Mateusz Hołownia - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Hołownia z nowym kontraktem

Woytek, źródło: Legia.com

Mateusz Hołownia podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa. 20-letni obrońca związał się ze stołecznym klubem do czerwca 2022 roku. Hołownia zadebiutował w pierwszej drużynie w lipcu 2014 roku w spotkaniu o Superpuchar Polski. Wówczas wszedł na boisko na ostatnie kilka minut, ale od tamtej pory nie zaliczył kolejnego występu w "jedynce".

Sezon 2017/18 spędził na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów. Był podstawowym lewym obrońcą "Niebieskich" - w I lidze zagrał w 29 meczach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

Prazanin - 11.06.2018 18:03:07, *.play-internet.pl

Super.....mam nadzieje,ze dostanie szanse jako zmiennik dla Hlouska.....

L - 11.06.2018 18:25:08, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dlaczego takie chłopaki jak ten powyżej nie dostają u nas szans??? Tym bardziej że jest to pozycja na której od lat brakuje zmiennika...

hehe - 11.06.2018 18:32:01, *.dynamic.mm.pl

gral w zespole w ktorym srednio tracili 2 bramki na mecz to dobrze o nim nie swiadczy, zatrudniaja ludzi ktorych chyba ślepi skałtują

Balde do hehe - 11.06.2018 18:48:49, *.9

To żeś zabłysnął z tym zatrudnianiem i skautingiem. Chłopak grał i to najważniejsze, bo zdobywał doświadczenie.

Powodzenia Mateusz

Rogal - 11.06.2018 18:53:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja chcialbym zeby tu przychodzili gotowi do gry a nie przedszkole . Dawanie szansy, na sile promowani tylko dlatego ze mlody, a i tak gowno z tego bedzie, no chyba ze nas interesuje ligowa szarzyzna. Real sciaga a nie na sile promuje wychowankow. Oczywiscie zachowajmy efekt skali z tym realem, ale naprawde chcialbym w Legii polskich ronaldo a nie przedszkole

Szymon - 11.06.2018 18:57:11, *.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ha ha ha. I w Ch. ja załatwili Płock. Ciekawe czy stać ich na wykup.

b - 11.06.2018 21:04:29, *.16-1.cable.virginm.net

To chyba najlepsza obecnie alternatywa dla Hlouska. Za granica szukac kogos do ataku.

Do rogal - 11.06.2018 21:05:53, *.centertel.pl

Szymański, i masz swoją szarzyzne! Ale żeś blysnal!

Cult⚽️Legia - 11.06.2018 22:33:10, *.38

Witeska,Michalak i po transferach...

Cult⚽️Legia - 11.06.2018 23:18:55, *.38

Warsaw cup przed Mundialem i gwiazdy pilki I estrady ale nic jusz po jabłkach...

do Prazanin - 11.06.2018 23:48:02, *.ee.pw.edu.pl

Zmiennik Hlouska to żadna szansa. Wysłać go na prawdziwą szansę, np do ZS lub I ligi grać w podstawowym składzie.

Matt - 11.06.2018 23:57:39, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przepraszam za wypowiedź o niskiej wartości merytorycznej.
Jak tylko widzę takie zdjęcia to zastanawiam się czy nie szkoda koszulki na wydruk roku kontraktu na plecach. Zwłaszcza jak widzę coroczny wzrost cen tzw. oficjalnych meczówek. Jakby były robione z kamieni księżycowych.

Panu Hołowni życzę powodzenia :)

Arek - 11.06.2018 23:59:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@prazanin, właśnie to samo chciałem napisać. Za granicą to tacy już w podstawowych składach grają, a u nas to młody talent. Nie mówię, żeby od razu go do składu, ale zmiennik dla Hlouska, czemu nie? A może sam sobie wywalczy miejsce, się okaże. @hehe, to żeś błysnął, nie ma co. @rogal, gdzie Ty widziałeś polskiego Ronaldo?

vinci1 - 12.06.2018 07:54:58, *.internetdsl.tpnet.pl

transfer nr 1 do legii Patrick Twumasi FC Astana 24 lata !!! to był by super grajek !!!

14! do vinci1 - 12.06.2018 09:36:03, *.adsl.inetia.pl

lepszy młody Polak niż tam ten twój Patrick Twumasi

mG - 12.06.2018 09:56:39, *.17

Ciekawe czy będzie zmiennikiem , a może wygryzie Adama czy pójdzie drogą Monety.... zobaczymy.
Powodzenia!

[L]egionista - 12.06.2018 11:18:59, *.226

Kadra na 2018/2019 zawodnicy powinni być kontraktowani z klauzulą odstępnego co najmniej 6-8 mln euro. Jak w Wiśle Płock ktoś kopnie przez połowe sezonu lepiej piłkę to sprzedają go za 4 mln a my co? Za 2 mln i każdy otwiera szampana
Bramkarze:
BR Tomasz Loska / 22 lata / Polska
BR Radosław Majecki / 18 lat / Polska
BR Cezary Miszta / 17 lat / Polska
Obrońcy:
PO Tomasz Nawrotka / 21 lat/ Polska
PO Jakub Szrek / 20 lat / Polska
ŚO William Remy / 27 lat / Francja
ŚO Anthony Jung / 27 lat / Niemcy
ŚO Mateusz Wieteska / 21 lat / Polska
ŚO Mateusz Żyro / 19 lat / Polska
LO Mateusz Hołownia / 20 lat / Polska
LO Łukasz Turzyniecki / 24 lata / Polska
Pomocnicy:
PP Michał Kucharczyk / 27 lat / Polska
PP Łukasz Moneta / 24 lata / Polska
ŚP Przemysław Frankowski / 23 lata / Polska
ŚP Domagoj Antolić / 28 lat / Chorwacja
ŚP Michał Kopczyński / 26 lat / Polska
ŚP Mikołaj Kwietniewski / 19 lat / Polska
LP Bartosz Kapustka / 21 lat / Polska
LP Konrad Michalak / 20 lat / Polska
ŚPO Sebastian Szymański / 19 lat / Polska
ŚPO Mateusz Praszelik / 18 lat / Polska
Napastnicy:
N Jarosław Niezgoda / 23 lata / Polska
N Miłosz Kozak / 21 lat / Polska
Trener: DEAN

do do Prazanin - 12.06.2018 11:25:59, *.play-internet.pl

Ale Holownia juz gral w pierwszym skladzie w I lidze w Ruchu i byl tam wyrozniajacym sie zawodnikiem:)...pozdro

@[L]egionista - 12.06.2018 11:36:56, *.dynamic.chello.pl

Ty to w najlepszym lrzypadku nadajesz sie do pchania karuzeli....

Do @[L]egionista - 12.06.2018 11:51:24, *.226

Błystotliwe to było jak zwody Rasiaka :D

do (L)egionista - 12.06.2018 12:58:16, *.246

wyłącz menagera i fife i będzie gitara

do do (L)egionista - 12.06.2018 13:42:44, *.226

Patrz Górnik sezon 2017/2018. Widać im FIFA i Manager pomógł

Pazdinio - 12.06.2018 13:54:30, *.226

Myślę, że Hołownia może wypalić tym bardziej że Hlousek widocznie ustał. Dobrą opcją byłby Nawrotka jako zmiennik na prawej obronie zamiast Brozia

Rafał N. - 12.06.2018 14:09:58, *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pewnie znów go wypożyczą i za dwa lata odejdzie z Legii. Nie sądzę, żeby dostał szansę w pierwszej drużynie.

mietek - 13.06.2018 14:07:25, *.emea.ibm.com

@[L]egionista: Tomasz Nawrotka? Lol :))))))))))))))))))))))))))))))))

BTW: Rasiak, wbrew internetowemu hejtowi, miał całkiem przyzwoitą technikę użytkową - lepszą od większości naszych obecnych "gwiazd".

do mietek - 13.06.2018 14:51:45, *.226

Niby taka omyłka pisarska, a tyle radości sprawiła, co? Oczywiście osobie o poczuciu humoru wójta gminy :D Co do Rasiaka.....hm... nie neguje tego, że miał lepszą technikę niż co niektóre obecne gwiazdy. Ale oceniając piłkarza patrze na większe spectrum niż obraz naszego krajowego podwórka, które jest nawiasem mówiąc półamatorskie.

Do cult - 13.06.2018 23:24:00, *.dynamic.chello.pl

O co ci znowu chodzi??