Łukasz Broź po bramce w meczu z Pogonią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia nie przedłużyła umowy z Broziem

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Z końcem czerwca wygasa umowa Łukasza Brozia z Legią Warszawa. 32-letni prawy obrońca nie rozpoczął nawet przygotowań z drużyną, a klub nie zdecydował się na przedłużenie współpracy. "Broziu" spędził przy Łazienkowskiej pięć sezonów, w których wywalczył cztery mistrzostwa Polski i trzy razy triumfował w Pucharze Polski.

W sumie rozegrał 148 meczów w koszulce z "eLką" na piersi i strzelił 4 gole.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
M3 - 22.06.2018 / 16:36, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Powodzenia Broziu !

odpowiedz
Roman - 22.06.2018 / 01:07, *..dynamic.chello.pl

Dzięki Łukasz za te 5 lat !!!!! Powo .Dużo zdrówka !!! (L)

odpowiedz
magoo - 21.06.2018 / 16:05, *..centertel.pl

Dziwna decyzja. Solidny, bardzo solidny zmiennik. Jeśli chodziło o kasę, to myślę, że zgodziłby się na obniżkę.
Cóż, decyzja klubu.
Osobiście mam nadzieję, że trafi do Zagłębia S. :)
Dzięki Łukasz za wszystko.

odpowiedz
Kiwi - 21.06.2018 / 15:12, *..static.ip.netia.com.pl

Nareszcie! !!!

odpowiedz
Trójmiejski(L) - 21.06.2018 / 14:38, *..dynamic.chello.pl

Diabeł, dzięki za wszystko !

odpowiedz
xvxer - 21.06.2018 / 11:40, *..190

Dzięki Broziu!

odpowiedz
Obi - 21.06.2018 / 11:32, *..dynamic.chello.pl

Nie wiem, czy to dobra decyzja. Powodzenia Broziu!!!! Dzięki wielkie!!!

odpowiedz
Kolo - 21.06.2018 / 10:35, *..114

Szkoda Uważam,że mógłby grać w Legii.Nie wiem czym była spowodowana ta decyzja.Szkoda,że nie ma uzasadnienia.To wartościowy piłkarz,który zawsze dobrze był przygotowany do rozgrywek pod względem fizycznym

odpowiedz
matus007 - 21.06.2018 / 10:24, *..play-internet.pl

Powodzenia i dzięki za te 5 lat !! weteran Legii.

odpowiedz
Ali - 21.06.2018 / 08:36, *..134

Broź najgroźniejszy był w rzutach karnych. Poza tym solidny grajek, niegłupi. Dzięki Diabeł! i powodzenia

odpowiedz
krys008 - 21.06.2018 / 06:38, *..serv-net.pl

Niech mi tylko nie mówi, że na PO może zagrać Vesovic. Chory pomysł - noe nadaje się na PO, nie sprawdza się tam, a wystawiając go tam tracimy dobrego PP i pozbawiamy go większości atutów.

odpowiedz
krys008 - 21.06.2018 / 06:34, *..serv-net.pl

Broź to solidny zmiennik. Nie zawodził, gdy dostawał szansę. Jeżeli zostaje Wieteska to rozumiem, jak chcą spieniężyć Wieteskę, to nielogiczna decyzja.

odpowiedz
Rafał N. - 21.06.2018 / 01:39, *..14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Moim zdaniem solidny obrońca. Mało grał, ale jak już wszedł na boisko to prezentował się całkiem przyzwoicie. Poza tym sympatyczny gość. Łukasz, trzymaj się i powodzenia w nowym klubie :-)

odpowiedz
Darek - 21.06.2018 / 00:37, *..dip0.t-ipconnect.de

Gorszy od Jedzy na pewno nie był.Jak gral trzymal poziom i notowal asysty.
Coz wszystko sie kiedys konczy.Dziekuje za wszystko Broziu i powodzenia w dalszej karierze.
Mam nadzieje ze Legia ma juz kogos na jego miejsce.Bo na Jedze bym nie liczyl a Vesovicia szkoda marnowac w obronie.

odpowiedz
oLaf - 20.06.2018 / 23:57, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Broz - trochę się zdziwiłem, przecież najbliższe 3 miesiace gramy co 3 dni mecze!!!! (zakładam, że przejdziemy 4 el. LM , no bez jaj ; ) i wtedy zmiennicy sie przydają!

Broz był dobry, solidny zmiennik.

Dziękujemy za solidną grę!!!

odpowiedz
Sawo - 20.06.2018 / 23:09, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Bardzo dziwna i śmiem twierdzić zła decyzja. Broziu jest solidnym zmiennikiem dla przeplaconego smiszka chiszka Jędzy. Czy można było się do czegoś przyczepić jak Broziu był wystawiany? Zawsze robił swoje i po tym jak podpisaliśmy nowy kontrakt z Astizem uważam że podobnie należało postąpić z Broziem.

odpowiedz
kibic - 20.06.2018 / 23:04, *..166

Dziękuję za grę dla Legii! Szkoda, że musisz odejśc z Legii :(

odpowiedz
Tomek 82@Do Grzesiek - 20.06.2018 / 23:03, *..play-internet.pl

Na pewno piszemy oddzielnie kolego inteligentny.

odpowiedz
Tomek82@WOJTAS BB - 20.06.2018 / 22:59, *..play-internet.pl

Broź to akurat mógłby czyścić buty Szali kolego

odpowiedz
Do Grzesiek - 20.06.2018 / 22:35, *..88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To widać. Może warto najpierw skończyć szkołę a później pisać.

odpowiedz
Do do Grzesiek - 20.06.2018 / 22:29, *..dynamic.chello.pl

Bo jestem analfabetą

odpowiedz
Do Grzesiek - 20.06.2018 / 22:27, *..88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Z szacunku dla graczy mógł byś pisać ich nazwiska z dużej litery. Napewno i Broź i Jędrzejczyk zrobili więcej niż ty dla tego klubu.
PS. A po wuja piszesz chociaż z dużej litery???

odpowiedz
Tomi - 20.06.2018 / 22:24, *..play-internet.pl

Dzieki Broziu za wszystko, nigdy nie odstawiales nogi, powodzenia!!!

odpowiedz
BIE(L)ANY - 20.06.2018 / 22:14, *..dynamic.chello.pl

Niby lepszy od Jędrzejczyka (moje wrażenia takie same), a Jędza jedzie na MŚ do Rosji. Zastanawiające.

odpowiedz
Juri - 20.06.2018 / 21:25, *..adsl.inetia.pl

Czas na młodych,wychowanków.

odpowiedz
gazza - 20.06.2018 / 21:20, *..adsl.inetia.pl

Wreszcie !!!
Na Legię on jest za słaby !!!

odpowiedz
grzesiek - 20.06.2018 / 21:20, *..centertel.pl

chłopak miał podobnie jak kucharczyk zwyżki formy jak mu się kontrakt kończył...
Żegnam bez smutku. CHociaż ten broż czasem lepszy niz jedrzejczyk ale to inna historia

odpowiedz
KO - 20.06.2018 / 21:09, *..static.ip.netia.com.pl

Pozdrawiam i powodzenia. Dzięki za wszystko...

odpowiedz
MP.J(L) - 20.06.2018 / 21:04, *..free.aero2.net.pl

Szkoda!!!Broziu Wielkie Dzięki!!!

odpowiedz
(L)egia - 20.06.2018 / 20:56, *..consumer-pool.prcdn.net

Szkoda go. Jak juz wchodzil na boisko to spisywal sie niezle.

odpowiedz
Dziwna decyzja. - 20.06.2018 / 20:32, *..centertel.pl

Broź był lepszy od Jędrzejczyka.
Bardzi mnie dziwi taka decyzja.

odpowiedz
b - 20.06.2018 / 20:21, *..35.threembb.co.uk

Slask Wroclaw ponoc zainteresowany.

odpowiedz
Pio - 20.06.2018 / 20:12, *..dynamic.chello.pl

Broziu dzięki za wszystko, zdrowia i powodzenia

odpowiedz
ssss - 20.06.2018 / 20:10, *..v30.interkam.pl

Lipa trochę bo lepszy od Jedzy no i tanszy w utrzymaniu.a jak wchodzil z lawy zawsze dawal jakiś plus.pewnie ktoś z Eklapy go wezmie na emeryture w 1 lub 2 lidze za wcześnie.Lukasz solidny grajek

odpowiedz
Kibic - 20.06.2018 / 19:59, *..play-internet.pl

Dobry grajek, szkoda. Pozdro i szacunek za to wszystko co zrobiłeś dla Legiuni

odpowiedz
adson 78 - 20.06.2018 / 19:44, *..dynamic.gprs.plus.pl

Broż lepszy jest napewno od Jędrzejczyka i w dodatku mniej zarabiał , pozbył bym się jędzy a Brozia jeszcze bym zostawił !!!

odpowiedz
wrt - 20.06.2018 / 19:39, *..itsa.net.pl

najlepiej go pamiętam z rajdu i asysty do Koseckiego z Celticiem i strzału z Lechem gdzie dobijał Hama ze spalonego, pozostaje życzyć powodzenia w dalszej karierze i podziękować za serce do gry

odpowiedz
Zlb - 20.06.2018 / 19:29, *..centertel.pl

Lipa i tyle! Co tu pseudo znafcy nie napiszą to i tak LIPA! !!!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.06.2018 / 19:21, *..adsl.inetia.pl

Broź nie ustępuje Jędrzejczykowi i mógłby spokojnie w Legii jeszcze pograć, gdyby trenerzy chcieli na niego stawiać. Niestety tak nie było, w dodatku liczne ostatnio urazy. Wkrótce zgłosi się po niego jakiś solidny ligowiec, gdzie będzie podstawowym zawodnikiem.

odpowiedz
Lukas - 20.06.2018 / 19:20, *..dynamic.chello.pl

Powodzenia.

odpowiedz
powerkf - 20.06.2018 / 19:15, *..static.ip.netia.com.pl

sorki ale za to co zrobił/robił szacunek się należy, pamiętam mecze jak wypadał ze składu to był lament na miarę urazu barku Glika,

Powodzenia Panie Łukaszu,

odpowiedz
Ricardoss - 20.06.2018 / 18:59, *..7

Dzięki Broziu. Powodzenia !

odpowiedz
dex - 20.06.2018 / 18:15, *..play-internet.pl

Wszystkiego najlepszego i powodzenia.

odpowiedz
Ziooom - 20.06.2018 / 18:14, *..dynamic.gprs.plus.pl

Hlousek to padaka. Ma tylko lewą nogę i każdy już go rozpracował.

odpowiedz
b - 20.06.2018 / 18:05, *..16-1.cable.virginm.net

Dzieki Diabel, powodzenia.

odpowiedz
starszy - 20.06.2018 / 17:54, *..dynamic.chello.pl

Dzięki za wszystko .Cztery mistrzostwa z Legią to powód do dumy. Powodzenia w dalszej karierze.

odpowiedz
mietek - 20.06.2018 / 17:52, *..internetia.net.pl

Lepiej tak, niż gdyby miała nastąpić powtórka z Brzyskiego, na którego pod koniec gry w Legii już żal było patrzeć. Broziowi nigdy nie można było odmówić serca do walki, ale w jego przypadku wiek zrobił swoje i chłopak już najzwyczajniej nie dawał rady. Teraz odejdzie pamiętany w miarę pozytywnie.

Natomiast przerażające jest to, że mimo spadających umiejętności i tak był lepszy od Jędrzejczyka, którego się tak łatwo nie pozbędziemy.

odpowiedz
mlbets - 20.06.2018 / 16:55, *..43.ipv4.supernova.orange.pl

32 lata, myślałem, że Broziu ma ze 2-3 lata więcej.

Tak czy siak jako drugi albo trzeci prawy obronca w druzynie lepiej żeby był ktoś młodszy.
Broz i tak spokojnie pewnie w jakims beniaminku Ekstraklasy ale "mocnej firmie" 1 ligi znajdzie prace.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 20.06.2018 / 16:53, *..dynamic.gprs.plus.pl

Akurat ostatni sezon to mial o niebo lepszy niż jedza! Dzieki i powo Diable!!

odpowiedz
WojtasBB - 20.06.2018 / 16:49, *..dynamic.mm.pl

Pamiętam, gdy kończył się kontrakt innego prawego obrońcy - Wojtka Szali. Wtedy z ulgą przyjąłem rezygnację z piłkarza. Teraz mam mieszane uczucia. Niby warto wymieniać zawodników, zwłaszcza po 5 sezonach i w tym wieku, ale z drugiej strony Broź pewną jakość zawsze dawał. Może nie była to nigdy forma reprezentacyjna, ale na 4 mistrzostwa zapracował, raz grając częściej, a raz rzadziej.
Przy tych wszystkich Vesoviciach, Antoliciach, itd. szkoda, że pozbywamy się Polaka. W razie absencji czy to Jędzy czy Beresia zawsze na Brozia można było liczyć i godził się ze swoją rolą. A czasem wygryzał na kilka miesięcy ze składu konkurencję. Szkoda go...

odpowiedz
Do Obcy dla Jasio - 20.06.2018 / 16:48, *..lcs.info.pl

Broź miał umowę o dzieło na czas nieokreślony :)

odpowiedz
Wolfik - 20.06.2018 / 16:48, *..dynamic.mm.pl

@Pablo777: Mamy, mamy. Nazywa się Wieteska :) Grywał i na środku i prawej stronie.

odpowiedz
L - 20.06.2018 / 16:44, *..play-internet.pl

Mocno przeciętny to i tak za dużo powiedziane, mimo wszystko i tak lepszy od Jędrzejczyka który trzymajmy kciuki jeszcze w to lato podzieli ten sam los. Dzięki zatem Broziu za grę i powodzenia dalej!

odpowiedz
Pablo777 - 20.06.2018 / 16:42, *..198

Jako zmiennik był okey, chyba, że mamy na celowniku kogoś młodego i perspektywicznego na prawą obronę.

W każdym razie - dzięki i powodzenia w zapewne innym klubie Ekstraklasy!

odpowiedz
Do Jasio - 20.06.2018 / 16:38, *..dynamic.chello.pl

Serio?? Słów brakuje!

odpowiedz
Jasio - 20.06.2018 / 16:34, *..pw.edu.pl

@Obcy: Dzięki.
To trochę mało profesjonalne.

odpowiedz
S(L) - 20.06.2018 / 16:27, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Lepszy od Jędzy , trochę słabszy od Hlouska w tym sezonie . rajdy a przede wszystkim dośrodkowania miał na o wiele lepszy poziomie niż w/w dwóch . No ale jeśli ściągniemy kogoś z poziomu Beresia to wcale się nie dziwię

odpowiedz
Obcy - 20.06.2018 / 16:26, *..227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jasiu, a ty dalej swoje. Chłop pracował na umowę zlecenie. Odnawiała się automatycznie co 3 miesiące.

odpowiedz
Oczko - 20.06.2018 / 16:23, *..centertel.pl

Wietrzenia magazynu czas zacząć !
Brawo bardzo dobra decyzja !!!

odpowiedz
Jasio - 20.06.2018 / 16:14, *..pw.edu.pl

Czy jak przyszedł to dostał 5 letni kontrakt, czy może przedłużaliśmy w miedzy czasie?

odpowiedz
Wol(L)ar - 20.06.2018 / 16:13, *..dynamic.gprs.plus.pl

Super wiadomosc. Pilka odbijala sie od niego... do sandecji lub widzewa. Dzieki za wszystko

odpowiedz