Inaki Astiz zostaje w Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz zostaje w Legii!

Woytek, źródło: Legia.com

Legia Warszawa przedłużyła o rok umowę z Inakim Astizem. Dotychczasowy kontrakt Hiszpana wygasał 30 czerwca, ale udany powrót - jaki zanotował w ubiegłym sezonie - zaowocował tym, że nadal będzie reprezentował barwy mistrzów Polski.

Dla doświadczonego stopera będzie to już 10. sezon przy Łazienkowskiej.

- Kolejny sezon spędzę u siebie - czuję się na Legii jak w domu. Cieszę z podpisania nowego kontraktu. To najlepszy klub w Polsce. Chcę podziękować kolegom z drużyny, bo dzięki im moja postawa wyglądała tak dobrze. Fizycznie czuję się świetnie, nie miałem w tym roku żadnego urazu. Trzeba teraz ciężko pracować i przygotowywać się do nowego sezonu - mówi Inaki Astiz na łamach legia.com.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
@Pisz - 14.06.2018 / 12:38, *..dynamic.mm.pl

No z Inakim się udało, ale już taki Eduardo wzięty z uzdrowiska na Copacabanie nie odpalił, więc siła ligi raczej od tego nie zależy. A też pamiętam, ze wielu mówiło, ze przyjdzie Eduardo, w parę tygodni odbuduje formę i bedzie kosił wszystkich, a tu wuj. A przecież to piłkarz niby dużo większego kalibru, nawet, niż Ljuboja.

odpowiedz
Arek - 12.06.2018 / 16:49, *..free.aero2.net.pl

@warszawiak nie ma jak to przyznać się do błędu. I wielki szacun za to na prawdę.

odpowiedz
Legionista - 12.06.2018 / 16:20, *..226

@[L]egionista, Wiadomo, że lepiej sprzedać 24 czy 23 latka niż 30 latka, ale czy byśmy mieli puchary/Mistrzostwo? Jak ta młodzież walczy o utrzymanie 3 Ligi i możliwe, że spadną... Trzeba mieć mieszankę bo np: taki Radović może wiele nauczyć takiego Szymańskiego/ Michalaka i Praszelika.
Inna sprawa jest z Eduardo który nic nie wnosi, a Astiz może wiele nauczyć Wieteske/Żyro bo taki Wieteska to też nie jest jakimś wielkim obrońcą - może w przyszłości będzie, a sam Górnik miał najwięcej straconych bramek... I przede wszystkim Astiz/Radović są "nasi" Legioniści!

odpowiedz
warszawiak42 - 12.06.2018 / 16:19, *..dynamic.chello.pl

Chyba wypada odszczekać naszą "jazdę po Inakiem" wczesną wiosną. W maju grał za to jak Pan Profesor. Zacznę od siebie.........."hau hau hau"..............

odpowiedz
Astiz - 12.06.2018 / 14:00, *..226

Widzę, że większośc zachwyca się przedłużeniem kontaktu z tym zawodnikiem. Szkoda tylko, że el. do Ligi Mistrzów szybko go zweryfikują jak i całą naszą drużyne. To że jest "solidny" jak na nasze AMATORSKIE warunki to ok. Tylko prawdziwy poziom zaczyna się na arenie międzynarodowej a tu jest tak jak co lato

odpowiedz
Pisz - 12.06.2018 / 13:56, *..226

Wogóle, że zawodnik w tym wieku siłą wyciągniety z jakiegoś uzdrowiska czy kliniki wskakuje do pierwszego składu i jest jednym z wyróżniających się zawodników pokazuje nam dobitnie na jakim jesteśmy POZIOMIE oraz na jakim poziommie jest nasza liga. DNO + DNO + DNO + DNO * 0 = 0

odpowiedz
kkjijd - 12.06.2018 / 13:52, *..226

O BOŻE to może jeszcze z Mięcielem podpiszemy kontrakt. Ale była by ekipa + Saganowski, Janusz Gol, Jodłowiec, Choto i Edsona też weźmy ..................

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 12.06.2018 / 12:18, *..100

Bardzo dobra decyzja. Pewny obrońca, ostoja defensywy i siła spokoju. Doświadczenie bardzo procentuje, dla mnie najlepszy piłkarz rundy finałowej.

odpowiedz
do Redakcji - 12.06.2018 / 11:38, *..36

Droga Redakcjo - możecie już wpisać że Kante z Płocka przychodzi do nas :)

odpowiedz
ludzik - 12.06.2018 / 11:33, *..dynamic.chello.pl

Broz to tylko i wylacznie lawka a jak wchodzi na zmiane to prawie zawsze konczy mecz z kartka. Wg mnie Broz do wymjany

odpowiedz
[L]egionista - 12.06.2018 / 11:25, *..226

Mnie tylko dziwi fakt dlaczego temu emerytowi dajemy szanse i nie małe pieniądze jak z powodzeniem na TAKIM SAMYM poziomie mógłby grać Wieteska i podejrzewam że za mniejsze pieniądze. Ale przykład Inakiego nie jest jedyny. W każde naszego zespołu wielu można byłoby podmienić na naszych. Jakie korzyści były by z tego? A z perspektywy sportowej status quo a z perspektywy finansowej ogromnej. Po pierwsze zmiejszyłby się koszt utrzymania drużyny po drugie łatwiej i przedewszystkim za dużo większe pieniądze sprzedaje się dobrze grającego polaka w wieku 20-24 lat niż 30-35 letniego emeryta z zagranicy.

odpowiedz
do gimby - 12.06.2018 / 10:55, *..itsa.net.pl

nie do przejścia ? gwiazdy Vetry Vilno jakoś dały radę, a pierwszy sukces w Europie to był dopiero jak Żewłak i Komor posadzili na ławce ten mityczny duet nie do przejścia (Choto zresztą zawsze miał kontuzję latem albo spóźniał się z urlopu i w pucharach zagrał tylko raz w dodatku tragicznie)

odpowiedz
ooon - 12.06.2018 / 09:57, *..20-3.cable.virginm.net

Może nie jest wybitny, ale na pewno pożyteczny dla zespołu. Ja się cieszę, ze zostaje

odpowiedz
Arecki - 12.06.2018 / 08:56, *..34

Dobrze że jest. To taki drugi Szanowany Zieliński Jacek. Chwała mu za to.

odpowiedz
vinci - 12.06.2018 / 07:54, *..internetdsl.tpnet.pl

transfer nr 1 do legii Patrick Twumasi FC Astana 24 lata !!! to był by super grajek !!!

odpowiedz
Gimby nie pamietajo - 12.06.2018 / 01:20, *..dynamic.chello.pl

Pamiętam doskonale, jak wraz z Dicksonem Choto stanowili duet nie do przejścia.
Ci co psioczą teraz na niego, pewnie wtedy jeszcze na mecze nie chodzili i naoglądali się Neymarów w tv, przez co chcieliby na Ł3 jakiejś brasiliany. Proponuję się obudzić...

odpowiedz
Arek - 12.06.2018 / 00:06, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

I dobrze. W pierwszym składzie raczej grać nie będzie, a w razie czego zawsze przyda się doświadczony obrońca. A sezon długi.

odpowiedz
całaprawda - 11.06.2018 / 23:57, *..dynamic.chello.pl

WOW

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 11.06.2018 / 23:07, *..play-internet.pl

Powodzenia! Dobry sezon był dla Astiza!

odpowiedz
EBR - 11.06.2018 / 22:26, *..dynamic.gprs.plus.pl

Uważam że Łukasz Broź też powinien dostać nowy kontrakt.

odpowiedz
Zyga - 11.06.2018 / 21:04, *..248

@Kristof
Napisałbyś chłopino aby raz coś śmiesznego, zamiast głupiego.

odpowiedz
maniek - 11.06.2018 / 19:55, *..dynamic.chello.pl

to chyba przedsmak tegorocznych transferów, średnia drużyny będzie grubo ponad 30

odpowiedz
Gimbi - 11.06.2018 / 19:49, *..dynamic.chello.pl

Cieszę się z tego kontraktu, bardzo dobra wiadomość :-)
Do @Kristof dzisiejszy komentarz żenujący, zrób sobie chłopcze przerwę, bo przestałeś rozśmieszać.

odpowiedz
Do kristof - 11.06.2018 / 19:47, *..dynamic.chello.pl

Ty musisz mieć strasznie smutne życie..

odpowiedz
Szymon - 11.06.2018 / 18:58, *..98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Hmm. Ale Wieteska idzie do Montpellier...

odpowiedz
jim - 11.06.2018 / 18:58, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Astiz zaliczył kilka niezłych wystepów ale to tylko dlatego że taka jest nasza śmieszna liga i przede wszystkim jest wolny jak ślimak.

odpowiedz
Balde - 11.06.2018 / 18:54, *..9

Świetna wiadomość, bo gość naprawdę daje radę, mimo że był ściągnięty dość awaryjnie. Jeśli nawet odejdzie Pazdan, mamy parę ogranych stoperów (Astiz i Remy) i spokojnie możemy rozglądać się za zastępcą.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 11.06.2018 / 18:37, *..adsl.inetia.pl

To z jednej strony dobra informacja, a z drugiej dość komiczna, bo przecież Astiza zakontraktowano, bo był pod ręką, gdy urazu doznał jego kolega. A tutaj gra pierwsze skrzypce, choć przecież nikt w sztabie tego nie przewidywał, a po prostu tak wyszło.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 11.06.2018 / 18:37, *..ssp.dialog.net.pl

Wychowankowie? Chyba nie widzieliście szmat jakie w półfinale CLJ Ci "wychowankowie" dali sobie wbic poznaniowi :/ To ja już wolę Astiza bez jednej ręki i jednego oka na środku defensywy...

odpowiedz
Kamil - 11.06.2018 / 18:27, *..143

piszecie ,że o jego miejsce powinni walczyć wychowankowie. A ja się pytam jacy wychowankowie ? bo takich po prostu brak u nas , znaczy na przyzwoitym poziomie.

odpowiedz
Legionista - 11.06.2018 / 17:50, *..226

do @legionista, mój błąd. xd

odpowiedz
pierwszy sprawiedliwy - 11.06.2018 / 17:48, *..internetia.net.pl

Kto tu patrzy na metrykę , na Polską ligę większość zawodników z II Ligi koło 40 dała by sobie radę . Chodzi tylko o jakość Piłkarzy Legii , wygląda to trochę tak jakby Legia po każdym zdobyciu mistrzostwa się osłabiała a nie wzmacniała , popatrzcie kogo jeszcze nie dawno mieliśmy w kadrze Ofoe , Guli , Nikolić ,Moulin , Bereszyński , Duda , Prijlović - a kogo mamy dziś i kogo chcą Wieteski frankowskich czy to jest ten poziom piłkarzy powyżej . Masz rację nie metryka a jakość a tak jak mówiłem , że wydaje mi się , że z tą jakością schodzimy w dół a nie w górę .

odpowiedz
Do Kristof - 11.06.2018 / 17:48, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Twoje komentarze są żałosne

odpowiedz
Matt - 11.06.2018 / 17:30, *..229

Ostatnio Arek Malarz dobrze wypowiedział się na temat wieku piłkarzy. Przestańcie wreszcie zaglądać w metrykę. Jaka jest różnica ile on ma lat, skoro nie był kontuzjogenny i grał na swoim równym poziomie? Jak o mnie chodzi, to niech tak gra i do 50, a nawet i dłużej.

Jak dla mnie bardzo dobra wiadomość. Legionista, profesjonalista, inteligentny człowiek i dobry obrońca.

odpowiedz
Mr T - 11.06.2018 / 17:26, *..dynamic.mm.pl

Mam nadzieję, że, wobec plotek o możliwym odejściu Pazdana, mamy zaklepanego na jego miejsce solidnego obrońcę (najlepiej Polaka lub z zawodnika z ligi polskiej, znającego tutejsze realia).

odpowiedz
Dandys - 11.06.2018 / 17:14, *..static.ip.netia.com.pl

Jednym z lepszych wzmocnień będzie odejście Jędrzejczyka

odpowiedz
Bear - 11.06.2018 / 16:52, *..52.ipv4.supernova.orange.pl

Astiz mimo swojego wieku, jest nadal bardzo solidnym piłkarzem, dlatego cieszę się że zostaje.
Oby jeszcze udało się zostawić Pazdana, do tego mamy jeszcze Remyego, może być Żyro i bardzo bym chciał żey jednak nie sprzedawali Wieteski, tylko dali mu szansę na walkę o pierwszy skład.

odpowiedz
brasu - 11.06.2018 / 16:41, *..unknown.vectranet.pl

no to srodek obrony chyba skompletowany: pazdan, remy, astiz, wieteska, zyro...
a ze nie od dzisiaj wiadomo ze pazdan nosi sie z zamiarem odejscia... to kogos na oku warto by bylo jeszcze miec ;)

odpowiedz
DawidL - 11.06.2018 / 16:39, *..dynamic.mm.pl

Dobra decyzja mimo wieku dalej gra dobrze i poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodzi (L)

odpowiedz
MIR - 11.06.2018 / 16:36, *..centertel.pl

Zła wiadomość...Zła decyzja... Popełniał dużo błędów w tym sezonie... Średniak nawet na tą śmieszą ligę.

odpowiedz
Hoh - 11.06.2018 / 16:26, *..centertel.pl

Akurat to dobre posunięcie. Astiz to swój chłop i dobry grajek jak na naszą ligę.
Roczny kontrakt, kokosów pewnie nie będzie zarabiał.

odpowiedz
Pino(L) - 11.06.2018 / 16:25, *..pf.com.pl

córa zadowolona :)

odpowiedz
Ruszyła mega karuzela transferowa - 11.06.2018 / 16:01, *..internetia.net.pl

mega transfery przed walką o LM się właśnie zaczęły :)

odpowiedz
olew - 11.06.2018 / 15:58, *..warszawa.vectranet.pl

To dobry grajek i nasz ...

odpowiedz
Gienek - 11.06.2018 / 15:53, *..static.ip.netia.com.pl

Dobra decyzja, bo to solidny obrońca jest.

odpowiedz
1337 - 11.06.2018 / 15:45, *..dynamic.gprs.plus.pl

Astiz, mimo wieku, prezentuje sie solidnie dlatego uważam, że to słuszna decyzja. A w międzyczasie powinni walczyć o tę pozycję wychowankowie.

@@legionista
:D

odpowiedz
@legionista - 11.06.2018 / 15:40, *..centertel.pl

Niemu?
NIEMU?!
Serio?!

odpowiedz
Drakkar(L) - 11.06.2018 / 15:18, *..2.static.3s.pl

I dobrze się stało. Dodatkowa konkurencja w obronie.

odpowiedz
ZEUS - 11.06.2018 / 15:14, *..home.otenet.gr

To dobitnie pokazuje na jakie wzmocnienia w nadchodzącym sezonie możemy myśleć... Miodek myśli chyba że w Europie też uda się tak prześliznąć jak w naszej ekstraklapie!

odpowiedz
Legionista - 11.06.2018 / 15:05, *..226

Bardzo dobra decyzja! Solidny obrońca który w naszej Ekstraklasie jest czołowym piłkarzem na tej pozycji! Powinien to być jednak jego ostatni sezon w piłce i w Legii - Taki pożegnalny sezon bo już ma 35 lat i trzeba dawać szanse żyro, a jak pozostanie wieteska to też niemu.

odpowiedz