Cristiano Ronaldo - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

MŚ: Cristiano Ronaldo razy 3

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątek na mistrzostwach odbyły się trzy mecze, w których padło 8 bramek. Z pierwszego zwycięsko wyszedł Urugwaj, który z problemami wygrał 1-0 z reprezentacją Egiptu. Bramkę dla podopiecznych Héctora Cúpera zdobył w 89. minucie, po strzale z głowy, José Giménez. Podobnie emocjonującą końcówkę mieliśmy w meczu Marokia z Iranem.

W 95. minucie do własnej bramki piłkę wpakował Aziz Bouhaddouz.

Możesz zagrać wszystkie mecze mistrzostw na www.efortuna.pl



Ostatnim meczem tego dnia było hitowe starcie Hiszpanii z Portugalią. Mecz nie zawiódł i zakończył się wynikiem sprawiedliwym, 3-3. Wielkie show zrobił Cristiano Ronaldo, zdobywając trzy bramki.

W sobotę o godzinie 12 odbędzie się mecz otwierający zmagania w grupie C. Na boisku w Kazaniu bój stoczy Australia z Francją. Faworytem do wygranej, jak również do tryumfu w całym Mundialu, jest ekipa Didiera Deschampsa. „Trójkolorowi” chcieliby na pewno powtórzyć osiągnięcie ówczesnej kadry Aime Jacqueta z roku 1998. Zespół francuski posiada bardzo skuteczną ofensywę, problemy pojawiają się w defensywie. Rzadko kiedy udaje im się zakończyć mecz z czystym kontem. Reprezentacja Australii na papierze wygląda naprawdę nieźle, posiadają kilku dobrych zawodników grających w topowych ligach europejskich oraz trenera, który wprowadził reprezentację Arabii Saudyjskiej na tegoroczny mundial. „Kangury” z eliminacjami uporały się dopiero w barażu wygrywając z Syrią.

Kursy: Francja 1,25 - remis 7,1 - Australia 10,5

O godzinie 15 w Moskwie mecz rozegra debiutant mistrzostw świata oraz reprezentacja, która od 1974 roku nie ominęła żadnego mundialu. Zawodnicy Islandii raczej nie są w takiej formie jak przed dwoma laty we Francji. Nie zmienia to faktu, że chcą zostawić serce na boisku. Drużyna Heimira Hallgrímssona przed tą imprezą rozegrała osiem spotkań, z czego jedynie dwa wygrała, były to dwa spotkania z Indonezją, Argentyna za to przegrała ze swoim grupowym rywalem Nigerią oraz poległa wysoko, bo aż 6-1 z Hiszpanami. Dla większości zawodników „Albicelestes” będzie to ostatnia tak wielka impreza. Ekipa Jorge Sampaolego ma wyśmienitą ofensywę, jednak robi się gorzej kiedy popatrzymy na bramkarza, defensywę oraz drugą linię. Jednak i w ataku nie jest tak kolorowo, w kwalifikacjach Argentyna zdobyła więcej bramek jedynie od przedostatniej w tabeli Boliwii.

Kursy: Argentyna 1,37 - remis 5,2 - Islandia 10,5

Następny mecz grupy C zostanie rozegrany o 18. Dania zmierzy się w nim z Peru, które na awans na mundial czekało 36 lat. Duńczycy byli grupowymi rywalami "Biało-Czerwonych" w kwalifikacjach, a awans wywalczyli w barażach, w których rozbili Irlandię. Choć w sparingach Duńczycy nie prezentowali się najlepiej, to ekipa Ricardo Gareca musi uważać na świetnie grającego Christiana Eriksena. Peru nie jest faworytem, jednak ich ostatnie wyniki w meczach towarzyskich prezentują się wręcz wysmienicie. Peruwiańczycy nie przegrali meczu od 13 spotkań.

Kursy: Peru 3,3 - remis 3,25 - Dania 2,4

Ostatni sobotni mecz to spotkanie pomiędzy Chorwacją i Nigerią. Reprezentacja z Afryki na siedem spotkań sparingowych wygrała jedynie dwa, z Argentyną i Polską. Gładko zakwalifikowali się na mundial, pewnie wygrywając swoją grupę. Warto wspomnieć, że reprezentacja Gernota Rohra jest stałym bywalcem na największej światowej imprezy. Od 1994 roku opuściła tylko jeden i aż trzy razy dochodziła do 1/8 turnieju. W tym roku drużyna nie wygląda na papierze lepiej niż kilka lat temu. Wielu młodych niedoświadczonych zawodników i bramkarz, który na co dzień broni w rezerwach Deportivo. Chorwaci przed mundialem polegli w meczach przeciwko Brazylii oraz Peru, za to poradzili sobie z Senegalem i Meksykiem. Często bywają na mundialach, a w 1998 roku udało im się wywalczyć brązowy medal. Wszyscy są głodni podobnego sukcesu ponieważ ich reprezentacja posiada więcej gwiazd niż dwie dekady temu.

Kursy: Chorwacja 1,76 - remis 3,7 - Nigeria 5,3

Sprawdź zakłady i super ofertę na Mundial!

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Piotrr - 17.06.2018 / 10:10, *..CNet.Gawex.PL

Cristiano "MASZYNA" Ronaldo. Możecie pisać jaki to on nie jest arogancki, butny, zapatrzony w siebie itd ALE.. To bezsprzecznie NAJLEPSZY PIŁKARZ naszych czasów!

odpowiedz
Do Wolfik - 17.06.2018 / 00:58, *..dynamic.chello.pl

Zgadzam się w 100tu procentach, Ronaldo jest przez wielu krytykowany ale to po prostu najlepszy na świecie pilkarz od czasów Pele

odpowiedz
Legionista - 16.06.2018 / 22:27, *..226

@Matt, 100 % racji!!

odpowiedz
Matt - 16.06.2018 / 20:09, *..229

Co z tego, że Ronaldo więcej zdobył od Deyny? Mam to gdzieś, wolałbym oglądać właśnie jego, a jeśli wy nie, to wasza sprawa. Poza tym jeśli ktoś uważa, że Ronaldo zrobił dla piłki więcej niż Cruyff czy Beckenbauer, to ma nierówno pod grzywką. Do tego jednak trzeba pewnego kontekstu,a nie suchych tabelek z bramkami i meczami. Kiedyś nie grali tyle co dziś, a przy tym nawet słowem nie wspomnę o dzisiejszej medycynie sportowej. Dziś to i kości się jakoś szybciej zrastają, a Glikowi to i rzekomo więzadła się odnowiły :)

odpowiedz
Wolfik - 16.06.2018 / 17:07, *..dynamic.mm.pl

Uwielbiam mecze, w których europejskie kopciuszki sprowadzają na ziemie wielkie południowoamerykańskie gwiazdy. Ktoś tu podaje statystyki Messiego. Wszystko pięknie, tylko że te statystyki dotyczą zespołów klubowych, gdzie na owe statystyki pracuje cała rzesza solidnych europejskich zawodników. Ale w reprezentacji takich "wyrobników" już brakuje i wtedy lipa.

Generalnie uważam, że większość drużyn południowoamerykańskich jest przereklamowana. I tutaj kłaniają się statystyki - drużyna południowoamerykańska czeka ma mistrzostwo już 16 lat.

odpowiedz
Adrian(L) do Redakcji - 16.06.2018 / 16:00, *..centertel.pl

Jest mały błąd w relacji trenerem Urugwaju jest Oscar Tabarez a nie Hector Cuper :-) Pozdrawiam

odpowiedz
L - 16.06.2018 / 15:26, *..play-internet.pl

Gdyby to Arek był w bramce było by 3-1 dla hiszpani

odpowiedz
kyle - 16.06.2018 / 15:23, *..dynamic.chello.pl

a już myślałem, że Legia się włączyła w walkę o CR7... ;)

odpowiedz
Wolfik - 16.06.2018 / 15:12, *..dynamic.mm.pl

A ja po cichu liczę na to, że Islandczycy ograją te południowoamerykańskie pacynki.

A Ronaldo udowodnił, że jest piłkarskim geniuszem. Moim zdaniem to najlepszy piłkarz świata obecnie.

odpowiedz
Cezary 1916 - 16.06.2018 / 14:46, *..satfilm.com.pl

Naszego Arka Malarza CR7 w dwumeczu nie pokonał

odpowiedz
Mateusz z Gór - 16.06.2018 / 14:38, *..adsl.inetia.pl

Było Francja over 1,5, a skończyło się Francja over 2,5, czyli wszystko idzie zgodnie z planem

odpowiedz
@Mateusz z Gór - 16.06.2018 / 14:24, *..dynamic.chello.pl

Pierwszy mecz i po bonusie...

odpowiedz
do Geoch - 16.06.2018 / 12:18, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

masz rację, jedynie mała korekta: Deyna zdobył tylko 2 mistrzostwa gdyż za łapówy/wsparcie PZPR Górnik seryjnie musiał zdobywać mistrzostwa (14) + Ruch (14, kilka przed wojną to fakt).
Realnie patrząc Legia za komunizmu zamiast 4-ch mistrzostw powinna zdobyć z 8 -10... ale musiała je zdobywac klasa robotnicza, żeby tłum się cieszył że nie W-wa...
pozdro
oLaf

odpowiedz
Rafix - 16.06.2018 / 11:39, *..centertel.pl

Gdyby Hiszpania miała Pazdana a nie jakiegoś Ramosa to ten mecz wygrali by 3:0. Pazdana juz wielokrotnie potrafił zatrzymać Ronaldo, powinni się od niego uczyć.

odpowiedz
dresik.vip - 16.06.2018 / 11:34, *..cgn1.cld.meteor.ie

@Bidon na południu Polska się nie kończy na Krakowie, pewnie tego dnia gdy to było w szkole na Geografi to cię nie było bo oglądałeś MŚ w Korei i Japoni w 2002.

odpowiedz
wrt - 16.06.2018 / 11:22, *..play-internet.pl

też go nigdy nie lubiłem, ale trzeba przyznać wielkość, od 10 lat nikt nie ma startu do tej dwójki : Ronaldo i Messi i nie zanosi się na szybkie zmiany

odpowiedz
Krzeszczu - 16.06.2018 / 10:46, *..cust.bredband2.com

@ Bidon: Podzielam i popieram w 100%

Brawo Redakcjo. (Credit when credit is due)

odpowiedz
Geoch - 16.06.2018 / 10:25, *..adsl.inetia.pl

Do Nart
Mogę się z Tobą zgodzić jedynie co do Pelego, resztę wymienionych przez Ciebie piłkarzy Ronaldo przerasta o kilka poziomów,a z Deyna to już w ogóle Cię poniosła ułańska fantazja. Rozumiem że podałeś go tylko dlatego że jesteśmy kibicami Legii, alw człowieku co on takiego wygrał 2mistrzostwa polski na 13sezonow które rozegrał i złoto olimpijskie. Troche mało przy 30stu paru trofeach Ronaldo Proszę Cię

odpowiedz
FI(L)IP - 16.06.2018 / 09:58, *..131-200-80.adsl-dyn.isp.belgacom.be

Ale Arkowi Malarzowi nie strzelił.

odpowiedz
*antyk do key ball - 16.06.2018 / 09:25, *..static.ip.netia.com.pl

*to nie są wiadomości piłkarskie tylko reklama fortuny no ale meczyk był zacny od razu widać że 2 drużyny z Europy grały

odpowiedz
Mateusz z Gór - 16.06.2018 / 09:06, *..adsl.inetia.pl

Dzisiaj gram za bonus, Francja zwycięstwo + 1,5 gola w meczu, Argentyna zwycięstwo i Niemcy zwycięstwo.

odpowiedz
Bidon - 16.06.2018 / 08:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@Key ball, Pleban
Legijny portal o pilce noznej a teraz jest impreza ktora zyje caly swiat ( dlatego wielkie dzieki dla LL za relacje ) jesli tego nie widzicie to gratuluje, niektorzy maja troche szersze perspektywy niz Tylko Ekstraklasa i Tylko Legia bo teraz wszyscy od Krakowa do Gdanska kibicujemy Polsce zreszta niedlugo w relacjach kibolskich zobaczycie ze nie wszystkie ekipy odpuszczaja reprezentacje...

odpowiedz
Wit - 16.06.2018 / 08:23, *..dynamic.chello.pl

łysy
Zgadzam się, że obecnie grają na innych pozycjach. Ronaldo jest coraz częściej ustawiany na szpicy, jako "dobijacz". Egzekutorem jest świetnym, potrafi się odnaleźć w polu karnym jak maĺo kto.
I patrz teraz na Messiego. On został cofnięty do pomocy, praktycznie rozgrywa. A i tak goli ma podobną liczbę co CR7. Tylko teraz spójrzmy na asysty, tutaj Argdntyńczyk bije Ronaldo.
O ilości asyst drugiego stopnia czy wypracowaniu sytuacji nie ma nawet co wspominać, jest przepaść na korzyść Messiego (nie mogę znaleźć teraz tej statystyki, ale ją widziałem).

Messiemu brakuje jedynie motywacji jaką ma CR7. Tutaj trzeba oddać Ronaldo, że motywuje się jak mało kto.

Do tego Ronaldo pół tego sezonu grał kichę, oszczędzał się. Przez to Real już w grudniu nie miał szans na mistrzostwo i Puchar Króla.

Była statystyka z najsilniejszych lig, gdzie było pokazane, kto w danej lidze ma najwiecej goli, asyst, udanych dryblingów, stworzonych sytuacji itp. W innych ligach zawodnicy w poszczególnych statystykach byli inni, a w Hiszpani we wszystkich pierwszy byĺ Messi.

odpowiedz
P(L)EBAN - 16.06.2018 / 07:48, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

a co mnie obchodza jakies mistrzostwa? to strona (L)egii czy mistrzostw? co mnie krystyna obchodzi? TYLKO LEGIA WARSZAWA !

odpowiedz
maka - 16.06.2018 / 07:46, *..internetdsl.tpnet.pl

Ciekawe byłoby gdyby ktos porównał ile trenuje dziennie taki CR7 a ile np Kuchy King? Albo Szymański.... W sumie Kuchy tez wsadził Górnikowi z wolnego... i to na jakim luzie wtedy.....

odpowiedz
t - 16.06.2018 / 07:06, *..centertel.pl

Mie lubię go bo jest arogancki ale jedno jest pewne to geniusz piłkarski

odpowiedz
krys008 - 16.06.2018 / 06:55, *..serv-net.pl

Oddaję CR7 , że jest wybitnym piłkarzem. Jednym z lepszych w historii piłki nożnej. Może najlepszym, noe mnie to osądzać. Doceniam poświęcenie, pracowitość, zaangażowanie, ale poza tym nikt mnie tak nie irytuje jak on. Jest nadętym, zakochanym w sobie bufonem i wbrew powszechnym opiniom, nie tłumaczy go fakt, że jest piłkarzem wybitnym.

odpowiedz
floyd - 16.06.2018 / 06:47, *..253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Redakcjo, świetne są te Wasze mundialowe zapowiedzi, dziękuje:) nie muszę szukać po necie co gdzie i z kim, wszystko jest na ulubionym portalu LL! Pozdrawiam

odpowiedz
Key ball - 16.06.2018 / 06:42, *..play-internet.pl

Panowie to chyba jest portal Legijny a nie wiadomosci pilkarskie.

odpowiedz
łysy - 16.06.2018 / 06:41, *..adsl.inetia.pl

do Wit @ Weź pod uwagę ,że obaj grają jednak inną piłkę, na innych pozycjach ? Dla mnie trudno ocenić, który lepszy. Na obu patrzy się jak w " obrazek " Mi nie przeszkadza, że Ronaldo niekiedy " bufonieje " , ma prawo, rozlicza Go boisko !!!!

odpowiedz
Matt - 16.06.2018 / 00:24, *..62

Do Geoch
Człowieku nie zapędzaj się. Może Ty masz szczęście. Ja powiedziałbym tak o Deynie, Pele, Cruyffie czy Beckenbaurze. Oni nie byli jednoosobową działalnością gospodarczą, na którą pracują tuziny lekarzy, dietetyków itp. Kiedyś byli piłkarze, a dziś sam nie wiem co - produkty? Biznesmeni?

odpowiedz
JS - 16.06.2018 / 00:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

W 3 zdaniu artykułu jest mały błędzik. Bramkę zdobył Urugwaj, którego trenerem jest Oscar Tabarez. A wspomniany Héctora Cúpera jest trenerem Egiptu.

odpowiedz
Wit - 15.06.2018 / 23:25, *..dynamic.chello.pl

CR7 to jeden z najlepszych piłkarzy w historii, no ale ustępuje Messiemu pod względem umiejętności. Ten to strzela, kreuje, drybluje...tylko czasami nie ma motywacji. W motywacji CR jest lepszy.

odpowiedz
Paweł - 15.06.2018 / 23:18, *..pl-81-219-240-2

pamietam jak z 8-9 nie mogłem patrzec na tego gościa-dziś uważam że to najlepszy piłkarz wrzechczasów...i nawet go lubie

odpowiedz
- 15.06.2018 / 23:11, *..163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wy tu śmieszkujecie, ale naprawdę jest temat CR7 w Legii. Mioduski w tym tygodniu spotkał się z jego agentem na Ł3! Transfer miałby być pokryty ze środków jakiegoś funduszu bo samej Legii nie stać. To byłby kozacki transfer.

odpowiedz
Geoch - 15.06.2018 / 22:58, *..adsl.inetia.pl

Może być butny ,zarozumiały, arogancki . Ma do tego prawo jest najlepszy na Świecie. Mamy szczęście że żyjemy w jego czasach

odpowiedz
Andrzej Strejlau - 15.06.2018 / 22:53, *..93.ipv4.supernova.orange.pl

Przydałby się ten cały Ronaldo ale tylko w formie, co by z pazura pociągnął z taka Wisełką.

odpowiedz