Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Łukasz Broź po bramce w meczu z Pogonią - fot. Mishka / Legionisci.com
Łukasz Broź po bramce w meczu z Pogonią - fot. Mishka / Legionisci.com
Środa, 20 czerwca 2018 r. godz. 16:08

Legia nie przedłużyła umowy z Broziem

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Z końcem czerwca wygasa umowa Łukasza Brozia z Legią Warszawa. 32-letni prawy obrońca nie rozpoczął nawet przygotowań z drużyną, a klub nie zdecydował się na przedłużenie współpracy. "Broziu" spędził przy Łazienkowskiej pięć sezonów, w których wywalczył cztery mistrzostwa Polski i trzy razy triumfował w Pucharze Polski.

W sumie rozegrał 148 meczów w koszulce z "eLką" na piersi i strzelił 4 gole.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (61)

Wol(L)ar, 20.06.2018 16:13:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Super wiadomosc. Pilka odbijala sie od niego... do sandecji lub widzewa. Dzieki za wszystko

Jasio, 20.06.2018 16:14:50 - *.pw.edu.pl

Czy jak przyszedł to dostał 5 letni kontrakt, czy może przedłużaliśmy w miedzy czasie?

Oczko, 20.06.2018 16:23:01 - *.centertel.pl

Wietrzenia magazynu czas zacząć !
Brawo bardzo dobra decyzja !!!

Obcy, 20.06.2018 16:26:28 - *.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jasiu, a ty dalej swoje. Chłop pracował na umowę zlecenie. Odnawiała się automatycznie co 3 miesiące.

S(L), 20.06.2018 16:27:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lepszy od Jędzy , trochę słabszy od Hlouska w tym sezonie . rajdy a przede wszystkim dośrodkowania miał na o wiele lepszy poziomie niż w/w dwóch . No ale jeśli ściągniemy kogoś z poziomu Beresia to wcale się nie dziwię

Jasio, 20.06.2018 16:34:35 - *.pw.edu.pl

@Obcy: Dzięki.
To trochę mało profesjonalne.

Do Jasio , 20.06.2018 16:38:13 - *.dynamic.chello.pl

Serio?? Słów brakuje!

Pablo777, 20.06.2018 16:42:46 - *.198

Jako zmiennik był okey, chyba, że mamy na celowniku kogoś młodego i perspektywicznego na prawą obronę.

W każdym razie - dzięki i powodzenia w zapewne innym klubie Ekstraklasy!

L , 20.06.2018 16:44:16 - *.play-internet.pl

Mocno przeciętny to i tak za dużo powiedziane, mimo wszystko i tak lepszy od Jędrzejczyka który trzymajmy kciuki jeszcze w to lato podzieli ten sam los. Dzięki zatem Broziu za grę i powodzenia dalej!

Wolfik, 20.06.2018 16:48:01 - *.dynamic.mm.pl

@Pablo777: Mamy, mamy. Nazywa się Wieteska :) Grywał i na środku i prawej stronie.

Do Obcy dla Jasio, 20.06.2018 16:48:56 - *.lcs.info.pl

Broź miał umowę o dzieło na czas nieokreślony :)

WojtasBB, 20.06.2018 16:49:13 - *.dynamic.mm.pl

Pamiętam, gdy kończył się kontrakt innego prawego obrońcy - Wojtka Szali. Wtedy z ulgą przyjąłem rezygnację z piłkarza. Teraz mam mieszane uczucia. Niby warto wymieniać zawodników, zwłaszcza po 5 sezonach i w tym wieku, ale z drugiej strony Broź pewną jakość zawsze dawał. Może nie była to nigdy forma reprezentacyjna, ale na 4 mistrzostwa zapracował, raz grając częściej, a raz rzadziej.
Przy tych wszystkich Vesoviciach, Antoliciach, itd. szkoda, że pozbywamy się Polaka. W razie absencji czy to Jędzy czy Beresia zawsze na Brozia można było liczyć i godził się ze swoją rolą. A czasem wygryzał na kilka miesięcy ze składu konkurencję. Szkoda go...

majusL@legionista.com, 20.06.2018 16:53:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Akurat ostatni sezon to mial o niebo lepszy niż jedza! Dzieki i powo Diable!!

mlbets, 20.06.2018 16:55:37 - *.43.ipv4.supernova.orange.pl

32 lata, myślałem, że Broziu ma ze 2-3 lata więcej.

Tak czy siak jako drugi albo trzeci prawy obronca w druzynie lepiej żeby był ktoś młodszy.
Broz i tak spokojnie pewnie w jakims beniaminku Ekstraklasy ale "mocnej firmie" 1 ligi znajdzie prace.

mietek, 20.06.2018 17:52:03 - *.internetia.net.pl

Lepiej tak, niż gdyby miała nastąpić powtórka z Brzyskiego, na którego pod koniec gry w Legii już żal było patrzeć. Broziowi nigdy nie można było odmówić serca do walki, ale w jego przypadku wiek zrobił swoje i chłopak już najzwyczajniej nie dawał rady. Teraz odejdzie pamiętany w miarę pozytywnie.

Natomiast przerażające jest to, że mimo spadających umiejętności i tak był lepszy od Jędrzejczyka, którego się tak łatwo nie pozbędziemy.

starszy, 20.06.2018 17:54:07 - *.dynamic.chello.pl

Dzięki za wszystko .Cztery mistrzostwa z Legią to powód do dumy. Powodzenia w dalszej karierze.

b, 20.06.2018 18:05:38 - *.16-1.cable.virginm.net

Dzieki Diabel, powodzenia.

Ziooom , 20.06.2018 18:14:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Hlousek to padaka. Ma tylko lewą nogę i każdy już go rozpracował.

dex, 20.06.2018 18:15:38 - *.play-internet.pl

Wszystkiego najlepszego i powodzenia.

Ricardoss, 20.06.2018 18:59:56 - *.7

Dzięki Broziu. Powodzenia !

powerkf, 20.06.2018 19:15:00 - *.static.ip.netia.com.pl

sorki ale za to co zrobił/robił szacunek się należy, pamiętam mecze jak wypadał ze składu to był lament na miarę urazu barku Glika,

Powodzenia Panie Łukaszu,

Lukas, 20.06.2018 19:20:23 - *.dynamic.chello.pl

Powodzenia.

Mateusz z Gór, 20.06.2018 19:21:19 - *.adsl.inetia.pl

Broź nie ustępuje Jędrzejczykowi i mógłby spokojnie w Legii jeszcze pograć, gdyby trenerzy chcieli na niego stawiać. Niestety tak nie było, w dodatku liczne ostatnio urazy. Wkrótce zgłosi się po niego jakiś solidny ligowiec, gdzie będzie podstawowym zawodnikiem.

Zlb , 20.06.2018 19:29:02 - *.centertel.pl

Lipa i tyle! Co tu pseudo znafcy nie napiszą to i tak LIPA! !!!

wrt, 20.06.2018 19:39:00 - *.itsa.net.pl

najlepiej go pamiętam z rajdu i asysty do Koseckiego z Celticiem i strzału z Lechem gdzie dobijał Hama ze spalonego, pozostaje życzyć powodzenia w dalszej karierze i podziękować za serce do gry

adson 78, 20.06.2018 19:44:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Broż lepszy jest napewno od Jędrzejczyka i w dodatku mniej zarabiał , pozbył bym się jędzy a Brozia jeszcze bym zostawił !!!

Kibic, 20.06.2018 19:59:14 - *.play-internet.pl

Dobry grajek, szkoda. Pozdro i szacunek za to wszystko co zrobiłeś dla Legiuni

ssss, 20.06.2018 20:10:33 - *.v30.interkam.pl

Lipa trochę bo lepszy od Jedzy no i tanszy w utrzymaniu.a jak wchodzil z lawy zawsze dawal jakiś plus.pewnie ktoś z Eklapy go wezmie na emeryture w 1 lub 2 lidze za wcześnie.Lukasz solidny grajek

Pio, 20.06.2018 20:12:05 - *.dynamic.chello.pl

Broziu dzięki za wszystko, zdrowia i powodzenia

b, 20.06.2018 20:21:15 - *.35.threembb.co.uk

Slask Wroclaw ponoc zainteresowany.

Dziwna decyzja. , 20.06.2018 20:32:42 - *.centertel.pl

Broź był lepszy od Jędrzejczyka.
Bardzi mnie dziwi taka decyzja.

(L)egia, 20.06.2018 20:56:43 - *.consumer-pool.prcdn.net

Szkoda go. Jak juz wchodzil na boisko to spisywal sie niezle.

MP.J(L), 20.06.2018 21:04:25 - *.free.aero2.net.pl

Szkoda!!!Broziu Wielkie Dzięki!!!

KO, 20.06.2018 21:09:53 - *.static.ip.netia.com.pl

Pozdrawiam i powodzenia. Dzięki za wszystko...

grzesiek, 20.06.2018 21:20:33 - *.centertel.pl

chłopak miał podobnie jak kucharczyk zwyżki formy jak mu się kontrakt kończył...
Żegnam bez smutku. CHociaż ten broż czasem lepszy niz jedrzejczyk ale to inna historia

gazza, 20.06.2018 21:20:41 - *.adsl.inetia.pl

Wreszcie !!!
Na Legię on jest za słaby !!!

Juri, 20.06.2018 21:25:24 - *.adsl.inetia.pl

Czas na młodych,wychowanków.

BIE(L)ANY, 20.06.2018 22:14:18 - *.dynamic.chello.pl

Niby lepszy od Jędrzejczyka (moje wrażenia takie same), a Jędza jedzie na MŚ do Rosji. Zastanawiające.

Tomi, 20.06.2018 22:24:42 - *.play-internet.pl

Dzieki Broziu za wszystko, nigdy nie odstawiales nogi, powodzenia!!!

Do Grzesiek , 20.06.2018 22:27:26 - *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Z szacunku dla graczy mógł byś pisać ich nazwiska z dużej litery. Napewno i Broź i Jędrzejczyk zrobili więcej niż ty dla tego klubu.
PS. A po wuja piszesz chociaż z dużej litery???

Do do Grzesiek , 20.06.2018 22:29:28 - *.dynamic.chello.pl

Bo jestem analfabetą

Do Grzesiek , 20.06.2018 22:35:22 - *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To widać. Może warto najpierw skończyć szkołę a później pisać.

Tomek82@WOJTAS BB, 20.06.2018 22:59:58 - *.play-internet.pl

Broź to akurat mógłby czyścić buty Szali kolego

Tomek 82@Do Grzesiek, 20.06.2018 23:03:18 - *.play-internet.pl

Na pewno piszemy oddzielnie kolego inteligentny.

kibic, 20.06.2018 23:04:56 - *.166

Dziękuję za grę dla Legii! Szkoda, że musisz odejśc z Legii :(

Sawo, 20.06.2018 23:09:58 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Bardzo dziwna i śmiem twierdzić zła decyzja. Broziu jest solidnym zmiennikiem dla przeplaconego smiszka chiszka Jędzy. Czy można było się do czegoś przyczepić jak Broziu był wystawiany? Zawsze robił swoje i po tym jak podpisaliśmy nowy kontrakt z Astizem uważam że podobnie należało postąpić z Broziem.

oLaf, 20.06.2018 23:57:10 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Broz - trochę się zdziwiłem, przecież najbliższe 3 miesiace gramy co 3 dni mecze!!!! (zakładam, że przejdziemy 4 el. LM , no bez jaj ; ) i wtedy zmiennicy sie przydają!

Broz był dobry, solidny zmiennik.

Dziękujemy za solidną grę!!!

Darek , 21.06.2018 00:37:13 - *.dip0.t-ipconnect.de

Gorszy od Jedzy na pewno nie był.Jak gral trzymal poziom i notowal asysty.
Coz wszystko sie kiedys konczy.Dziekuje za wszystko Broziu i powodzenia w dalszej karierze.
Mam nadzieje ze Legia ma juz kogos na jego miejsce.Bo na Jedze bym nie liczyl a Vesovicia szkoda marnowac w obronie.

Rafał N., 21.06.2018 01:39:09 - *.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Moim zdaniem solidny obrońca. Mało grał, ale jak już wszedł na boisko to prezentował się całkiem przyzwoicie. Poza tym sympatyczny gość. Łukasz, trzymaj się i powodzenia w nowym klubie :-)

krys008, 21.06.2018 06:34:28 - *.serv-net.pl

Broź to solidny zmiennik. Nie zawodził, gdy dostawał szansę. Jeżeli zostaje Wieteska to rozumiem, jak chcą spieniężyć Wieteskę, to nielogiczna decyzja.

krys008, 21.06.2018 06:38:18 - *.serv-net.pl

Niech mi tylko nie mówi, że na PO może zagrać Vesovic. Chory pomysł - noe nadaje się na PO, nie sprawdza się tam, a wystawiając go tam tracimy dobrego PP i pozbawiamy go większości atutów.

Ali, 21.06.2018 08:36:12 - *.134

Broź najgroźniejszy był w rzutach karnych. Poza tym solidny grajek, niegłupi. Dzięki Diabeł! i powodzenia

matus007, 21.06.2018 10:24:37 - *.play-internet.pl

Powodzenia i dzięki za te 5 lat !! weteran Legii.

Kolo, 21.06.2018 10:35:40 - *.114

Szkoda Uważam,że mógłby grać w Legii.Nie wiem czym była spowodowana ta decyzja.Szkoda,że nie ma uzasadnienia.To wartościowy piłkarz,który zawsze dobrze był przygotowany do rozgrywek pod względem fizycznym

Obi, 21.06.2018 11:32:32 - *.dynamic.chello.pl

Nie wiem, czy to dobra decyzja. Powodzenia Broziu!!!! Dzięki wielkie!!!

xvxer, 21.06.2018 11:40:10 - *.190

Dzięki Broziu!

Trójmiejski(L), 21.06.2018 14:38:56 - *.dynamic.chello.pl

Diabeł, dzięki za wszystko !

Kiwi, 21.06.2018 15:12:57 - *.static.ip.netia.com.pl

Nareszcie! !!!

magoo, 21.06.2018 16:05:51 - *.centertel.pl

Dziwna decyzja. Solidny, bardzo solidny zmiennik. Jeśli chodziło o kasę, to myślę, że zgodziłby się na obniżkę.
Cóż, decyzja klubu.
Osobiście mam nadzieję, że trafi do Zagłębia S. :)
Dzięki Łukasz za wszystko.

Roman, 22.06.2018 01:07:49 - *.dynamic.chello.pl

Dzięki Łukasz za te 5 lat !!!!! Powo .Dużo zdrówka !!! (L)

M3, 22.06.2018 16:36:59 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Powodzenia Broziu !

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.