Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
CLJ: Legia Warszawa - Lech Poznań - fot. Raffi / Legionisci.com
CLJ: Legia Warszawa - Lech Poznań - fot. Raffi / Legionisci.com
Niedziela, 10 czerwca 2018 r. godz. 16:50

CLJ: Legia Warszawa 2-5 Lech Poznań

Woytek, źródło: Legionisci.com

W rewanżowym półfinałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów rozegranym w Ząbkach Legia Warszawa przegrała z Lechem Poznań 2-5 i nie awansowała do finału. Pierwsze spotkanie legioniści wygrali 2-1. Niestety w rewanżu nie zagrało wielu zawodników, którzy wywalczyli dobry wynik we Wronkach. Było to spowodowane bardzo dużym rotowaniem piłkarzami między drużyną rezerw i CLJ. Najlepsi juniorzy zasilili zespół rezerw w sobotnim meczu z Polonią w III lidze.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Mikołaj Neuman dośrodkował piłkę prosto do Michała Górala, a ten skierował ją do siatki. Niestety 3 minuty później do wyrównania doprowadził Michał Skóraś. Wraz z upływem kolejnych minut inicjatywę przejmowali lechici i zaowocowało kolejną bramką. W 37. minucie na 2-1 trafił Jakub Karbownik.

Początek drugiej połowy ponownie należał do Lecha, ale to legioniści zdobyli drugiego gola. W 64. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Olejarka. To jednak nie uspokoiło gry, bo w 69. minucie goście zdobyli trzecią bramkę po błędzie Michała Gładysza. Legionistom gra nadal się nie układała, a w 77. minucie Mateusz Olejarka otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił drużynę. Dobrze dysponowani rywale szybko to wykorzystali, bo w 80. minucie po kolejnym błędzie stoperów Legii Paweł Tupaj strzelił na 4-2, a w 85. minucie Michał Skóraś ustalił wynik spotkania.

W finale z Lechem zagra Cracovia, która pokonała we Wrocławiu Śląsk aż 4-0.

CLJ: Legia Warszawa 2-5 (1-2) Lech Poznań
1-0 - 9' Michał Góral
1-1 - 12' Michał Skóraś
1-2 - 37' Jakub Karbownik
2-2 - 64' Mateusz Olejarka (karny)
2-3 - 69' Hubert Sobol
2-4 - 80' Paweł Tupaj
2-5 - 85' Michał Skóraś

Legia: 1. Paweł Łakota - 2. Michał Król, 5. Michał Gładysz (85' 14. Mieszko Lorenc), 4. Filip Czach, 25. Mateusz Szwed - 7. Mikołaj Neuman (54' 17. Maksymilian Sitek), 6. Michał Mydlarz, 8. Bartłomiej Kukułowicz (46' 16. Bartosz Rymek), 19. Michał Góral (46' 15. Mateusz Olejarka), 11. Maciej Rosołek - 9. Łukasz Zjawiński

Rezerwa: 12. Cezary Miszta, 13. Patryk Konik

Trener: Piotr Kobierecki

żółte kartki: Neuman, Olejarka (Legia) - Pleśnierowicz, Kryg (Lech)
czerwona kartka: Olejarka (77' za drugą żółtą, Legia)


fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com



Komentarze: (47)

L, 10.06.2018 16:53:12 - *.static.ip.netia.com.pl

wstyd!

Legiunia2, 10.06.2018 16:57:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Szkoda...ale i tak

To po co grali w 3 lidze, 10.06.2018 16:58:51 - *.play-internet.pl

I tamci tu przegrali
PatoLegia

klon, 10.06.2018 17:00:26 - *.merinet.pl

Jeszcze więcej lansu żelu na głowie i przekonania o swojej przezajebistości. Weźcie się za trening. W czasach mojej młodości to do podwórkowej drużyny byli by dobierani jako ostatni

Yogi, 10.06.2018 17:06:25 - *.122

Rotowanie składem. Ha. Ha po co było w ogóle grac

lob , 10.06.2018 17:08:25 - *.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tak to jest jak chce się pochwycic dwie sroki za ogon. Zobaczymy czy chociaż trzecią ligę obronimy?Zarządzanie juniorami Legii to czysta amatorka.

Misiek, 10.06.2018 17:13:45 - *.122

Ha. Ha. Ha Rotowany sklad. Dziadostwo

Oczko, 10.06.2018 17:15:08 - *.centertel.pl

A tak sie napinaliscie tydzień temu ... beznadziejny wynik wstyd!

Bebeto, 10.06.2018 17:20:19 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Cała akademia...a potem zdziwienie że jest problem w młodszych rocznikach. Poświęcić mistrza Polski juniorów dla próby utrzymania II drużyny w ... 3 lidze. Dla niektórych chłopców mogło to być największe osiągnięcie w karierze....Brawoooooo

Krzeszczu, 10.06.2018 17:31:43 - *.cust.bredband2.com

Rotacje-srotacje, cala polska mysl szkoleniowa. Rotacje bo to, bo tamto. No i jeszcze w dziadka i siatkonoge.
Cytujac Ferdka: Medale to kazden by chcial, tylko zapi**dalac na treningach nima komu.

Ale z drugiej strony niby jak maja zap**dalac, skoro to wlasnie trenerzy od tej polskiej mysli szkoleniowej kaza im tak a nie inaczej?

Edek, 10.06.2018 18:00:15 - *.play-internet.pl

Szkoda, ale dla mnie ważniejsze jest je..ie amiki na poziomie seniorskim

Zieło, 10.06.2018 18:24:36 - *.centertel.pl

Dlaczgo nigdzie w artykułach nikt nie wskazuje architektów tego sukcesu? Ok, przewija sie Kepcija... ale czy to on? Nie, nie - nic bardziej mylnego! Poprosze jakiś artykuł z przodownikami tej zmiany czyli Zielńskim i Mozyrko. Daje tej parze jeszcze runde wiosenną w klubie. Mazurek wróć!!!!!

andreas, 10.06.2018 18:28:03 - *.dynamic.chello.pl

Prezes światowiec doradcy ze Szwajcarii i Chorwacj,i a Legia bańki bierze bo prezes im wierzy. Może rezerwy się uratują, ale w CLJ były 3 MP i 23 zawodników przebiło się w Legii. Trochę mało. Korporacja Mioduskiego to dziwny twór, a piłka nożna rządzi się swoimi prawami. Zobaczymy czy będą europejskie puchary?

Gość , 10.06.2018 18:31:52 - *.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ten tekst z gotowaniem to trochę usprawiedliwianie sytuacji. Oba spotkania wyglądały bardzo podobnie Lech grał w piłkę a Legia liczyła na kontry lub stałe fragmenty gry.
Jedyną różnicą była skuteczność Lecha.

Rogal, 10.06.2018 18:46:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

najlepiej mówił stasio czerczesow, że to zwykłe przedszkole. Albo jesteśmy klubem z topu i mamy w dupie szkolenie bo szkoda kasy i lepiej kupic kogos kto od razu da pewien poziom, albo się bawmy w juniorków z których i tak nic nie będzie, przynajmniej dla pierwszej druzyny

Danie(L), 10.06.2018 18:47:44 - *.play-internet.pl

Ludzie litości... Liczy się tylko pierwsza drużyna, tak jest na całym świecie... Po co to napinanie juniorami albo dwójką.
Można liczyć tylko i wyłącznie trofea jedynki i ilość zawodników doholowanych do poważnej piłki.

Reszta musi być tym celom podporządkowana. Można wygrać clj (mamy to kilka razy), można wygrać 3 ligę, można nawet pograć w młodzieżowej LM, ale co z tego. Na razie w jedynce mamy Szymańskiego, niestety słabego fizycznie co będzie mu przeszkadzać.

Kiedyś Polska zdobywała nawet medale MŚ i ME w u16 i u18 a poważne kariery zrobiło raptem kilku chłopaków.

Nikt na świecie nie przywiązuje do tego wagi poza jak widzę częścią kibiców Legii Warszawa.

Żadna z dotychczasowych koncepcji się nie sprawdziła. Legia jak grała w 3 lidze tak gra. Młodzież jak nie grała w jedynce tak nie gra. Jest kilka wyjątków, ale jest ich tak mało, że potwierdzają regułę.

Czas na zmiany, co przyniosą czas pokaże.

A już wnioskowanie jakoby porażka juniorów w clj miała być zwiastunem braku awansu do pucharów pierwszej drużyny jest naprawdę śmieszna.

wojtas, 10.06.2018 18:50:42 - *.devices.net.pl

Cała polityka wielkiego klubu.Wstyd mi prezesiku za wasze poje..... decyzje !

gazza, 10.06.2018 18:55:04 - *.adsl.inetia.pl

Mimo że są młodzi to już skompromitowali nasz klub...Oni nie przykładają się do gry.
Pogonić połowę składu ...!

do Zielo, 10.06.2018 19:36:46 - *.play-internet.pl

Zielo w 100% masz racje. To co ta dwojka matołów wyprawia w Akademii to jakaś porażka. Sam dobór zawodników do każdego rocznika jest żałosny. Testy jakies kompletnie nie miarodajne i oczywiscie pierwszeństwo drewnianych dzieci przyjaciół króliczka. Mam nadzieje ze obaj polecą z Akademii mozliwie jak najszybciej bo doprowadzą swoim dzialaniem do mocnego spadku poziomu.

To był błâd ktoś powinien wylecieć !, 10.06.2018 19:41:22 - *.48

Zabrać ,rozbić drużyne grajá o mistrza to tylko idiots robi cos takiego szkoda młodych NATychmiast do wywalenia!

FWK, 10.06.2018 19:46:05 - *.play-internet.pl

O ku*wa!!! Nie ogarniam!

Jordan, 10.06.2018 19:49:00 - *.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

D-N-O! Akademia to priorytet hahaha z polską myślą szkoleniową i bananowymi małolatami. Cioty!

Kuba, 10.06.2018 20:00:58 - *.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chłopcy z zamożnych rodzin, którzy dostali się do drużyny po znajomościach taty, mama zapłaciła za treningi i kupiła najdroższe buty... A nieodkryte talenty nie mają szans na szkółki przy wielkich klubach. Najlepiej grają chłopacy, którzy mają pod górkę w życiu, bo im się zwyczajnie chce.

Mateusz z Gór, 10.06.2018 20:02:03 - *.adsl.inetia.pl

Po takim meczu trener Legii powinien powiedzieć: wygraliście, ale to my mamy w składzie Mateusza Olejarkę, który potrafi wejść w drybling z trzema piłkarzami i będzie zawodnikiem klasy światowej.

Jeden trener już tak kiedyś powiedział i się sprawdziło.

Szmulek, 10.06.2018 20:14:03 - *.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wygrali lepsi. Trzeba się z tym pogodzic. Zresztą Legia wcale nie wypuściła dotąd ze swojej akademii nikogo szczegolnego.

Aby, 10.06.2018 20:17:37 - *.48


Mateusz z Gór, 10.06.2018 20:02 - *.adsl.inetia.pl
Po takim meczu trener Legii powinien powiedzieć: wygraliście, ale to my mamy w składzie Mateusza Olejarkę, który potrafi wejść w drybling z trzema piłkarzami i będzie zawodnikiem klasy światowej.

Ehh, 10.06.2018 20:22:09 - *.dynamic.chello.pl

Trochę to wszystko w tym sezonie nie tak. W pierwszym zespole trener ogarnął grajków na ostatniej prostej a w Legii II i CLJ już był z tym problem. Dodatkowo ten mecz powinien być rozgrywany przy Łazienkowskiej a nie w Ząbkach. Brak bazy akademii to porażka brak stałej koncepcji na Legię II tragedia. Raz walcxymy o II ligę i kupunemy do niej zawodników a za chwilę w tum samym sezonie ściągamy z CLJ bo nie ma tam kto grać. Jakieś pojefyncze rotacje ok ale tu mamy totalny miszmasz. Tam jest taki bałagan, że nikt w klubie tego nie ogarnia! Porażki z Polonią i buraczaną młodzieżą z poznania tylko to potwierdzają. Szkoda, że tam jest taka patologia i nie zgadzam się, że liczy się tylko pietws, a drużyna. Bez zaplecza w postaci akademii i mocnej Legii II piersza drużyna będzie słabsza już teraz a w perspektywie najbliżsxych lat będ, iemy skazani na szrot z zagranicy. Gdyby Lech był w stanie utrzymać zdolnych wychowanków albo nieprzejeść pieniędzy z ich sprzedaży byłby taką drugą Wisłą z czasów Franka, Żurawskiegi i Kosowxkuego.

mG, 10.06.2018 20:52:37 - *.centertel.pl

Przekombinowali z tymi rotacjami...
Niestety winni są trenerzy rezerw(oczywiście kopacze też) zawalili sezon, a na koniec chcieli złapać dwie sroki za ogon, a wszyło jak wyszło...

Od następnego roku, powinien ktoś złapać to towarzystwo za jaja, bo organizacyjnie klapa, sportowo też, gramy w finałach CLJ , potem Ci juniorzy gdzieś przepadają , 1-2 wyjątki przez te lata. W rezerwach chcemy grać z lepszymi drużynami , a za chwilę może być spadek. Nie dopuszczalne rzeczy , w klubie który jest Mistrzem Polski!
Panowie , obudźcie się!

mietek, 10.06.2018 21:06:51 - *.internetia.net.pl

@Danie(L): Napinanie mówisz? Niech będzie. Powiem Ci po co. W drużynie rezerw czasami się ogrywa zawodników "jedynki", którzy wracają po kontuzji, albo z powodu słabszej formy nie łapią się do meczowej osiemnastki i potrzebują ogrania. I zdecydowanie korzystniej dla nich będzie grać na poziomie centralnym w II lidze (co jest na razie w sferze bardzo odległych marzeń), czy na pastwiskach trzecio- lub być może wkrótce czwartoligowych. Gdzie o głupkowatą kontuzję trudno nie będzie - murawy na takim poziomie rozgrywek lustra nie przypominają.

@Ehh: Ale Wisła, o której piszesz, poza Grzegorzem Paterem, a potem Brożkami, to wcale nie bazowała na wychowankach. Frankowski - Jagiellonia, Żurawski - Lech, Kosowski - Górnik.

b, 10.06.2018 21:15:17 - *.214.threembb.co.uk

Czemu w rezerwach nie grali nie wykorzystywani gracze z pierwszego zespolu? Powinni nabic tyle pkt w pierwszej rundzie, zeby nie robic teraz takich cyrkow na koniec. Szkoda, odpuscilismy final CLJ, Cracovia byla do ogrania, w fazie zasadniczej nasi nie przegrali ani jednego meczu.

Krzeszczu, 10.06.2018 21:17:26 - *.cust.bredband2.com

@ b: juz ci raz pisalem matole jeden, nie grali bo maja wakacje, czyli wolne. Qrwa tak ciezko pojac?
A wogole co to za durne pytanie, bo jesli bys sie interesowal klubem chocby troche to nie zadawalbys takich glupich pytan.

Warszawiak, 10.06.2018 22:08:13 - *.dynamic.chello.pl

W akademii powinni grać chłopcy z Warszawy,ewentualne Mazowsza a nie z całej Polski!

zeno, 10.06.2018 22:10:34 - *.icpnet.pl

cóż nie pozostaje nic jak pogratulować Lechowi, spuścili manto mimo wyniku w pierwszym meczu

76, 10.06.2018 22:30:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

tak mi mów.....lech podobno ma zmienic nazwę na AMICA...no bez jaj takiego prezentu to dawno nie mielismy :-) ....tak kibole lecha mówią ma być AMICA hehehehehehe ale jaja AMICA:-0 ,współczuje kibicom lecha

do Loli, 10.06.2018 22:59:12 - *.play-internet.pl

Lolo czepiasz się k.śwa mnie a jakie bęcki dała nam Amica , kolejny wstyd .Jestem z (L) DŁUŻEJ JAK t

Do Loli, 10.06.2018 23:06:16 - *.play-internet.pl

Tak dłużej niż Ty chlebuś w....dalasz . A to co się teraz wyprawia w rezerwach i CLJ to jakaś padaka by zniszczyć (L)

Arek, 10.06.2018 23:10:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak przeczytałem, że kilku co grali we Wronkach ma nie być, bo dzień wcześniej rezerwy grają, to niestety, ale wiedziałem, że tak będzie. Nie myślałem tylko, że aż tak, ale czułem, że może być nie dobrze. Szkoda trochę, bo dziś łachy się cieszą, ale przypomnieć im trzeba, że kolejny sezon zbliża się nie ubłaganie, a tam kolejny wpier...ol hehehe.

Jerz z Potoku, 11.06.2018 00:57:44 - *.dynamic.chello.pl

Po takiej porażce, to już chyba nikt zdroworozsądkowy nie uwierzy w szeleszczące bajki prezesa Mioduskiego nt. zasadności dalszej budowy Akademii...Praktycznie nie wiadomo jak uzupełnić nazwę tej "bajecznej inwestycji". Brak sukcesów - brak wiedzy i...ogrania.
Ps.: Mazowsze jest olbrzymie, ale niektórym skautowym chwatom bliżej do południa Europy lub jeszcze dalej. Skoro właściciel płaci, dlaczego nie?!

Cch, 11.06.2018 01:39:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jeszcze tej akademi DM nie wybudowal, a wy juz ją krytykujecie

Wtf xd

Od zawsze na zawsze z (L), 11.06.2018 06:00:24 - *.dyn.optonline.net

Ludziska tak czytam te komentarze i sie zastanawiam, czy z wami wszystko ok.
Trzy lata wygrywali młodzi mistrza ,teraz przegrali pierwszy mecz w sezonie .
A tu biadolenie, płacz, jazda na akademie ktorej nie ma i na prezesa.
Czy boli Was że odpadli z Lechem, nie bądźcie jak kibice Lecha.
Ani pierwsza Legia, ani juniorzy nie bedą co roku mistrza zdobywać, nawet jak bedą w formie.
Ludzie to tylko juniorzy, zagrali słabo, przegrali i to wszystko.
To jest Legia ! 5 mistrzostw Polski seniorów w 6 lat, 3 mistrzostwa juniorów w 4 lata, a Wy jeszcze jesteście niedowartościowani i robicie stypę.
Ktoś napisał bo oni się teraz cieszą, to pokazuje gdzie oni są i jak są sfrustrowani, jesli najjaśniejszym punktem sezonu jest awans juniorów do finału.
Ja to samo miałem, o czym napisał Arek, do dzisiejszego meczu podchodziłem na luzie i z ogromnym przekonaniem że młodzi odpadną.
Mówi sie trudno i żyje się dalej, sport to nie tylko zwycięstwa.

Do Zielu, 11.06.2018 07:29:26 - *.centertel.pl

Musialby sie szefuniu zmienic, aby Mazurek wrocil z Gliwic. Dla niego pewnie samego lepiej sie pracuje w Wawie ale nie z takimi delikwentami.

Tutti Frutti, 11.06.2018 09:41:30 - *.103.tvksmp.pl

Od zawsze na zawsze z (L) 100% zgody.

Krzeszczu najpierw przeczytaj to co napisał b ZE ZROZUMIENIEM. Nie napisał że niewykorzystani zawodnicy z jedynki powinni grać w rezerwach w ostatnich kilku spotkaniach, jak mleko praktycznie wykipiało. I jak wiadomo piłkarze jedynki są na urlopach. Tylko że gracze nie łapiący się do składu, powinni pomagać rezerwom przez cały sezon. Nawet napisał "w pierwszej rundzie". Wyzwałeś go od idioty, a sam wyszedłeś na niedorozwoja.

andreas, 11.06.2018 09:56:21 - *.rev.snt.net.pl

do od zawsze do zawsze.
Człowieku myśl. Przegraliśmy przez głupia politykę właścicieli. Legia II od kilku lat walczy o awans wg słów prezesów stąd wzmocnienia kilkoma starszymi zawodnikami m.in Tsubasa . Przyszli Chorwaci zmiana wiatru gramy młodzieżą no i nie starcza graczy na obstawienie Legii II i CLJ. Po meczu ww Wronkach mieliśmy wszystkie karty w ręku ale na dziś pali się pod LII więc w sobotę wielu uczestników meczu we Wronkach grało w derbach b. w CLJ odpuściliśmy. Prezes światowy człowiek kuma się z zagranicznymi doradcami Szwajcar i Chorwaci a tu jest Polska. Choć uważam że trener w Legii to tylko obcokrajowiec bo w Polsce nie ma trenerów dla Legii (vide sukces Bartoszka a rok później nie istnieje - poczekajmy na innych Brosza, Mamrota, Brzęeczka niech potwierdzą klasę)

Danie(L), 11.06.2018 10:55:13 - *.play-internet.pl

@mietek; ja to rozumiem, ale mimo wszystko nie demonizujmy... Jeśli dwójka spadnie to potem wróci, na tym poziomie już graliśmy i Legia nie zginęła.

Dla nas, kibiców L istotne jest tylko to co się dzieje w jedynce.
Pięknie to ujął @Od zawsze na zawsze z (L): to jest tylko sport, nie wygramy wszystkiego choćby skały srały

olew, 11.06.2018 12:52:34 - *.warszawa.vectranet.pl

Drodzy !

Legia musi czasami przegrywać, bo taki jest sens sportu. Czasami przegra z Lechem, oni są bardzo na to to napaleni. Juniorzy seryjnie wygrywali, w tym roku będą na trzecim/czwartym miejscu. To nie jest tragedia. Skala frustracji tu obecna, jest zdumiewająca. Przecie nic się nie stało ! Legia przegrała nie przez politykę właścicieli ( chyba właściciela), tylko dlatego , że Lech strzelił więcej bramek i był lepszy. Ogarnijcie się !

kibic, 11.06.2018 13:32:31 - *.166

Jak robi się taką rotację w składzie przed rewanżem, to wszystko się może zdarzyć. Zwłaszcza przegrana.

Nieładnie dziadku krzeszczu..., 11.06.2018 22:45:56 - *.38

Tutti Frutti, 11.06.2018 09:41 - *.103.tvksmp.pl
Od zawsze na zawsze z (L) 100% zgody.

Krzeszczu najpierw przeczytaj to co napisał b ZE ZROZUMIENIEM. Nie napisał że niewykorzystani zawodnicy z jedynki powinni grać w rezerwach w ostatnich kilku spotkaniach, jak mleko praktycznie wykipiało. I jak wiadomo piłkarze jedynki są na urlopach. Tylko że gracze nie łapiący się do składu, powinni pomagać rezerwom przez cały sezon. Nawet napisał "w pierwszej rundzie". Wyzwałeś go od idioty, a sam wyszedłeś na niedorozwoja.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.