fot. Bodziach
REKLAMA

Legijna karetka przekazana dla Centrum Zdrowia Dziecka!

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

2 czerwca 2018 roku zapisze się w historii - tego właśnie dnia, kibice Legii Warszawa oficjalnie przekazali nowoczesną karetką dla Centrum Zdrowia Dziecka. Przekazanie kluczyków do pojazdu oraz jego odsłonięcie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 13, na tyłach trybuny im. Kazimierza Deyny przy okazji imprezy "Święto Łazienkowskiej".

Zanim doszło do oficjalnego zdjęcia czerwono-biało-zielonej flagi z karetki, przy mikrofonach na przygotowanej scenie pojawili się: przedstawicielka grupy "Dobrzy Ludzie", reprezentant SKLW, prezes Fundacji Legii oraz dyrektor CZD. Pani Anna Mioduska podziękowała za pomoc Dobrym Ludziom oraz SKLW, a także sponsorom na czele z grupą Adamed, sponsorem głównym akcji "Wszyscy do wioseł". - Ta akcja pokazała, że razem możemy więcej. Udało się zakupić pojazd, z czego jestem bardzo szczęśliwa. Przekazujemy go dla CZD, i cieszę się że dyrektor CZD, pani Małgorzata Syczewska jest dzisiaj z nami - powiedziała Anna Mioduska.


vid. Bodziach

- Grupa "Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom", powstała z chęci niesienia pomocy, tam gdzie tej pomocy nie było lub była niewystarczająca. Na co dzień, przede wszystkim, charytatywnie, odnawiamy ściany sal i pomieszczeń w instytucjach publicznych, z których korzystają najmłodsi. Oprócz tego organizujemy zbiórki, czy to zabawek, czy artykułów szkolnych, które następnie przekazujemy potrzebującym dzieciom. Prowadziliśmy też zbiórkę na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. (...) Chciałabym przede wszystkim podziękować kibicom Legii Warszawa - to dzięki Wam, jesteśmy tu, gdzie teraz jesteśmy. Dziękujemy za każdą wrzuconą złotówkę do naszych puszek, za każdy kupiony gadżet oraz wpłatę na specjalne "karetkowe" subkonto. Wasze ciągłe pytania, ile jeszcze brakuje do finalizacji akcji, jak również zaangażowanie, dawało motywację do dalszej pracy. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć - powiedziała reprezentantka grupy Dobrzy Ludzie.Przekazany dla Centrum Zdrowia Dziecka pojazd jest bardzo nowoczesny z super wyposażeniem, o którym w samych superlatywach wypowiadała się pani dyrektor CZD. Każda z karetek przebywa rocznie około 100 tys. kilometrów i obecnie znajduje się w bardzo złym stanie. - Aby móc zapewnić bezpieczny i dobry transport naszym pacjentom, flota samochodów którymi dysponuje instytut, musi być często wymieniana. Środki finansowe, jakimi dysponuje instytut, są bardzo mocno ograniczone. Instytut powstał 40 lat temu z inicjatywy Ewy Szelburg-Zarembiny, miał on upamiętniać dzieci-ofiary Drugiej Wojny Światowej, służąc dzieciom żyjącym i najbardziej potrzebującym. 40 lat minęło i cały czas funkcjonujemy głównie dzięki ludziom dobrej woli. Ta karetka jest tego najlepszym przykładem, bo dzięki kibicom Legii, Stowarzyszeniu Kibiców Legii oraz Fundacji Legii, a także wszystkim, którzy wpłacili na ten cel swoje pieniądze, mogliśmy tę karetkę dostać. (...) Ta karetka jest nie tylko nowa, ale przede wszystkim fantastycznie wyposażona. Ma świetne systemy amortyzacji, dzięki którym każdy pacjent, bez względu na wiek, może jechać po największych wertepach, w taki sposób, aby ich w ogóle nie odczuć. A to dla nas bardzo ważne. Zapewni nam bezpieczny transport, a lekarzowi, który będzie obecny przy pacjencie, prowadzić czynności medyczne, niezbędne do tego, aby pacjent w najlepszym stanie dojechał do naszego Instytutu - powiedziała dyrektor CZD, Małgorzata Syczewska.Nowa legijna karetka posiada rejestrację "W6 Legia". Na bokach znajdują się m.in. eLki w kółeczku oraz herb naszego klubu. Na tylnej klapie także herb Legii, logo SKLW, Fundacji Legii oraz Dobrych (L)udzi. Z tyłu karetki znajduje się spory napis "Ambulans kibice Legii dzieciom". Uroczystość przekazania karetki dla CZD obserwowało na żywo około dwóch tysięcy osób.fot. Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Poznań to nie tylko Lech :) - 20.09.2018 / 11:52, *..play-internet.pl

Piekna, najpiękniejsza inicjatywa!
Dziś zobaczyłem tę karetkę na obwodnicy Wrocławia :) szok.

odpowiedz
Rafał N. - 05.06.2018 / 09:55, *..113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Może niech każdy piłkarz przekaże 1/100 swoich miesięcznych zarobków, to będzie można kupić jeszcze kilka takich karetek.

odpowiedz
Do Dociekliwy - 05.06.2018 / 09:09, *..dynamic.chello.pl

Może dlatego, że dziecko może być zarówno niemowlakiem jak i 100kg 17 latkiem i karetka musi przewozi wszystkie dzieci

odpowiedz
do gienek - 04.06.2018 / 17:26, *..dynamic.chello.pl

Trzymamy kciuki za zdrowie córeczki! W takim otoczeniu na pewno łatwiej wyzdrowieć :)

odpowiedz
gienek - 03.06.2018 / 22:32, *..96.koba.pl

Suuuuper, jutro mamy z córką kolejną chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka !!!, oglądamy też zawsze na korytarzach piękne grafy dla dzieciaków robione właśnie przez "DL"

odpowiedz
Do Janek - 03.06.2018 / 19:16, *..dynamic.gprs.plus.pl

A co to takiego?

odpowiedz
gazza - 03.06.2018 / 18:20, *..adsl.inetia.pl

Wspaniała akcja ! Wielkie brawa dla organizatorów i dla każdego kto się do tego przyczynił !

odpowiedz
Dociekliwy - 03.06.2018 / 18:12, *..play-internet.pl

Transport neonatologiczny i takie lozko tam wstawili? Po co?

odpowiedz
Janek - 03.06.2018 / 13:42, *..centertel.pl

Dawajcie na chelikopter teraz !!!

odpowiedz
M3 - 03.06.2018 / 13:12, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

BRAWO !

odpowiedz
......... - 03.06.2018 / 13:09, *..dynamic.chello.pl

TVN pewnie pierwszy pokaże to w Faktach xD

odpowiedz
Greg - 03.06.2018 / 12:33, *..91.grefnet.pl

Brawo

odpowiedz
Matigol - 03.06.2018 / 12:24, *..adsl.inetia.pl

Wielki szacunek i podziękowania dla WSZYSTKICH którzy choćby najdrobniejszą wpłatą przyczynili się do zakupu tej karetki oraz wszystkich pozostałych inicjatych Dobrych (L)udzi. A dla tych ostatnich wieczne uznanie za całokształt. Oby więcej takich akcji oraz równocześnie większa świadomość niewtajemniczonych którzy uważają Nas za wszelkie zło.

odpowiedz
siema - 03.06.2018 / 11:59, *..internetia.net.pl

Brawo

odpowiedz
krys008 - 03.06.2018 / 11:55, *..serv-net.pl

I to jest wiadomość. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy się doe tego przyczynili.

odpowiedz
Kulik bwo - 03.06.2018 / 11:37, *..braniewo.vectranet.pl

Wielkie brawa. Szkoda ze w tv nikt o tym nie wspomnial.

odpowiedz
Pawciu - 03.06.2018 / 11:36, *..78.ipv4.supernova.orange.pl

Gratulacje dla DOBRYCH LUDZI - jestescie wielcy a nie tylko dobrzy!! :)

odpowiedz
- 03.06.2018 / 11:34, *..180

Tylko legia

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.