CLJ: Lech Poznań 1-2 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W środę we Wronkach odbył się pierwszy półfinałowy mecz Centralnej Ligi Juniorów, w którym Lech Poznań zmierzył się z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem młodych legionistów 2-1. Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie po trafieniu Huberta Sobola, ale w 34. minucie wyrównał Mateusz Bondarenko. Wygraną "Wojskowym" zapewnił w 73. minucie Łukasz Zjawiński.

Rewanż odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o 15:00 na stadionie w Ząbkach - zapraszamy do wspierania Legii!

W drugiej parze półfinałowej walczą Cracovia ze Śląskiem Wrocław - pierwszy mecz wygrali krakowianie 2-0. W przypadku awansu legionistów do finału, spotkanie w roli gospodarza zespół ze stolicy rozegra na płycie głównej stadionu Legii.

CLJ U-19: Lech Poznań 1-2 (1-1) Legia Warszawa
1-0 - 11' Hubert Sobol (as. Filip Marchwiński)
1-1 - 34' Mateusz Bondarenko (as. Kamil Orlik z rzutu wolnego)
1-2 - 73' Łukasz Zjawiński (as. Mikołaj Neuman z rzutu rożnego)

Lech: 1. Bartosz Mrozek - 3. Szymon Zalewski (82' 5. Mateusz Bieniek), 4. Mateusz Skrzypczak, 15. Wiktor Pleśnierowicz, 2. Michał Zimmer - 21. Michał Skóraś, 6. Łukasz Norkowski, 10. Bartosz Bartkowiak (46' 16. Eryk Kryg, 85' 18. Filip Szymczak), 20. Filip Marchwiński (70' 22. Kacper Andrzejewski), 9. Paweł Tupaj - 7. Hubert Sobol
Trener: Krzysztof Kołodziej

Legia: 1. Cezary Miszta - 2. Michał Król, 14. Mateusz Bondarenko, 4. Kacper Pietrzyk, 3. Konrad Matuszewski - 7. Mikołaj Neuman (85' 17. Maksymilian Sitek), 6. Michał Karbownik, 8. Amos Shapiro-Thompson (64' 16. Michał Mydlarz), 20. Maciej Rosołek (52' 18. Mateusz Szwed), 11. Kamil Orlik (89' 15. Bartłomiej Kukułowicz) - 9. Łukasz Zjawiński
Trener: Piotr Kobierecki

żółte kartki: Andrzejewski, Bieniek (Lech) - Orlik, Szwed, Matuszewski (Legia)