Zgrupowanie w Warce - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Warka: W niedzielę ze Stalą

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Drugim sparingpartnerem Legii podczas przygotowań do nowego sezonu będzie Stal Mielec. Spotkanie odbędzie się w niedzielne popołudnie w Warce. Dla pierwszoligowca będzie to pierwszy mecz podczas obozu przygotowawczego, a dla legionistów solidniejszy sprawdzian po niedawnym rozgromieniu Mazura Karczew.

W ubiegłym sezonie Stal Mielec zajęła 8. miejsce w tabeli I ligi. Podopieczni Zbigniewa Smółki zgromadzili 51 punktów w 34 meczach, wygrywając 41% wszystkich pojedynków. Pomimo tego, że Stal nie wywalczyła lokaty w pierwszej piątce, to praca szkoleniowca została doceniona. Na początku czerwca poinformował o odejściu od obecnego pracodawcy, a niebawem pojawiła się informacja o zakontraktowaniu jego przez Arkę Gdynia. Smółka zastąpił na tym stanowisku Leszka Ojrzyńskiego, a z kolei za Smółkę Stal ściągnęła Artura Skowronka.

W poprzednim sezonie bramki klubu z Mielca strzegł Radosław Majecki, który obecnie walczy o miejsce w składzie Legii. 19-latek spisywał się między słupkami bardzo dobrze. Ponadto w ataku występował znany z drugiej drużyny stołecznego klubu Jakub Arak. Obecnie napastnik wrócił jednak już do Lechii, z której był wypożyczony. Oprócz niego wraz z końcem sezonu kontrakty skończyły się Dejanowi Dermanoviciowi, Dominikowi Sadzwickiemu oraz Josipowi Soljiciowi. Obecnie najbardziej doświadczonymi zawodnikami w drużynie Stali są ci znani z występów w Ekstraklasie - Rafał Grodzicki, Leandro oraz Michał Janota.

Podczas zgrupowania w Warce Legia pracuje nad kilkoma nowymi rozwiązaniami. Najciekawiej wyglądają przymiarki do gry trzema obrońcami. Dean Klafurić zamierza grać tak w ekstraklasie, jednak ostateczne decyzje na pewno podejmie po sparingach. W niedzielę szansę debiutu będzie miał Jose Kante, który niedawno podpisał kontrakt z Legią.

Spotkanie Legia - Stał rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17. Mecz będziecie mogli obejrzeć na klubowym kanale YouTube. My przeprowadzimy tradycyjną tekstową RELACJĘ LIVE

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.