gdyby nie został, może nie ma wiedzy, życiorysu, bajeru, ale ma karwa wyniki ! Klafurić ma farta ! Zresztą w ostatnich 3-4 latach to my nie mięliśmy żadnego artysty na ławce...

Andrew LEGIA - 04.06.2018 12:46:29, *.17.threembb.co.uk

Super!!!!! Klaf good luck!!!! LEGIA MISTRZ!!!

Wolfik - 04.06.2018 12:53:36, *.238

Jak się nie ma co się lubi.... to może rzeczywiście nie zmieniać nic, by czegoś nie spiepszyć.

magoo - 04.06.2018 12:59:57, *.centertel.pl

A ja uważam, że to jest tymczasowe rozwiązanie, i pewnego rodzaju zasłona dymna. Wiele wskazuje na to, że DM czeka na Staśka. Bo jeśli Sborna na MŚ nie zachwyci, to raczej Czerczesow będzie do wzięcia. Odczekają wszyscy. Staś wypocznie po Mundialu, Dean i (L) nie awansują do LM, we wrześniu zmiana trenera.

Lee - 04.06.2018 13:07:15, *.110

do 0055gp: widzę, że jesteś mocno obeznany ze zwyczajami panującymi w Wielkopolsce, ale nie musisz porównań ze swoimi rodzinnymi stronami wrzucać tu. A o mój pomysł na życie, to martwić się nie musisz. Gratulację przyjmuję, bo pomysł mam bardzo dobry, a jego realizację jeszcze lepszą :)

Tempo - 04.06.2018 13:12:42, *.centertel.pl

Klaf trenerem czyli żadnych konkretnych wzmocnień. Żeby do Legii przyszedł konkretny zawodnik musi być trener dla którego piłkarz będzie chciał grać a nie dla danego klubu. Taka jest na dzień dzisiejszy pozycja Legii w Europie.
Podsumowując trenerem Klaf transfery robi zarzad. A jakie transfery robi zarzad każdy wie.

Darek - 04.06.2018 13:12:55, *.dip0.t-ipconnect.de

Kolejny raz stalo sie dokładnie odwrotnie niz mowil prezes Mioduski.Po zwolnieniu Jozaka mowil ze przy wyborze nowego trenera decydujące bedzie doswiadczenie.I jak to sie ma do rzeczywistosci? Ano tak ze do trenera bez doswiadczenia bierzemy 30 letniego asystenta.No ten to dopiero ma doswiadczenia tyle co oranzada gwarancji.
Pozostaje nam przygladac sie co z tego wyjdzie.Wyniki i frekwencja na trybunach oceni prace trenera i decyzje pana Mioduskiego.Zreszta jak co roku na przelomie pazdziernika i listopada mozna zmienic trenera i ratowac kolejny zle rozpoczety sezon.
Kluczowe bedzie jak zawsze okienko transferowe.Kto podstawowy odejdzie i kto wartosciowy przyjdzie na ich miejsce.Jak dalej do ataku beda sprowadzac Chukwu,Necidy lub Eduardo to bedzie to jasny sygnal ze nikt w Legii nie bierze na powaznie gry w eliminacjach do ligi mistrzow.
Trzeba zyczyc powodzenia i bacznie przygladac sie co z tego wyjdzie.
Ciekawe cze Legie stac na kolejny sezon bez europejskich pucharow?

Kootzki - 04.06.2018 13:16:09, *.cws.sco.cisco.com

Znajac prezesa to roszada najpozniej we wrzesniu niestety. Jakkolwiek motywatorem Klaf jest bardzo dobrym to jednak warsztatu obawiam sie nie ma.
Wyglada na to ze czekamy na Nawalke.
Mam nadzieje ze uda sie do grupy LE awansowac bo na pewno na to zaslugujemy jako klub.
Macicielom typu Jedrzejczyk dziekujemy. Mam nadzieje ze nowy (stary) trener widzi co sie dzieje i zbierze grupe ludzi, ktorym zalezy na wynikach Legii (a nie tylko na zasileniu wlasnego konta) i beda mieli ochote za niego i za nasz klub "umierac". Tylko z takim podejsciem jestesmy w stanie powalczyc w pucharach.

b - 04.06.2018 13:32:10, *.186.threembb.co.uk

Pewnie bedzie to orowizorka, ktora sie sprawdzi

Nowy - 04.06.2018 13:34:28, *.warszawa.vectranet.pl

I znów będzie historia jak z Jackiem Magierą, czy z Jozakiem.
Zaczął być pierwszym trenerem w trakcie sezonu i zdobył mistrzostwo. (W najgorszym wypadku koniec będzie jak z Jackiem, czy z Jozakiem, że w następnym sezonie, po uratowaniu Legii będziemy dostawać w d*pę i mieć nadzieje, że znów ktoś przyjdzie i uratuje mistrza)

Matt - 04.06.2018 13:35:45, *.229

Kibicom nie dogodzisz. Został - źle, odszedłby - jeszcze gorzej. Popieram tę decyzję. Coś umieć musi, skoro udało mu się opanować taki kryzys, to sroce spod ogona nie wypadł. Ile potrafi, to zobaczymy. Gwarancję, to można mieć na odkurzacz, a nie na trenera. Już mieliśmy Hasiego super speca. Jak się nie sprawdzi, to zrobimy to, co zwykle czyli go zmienimy. Natomiast jak się sprawdzi, to może być największe wzmocnienie sezonu.

dino - 04.06.2018 13:38:28, *.201

Trener musi sprawdzić się w czasie kryzysu, mieć dobry kontakt z drużyną i być skuteczny, póki co Klaf to ma, więc co narzekacie, po co kolejna niewiadoma w postaci nowego trenera.

Kiwi - 04.06.2018 14:02:25, *.play-internet.pl

I bardzo dobrze super wiadomość! !!!

1916 - 04.06.2018 14:33:23, *.cws.sco.cisco.com

WODZU PROWADZ!

Ko(L)o - 04.06.2018 14:35:32, *.62

Decyzja słuszna i przemyślana i będzie jak pisze magoo :(

thorstein - 04.06.2018 14:40:51, *.dynamic.chello.pl

Ciekawa sprawa z asystentem.
Też sprawdził się w roli strażaka. Co ciekawsze po następcy Klaufricia w HNK :)

do Lee - 04.06.2018 14:45:16, *.dynamic.chello.pl

Nie wyszedł ci żarcik więc się nie unoś. Zrozum, że niektóre żarty na Mazowszu nie są zabawne.

Lee - 04.06.2018 15:11:09, *.110

Żarcik nie wyszedł wg Ciebie chyba tylko, a co do tego co jest śmieszne i gdzie to raczej chyba nie zależy od regionu. A to że Tobie coś nie przypasowało wielki Mazowszaninie to nie znaczy, że każdy ma podobnie przymulone podejście do życia.
I naucz się rozróżniać "uniesienie" od innych emocji, to Twoja Kobieta też pewnie będzie szczęśliwsza hehe

Krzeszczu - 04.06.2018 15:14:31, *.cust.bredband2.com

A we wrzesniu bedzie wielki placz i zgrzytanie zebow.
A ci co tak ochoczo teraz wolaja o kolejne "dawanie szansy", beda pluli na Miodka ze patalach i ze zatrudnil amatora.
Klaf dostanie kopa, przyjdzie ktos "by ratowac", a pozniej, ci sami wielcy znafcy podniosa krzyk zeby temu nowemu dac szanse.

Ja juz qr*a mam serdecznie dosyc tego wiecznego bajzlu z "dawaniem komus szansy"! Ja chce trenera ktory sie zna! W przeciwienstwie do Qubasa ja chce trenera fachowca, ktory ma doswiadczenie i byc moze jakies osiagniecia.
Qrwa koniec z tym wiecznym dawaniem szans! Ustalic jakas strategie i sie jej trzymac! A u nas nic sie nie zmienilo i wszystko "na udo". Albo sie udo albo nie. Takiego pier...lnika amatorskiego nie widzialem od czasow mojej karirery w grecji, a bylo to baardzo dawno temu. W Grecji...
Masakra.
Ps: zanim wielcy zeczoznawcy zaczna szczekac. Mialem racje z Magiera, mialem racje z Albanem. Jak bardzo chcialbym sie w koncu pomylic.....

grzesiek - 04.06.2018 15:23:02, *.centertel.pl

Potwierdzam. We wrzesniu placz i zgrzytanie zebami. Byc moze nawet juz w sierpniu.

DOBRZE - 04.06.2018 15:23:37, *.25

I bardzo dobrze!! KLAF KLAF KLAF

do Lee - 04.06.2018 15:25:32, *.dynamic.chello.pl

To nie wiem z jakiego regionu pochodzisz ale u nas w Wawie żarty o okradaniu innych raczej nie śmieszą. Za to zabawni są tacy goście jak ty, z poczuciem humoru wielkopolskiego(?) trampka.

Bez odbioru

dino - 04.06.2018 15:26:47, *.201

Krzeszczu ja też bym chciał turbo trenera, ale powiedz kogo byś widział konkretnie. Z Magierą nie było tak źle dopóki mu nie sprzedali 2 strzelb w postaci Prijo i Nikolicia.

Krzeszczu - 04.06.2018 15:36:47, *.cust.bredband2.com

@ dino: Niedawno piesalem o Grahamie Potter. Czlowiek ktory prowadzi Östersund FK. Uwazam ze jest to czlowiek absolutnie w naszym zasiegu.
Östersund to piekne miasto ale rownie male jak Spychow Juranda. Budzet maja moze jak Piast Gliwice. Druzyna wyceniana na 12 mil ojro. Jakoscia podobna MOZE do Korony Kielce. Maly stadion.
A grali w zeszlym roku fenomenalna pilke! W lidze robili szok.
W Europie ograli Arsenal Londyn, Galatasaray, PAOK, Herte Berlin, trzymali poziom z Atletico Bilbao i Zoria Lugansk.
Jest to napewno trener w naszym zasiegu. Dzis bije sie o niego Swansea.
Dla mnie jest nie do pojecia ze trenerzy wlasnie tacy jak Graham Pott nie sa na naszym radarze! A jest ich napewno wiecej.
Kolejny dowod jak beznadziejnie dziala u nas skauting. I jakimi jestesmy wielkimi amatorami. Chcemy jezdzic po Europie Mercedesem, ale "stac" nas tylko na starego Trabanta...

rdzenny - 04.06.2018 15:39:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Klafo jak cholera ;) !

dino - 04.06.2018 15:45:23, *.201

Graham Potter, ostatni trener Brytyjczyk (Owen z Lechii) furory jednak nie zrobil, nie pamiętam też kogoś z Wysp kto by się u nas sprawdzil, nasza liga jest specyficzna. Ja jednak uważam, że na jesieni dalej Klaf będzie trenerem, może nie jest wybitny, ale ma dobry kontakt z druzyną i umie reagowac właściwymi zmianami. Poza tym Paweł Janas też był tylko asystentem Wójcika, a później sobie poradził. Pozyjemy zobaczymy :-)
PS Dzisiaj Glik dostał kontuzji grając w siatkonogę, dalej uważasz, ze tylko "amator Urban" aplikował tę grę u piłkarzy ? ;-)

Jerz z Potoku - 04.06.2018 15:49:45, *.dynamic.chello.pl

@ Krzeszczu - Twoje marzenia o mylnej ocenie "nowego" trenera Legii mogą się w końcu ziścić. I to nie dlatego, jak głosi stare porzekadło, że do trzech razy sztuka. DK, w odróżnieniu od swoich poprzedników, twardo stąpa po ziemi. A jeżeli do tego drużyna otrzyma trzy/cztery solidne wzmocnienia personalne, to zaistnieją podstawy do umiarkowanego optymizmu (czyt.: awansu do fazy gr. LE).
Tak to postrzegam - na dzień dzisiejszy - szanowny Kolego i swojego zdania będę bronił, oczywiście dopóki starczy argumentów merytorycznych..

Ps.: wyczuwam u Ciebie dziwną formę obsesji na punkcie Kol. Qubasa. Przecież to właśnie nie kto inny jak Kol. Jakub, jako jeden z pierwszych, "rozpracował" warsztat trenerski RJ. Musiało upłynąć deczko czasu zanim dołączyłeś do grona jego oponentów...
Serdeczności

Jacek - 04.06.2018 15:54:47, *.centertel.pl

Zasłuzył zeby dac mu szanse przygotowac zespoł od samego początku i dalej go prowadzic. Uwazam, ze doskonale sobie poradzi bo widac, ze ma trenerskiego nosa i dryg. Potrafi b.dobrze ustawic zespoł taktycznie. Przy wiekszej sile ofensywnej( odpowiednie transfery) druzyny, Legia skasuje lige juz przed fazą finałową. Powodzenia trnerze.

Krzeszczu - 04.06.2018 15:56:46, *.cust.bredband2.com

@ dino: Wiem ze nie piszesz tego szyderczo, ja tez nie :-))
Dalej uwazam ze siatkonoga odzwierciedla "polska mysl szkoleniowa". Ktora to mysl jest na tym samym nedznym poziomie jak "polska mysl szkoleniowa siatkowki" byla w latach 90ych i poczatku 2000.
Nedznie to wyglada.

Ps: Nie wiem o innych brytolach w polskiej lidze, ale Owen nigdy (chyba) zadnej druzyny nie prowadzil, a przejal Lechie na podobnych zasadach jak nasz Klaf. Wiec nie porownujmy piernika do wiatraka :-))
Ja podalem przyklad Pottera bo gosciu ewidentnie zna sie na fachu, jego druzyna miala bardzo ciekawe wyniki, grala mila dla oka pilke (zbierali oklaski wszedzie i od wszystkich), zrobili bardzo interesujace wyniki w Europie.
Czy taki trener dalby sie namowic na zamiane 60 tys miasta z 8 tysiecznym stadionem, na Stolice i piekne 2 milionowe miasto, z pieknym stadionem, powaznym budzetem, coroczna walka o tytuly i gre w Europie, nawet (mniemane) aspiracje europejskie? Mysle ze tak....

Ps: zeby nie bylo nieporozumien, powtarzam (co nie raz mowilem) Klaf zasluguje na ogromny szacunek za Mistrza i Puchar. To mu sie nalezy bezapelacyjnie. Szacunek i wdziecznosc.
Ale gdybym ja, osobiscie, zadowalalbym sie pol-amatorami, pseudo trenerami ktorzy chca/maja dopiero uczyc sie fachu, czy po prostu fajnymi ludzmi ktorym "warto dac szanse", to zamiast Legii Warszawa kibicowalbym FC Kobylka albo Bumfuck United.
Pozdro

Tomek Mokotów - 04.06.2018 15:56:56, *.centertel.pl

Różnie można to odczytywać, z jednej strony Magiera miał być na lata z nieograniczonym zaufaniem prezesa, z drugiej strony projekt Bałkany również...

Bałagan taktyczny... Mioduski miota się i choćby z tego powodu zostawienie Klafurica jest dobrym wyjściem.
Bayern bierze niedoświadczonego trenera, Klopp, Zidane czy Guardiola zaczynali podobnie, z rezerw albo asytentury...

Miejmy nadzieję, że nagle prezesowi nie zmieni się zdanie...

@Krzeszczu - 04.06.2018 15:58:36, *.37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kolego. Ty. zawsze masz rację.a moze Ty bys poprowadzil naszą Legie do finalu LM??????drogi jestes w utrzymaniu???

Krzeszczu - 04.06.2018 15:59:56, *.cust.bredband2.com

@ Jerz z Potoku: z calym szacunkiem do Ciebie, i z calym szacunkiem dla Qubasa, nie chodzi mi o "rozpracowanie".
Nawiazuje jedynie, i TYLKO do tezy Qubasa ze dobry trener to nie musi byc "fachowiec" Otuz ja uwazam przeciwnie, ze dobry trener to wlasnie fachowiec i ja marze w koncu o fachowcu w Legii.
Odnosze sie tylko i wylacznie do tej tezy. I o nic innego :-)
Pozdro.

Wawa i - 04.06.2018 16:11:33, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

To będzie kolejny błąd zarządu niestety.

NAJWAŻNIEJSZA JAKOŚĆ TRANSFERÓW - 04.06.2018 16:29:23, *.internetia.net.pl

TRENER TO POŁOWA - DRUGA TO JAKOŚ TRANSFERÓW I TO JAKIM SKŁADEM TRENER BĘDZIE DYSPONOWAŁ . BO JAK W PRZYSŁOWIU POWIADAJĄ Z G... BICZA NIE UKRĘCISZ .

Tomek Mokotów - 04.06.2018 17:15:33, *.centertel.pl

do Jerz z Potoku...

Rozbawiłeś mnie stwierdzeniem o "twardym stąpaniu po ziemi" Mioduskiego...
A wygląda jakby się miotał, na wpół turlając i podskakując próbując fruwać.

Podstawą jego planu, o którym wciąż mówi tak samo, to:
-trener na lata
-promowanie młodych
-przemyślane zakupy z zagranicy.

Czyli miesiąc po deklaracji o pełnym zaufaniu do Magiery wyrzuca go z zespołu, zatrudnia teoretyka i popiera ściąganie szrotu z zagranicy z którego nikt nie zachwycił a paru tylko poprawnie, natomiast te
promowanie młodych w Legii to chyba na poczet Akademii powstałej za...rok?

Nie chce mi się dalej tego komentować, wolę się śmiać :)

W przeciwieństwie do obecnego prezesa poprzednik znał się na piłce i robił to z głową choć nie ukrywam, że idealnym połączeniem byłoby właśnie połączenie Leśnego i Miodka.

eduardo - 04.06.2018 17:24:13, *.centertel.pl

Wyniki byly dobre, gra żenująca za Klafa.

Legionista - 04.06.2018 17:26:20, *.226

Według mnie Klafurić pozostanie do września bo piłkarze nie lubią grać w lato, a jak dostaną "poważnego" rywala lub rywala który jest z kazachstanu to się wywalą i będzie podobna sytuacja co rok temu. Zamiast skupiać się na "nowych" trenerach!! To należy sprowadzić "prawdziwych" piłkarzy!! To jest smutne, że drużyna która dwa lata temu remisowała z Realem! Strzelając im jako pierwsi 3 bramki w LM za kadencji Zidana!! Teraz jest w takiej sytuacji, że nawet jak dostaniemy drużynę z Kazachstanu to nie jesteśmy pewni! Czy wygramy! Czy nie! Ogólnie nasza Liga jest na bardzo słabym poziomie i jeżeli PZPN nie wspomoże to tak będzie przez wiele lat! I może Liga Mistrzów znów powróci za 20 lat, a na dodatek kluby średnie z zachodu przychodzą do ekstraklasy i biorą za grosze piłkarzy...

Jerz z Potoku - 04.06.2018 17:47:02, *.dynamic.chello.pl

@ Tomek Mokotów - ja również dołączam się do Twojego stanu rozbawienia tym bardziej, że w lekturze mojego postu pomyliłeś trenera DK z prezesem DM. Ot drobna, subtelna różnica. Czy nadal jest Ci do śmiechu?!
Kibicowskie prześmiewcze serdeczności

Wolfik - 04.06.2018 17:56:57, *.dynamic.mm.pl

@Tomek Mokotów: Cóż, Kolego - wychodzi na to że przysłowie "jak się nie ma miedzi, to się na dupie siedzi" pasuje jak ulał do naszego właściciela. Jeśli Klafurić&Spółka awansują do fazy grupowej LE będzie radość i wypinanie piersi. Gorzej, jak nie awansują...ale po ostatnim wywiadzie dla Polsat Sport takiej ewentualności Prezes poważnie nie bierze....

Cóż możemy poradzić na taki stan rzeczy? Nic. Może rzeczywiście z dwojga złego niech zostanie ten, co już nieco zobaczył i ugrał niż następny wynalazek.

olew - 04.06.2018 18:13:23, *.warszawa.vectranet.pl

My nie możemy mieć trenera na lata, bo po trzech porażkach zwalniamy. Bo jest ciśnienie na wynik, bo zamiast zgrywać naszych młodych, kupujemy średniaków bezustannie, z rożnymi efektami ( raz na kilka lat Vadis się znajdzie...). To nawet nie jest złe, tyle ,że ten wynik to mistrzostwo Polski i gra w grupie LE. Teraz z innej niż mistrzowska ścieżką , trudno będzie polskim klubom tam grać. W Polsce już nas się wszyscy boją, dlatego ich ogrywamy nawet słabym składem. Na mistrzostwo Polski i LE, Klafurić starczy. Jak będziemy bogatsi (znacznie bogatsi !), można będzie zaryzykować brak mistrzostwa przez dwa-trzy lata i stworzenie fajnej drużyny, która będzie grać ładną piłkę. Czego wszystkim życzę ... póki co dzięki Klafu... LEGIA MISTRZ !

Pesymista - 04.06.2018 18:42:18, *.dynamic.mm.pl

Klaf do konca wrzesnia a potem Ojrzynski

tekken (L) - 04.06.2018 20:54:10, *.dynamic.chello.pl

W takiej sytuacji to jest najlepszy ruch Prezesa :).
Kolejny krok to teraz transfer dobrego napastnika, conajmniej jednego.
Z polskiej ligi to spróbowałbym Sheridana, Kaczarawe lub Kante, ale jako jeszcze dodatkowego napastnika, żeby zwiększyć rywalizację

Tomek Mokotów - 04.06.2018 21:02:29, *.1

Do JzP

Rzeczywiście źle przeczytałem inicjały...

No to przestałem się już śmiać.

Przepraszam i pozdrawiam

kibic - 04.06.2018 21:44:50, *.166

Zawsze jestem sceptyczny co do pozbywania się pochopnie piłkarzy. Ale Eduardo chyba nie pomoże za dużo Legii.

potrafimy - 04.06.2018 21:56:06, *.dzierzoniow.vectranet.pl

oj odejdziesz odejdziesz...

Cult⚽️Legia - 05.06.2018 08:37:04, *.dab.02.net

Z jednej strony to dobrze,z drugiej słabo to widzimy ,,,czy podoła przygotować ekipe do LM i obrone Mistrza...musimy być dobrej nadzieji bo nie mamy znowu na to wpływu..my kibice Legii!Mistrza!Polski!a ci co jusz srajá po gaciach I lamétować tylko potrafiá krzeszcze I inni niech trzymajá kciuki za Trenera!co Mistrza! i Puchar!nam dał!

Domel - 06.06.2018 19:30:45, *.dynamic.gprs.plus.pl

może Krzeszczu po zqkończeniu kariery nie zrobił paierów trenerskich, ale poświęca godziny na europejską piłkę, i jak to czytają patałachy z oficjalnej strony Legii to powinni już dawno zrobić z nim biznes (chyba że lepsze stawianie na panów piekarskiego i kucharskiego)