MŚ: Polska 0-3 Kolumbia

Reprezentacja Polski straciła szanse na wyjście z grupy H mistrzostw świata. W niedzielę "biało-czerwoni" przegrali 0-3 z Kolumbią i po dwóch spotkaniach mają na koncie zero punktów. To był kolejny katastrofalny występ w wykonaniu naszej reprezentacji. Bramki dla Kolumbijczyków zdobyli Mina, Falcao i Cuadrado. 80 minut w naszych narodowych barwach rozegrał Michał Pazdan, a potem zszedł z powodu urazu.

Na początku spotkania nieco lepiej prezentowali się Polacy, którzy udanie oddalali grę od własnego pola karnego. W 18. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Zieliński, ale jego próba została zablokowana i Polacy zyskali tylko rzut rożny. Z biegiem czasu Kolumbijczycy przebudzili się i zaczęli dominować na placu gry. Wkrótce Juan Cuadrado zakręcił na skrzydle Maciejem Rybusem i tylko ofiarna interwencja Wojciecha Szczęsnego uratowała graczy Adama Nawałki. Dosłownie za kilka chwil Polacy nie mieli już na tyle szczęścia. Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym futbolówka poszybowała do kompletnie niepokrytego Yerry Miny, a obrońca FC Barcelony głową skierował ją do siatki. W tej sytuacji fatalnie zachował się Jan Bednarek, który nie przykrył przeciwnika. Do końca pierwszej połowy polscy gracze nie oddali nawet celnego uderzenia.

Po godzinie gry znakomitej okazji nie wykorzystał Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu znalazł się sam na sam z Davidem Ospiną, który ofiarną interwencją uratował swoją reprezentacją przed utratą gola. W drugiej połowie Polacy starali się atakować, lecz brakowało im tempa i elementu zaskoczenia. Wszystko było wolne i przewidywalne. W 70. minucie Kolumbijczycy zdobyli drugiego gola i całkowicie pogrzebali nadzieje polskich kibiców. Radamel Falcao doszedł do prostopadłego podania i płaskim uderzeniem pokonał Szczęsnego. Za moment kolejne trafienie naszych przeciwników. Rodriguez świetnie uruchomił Cuadrado, ten zostawił w tyle Michała Pazdana i Macieja Rybusa i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie. Dziewięć minut przed końcem Grzegorz Krychowiak miał znakomitą szansę, ale trafił wprost w Ospinę, który przy okazji nabawił się urazu. Potem jeszcze mocna próba Lewandowskiego i ponownie na posterunku był golkiper Kolumbii.

Polska 0-3 0-1 Kolumbia