Legia U16 - Escola Varsovia 02, Gabor Grabowski w walce o piłkę - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy młodsi wygrali oba mecze ligowe: w CLJ U17 pokonali 2-0 Znicz Pruszków po golach Preussa, zaś w lidze U16 w identycznym stosunku wygrali z Escolą Varsovia po bramkach Stawiarza i Włodarczyka. Legia U13 zakończyła w niedzielę udział w turnieju Złote Lwy Gdańskie, którego królem strzelców został legionista Tomasz Walczak. Jeszcze lepiej poszło graczom Akademii w turnieju U10 o Puchar Sokolika, gdzie obok triumfu drużynowego zgarnęli również wyróżnienie dla MVP turnieju (Piotr Bzducha) i 2 nominacje do dream teamu.

Dwaj kolejni gracze znaleźli się dodatkowo w drużynie gwiazd turnieju. W lidze U10 wystąpili gracze LSS U9, którzy bardzo pozytywnie zaprezentowali się przeciwko FC Puma.

Na Łazienkowskiej odbyły się finały turnieju "Orto Med Sport Cup - Klubowe Mistrzostwa Polski", w których udział wzięły także drużyny oparte na LSS, z roczników 2007-2011.CLJ U17: Znicz Pruszków 01 0-2 (0-2) Legia U17
Gole:
0-1 2 min. Wiktor Preuss z karnego po faulu na nim samym
0-2 26 min. Wiktor Preuss (dobitka strzału Łukasza Łakomego)

Legia: Jakub Ojrzyński [03] - Michał Sparwasser [02], Kamil Rokosz [02], Jan Goliński (Kpt), Kacper Grzela - Łukasz Łakomy, Michał Kochanowski [02], Bartłomiej Ciepiela (69' Tomasz Woźniak [02]) - Patryk Pierzak [03], Wiktor Preuss, Kamil Bielikow.
Trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Rafał Gębarski

Dla Znicza dzisiejszy mecz był ostatnią szansą na utrzymanie w CLJ. Legioniści z kolei mieli już pewne miejsce w środku tabeli (co wobec wiodącej roli części graczy tej drużyny - np. Zjawiński, Rosołek, Karbownik czy Matuszewski - w zespole U19, a nawet rezerwach, nie powinno wzbudzać przesadnych zmartwień). Nadzieje pruszkowian zostały rozwiane już w pierwszej akcji meczu - w polu karnym Znicza sfaulowany został Wiktor Preuss, który sam, pewnie wykonał jedenastkę. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania. Ponieważ trener Sokołowski miał do dyspozycji małą ilość zawodników, w polu zagrali nawet bramkarze. Doceniając rolę zwiększenia ilości minut meczowych i intensywności jednostek treningowych dla grających w akademii zawodników pozostaje wierzyć, że zapowiedzi korekt w składzie (tak, by takie przymusowe sytuacje więcej się nie powtarzały a trenerzy mieli nieco większy komfort w rozplanowaniu składu) od nowej rundy się ziszczą - tym bardziej, że nie potrzeba wiele, by ten stan skorygować. Tym bardziej należy docenić wysiłki 12-ki graczy zebranych z 3 roczników, którzy i tak poradzili sobie z wygraniem meczu ligi makroregionalnej.

Legia U16 2-0 (1-0) Escola Varsovia 02
1-0 28 min. Aleksander Stawiarz (as. Szymon Włodarczyk głową)
2-0 54 min. Szymon Włodarczyk (głową, as. Dawid Barnowski)

Strzały (celne) [25-80']: Legia 11 (7) - Escola 8 (6)

Legia: Konrad Czajkowski - Adam Katnaji Ż, Filip Szewczyk [03] Ż, Patryk Peda, Maks Tkocz - Dawid Barnowski, Jerzy Munik, Gabor Grabowski, Aleksander Stawiarz, Kacper Gościniarek, Szymon Włodarczyk [03]
Trener: Tomasz KyckoTurniej "Złote Lwy Gdańskie" (rocznik 2005)

Legia U13 wzięła udział w międzynarodowym turnieju Złote Lwy Gdańskie. W pierwszym dniu przeciwnikami Legii były: Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok i Leicester City FC. Drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony (szczególnie warto docenić ładne kombinacyjne akcje z meczu z Leicester - Anglików ratował bramkarz i słupek), ale tylko w meczu z Jagiellonią pokazała dobrą skuteczność, zajmując w efekcie drugie miejsce w grupie. W niedzielę Legię czekał pojedynek z Arką Gdynia oraz Lechią Gdańsk. Legioniści walczyli ze zmiennym szczęściem, ale odrobinę skuteczniej. Dzięki temu puchar dla króla strzelców pojechał do Warszawy, a jego zdobywcą został Tomek Walczak.

Legia: Michał Malinowski [04], gr. testowany, Benedykt Piotrowski, Karol Haber, Wiktor Kajuk, Szymon Gaj, Grzegorz Burakowski, Oskar Lachowicz, Piotr Kuc, Michał Wojciechowski, Filip Zwoliński, Filip Składowski, Milan Bazler, Tomasz Walczak
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Przemysław Chojnowski

"VIII Turniej Sokolika U10 o Puchar Innoju" (rocznik 2008):

Zawodnicy z drużyny U11B zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w prestiżowym i bardzo dobrze obsadzonym "Turnieju Sokolika" w Starym Sączu. Dzięki efektownej, a przy okazji również skutecznej grze, podopieczni Mateusza Legierskiego mogli w niedzielę zmierzyć się z bardzo wymagającymi rywalami: Karpatami Lwów, Herthą Berlin i Pogonią Szczecin.
Do rywalizacji niedzielnej legionistom zaliczono już punkty zdobyte w pojedynkach z Feyenoordem i AS Trenczyn. Zwycięzca grupy półfinałowej awansuje do wielkiego finału turnieju. Dzięki efektownej grze, licznie wygrywanym pojedynkom jeden na jeden i efektywnej grze w obronie, podopieczni Mateusza Legierskiego w niedzielę dali zgromadzonym kibicom jeszcze więcej pozytywnych emocji, także w ostatnim meczu ze Spartą Praga.

Udział w turnieju to nie tylko dobra postawa zespołowa ale i wyróżnienia indywidualne - aż trzech graczy grających z (L)-ką na piersi znalazło się w Dream Teamie turnieju, a MVP został warszawiak Piotr Bzducha.

- Mecze grupowe Legii:
AS Trenczyn, Olympic Wrocław, Feyenoord Rotterdam, Crystal Palace F.C., Arkonia Szczecin, Atlet Kijów, Wisła Kraków

- mecze w fazie finałowej: Karpaty Lwów, Hertha Berlin, Pogoń Szczecin, Sparta Praga (finał).

Skład Legii: Filip Nieckarz, Raul Bazler, Maks Dołowy, Marcel Kiełbasiński, Daniel Foks, Szymon Rusin, Daniel Wyrozumski, Piotr Bzducha, Norbert Merchel [09] oraz 2 gracze klubów partnerskich z Warszawy i regionu.
Trener: Mateusz Legierski

FC Puma 08 - Legia LSS 09

Strzały (celne): Puma 26 (16) - Legia 55 (33)

Legia: Jan Muszyński, Kacper Ziółkowski, Borys Boryszewski, Borys Sawarzyński, Wiktor Wach, Michał Trzaskowski, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Maks Żwiruk, Kacper Woźniak, Mikołaj Araszkiewicz, Antoni Gomoła, Patryk Kazubek
Trener: Jakub Włusek

Legioniści w lidze orlików U10 najczęsciej wystąwiają drużynę złożoną z grup LSS z rocznika 2008 lub 2009 (względnie połączonych sił obu roczników). Tym razem zagrali młodsi. Nasi gracze zaczęli bardzo dynamicznie, szybko rozgrywając piłkę, staczając dużo pojedynków 1 na 1. Gole jednak strzelali o rok starsi (w większości) gospodarze. Sytuacja nie podłamała naszych graczy, którzy w końcu przełamali nieskuteczności. Nie brakowało efektownych uderzeń i parad bramkarzskich z obu stron. Liczbą strzałów, jaka padła w tym spotkaniu (w sumie ponad 80 z obu stron), można by obdzielić kilka meczów. Skuteczność nie stała może najwyższym poziomie, stąd niezbyt wielka ilość goli, ale i duża ilość emocji aż do ostatnich minut meczu. Po poniedziałkowym spotkaniu legioniści zapewnili sobie awans (wraz z Polonią 2008) do wyższej ligi niezależnie od wyniku ostatniego pojedynku ligowego z KS A2R Warszawa, w któym również wystąpi zespoł oparty na roczniku 2009.

Sparta Jazgarzew 02/3 0-6 (0-2) CWKS Legia 03 U16
Gole: Franciszek Hass 3, Kuba Wąchocki, Konrad Kisiel, Karol Sulkowski
Strzały (celne): Sparta 5 (3) - CWKS 31 (21)

CWKS Legia: Stanisław Kucharski (41' Mateusz Zalega) - Kacper Romanowski (62' Aleksander Florczuk), Igor Trawiński, Franciszek Hass [02], Kacper Kubiszer - Rafał Kazała [02] (49' Bazyli Grabiec [04]), Karol Sulkowski [02], Konrad Kisiel [02], Filip Wolski, Maks Dobosz (55' Jan Michna), Kuba Wąchocki
Trener: Łukasz Winek

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.