Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Zgrupowanie w Warce - fot. Woytek / Legionisci.com
Zgrupowanie w Warce - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 23 czerwca 2018 r. godz. 10:27

Warka: W niedzielę ze Stalą

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Drugim sparingpartnerem Legii podczas przygotowań do nowego sezonu będzie Stal Mielec. Spotkanie odbędzie się w niedzielne popołudnie w Warce. Dla pierwszoligowca będzie to pierwszy mecz podczas obozu przygotowawczego, a dla legionistów solidniejszy sprawdzian po niedawnym rozgromieniu Mazura Karczew.

W ubiegłym sezonie Stal Mielec zajęła 8. miejsce w tabeli I ligi. Podopieczni Zbigniewa Smółki zgromadzili 51 punktów w 34 meczach, wygrywając 41% wszystkich pojedynków. Pomimo tego, że Stal nie wywalczyła lokaty w pierwszej piątce, to praca szkoleniowca została doceniona. Na początku czerwca poinformował o odejściu od obecnego pracodawcy, a niebawem pojawiła się informacja o zakontraktowaniu jego przez Arkę Gdynia. Smółka zastąpił na tym stanowisku Leszka Ojrzyńskiego, a z kolei za Smółkę Stal ściągnęła Artura Skowronka.

W poprzednim sezonie bramki klubu z Mielca strzegł Radosław Majecki, który obecnie walczy o miejsce w składzie Legii. 19-latek spisywał się między słupkami bardzo dobrze. Ponadto w ataku występował znany z drugiej drużyny stołecznego klubu Jakub Arak. Obecnie napastnik wrócił jednak już do Lechii, z której był wypożyczony. Oprócz niego wraz z końcem sezonu kontrakty skończyły się Dejanowi Dermanoviciowi, Dominikowi Sadzwickiemu oraz Josipowi Soljiciowi. Obecnie najbardziej doświadczonymi zawodnikami w drużynie Stali są ci znani z występów w Ekstraklasie - Rafał Grodzicki, Leandro oraz Michał Janota.

Podczas zgrupowania w Warce Legia pracuje nad kilkoma nowymi rozwiązaniami. Najciekawiej wyglądają przymiarki do gry trzema obrońcami. Dean Klafurić zamierza grać tak w ekstraklasie, jednak ostateczne decyzje na pewno podejmie po sparingach. W niedzielę szansę debiutu będzie miał Jose Kante, który niedawno podpisał kontrakt z Legią.

Spotkanie Legia - Stał rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17. Mecz będziecie mogli obejrzeć na klubowym kanale YouTube. My przeprowadzimy tradycyjną tekstową RELACJĘ LIVE



Komentarze: (19)

FOREVER LEGIA, 23.06.2018 13:43:37 - *.play-internet.pl

Bylem w Mielcu.Ech,to byly wyjazdy.

Michał , 23.06.2018 14:13:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mecz otwarty dla kibiców?

Apacz, 23.06.2018 14:28:54 - *.play-internet.pl

Pamiętam Z. Smólke jak prowadził klub z mojego miasta 2-ligowy wtedy klub Czarni Żagań. Gość jest bardzo charakterny, umie zdyscyplinowac i prowadzic zespół, z niczego potrafi zrobić dużo

eth, 23.06.2018 14:34:55 - *.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jeśli Jaga zrezygnuje z Lafferty'ego, to Legia powinna się nim poważnie zainteresować...

xxx, 23.06.2018 14:39:49 - *.190

Z transferami czekamy na koniec MŚ żeby największe objawieni turnieju wykupić?

Cch do xxx, 23.06.2018 15:11:55 - *.dynamic.mm.pl

A uwazasz ze na jaka pozycje jest potrzebny transfer?

Krzeszczu, 23.06.2018 15:15:57 - *.cust.bredband2.com

@ Cch: hmmmm..... bramkaz, srodkowy obronca albo nawet dwoch, lewy obronca, lewy pomocnik i prawdziwy napastnik.

xxx, 23.06.2018 15:19:38 - *.190

Krzeszczu w 100% się zgadzam

@ Krzeszczu, 23.06.2018 16:32:25 - *.play-internet.pl

Myslisz ze beda jakies transfery? Przeciez przyszedl Kante i jeszcze wracajacy z wypozyczen... Atak marzen... K&K lub jak kto woli Sandro&Jose

Krzeszczu, 23.06.2018 16:50:30 - *.cust.bredband2.com

Raczej obawiam sie ze transferow wiecej nie bedzie.
Natomiast przytoczylem gdzie potrzebne nam sa wzmocnienia. Tzn jesli mamy jakiekolwiek ambicje.

Konkurenci sie zbroja, zbroja madrze. A my? My sciagamy pilkarzy z wypozyczen, co samo w sobie nie jest zle czy bledne. Ale nie sa to wzmocnienia. Nawet na sama lige. A co dopiero myslac o Europie?

K&K? Knull Kompissar i nic wiecej :-)))) Ja w ten duet nie wierze. Rownie dobrze mogliby grac Necid i Chupa Chips.

SEBO(L), 23.06.2018 18:07:35 - *.play-internet.pl

@Krzeszczu : no wyrażaj się kolego... ;)

@Krzeszczu, 23.06.2018 18:08:28 - *.play-internet.pl

Ja mam takie wrazenie ze do klubu przychodza ostatnio pilkarze nie koniecznie nam potrzebni. Przychodza tacy ktorych trzeba jak najszybciej wypromowac i pogonic za sredni hajs. Strach pomyslec co bedzie jak akademia bedzie gotowa

Krzeszczu, 23.06.2018 18:27:08 - *.cust.bredband2.com

Tak juz bylo za kadencji BL i Band of Brothers. Sciagano wszystko z youtuba byle bylo za darmo, albo friko z afriko.
Tak na lapucapu bo jak jeden na pieciu odpali to i tak zarobimy. Zero pomyslunku, zero strategii. Smiem nawet twierdzic ze zero konsultacji z trenerem, co jest nie tylko idiotyzmem ale wrecz sabotazem. Sabotazem i wywalaniek kasy klubowej w kibel.
Jak mozna sciagac grajkow ktorych sam trener nie chce albo nie potrzebuje? Przychodza za darmo a pozniej grzeja lawe bo trener wqrwiony ze mu cos podstawili.
Gdzie sa teraz te wszystkie sulejmany i saddamy, ktore mialy byc tak poteznymi talentami?
Tak to niestety w naszym klubie bylo i jest. Mowie niestety, bo mialem nadzieje ze DM cos tu pozmienia. Wywalil amatorow Band of Brothers ale amatorka jak byla tak i jest.

A co do samego promowania mlodych i na tym zarabianiu, to nie musi to byc koniecznie tak wielkie zlo. Ajax tak robi i niezle na tym wychodzi. Ale trzeba to robic z glowa, i powtarzam, miec jakis plan. A u nas? "Mlode Talenty" ktore juz maja 26 lat (nadal mlode talenty, smiechu warte) i slynne Dear Friends, bo lata leca a kase trzeba jakos zarobic. Nic z pomyslunkiem, wszysto na lubudubu i obynamsie. Smiechu warte...

Cch do Krzeszczu, 23.06.2018 19:49:17 - *.dynamic.mm.pl

Myślałem ze rozmowa tutaj toczy sie na troche innym poziomie. Jasne ze chcialbym zeby w Legii gral Messi, ale.. grac nie bedzie. Piszesz ze na bramke POTRZEBNY jest tranfer? Jest doswiadczony Malarz (pilkarz sezonu Legii) i mlody Polak ktory walczy o jedynke. Wiec wydawanie pieniedzy na ta pozycje jest niepotrzebne. Dwoch ŚO? Remy (najlepszy onronca w lidze) , Pazdan (pierwszy sklad repry), przedluzony kontrakt (w jakims celu) Astiza, no i mlody Zyro (na lige sie nada) - takze i tu niestety pudlo. LO? Hlousek, Holownia.. Lewy pomocnik? Po pierwsze to Klaf chce grac 3 5 2 a wiec bez lewego pomocnika (tylko z wahadlowym) wiec hlousek sie nada (wybiegany, dobry w obronie, dosrodkowac w miare potrafi), no ale nawet gdyby to jest Nagy,Kuchy,Michalak. Napastnik? Niezgoda,Kante,Kulenovic. Ok, jesli mlody chorwat nie nadaje.sie jeszcze do gry, to zgodze sie, ze potrzebujemy napastnika.
Mialem Cie za kogos powazniejszego, bo czytalem wiele z Twoich komentarzy, ale jestes tylko śmieszkiem forumowym niestety. Tranfer,tranfer byle tranfer, a pozniej "po co tyle tranferow, nie ma jak ich zgrac ze soba".

Krzeszczu, 23.06.2018 20:05:56 - *.cust.bredband2.com

@ Cch: no tak, to idziemy podbijac swiat.
Malarz 38 lat i nawet na bramkaza to sporo. Mowisz o mlodym Majeckim? Ktorego do tej pory nikt u nas nie chcial? Mowi sie o nim ze talent, byc moze tak jest. Ale i o Kopczynskim tez sie nadal mowi ze wielki talent. Wiec plz, Majecki, mimo ze wiaze z nim ogromne nadzieje, jeszcze nic nie pokazal, a czas ucieka.
Tzn nasi bramkaze to jeden dziadek (bardzo go lubie i szanuje, i cenie), i jeden mlokos bez doswiadczenia. Niedaj Boze cos sie stanie Malarzowi to my idziemy na podbuj z mlodym ktory nie gral? Bo wypozyczenia do FC Kobylka nie licze.
Pazdan? Remy? Tak, swietni obroncy, tylko ze jeden jest przymierzany do PL i Fulham a drugi wystawiony slawnym Dear Friends. Astiz ma juz 37 lat wiec nim europy tez nie podbijemy. Tak wiec pudlo?
Hlouska bardzo lubie ale nie ma konkurencji. Holownia? Nigdy o nim nie slyszalem ani nie widzialem. Talent? Serio? Wiec tu tez pudlo.
Nagy czuje sie najlepiej w srodku pola. Ale fakt, o Michalaku zapomnialem, a chlopak ma moim skromnym zdaniem ogromny potencjal.
No i napastnicy. Niezgoda? Pomijam wade serca i goraco zycze mu zdrowia, ale Dzwonnik z Nottre Damm strzeli wiecej bramek garbem niz Niezgoda piszczelem, kolanem, udem, czy czymkolwiek. Kulenovic? Bo ma zajebista fryzure i byl na wypozyczeniu u tramkarzy w Juventusie? Nagral sie tam? Nagral, niesamowicie, az Juventus go jaknajchetniej odeslal zpowrotem do nas. Kante? Moze tak, moze nie. Ja obawiam sie ze bedzie to nastepny Necid. Nawet gdyby okazal sie lepszy, to jest to tylko jeden napadzior.
Tak wiec wracajac do mojego pudla, nadal bramkaz, 2 obroncow, jeden lewy obronca i napadzior.
O neymarze czy messim nigdy ale to nigdy nie wspominalem wiec nie wiem skad ta nimi podnieta u ciebie. (ani tez o innych grajkach podobnego kalibru).
Serio twoje ambicje sa tak ogromne ze chcesz podbijac swiat Zyro, Holownia, Niezgoda i Kulenovicem? Serio?
Bo ja mam obawy ze nawet na ta nasza smieszna lige to nie wystarczy....

Cult⚽️Legia, 23.06.2018 21:42:28 - *.54

Warka dobre zdrowe powietrze I fajne klimaty

marolegia , 23.06.2018 23:46:10 - *.37.customer.cdi.no

W tej polemice raczej bliżej mi do Krzeszcza. Wystarczy że nagle ktoś zechce kupić Pazdana i Remyego, a wiadomo w jakich cenach sprzedajemy zawodników, powrót Niezgody po zabiegu będzie się przedlużał plus jakaś nieunikniona kontuzja i zaraz zacznie się sraczka. A liczenie na Żyro, Holownie i Kulenovica to myślenie bardzo zyczeniowe. Oczywiście chciałbym żeby chłopaki odpalili ale czy są ku temu jakieś realne podstawy. W lidze może jeszcze jakoś to pójdzie ale w Europie. Świat idzie do przodu i nam ucieka.

Cch, 23.06.2018 23:50:30 - *.dynamic.mm.pl

@Krzeszczu
Nie rozumiesz.
Majecki grał caly sezon, w 1 lidze, bo gdzie go mieli wypożyczyć? Do serie A? To ze ma 19 lat nic nie znaczy, Milan nie bal sie postawic na mlodego bramkarza. Pazdan ma miec propozycje nowego kontraktu, zreszta pisalem o obecnym skladzie, a nie jezeli ktos odejdzie.
Ale tu chodzi o cos zupelnie innego, negujesz wszystkich zawodnikow, czyli co wg Ciebie zrobic? Sprzedac 20 i kupic nowych 20? Juz w zime Legia kupila (bodaj 9) i co? Reszte sezonu sie zgrywali, ledwo sie udalo. I teraz jest najwazniejszy (wg mnie) moment w sezonie, bo trzeba, TRZEBA zgrać zespół i zrobic forme na LM. Tzn na el LM. A jak kupimy 6 pilkarzy (tak jakbys chcial) to powtorzy sie historia z zimy, znowu bedzie biadolenie ze nie wyszlo bo sie zgrywali. Jezeli juz ktos w klubie sciagnal tych pilkarzy i wciaz tu są, to oni muszą grać. Rewolucja kadrowa nic tu nie pomoze, a tylko zaszkodzi, bo Legii nie stać na kogos kto na pewno wypali. Real madryt wygral LM bodaj 3 razy, porownaj ich sklad z finalow. Praktycznie taki sam. Oczywiście zachowuje wszelkie proporcje, nie pisze, ze jezeli bedziemy mieli wciaz tych samych pilkarzy to wygramy LM, ale zgraja sie i moze uda sie znow awansowac.
Co do napastnika, to tu przyznalem racje. Przyda sie nowy.

Krzeszczu, 24.06.2018 08:10:41 - *.cust.bredband2.com

@ Sebo(L): czasami i mi sie ”uda” ;-))

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.