fot. Fumen / Legionisci.com
REKLAMA

Udane Święto Łazienkowskiej na stadionie Legii!

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę, 2 czerwca, na stadionie Legii odbyło się Święto Łazienkowskiej, czyli wielki piknik rodzinny organizowany przez Legię Warszawa, Fundację Legii oraz Fundację Legia Soccer Schools. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych. Zapraszamy do relacji z festynu.
Fotoreportaż z pikniku - 154 zdjęcia Bodziacha

Piknik rozpoczął się w godzinach porannych, gdzie na pierwszych gości czekało wiele atrakcji związanych z różnymi sekcjami Legii. Najmłodsi i najstarsi uczestnicy mogli przetestować swoją celność w rzutach do kosza, czy sprawdzić swoje umiejętności w wyścigu wioślarskim, dzięki wykorzystaniu ergometrów. Możliwości zabawy było co niemiara, ponieważ na festynie swoich przedstawicieli miało 12 sekcji! Równocześnie od rana trwał uroczysty trening Legia Soccer Schools, w którym wzięło udział ponad 4000 dzieci w wieku 3-14 lat.


vid. Bodziach

W czasie pikniku na płycie boiska trwał wielki finał Akademii Klasy Ekstra. Do 2 czerwca na 16 obiektach klubów Ekstraklasy odbywały się treningi dla dzieci w wieku 3-11 lat. W tym roku wielki finał odbył się na stadionie Legii Warszawa przy Łazienkowskiej. Podczas akcji dzieci mogły sprawdzić siłę swojego strzału na bramkę, refleks lub przejść piłkarski tor z przeszkodami. Dla osób nie biorących udziału w akademii rozstawione były mini-boiska na których rozgrywały się liczne mecze.

Oprócz aktywności sportowych goście mogli zobaczyć od środka autokar, którym legioniści jeżdżą po całej Polsce, czy zrobić sobie zdjęcie z dwoma trofeami zdobytymi w tym sezonie przez „Wojskowych”.

Nikt z obecnych tego dnia na Łazienkowskiej nie wychodził z pustymi rękami. Atrakcjom towarzyszyła loteria fantowa, w której można było wygrać bardzo wiele nagród, m in.: pobyt w hotelach Narvil oraz DoubleTree by Hilton, wyjazd na obóz Legia Soccer Schools dla dziecka, czy vouchery na mecze Legii. Cena jednego losu była nieduża, bo jedyne 10 złotych, a trzeba wspomnieć, że każdy uczestnik loterii zdobywał jakąś nagrodę (szaliki zimowe z herbem Legii, desery lodowe itp.). Cały dochód z loterii zostanie przeznaczony na projekty społeczne Fundacji Legii.

Kulminacyjny moment miał miejsce o godzinie 13, kiedy to „Dobrzy Ludzie”, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i Fundacja Legii przekazali oklejoną w legijne barwy karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Pieniądze na pojazd były zbierane przez ponad rok, a do akcji zainicjowanej przez kibiców przyłączyła się również Fundacja Legii. Trzeba wspomnieć, że podczas eventu można było nabyć szaliki, koszuli, vlepki i różne gadżety przygotowane przez grupę „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”.


vid. Bodziach

Dla uczestników szukających kulinarnych wrażeń Legia przygotowała festiwal foodtrucków. Strefa ta powstała przy współpracy z firmą „Żarcie na Kółkach”. Każdy mógł spróbować przysmaków z różnych stron świata, poczynając od kuchni meksykańskiej przez amerykańskie burgery czy belgijskie frytki. Nie zabrakło również zdrowej żywności oraz lodów i słodyczy dla najmłodszych.

O godzinie 14:00 na głównej scenie pojawili się Marek Saganowski i Tomasz Kiełbowicz, którzy wypowiadali się między innymi na temat spełniania swoich marzeń związanych z grą w piłkę. - Nigdy nie można się poddawać, trzeba wierzyć w siebie i swoje umiejętności. Powinniśmy słuchać rodziców, trenera, oni wszyscy chcą dla nas jak najlepiej. – mówił Marek Saganowski.

- Marek jest przykładem niezłomności, w swojej karierze pokazał ten wielki charakter. Niejednokrotnie był bardzo poważnie kontuzjowany, jednak zawsze wielką wiarą i sercem pokonywał te trudności, jest wzorem do naśladowania – dodał Tomasz Kiełbowicz.

O godzinie 14:30 w FanStore Legii pojawił się Andrzej Fonfara. Każdy mógł się z nim spotkać, zrobić zdjęcie, czy wziąć autograf, ale przede wszystkim zagrzać go do walki, którą stoczy 16 czerwca w hali COS Torwar podczas Warsaw Boxing Night.
Ostatnią atrakcją tego dnia był występ zespołu „Pablopavo i Ludziki”. Piknik można uznać za jak najbardziej udany, zjawiło się na nim wiele rodzin z dziećmi, które w tym dniu były najważniejsze.

fot. Fumen / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Krzeszczu - 03.06.2018 / 15:05, *..cust.bredband2.com

Teraz ze fajnie i wogole zajebiscie, a tak na codzien to smiech i szyderstwa z tych ”piknikow”...
Hipokryzja smiechu warta.

odpowiedz
Do Sosnowiec - 03.06.2018 / 09:28, *..centertel.pl

Skoro byłeś i widziałeś to dlaczego sam nie zareagowałeś?

odpowiedz
LEGIA MISTRZ!!! - 03.06.2018 / 07:55, *..play-internet.pl

Przy ostatnim dublecie można było sobie zrobić zdjęcia między trofeami a teraz kilka metrów przed "super".

odpowiedz
MISTRZ2006 - 03.06.2018 / 01:13, *..static.ip.netia.com.pl

I ogromne podziękowania dla Pani malujacej twarze i nie tylko na poziomie 0 za wytrwałość i pomalowanie serduszka Legii na dloni mojej Wiktorii o 16:30...!!!!!!!!!!!

odpowiedz
MISTRZ2006 - 03.06.2018 / 01:10, *..static.ip.netia.com.pl

Naprawdę udana impreza...!!! Moja Wiktoria zachwycona mimo że stadion zna bardzo dobrze...

odpowiedz
Cult⚽️Mistrz - 02.06.2018 / 22:07, *..7

Brawo!ale powinno być 33tyś dzieci i ich Legijnych Rodziców!jak jusz panie D.M. chcecie kolporacje...Dzień dziecka historia do końca życia I to Warszawskie.

odpowiedz
Mokotow - 02.06.2018 / 21:02, *..play-internet.pl

Dziekuje Bogu ze jestem Legionista , Piszac ten komentarz Lzy nie pozwalaja zadbac o interpunkcje to Co zrobiliscie z ta karetka to jest mistrzostwo swiata i jeszcze wiecej .Mocno Legia nie za malo, Galaktycznie Legia .Dobrzy Ludzi? raczej Wspaniali Ludzie.........

odpowiedz
kiwi - 02.06.2018 / 21:02, *..static.ip.netia.com.pl

A jak poszła zbiórka na psiaki w Celestynowie ???

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.