fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Fulham obserwuje Remy'ego

Wiśnia, źródło: madeinfoot.com

William Remy ma za sobą udane pół roku - wspólnie z Legią zdobył Puchar Polski oraz mistrzostwo. Francuz trafił do Polski z Montpellier i w krótkim czasie stał się ważnym punktem drużyny. Nic dziwnego, że wzbudził zainteresowanie za granicą. Remy'ego widzieliby u siebie m.in. działacze Fulham - podają francuskie media.

W artykule czytamy, że przy Łazienkowskiej chcieliby za swojego zawodnika minimum dwa miliony euro. W rzeczywistości może to być jednak więcej. W każdym wypadku, Legia i tak nieźle zarobiłaby na sprzedaży. Przypomnijmy, że Remy przyszedł do Legii za darmo, a z klubem wiąże go jeszcze trzyletni kontrakt.

Od jakiegoś czasu słyszymy, że w tym oknie transferowym nie będzie kadrowej rewolucji, więc ewentualne szybkie odejście defensora będzie dużym zaskoczeniem. Tym bardziej, że jest to wszechstronny zawodnik, który wobec problemów w defensywie na pewno przydałby się trenerowi w przyszłym sezonie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Legionista - 04.06.2018 / 17:05, *..226

@mietek, Dąbrowski został kupiony za 300 tyś. euro (według transfermakt) więc na spokojnie mógł zostać sprzedany za podobną kwotę lub mniejszą, a jakiś Polski zespół pewnie by go chciał. Moulin - W poprzednim sezonie nie grał fantastycznie, ale w pierwszy jego sezonie w Legii był jednym z ważnych zawodników w drużynie i proszę nie porównuj Moulina do Philipsa bo różnica między nimi jest taka, że Philips jest gorszą wersją jego.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 04.06.2018 / 15:18, *..dynamic.chello.pl

Odejscie Remy'ego to niewielka strata, pod koniec sezonu grana była ławka rezerwowych. Choć 2 mln E to dość skąpo.

do mietek:
jeśli zawodnik przyjdzie do Legii z zapisem albo umową,że odchodzi za niewielką potem kwotę to masz do wyboru albo mieć Niko czy Ofoe albo nie mieć. Proste choć choć jak widzę niektórzy wciąż nie rozumieją po polsku.

Za to Mioduski nie sprzedał nikogo za czapkę gruszek bo kupowal tylko szrot piłkarski, który może oprocz Vesovica pod koniec rundy, grał taki piach, że powinniśmy dopłacić za ich dalszą sprzedaż. Dla mnie każdy może odejść bez żalu.

Porównując sezony to rok temu pierwszy raz w historii polskiej piłki graliśmy na wiosnę w pucharach i obroniliśmy mistrzostwo a w tym mimo dubletu...trochę szkoda pisać. Rok temu plakalismy po ewentualnych transferach z klubu, teraz podejrzewam, że o żadnym z ostatnio zakupionych grajkow nie będziemy pamiętać juz miesiąc później.

odpowiedz
Rafał N. - 04.06.2018 / 11:48, *..218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W związku z tym, proponuję powrót Kuby Rzeźniczaka :-)

odpowiedz
mietek - 03.06.2018 / 21:47, *..internetia.net.pl

@Legionista: Czułem, że tak będzie. Że cały ten zachwyt nad Dąbrowskim będzie się opierał o gola w Poznaniu. A Dąbrowski to też bezlitosny oklep na Ł3 od Borussi, po którym już w Lidze Mistrzów ani raz nie zagrał.

Moulin... Tak, odszedł człapak, w jego miejsce przyszedł drugi - Phillips. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Ja nie mówię ani słowa o zakupach z zimy, bo jakie one były, to chyba każdy wie. Więc argument z Eduardo wyjęty z czapy.

odpowiedz
Legionista - 03.06.2018 / 18:43, *..226

@mietek, Dąbrowski miał udaną rundę wiosenną i dostał nagrodę ,,Obrońcy Roku", a także strzelił Amice bramkę która dała nam Mistrza, a w tym sezonie miał kryzys - Tak samo Malarz i większość drużyny na początku sezonu. Nie był kluczowym zawodnikiem i bez niego Legia sobie poradzi, ale odszedł za darmo, a spokojnie Legia mogła na nim trochę zarobić. Piłkarze którzy powinniśmy dostać większą kwotę: Thibault Moulin który poszedł za 1.3 mln euro(według transfermarkta), a on był kluczowym zawodnikiem i odzyskiwał formę więc spokojnie mogliśmy więcej uzyskać. Sadiku za 1 mln euro (według transfermarkta) cena dobra, ale kogo sprowadziliśmy zamiast niego? Eduardo....

odpowiedz
mietek - 03.06.2018 / 16:21, *..internetia.net.pl

@krys008: Czy Dąbrowski był kluczowym zawodnikiem Legii? Nie, nie był. Jak już zaczynał dobrze grać, to zaraz potem zaczynały się babole i lądował na ławce.

Czy jest chociaż młodym zawodnikiem, by mieć nadzieję, że się rozwinie i się go potem uda z zyskiem sprzedać? Nie, ma już 31 lat i nigdy nie grał nigdzie poza Polską. Nawet w tej naszej paralityk ekstraklasie zaczął na poważnie grać jako 26-latek.

Jeszcze bym rozumiał żal po nim, gdyby nagle w Lubinie zaczął grać na poziomie najlepszego obrońcy ligi. Ale Zagłębie w tym roku straciło w lidze 16 goli, zaś Legia 14.

odpowiedz
rob - 03.06.2018 / 14:18, *..opera-mini.net

Panowie.. easy
Jeszcze nikt nikogo nie sprzedał. Byle pismak znikąd napisał jakieś glupoty a tu wrzawa jakby już Mioduski oddawał za pół darmo cały skład. Płacz i lament. Każdy ma prawo obserwować. Myślę, że większość Legijnych piłkarzy jest przez jakieś kluby obserwowana, ale od obserwacji do złożenia oferty bardzo daleka droga.
Remy szybko zaaklimatyzował się w Warszawie, w wywiadach jasno deklarował, że główna motywacją do przyjęcia oferty od Legii była możliwość zasmakowania walki o trofea i europejskie puchary. Gra w najlepszej drużynie - słabej to słabej ale jednak - ligi, z najlepszymi w Polsce kibicami. Może pograć i ofensywnie i pokazać się w defensywie. Będzie miał takie możliwości u beniaminka? Nie sądzę.. dlatego raczej nierealne jest - nawet jeśli jest jakieś iluzoryczne ryzyko - ,że ten fake news ma w sobie ziarno prawdy. Remy pokazując się z dobrej strony w eliminacjach a potem w fazie grupowej LE ma do zyskania znacznie znacznie więcej niż "zainteresowanie" ze strony Fulcham.
Skomentuje to przeczytaną gdzieś w internecie anegdotą więc autora przepraszam za niepodanie źródła bo go nie pamiętam.
Kuchy prawdopodobnie zasili szeregi Realu Madryt. Szanse na przeprowadzenie transferu 66%. Kuchy chce, Legia chce, Real nie chce.

odpowiedz
krys008 - 03.06.2018 / 11:57, *..serv-net.pl

@Mietek Dąbrowski - odpowiedź na twoje pytanie.

odpowiedz
Rogal - 03.06.2018 / 10:52, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

jest zbyt drewniany na premier league i ma dużo strat. jakby grali w championship to transfer byłby możliwy, ale gdzie mu do premier league

odpowiedz
mietek - 03.06.2018 / 10:35, *..internetia.net.pl

Do wszystkich panikarzy i narzekaczy. Powiedzcie, kogo Legia sprzedała za worek frytek odkąd prezesem jest DM? Można powiedzieć, że poniżej wartości poszedł Vadis, ale to był przypadek szczególny, bo Leśny mu pie*dół naobiecywał i zarząd został postawiony pod ścianą.

A wystarczy tylko przypomnieć okienko transferowe zimą półtora roku temu. W cenie niższej niż promocje z Lidla poszli dwaj czołowi napastnicy - Niko i Prijo. Za to w ich miejsce przyszli supersnajperzy - "potykam się o własne nogi" Necid i "mam za ciasne buty" Chukwu.

odpowiedz
Juri - 03.06.2018 / 09:25, *..centertel.pl

Jak chce odejść to sprzedać za rozsądny hajs ,brać Helika z Cracovii.

odpowiedz
Krzeszczu - 03.06.2018 / 08:42, *..cust.bredband2.com

@ Elf: Parcie na kase to mial Lesnodorski z Dzyndzlem. I sporo tej kasy z klubu wyniesli.
Prezes Mioduski jeszcze nikogo panicznie za paczke fajek i kubek kawy nie sprzedal, wiec nie siej fermentu.

odpowiedz
lob - 03.06.2018 / 08:23, *..dynamic.chello.pl

Sami gołodupcy wzięli w dzierżawę polskie kluby. Nie ma tu ani jednego tzw. właściciela z porządną kasą.............
Stary Bazar Różyckiego...kupić - sprzedać, aby interes jakoś się kręcił.........

odpowiedz
krus008 - 03.06.2018 / 07:51, *..serv-net.pl

Z jednej strony wzbiera we mnie wzburzenie, delikatnie mówiąc, że po raz kolejny sprzedajemy za drobne najważniejszych piłkarzy i jak tu budować drużynę. Co pól roku od nowa, to prowadź do katastrofy. Z drugiej strony, mam świadomość, że część zawodników traktuje Legię jak miejsce, gdzie można się wypromować i iść dalej, możliwie szybko. DM mówi, że koniec rewolucji w składzie. Panie Dariuszu trzymamy za słowo i przekonany się ile warte są Pana słowa.

odpowiedz
SEBO(L) - 03.06.2018 / 06:55, *..play-internet.pl

Nasz klub chce(?)/chciałby(?) być rozpoznawalną marką wśród tzw. średniaków europejskiej piłki, z ambicjami doszlusowania do górnej półki tej kategorii. No i ta rozpoznawalność jest chyba osiągana, niestety (wzorem sklepów " wszystko za 5 zł" ), jako klub "wszyscy po 2 mln." . Masz 2 miliony? Wpadnij do nas. Nie dasz/nie masz? Dogadamy się. Można zrozumieć, że właściciel musi pozyskiwać skądś środki na działalność klubu, a transfery są nieodzownym elementem zasilania klubowej kasy. Ale ostatnio coraz częściej zdarza się, że trafi się nam porządny zawodnik, pogra 0,5/1/1,5 sezonu i odchodzi za nienajciekawsze pieniądze. Co gorsze możnaby to zobrazować mniej więcej tak: Piłkarz X ma ofertę. - Prezesie, chcę odejść. - Niech dają 2 miliony i odchodź. - Ale ja naprawdę chcę odejść.- A ha... No to 1,5 . ;)

odpowiedz
Gepetto - 03.06.2018 / 00:54, *..play-internet.pl

Pazdan odejdzie za max 0,5 Remy za 1 mln, Wieteska za 1 mln, zostaje Astiz i Żyro. Jakie typy piłkarzy tzn ala piłkarzy bez kontaktu, kto do nas? Ja bym widział ale to z piłkarzy Terrego i Fojuta i Celebana.

odpowiedz
ido(L) - 03.06.2018 / 00:50, *..dzierzoniow.vectranet.pl

13 mln Euro plus 1 mln Euro dla agenta i 5-6 mln za rozegranie co najmniej! 13 meczów w Premiership i niech idzie nikt tu nie bedzię trzymał gwiazdy lig Ę po to żeby ten promował Mundial w Rosji

odpowiedz
@Kls - 03.06.2018 / 00:02, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Gdzie jest napisane, że zarząd na tyle go wycenia? Pomyśł troszkę

odpowiedz
Cch - 02.06.2018 / 23:37, *..dynamic.mm.pl

Zacznijmy sie cenic.. skoro ma 3letni kontrakt to albo niech dadza z 5 baniek ojro albo zegnaj francesko. Poza tym dobry chlop z niego "W.Remy jest wspaniały .. " :)

odpowiedz
1337 - 02.06.2018 / 23:20, *..static.metronet.is

Do Kls
To nie zarząd tak wycenia Remyiego, tylko tak było napisane w artykule. W zasadzie nie wiemy co na to zarząd.

Ja osobiście bym go za 5mln euro sprzedał ;-)

odpowiedz
Arek - 02.06.2018 / 23:17, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie puszczać!!!

odpowiedz
Rytm - 02.06.2018 / 22:51, *..dynamic.chello.pl

2 mln euro hahahaha. Jaja jeśli to prawda. Minimum 5 mln euro.

odpowiedz
Sznela co niedziela - 02.06.2018 / 22:50, *..204

W tej chwili to już nie jest sklep z tanimi piłkarzami, ale prawdziwa melina. Potencjalnie wszyscy są na sprzedaż i o każdej porze, nie ma żadnego planowania odnośnie transferów wychodzacych i przychodzących z jakimś rozsądnym wyprzedzeniem, robionym także między innymi pod kątem przygotowania drużyny do sezonu, wszystko jest robione na j...bał to pies, wystarczy że jakiś koleś głośno powie do mikrofonu "a jo tam u wos groł juz nie bede"

odpowiedz
nikol - 02.06.2018 / 22:50, *..play-internet.pl

Według Weszło Luís Norton de Matos jest jednym z kandydatów na naszego trenera. W przeszłości był m.in. dyrektorem sportowym Sportingu Lizbona oraz trenerem wielu portugalskich klubów.

odpowiedz
b - 02.06.2018 / 22:00, *..186.threembb.co.uk

4 mln £ , taka sume podobno zainteresewana strona uslyszala. Dla Londynczykow to "groszki " pewnie sie potarguja, stanie na 3.5 mln £ i 10 -15 % z nastepnego transferu .

odpowiedz
wojtas - 02.06.2018 / 21:17, *..devices.net.pl

Co prezesie zaczynamy wyprzedaż ???

odpowiedz
oLaf - 02.06.2018 / 21:15, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

proponuję zmienić nazwę klubu z Legia na "Szpital i reanimacja upadłych piłkarzy"....

....bo jak tylko reanimujemy jakiegoś grubego zdechlaka typu VOO czy Prijo to taki pacjent zamiast pograć kolejny rok (z wdzięczności dla Legii) to momentalnie zwiewa za kilka banknotów więcej.... żenada!

odpowiedz
Ludzik - 02.06.2018 / 21:14, *..static.ip.netia.com.pl

Nie odejdzie. I Pazdan też raczej nie odejdzie. Będą chcieli pokazać się w LM lub LE. Najwyżej w zimowym oknie się pożegnamy.

odpowiedz
Lugi - 02.06.2018 / 20:58, *..direct-adsl.nl

No bez jaj...!!! Wara do Remka!!!!!

odpowiedz
wrt - 02.06.2018 / 20:40, *..itsa.net.pl

do Phoenix(L)k: chodzi Ci o Remi Gaillarda? popieram, w extraklasie też dałby radę

odpowiedz
Do Kristof - 02.06.2018 / 20:35, *..10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Obwiniasz Remyego za to że ktoś się nim interesuje? Czy w artykule jest napisane że Remy przebiera nogami by odejść?

odpowiedz
Elf - 02.06.2018 / 20:25, *..elblag.vectranet.pl

Taka prawda że jak wpłynie oferta na poziomie 2 mln Euro to Mioduski go sprzeda, bo jest pazerny na kasę, tak samo jak opowiada że nie sprzeda Szymańskiego a wystarczy że ktoś zadzwoni i powie że daje 3,5 mln Euro i Szymańskiego w Legii nie będzie

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.06.2018 / 20:18, *..play-internet.pl

Kristof-najpierw przeczytaj,a potem komentuj,a nigdy odwrotnie,bo na idiote wychodzisz.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 02.06.2018 / 19:55, *..dynamic.chello.pl

niech sobie znajdą innego Remy`ego

odpowiedz
Kls - 02.06.2018 / 19:50, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Podstawowy obrońca mistrza Polski za 2 mln euro... Słabo zarząd wycenia zawodników...

odpowiedz
banxxx - 02.06.2018 / 19:47, *..play-internet.pl

O, coś mnie ominęło. Mamy trenera?

odpowiedz
Kristof - 02.06.2018 / 19:38, *..cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Niech idzie.W Fulham niestety czeka go w najlepszym przypadku lawka rezerwowych lub co najbardziej prawdopodne-trybuny.Ale to nie przeszkadza,Zero ambicji by grac,byle kasa sie zgadzala.

odpowiedz
b - 02.06.2018 / 19:35, *..186.threembb.co.uk

Niestety taka prawda, ze jak ktos pogra u nas dobrze przez rok to zaraz odchodzi. Ale jesli zarzad jest profescjonalny, to wykorzysta to do sprowadzenia dobrych zawodnikow, ktorzy sa na zakrecie swojej kariery.

odpowiedz
kermit - 02.06.2018 / 19:27, *..centertel.pl

Trzeba im przekazać, że wyprzedaż garażowa to jest w Poznaniu. Pytać o Amikę.

odpowiedz
starszy - 02.06.2018 / 19:18, *..dynamic.chello.pl

Niech idzie , zrobi karierę jak Żyro. Po cholerę męczyć się w jakiś eliminacjach LM ?

odpowiedz
Gizior - 02.06.2018 / 19:16, *..128

Co za głupi tekst ze Legia i tak by zarobiła no ok prawda zarobi ale szanujmy się... Remy nie ma 32lat i rok kontraktu... Jest wciąż młody i 3lata ważny kontrakt jeszcze dają 5mln funtów albo won... A potem wielka gadka że z dynama Zagrzeb kupują za 20mlneuro piłkarza, u nas kwota nie do pomyślenia bo u nvsas kupuje się za 2mln euro i klub jeszcze się cieszy ze tyle dostał...

odpowiedz
Remy przyjaciel CWKS - 02.06.2018 / 19:14, *..163.ipv4.supernova.orange.pl

Szkoda by było gdyby go sprzedali. Dobry kocur, początek sezonu miał wybitny. Niech go Miodek przytrzyma. Potrzeba Legii takiego silnego gościa właśnie jak Cafu czy Remy bo oni się dobrze rozpychają przy rożnych. Zwróćcie uwagę jak w powietrzu Remy masakrował frytkiera z Łecha. Aż miło było patrzeć. Oby został!!

odpowiedz
eth - 02.06.2018 / 19:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Priorytetem jest teraz zatrzymanie Eduardo, i niekupowanie za niego jakichś ogórów typu Hasani posiadającego tylko 25 goli i tylko 20 asyst!

odpowiedz
lob - 02.06.2018 / 19:10, *..131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Sprzedać wszystkich co prosto kopna piłkę.

odpowiedz
Legionista - 02.06.2018 / 19:07, *..226

Środek Obrony: Pazdan - chce pewnie odejść, Astiz- jeszcze nie ma kontraktu, ale pewnie pozostanie, Wieteska - nie wiadomo czy pozostanie i Remy też nie wiadomo czy pozostanie.... Żyro - za wielkie ryzyko... Nie ważne kim będzie w przyszłości trener, ale jeżeli na tej pozycji nie pozyskamy zawodników to będzie podobna sytuacja co w poprzednim roku odnośnie europejskich pucharów...

odpowiedz
wrt - 02.06.2018 / 18:55, *..itsa.net.pl

won, to nasz człowiek

odpowiedz