Inaki Astiz zostaje w Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz zostaje w Legii!

Woytek, źródło: Legia.com

Legia Warszawa przedłużyła o rok umowę z Inakim Astizem. Dotychczasowy kontrakt Hiszpana wygasał 30 czerwca, ale udany powrót - jaki zanotował w ubiegłym sezonie - zaowocował tym, że nadal będzie reprezentował barwy mistrzów Polski.

Dla doświadczonego stopera będzie to już 10. sezon przy Łazienkowskiej.

- Kolejny sezon spędzę u siebie - czuję się na Legii jak w domu. Cieszę z podpisania nowego kontraktu. To najlepszy klub w Polsce. Chcę podziękować kolegom z drużyny, bo dzięki im moja postawa wyglądała tak dobrze. Fizycznie czuję się świetnie, nie miałem w tym roku żadnego urazu. Trzeba teraz ciężko pracować i przygotowywać się do nowego sezonu - mówi Inaki Astiz na łamach legia.com.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

Legionista - 11.06.2018 15:05:03, *.226

Bardzo dobra decyzja! Solidny obrońca który w naszej Ekstraklasie jest czołowym piłkarzem na tej pozycji! Powinien to być jednak jego ostatni sezon w piłce i w Legii - Taki pożegnalny sezon bo już ma 35 lat i trzeba dawać szanse żyro, a jak pozostanie wieteska to też niemu.

ZEUS - 11.06.2018 15:14:04, *.home.otenet.gr

To dobitnie pokazuje na jakie wzmocnienia w nadchodzącym sezonie możemy myśleć... Miodek myśli chyba że w Europie też uda się tak prześliznąć jak w naszej ekstraklapie!

Drakkar(L) - 11.06.2018 15:18:35, *.2.static.3s.pl

I dobrze się stało. Dodatkowa konkurencja w obronie.

@legionista - 11.06.2018 15:40:25, *.centertel.pl

Niemu?
NIEMU?!
Serio?!

1337 - 11.06.2018 15:45:56, *.dynamic.gprs.plus.pl

Astiz, mimo wieku, prezentuje sie solidnie dlatego uważam, że to słuszna decyzja. A w międzyczasie powinni walczyć o tę pozycję wychowankowie.

@@legionista
:D

Gienek - 11.06.2018 15:53:23, *.static.ip.netia.com.pl

Dobra decyzja, bo to solidny obrońca jest.

olew - 11.06.2018 15:58:25, *.warszawa.vectranet.pl

To dobry grajek i nasz ...

Ruszyła mega karuzela transferowa - 11.06.2018 16:01:37, *.internetia.net.pl

mega transfery przed walką o LM się właśnie zaczęły :)

Pino(L) - 11.06.2018 16:25:51, *.pf.com.pl

córa zadowolona :)

Hoh - 11.06.2018 16:26:19, *.centertel.pl

Akurat to dobre posunięcie. Astiz to swój chłop i dobry grajek jak na naszą ligę.
Roczny kontrakt, kokosów pewnie nie będzie zarabiał.

MIR - 11.06.2018 16:36:27, *.centertel.pl

Zła wiadomość...Zła decyzja... Popełniał dużo błędów w tym sezonie... Średniak nawet na tą śmieszą ligę.

DawidL - 11.06.2018 16:39:49, *.dynamic.mm.pl

Dobra decyzja mimo wieku dalej gra dobrze i poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodzi (L)

brasu - 11.06.2018 16:41:21, *.unknown.vectranet.pl

no to srodek obrony chyba skompletowany: pazdan, remy, astiz, wieteska, zyro...
a ze nie od dzisiaj wiadomo ze pazdan nosi sie z zamiarem odejscia... to kogos na oku warto by bylo jeszcze miec ;)

Bear - 11.06.2018 16:52:00, *.52.ipv4.supernova.orange.pl

Astiz mimo swojego wieku, jest nadal bardzo solidnym piłkarzem, dlatego cieszę się że zostaje.
Oby jeszcze udało się zostawić Pazdana, do tego mamy jeszcze Remyego, może być Żyro i bardzo bym chciał żey jednak nie sprzedawali Wieteski, tylko dali mu szansę na walkę o pierwszy skład.

Dandys - 11.06.2018 17:14:13, *.static.ip.netia.com.pl

Jednym z lepszych wzmocnień będzie odejście Jędrzejczyka

Mr T - 11.06.2018 17:26:10, *.dynamic.mm.pl

Mam nadzieję, że, wobec plotek o możliwym odejściu Pazdana, mamy zaklepanego na jego miejsce solidnego obrońcę (najlepiej Polaka lub z zawodnika z ligi polskiej, znającego tutejsze realia).

Matt - 11.06.2018 17:30:33, *.229

Ostatnio Arek Malarz dobrze wypowiedział się na temat wieku piłkarzy. Przestańcie wreszcie zaglądać w metrykę. Jaka jest różnica ile on ma lat, skoro nie był kontuzjogenny i grał na swoim równym poziomie? Jak o mnie chodzi, to niech tak gra i do 50, a nawet i dłużej.

Jak dla mnie bardzo dobra wiadomość. Legionista, profesjonalista, inteligentny człowiek i dobry obrońca.

Do Kristof - 11.06.2018 17:48:01, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Twoje komentarze są żałosne

pierwszy sprawiedliwy - 11.06.2018 17:48:52, *.internetia.net.pl

Kto tu patrzy na metrykę , na Polską ligę większość zawodników z II Ligi koło 40 dała by sobie radę . Chodzi tylko o jakość Piłkarzy Legii , wygląda to trochę tak jakby Legia po każdym zdobyciu mistrzostwa się osłabiała a nie wzmacniała , popatrzcie kogo jeszcze nie dawno mieliśmy w kadrze Ofoe , Guli , Nikolić ,Moulin , Bereszyński , Duda , Prijlović - a kogo mamy dziś i kogo chcą Wieteski frankowskich czy to jest ten poziom piłkarzy powyżej . Masz rację nie metryka a jakość a tak jak mówiłem , że wydaje mi się , że z tą jakością schodzimy w dół a nie w górę .

Legionista - 11.06.2018 17:50:59, *.226

do @legionista, mój błąd. xd

Kamil - 11.06.2018 18:27:37, *.143

piszecie ,że o jego miejsce powinni walczyć wychowankowie. A ja się pytam jacy wychowankowie ? bo takich po prostu brak u nas , znaczy na przyzwoitym poziomie.

Szmu(L)ki - 11.06.2018 18:37:43, *.ssp.dialog.net.pl

Wychowankowie? Chyba nie widzieliście szmat jakie w półfinale CLJ Ci "wychowankowie" dali sobie wbic poznaniowi :/ To ja już wolę Astiza bez jednej ręki i jednego oka na środku defensywy...

Mateusz z Gór - 11.06.2018 18:37:53, *.adsl.inetia.pl

To z jednej strony dobra informacja, a z drugiej dość komiczna, bo przecież Astiza zakontraktowano, bo był pod ręką, gdy urazu doznał jego kolega. A tutaj gra pierwsze skrzypce, choć przecież nikt w sztabie tego nie przewidywał, a po prostu tak wyszło.

Balde - 11.06.2018 18:54:43, *.9

Świetna wiadomość, bo gość naprawdę daje radę, mimo że był ściągnięty dość awaryjnie. Jeśli nawet odejdzie Pazdan, mamy parę ogranych stoperów (Astiz i Remy) i spokojnie możemy rozglądać się za zastępcą.

jim - 11.06.2018 18:58:43, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Astiz zaliczył kilka niezłych wystepów ale to tylko dlatego że taka jest nasza śmieszna liga i przede wszystkim jest wolny jak ślimak.

Szymon - 11.06.2018 18:58:59, *.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Hmm. Ale Wieteska idzie do Montpellier...

Do kristof - 11.06.2018 19:47:46, *.dynamic.chello.pl

Ty musisz mieć strasznie smutne życie..

Gimbi - 11.06.2018 19:49:12, *.dynamic.chello.pl

Cieszę się z tego kontraktu, bardzo dobra wiadomość :-)
Do @Kristof dzisiejszy komentarz żenujący, zrób sobie chłopcze przerwę, bo przestałeś rozśmieszać.

maniek - 11.06.2018 19:55:15, *.dynamic.chello.pl

to chyba przedsmak tegorocznych transferów, średnia drużyny będzie grubo ponad 30

Zyga - 11.06.2018 21:04:15, *.248

@Kristof
Napisałbyś chłopino aby raz coś śmiesznego, zamiast głupiego.

EBR - 11.06.2018 22:26:07, *.dynamic.gprs.plus.pl

Uważam że Łukasz Broź też powinien dostać nowy kontrakt.

wwwojtecky (L) - 11.06.2018 23:07:10, *.play-internet.pl

Powodzenia! Dobry sezon był dla Astiza!

całaprawda - 11.06.2018 23:57:49, *.dynamic.chello.pl

WOW

Arek - 12.06.2018 00:06:26, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

I dobrze. W pierwszym składzie raczej grać nie będzie, a w razie czego zawsze przyda się doświadczony obrońca. A sezon długi.

Gimby nie pamietajo - 12.06.2018 01:20:48, *.dynamic.chello.pl

Pamiętam doskonale, jak wraz z Dicksonem Choto stanowili duet nie do przejścia.
Ci co psioczą teraz na niego, pewnie wtedy jeszcze na mecze nie chodzili i naoglądali się Neymarów w tv, przez co chcieliby na Ł3 jakiejś brasiliany. Proponuję się obudzić...

vinci - 12.06.2018 07:54:07, *.internetdsl.tpnet.pl

transfer nr 1 do legii Patrick Twumasi FC Astana 24 lata !!! to był by super grajek !!!

Arecki - 12.06.2018 08:56:41, *.34

Dobrze że jest. To taki drugi Szanowany Zieliński Jacek. Chwała mu za to.

ooon - 12.06.2018 09:57:13, *.20-3.cable.virginm.net

Może nie jest wybitny, ale na pewno pożyteczny dla zespołu. Ja się cieszę, ze zostaje

do gimby - 12.06.2018 10:55:53, *.itsa.net.pl

nie do przejścia ? gwiazdy Vetry Vilno jakoś dały radę, a pierwszy sukces w Europie to był dopiero jak Żewłak i Komor posadzili na ławce ten mityczny duet nie do przejścia (Choto zresztą zawsze miał kontuzję latem albo spóźniał się z urlopu i w pucharach zagrał tylko raz w dodatku tragicznie)

[L]egionista - 12.06.2018 11:25:01, *.226

Mnie tylko dziwi fakt dlaczego temu emerytowi dajemy szanse i nie małe pieniądze jak z powodzeniem na TAKIM SAMYM poziomie mógłby grać Wieteska i podejrzewam że za mniejsze pieniądze. Ale przykład Inakiego nie jest jedyny. W każde naszego zespołu wielu można byłoby podmienić na naszych. Jakie korzyści były by z tego? A z perspektywy sportowej status quo a z perspektywy finansowej ogromnej. Po pierwsze zmiejszyłby się koszt utrzymania drużyny po drugie łatwiej i przedewszystkim za dużo większe pieniądze sprzedaje się dobrze grającego polaka w wieku 20-24 lat niż 30-35 letniego emeryta z zagranicy.

ludzik - 12.06.2018 11:33:13, *.dynamic.chello.pl

Broz to tylko i wylacznie lawka a jak wchodzi na zmiane to prawie zawsze konczy mecz z kartka. Wg mnie Broz do wymjany

do Redakcji - 12.06.2018 11:38:29, *.36

Droga Redakcjo - możecie już wpisać że Kante z Płocka przychodzi do nas :)

FC_ŻYRARDÓW - 12.06.2018 12:18:49, *.100

Bardzo dobra decyzja. Pewny obrońca, ostoja defensywy i siła spokoju. Doświadczenie bardzo procentuje, dla mnie najlepszy piłkarz rundy finałowej.

kkjijd - 12.06.2018 13:52:50, *.226

O BOŻE to może jeszcze z Mięcielem podpiszemy kontrakt. Ale była by ekipa + Saganowski, Janusz Gol, Jodłowiec, Choto i Edsona też weźmy ..................

Pisz - 12.06.2018 13:56:50, *.226

Wogóle, że zawodnik w tym wieku siłą wyciągniety z jakiegoś uzdrowiska czy kliniki wskakuje do pierwszego składu i jest jednym z wyróżniających się zawodników pokazuje nam dobitnie na jakim jesteśmy POZIOMIE oraz na jakim poziommie jest nasza liga. DNO + DNO + DNO + DNO * 0 = 0

Astiz - 12.06.2018 14:00:35, *.226

Widzę, że większośc zachwyca się przedłużeniem kontaktu z tym zawodnikiem. Szkoda tylko, że el. do Ligi Mistrzów szybko go zweryfikują jak i całą naszą drużyne. To że jest "solidny" jak na nasze AMATORSKIE warunki to ok. Tylko prawdziwy poziom zaczyna się na arenie międzynarodowej a tu jest tak jak co lato

warszawiak42 - 12.06.2018 16:19:14, *.dynamic.chello.pl

Chyba wypada odszczekać naszą "jazdę po Inakiem" wczesną wiosną. W maju grał za to jak Pan Profesor. Zacznę od siebie.........."hau hau hau"..............

Legionista - 12.06.2018 16:20:08, *.226

@[L]egionista, Wiadomo, że lepiej sprzedać 24 czy 23 latka niż 30 latka, ale czy byśmy mieli puchary/Mistrzostwo? Jak ta młodzież walczy o utrzymanie 3 Ligi i możliwe, że spadną... Trzeba mieć mieszankę bo np: taki Radović może wiele nauczyć takiego Szymańskiego/ Michalaka i Praszelika.
Inna sprawa jest z Eduardo który nic nie wnosi, a Astiz może wiele nauczyć Wieteske/Żyro bo taki Wieteska to też nie jest jakimś wielkim obrońcą - może w przyszłości będzie, a sam Górnik miał najwięcej straconych bramek... I przede wszystkim Astiz/Radović są "nasi" Legioniści!

Arek - 12.06.2018 16:49:45, *.free.aero2.net.pl

@warszawiak nie ma jak to przyznać się do błędu. I wielki szacun za to na prawdę.

@Pisz - 14.06.2018 12:38:08, *.dynamic.mm.pl

No z Inakim się udało, ale już taki Eduardo wzięty z uzdrowiska na Copacabanie nie odpalił, więc siła ligi raczej od tego nie zależy. A też pamiętam, ze wielu mówiło, ze przyjdzie Eduardo, w parę tygodni odbuduje formę i bedzie kosił wszystkich, a tu wuj. A przecież to piłkarz niby dużo większego kalibru, nawet, niż Ljuboja.