Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 11 czerwca 2018 r. godz. 09:17

Legioniści rozpoczynają przygotowania

Woytek, źródło: Legionisci.com, legia.com

W poniedziałek piłkarze Legii stawią się przy Łazienkowskiej i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Do soboty zespół będzie trenował w Warszawie, w niedzielę odbędzie się pierwszy sparingowy mecz, a następnie ekipa uda się na dwa tygodnie do Warki.

Z pierwszą drużyną będzie przygotowywało się aż 8 zawodników, którzy rundę wiosenną spędzili na wypożyczeniach: Mateusz Żyro (Wigry Suwałki), Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów), Sandro Kulenović (Juventus), Radosław Majecki (Stal Mielec), Dominik Nagy (Ferencvarosi TC), Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Konrad Michalak (Wisła Płock) i Hildeberto Pereira (Northampton Town). Szansę zaprezentowania dostanie także Mateusz Praszelik, który do tej pory grał w trzecioligowych rezerwach.

W tym roku trener Legii ma bardzo komfortową sytuację, ponieważ tylko dwóch zawodników weźmie udział w mistrzostwach świata - Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk. Tydzień później (18 czerwca) do treningów wrócą Marko Vesović, Sebastian Szymański i Krzysztof Mączyński, którzy po sezonie nie pojechali na urlopy, a na zgrupowania reprezentacji. W tym samym terminie do zajęć wróci Dominik Nagy, który ostatni mecz w lidze węgierskiej rozegrał 2 czerwca.

Plan przygotowań Legii do sezonu
11.06. Start przygotowań, testy, badania
*12-17.06. treningi w Warszawie
17.06. godz. 18:30 sparing: Legia - Mazur Karczew (Ł3)
*18.06.-01.07. Zgrupowanie w Warce
24.06. godz. 17:00 sparing: Legia - Stal Mielec (Warka)
30.06. sparing: Legia - Górnik Łęczna (Warka)
04.07. godz. 20:00 sparing: Legia - Viitorul (Ł3)
+ 1 sparing

10-11.07. - 1. runda eliminacyjna Ligi Mistrzów


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (19)

Bear, 11.06.2018 09:29:51 - *.52.ipv4.supernova.orange.pl

Zaczynają się przygotowania, a wzmocnień nadal nie ma.

bubba, 11.06.2018 10:06:42 - *.net.hawetelekom.pl

No a co z tym Wieteską

Ja, 11.06.2018 10:57:55 - *.ip-point.pl

ciekawe jak ten Nagy

dino, 11.06.2018 11:07:47 - *.201

No dobra, ok, mistrz jest, ale chcąc ugrać coś w pucharach trzeba napastnika, rozgrywającego...

Do Bear, 11.06.2018 11:42:11 - *.play-internet.pl

Maja być uzupełnienia, dlatego chcą zobaczyć młodych z wypożyczen. Wzmocnienia to pewnie okazyjnie w dodatku MŚ nie ułatwiają sprawy.

Tomek, 11.06.2018 11:49:09 - *.189

Jakie wzmocnienia? Wszystko już jest napisane. W obronie Żyro i Hołownia, w pomocy Hilderberto, Nagy i Michalak a w ataku to Kulenovic. To wszystko :)

Bear, 11.06.2018 12:26:07 - *.52.ipv4.supernova.orange.pl

Nie mam nic do młodych, jestem nawet za tym żeby dać szansę w pierwszym składzie Wietesce i wprowadzić wreszcie do pierwszego składu Majeckiego.
Michalaka też bym zostawił jako zmiennika.
Co do Nagyego i Hildeberto, nie mam pojęcia w jakiej oni są formie....Ale gdyby na zgrupowaniu się sprawdzili... Nagy już pokazał że grać potrafi, Hildeberto też ma zadatki na solidnego piłkarza.
Ale mówię tu o transferze 1-2 którzy z marszu weszliby do drużyny i ją wzmocnili.
Jeżeli mamy walczyć chociaż o faze grupową LE to jakieś konkretne wzmocnienia muszą być.

mick06, 11.06.2018 12:41:46 - *.18

Ale sikacie z tymi wzmocneniami, że jeszcze ich nie ma, a przypomnę że okienko otwiera się 1 lipca :) Stare Kontrakty też wszędzie są podpisywane z datą do 30 czerwca.

mietek, 11.06.2018 13:29:48 - *.emea.ibm.com

@mick06: Ale żadna z europejskich lig już nie gra.Więc można zawsze się dogadać, by pozyskiwany zawodnik dołączył do drużyny już teraz. Co komu po zawodniku 1 lipca, gdy ten wróci z urlopu, jak pierwsze mecze mamy około 10? Znowu będzie "dochodził" do formy do połowy października?

Do oczekujacych wzmonien, 11.06.2018 13:41:28 - *.95.ipv4.supernova.orange.pl

Transfery lubia cisze

actchris, 11.06.2018 13:58:50 - *.action.pl

Wie ktoś jak będą wyglądały sparingi dla kibiców, może bym młodego zabrał niedzielę żeby sobie popatrzył.

(L)Łomża(L), 11.06.2018 14:42:19 - *.business.static.vectranet.pl

Mogli ogarnąć sparingi z Zagłębiem Sosnowiec, Olimpią Elbląg i Radomiakiem Radom.

Cch, 11.06.2018 14:49:03 - *.dynamic.mm.pl

Wzmocnienia, wzmocnienia, wzmocnienia... a pozniej narzekacie ze polacy nie graja. Ja chcialbym zeby dostali szanse Ci o ktorych mowa wyzej, tzn Zyro, Holownia, Michalak. A jesli chodzi o zagranicznych to ew. napastnik by się przydał.

Winnica(L), 11.06.2018 14:53:56 - *.123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mamy "az" 2 reprezentantow na Mistrzostwach Swiata... rece opadaja... komfort, ze hej. LM stoi otworem. No coz, walczyc, trenowac :)

, 11.06.2018 20:54:32 - *.dip0.t-ipconnect.de

Przepraszam bardzo ale nie trzeba byc ekspertem wysokiej klasy by zdac sobie sprawe z tego ze takim Holownia,Zyro czy Nawotka daleko nie zajedziemy.Kazdy kibic Legii w fotelu w kapciach jak czyta ze Legia robi takie "wzmocnienia"lapie sie za glowe.A Janusze z innych klubow sie ciesza i zacieraja rece ze szczescia i smiechu.
Pytanie do prezesa pana Darka Mioduskiego.
Czy chce pan awansowac do ligi mistrzow badz ligi europy czy tylko robi pan sobie z nas beke?
Albo stwarza pan tylko pozory ze chce awansowac do europejskich pucharow zeby ciemny lud to lyknal i kupil karnety.
Bo pan bardzo dobrze wie jaki jest budzet Legii.Ile na ten budzet sklada sie pieniedzy od nas kibicow.Ile pieniedzy dostaje pan od telewizji,od uefa ile pan zarabiasz na sprzedazy pilkarzy a ile pan wykladasz swoich pieniedzy.Podejrzewam ze nawet 1/4 pan nie wykladasz swoich pieniedzy na roczny budzet Legii.
Nawet Legii nie kupiles pan ze swoich pieniedzy tylko z pieniedzy Legii ktore powinny pojsc na wzmocnienia.
Policzyc dzien meczowy to juz jest milion zlotych lub dwa w zaleznosci od meczu.
Z samego sklepu kibica jest zapewne kilka lub kilkanaście milionow zl rocznie.A pan przed eliminacjami do ligi mistrzów wciska nam jakiegos za przeproszeniem lebka Zyro i przedluza kontrakt z Astizem.
Normalnie frustracja mnie zalala.

Borsuk, 11.06.2018 21:43:04 - *.dynamic.chello.pl

Do kolegi "zfrustrowanego" z godz.20:54:32
Przecież dopiero od 1 lipca będzie można dokonywać oficjalne transfery ! Te przedłużanie umów to zwyczajne zatrzymywanie w klubie zawodników,którzy już w klubie są. Wielu z nich pójdzie na wypożyczenie - w ten sposób Legia na nich zarobi,być może zostaną wypromowani i sprzedanin z zyskiem !
Kilku zawodników zapewne zostanie kupionych po 1 VII , myslę,że jakiś napastnik z nazwiskiem się pojawi,lewy obrońca, może stoper.
Chyba żle oceniasz prezesa Mioduskiego - moim zdaniem facet wie,co robi!!! Zarabia kasę dla Legii ale tez dla siebie! Skądś ten największy budżet w extraklasie się bierze!!!

Prawda ,stadiony pełne,I zgody razem, 11.06.2018 22:24:11 - *.38

(L)Łomża(L), 11.06.2018 14:42 - *.business.static.vectranet.pl
Mogli ogarnąć sparingi z Zagłębiem Sosnowiec, Olimpią Elbląg i Radomiakiem Radom.

krys008, 12.06.2018 06:15:48 - *.serv-net.pl

Zdjęcie z dedykacją dla Krzeszcza. Pozdrawiam kolego. :)

mietek, 12.06.2018 13:20:14 - *.emea.ibm.com

@Borsuk: Kolejny... 1 lipca zaczyna się okres oficjalnej rejestracji zawodników. Podobnie jak w zimowym oknie dla Polski jest to 1 lutego. Ale transfery można dogadać wcześniej i mieć zawodników na zgrupowaniu już teraz (jak by inaczej wtedy Jozak zabrał na zgrupowania cały zimowy zaciąg?).

1 lipca przyjdzie taki do klubu, świeżo z urlopu, zanim się doprowadzi do używalności, to będzie najwcześniej wrzesień. A 10-11 lipca już pierwsze mecze w pucharach. Potem będziesz pisał, co to za drewniak przyszedł.

@krys008: On wie, zaręczam ;)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.