Rafał Makowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rafał Makowski odszedł z Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Rafał Makowski, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec, definitywnie pożegnał się z Legią Warszawa. 21-letni obrońcy skończył się kontrakt i podpisał umowę z Zagłębiem. "Makoś" jest wychowankiem stołecznego klubu - w koszulce z "eLką" na piersi trenował od 2004 roku.

Grał we wszystkich młodzieżowych drużynach, a w pierwszym zespole zadebiutował 6 sierpnia 2015 roku w spotkaniu z FK Kukesi. W sumie rozegrał 14 meczów (7 Ekstraklasa, 4 europuchary, 2 Puchar Polski, 1 Superpuchar Polski). Ostatni raz w jedynce zagrał rok temu w starciu z IFK Mariehamn.

- Dzisiaj zakończył się pewien etap w moim życiu. Po 14 latach przyszedł moment na zmianę barw klubowych. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, byłym trenerom, kolegom z drużyny. Bez nich nie spełniłbym swojego marzenia jakim było dołączenie do kadry pierwszego zespołu i zagranie przy Ł3. Przeżyłem dużo pięknych jak i tych gorszych chwil ale żadnej z nich nie żałuje. Legia to mój drugi dom, każdego dnia dorastałem i rozwijałem się razem z klubem za co jestem bardzo wdzięczny. Miło będę wracał do każdej chwili spędzonej razem. Życzę powodzenia i do zobaczenia. Mam nadzieje, ze kiedyś jeszcze tu wrócę! - napisał Makowski na Instagramie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Mati - 03.07.2018 / 07:23, *..static.ip.netia.com.pl

On ma 21 lat wolałbym zostawić takiego chłopaka niż trzymać Kopczyńskiego który nic nie gra nikt go już nie kupi a ma chyba 26 lat

odpowiedz
mietek - 30.06.2018 / 16:27, *..internetia.net.pl

@Krzeszczu: Pytanie tylko, jaki jest faktyczny status tego zawodnika. Bo jeśli jego kontrakt rzeczywiście wygasa i nie został przedłużony, to wtedy gość odfrunie za granicę.

@ostet: Oferta jest skonstruowana tak, że odchodzą w pakiecie: Kuchy, Kopa i ostet. Jak widać, wciąż tu przesiadujesz, więc i oni zostają.

odpowiedz
Mlbets - 30.06.2018 / 14:29, *..centertel.pl

10/10 ze ten caly Carlitos to bedzie gwiazda jednego sezonu a za rok w Poznaniu beda o nim mowili jako o niewypale transferowym.

Co do Makowskiego, to i tak dlugo byl trzymany, a nie rokuje na przyszlosc absolutnie nic.

odpowiedz
do ostet - 30.06.2018 / 12:38, *..play-internet.pl

Od Kuchego to ty się odp...Wódki z nim nie piłeś,a to jest jedyny zawodnik który ma naprawdę (L) w sercu.

odpowiedz
Krzeszczu - 30.06.2018 / 11:15, *..cust.bredband2.com

@mietek: Do wczoraj jak najbardziej, masz racje.
Dzisiaj wyczytalem to:

http://www.gol24.pl/ekstraklasa/a/lech-poznan-zlozyl-oferte-wisle-krakow-w-sprawie-carlitosa,13301770/

I zanim zagozali kibole zaczna tu wylewac swoje gorzkie zale ze gäwno ich obchodzi lech i inni, przypomne, ze zeby odnosic sukcesy/zwyciezac, to trzeba wiedziec co robi konkurent/wrog.

odpowiedz
mietek - 30.06.2018 / 11:11, *..internetia.net.pl

@Krzeszczu: O tej ofercie Lecha piszą od kilku tygodni (w sensie, że Lech robił podchody pod transfer). Rzecz w tym, że agenci Carlitosa uważają, że jego umowa z klubem wygasa 30 czerwca, a Wisła nie miała prawa skorzystać z klauzuli automatycznego przedłużenia. I tam ponoć jest nawet straszenie UEFA, jak się Wisła będzie stawiać. Pewnie prawda leży pośrodku, a agenci chcą jak najwięcej ugrać dla siebie. Choć... z drugiej strony Carlitos podobno nie trenuje z drużyną i sami kibice spekulują, że pewnie gdzieś kontrakt negocjuje.

Samo podejście zawodnika, który za wszelką cenę chce odejść, to jest dla mnie dyskwalifikacja. Nie potrzebujemy powtórki z historią z Vadisem.

odpowiedz
ultra - 30.06.2018 / 10:56, *..internetdsl.tpnet.pl

Rutki zrobi wszystko aby uspokoić sytuacje z kibicami i raczej na pewno Carlitos trafi do amici. Po drugie my niestety jak widać nie mamy wolnej takiej kasy,bo gdyby było inaczej to byłby on już u nas. Na ten moment biją nas na głowę wolną kasą na transfery.
Musimy awansować do pucharów aby wpadło trochę hajsu do kasy w tedy coś ciekawego nam zarząd sprowadzi.
Szkoda bo bardzo liczyłem że jakimś cudem uda sie sprowadzić Carlitosa do nas

odpowiedz
ostet - 30.06.2018 / 10:45, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

a na Fatalczyka i Kiepsczyńskiego cheęnych brak, chyba nikogo to nie dziwi że tymi drewniakami nikt się nie interesuje

odpowiedz
Krzeszczu - 30.06.2018 / 09:55, *..cust.bredband2.com

Co do Carlitosa to lech Poznan wlasnie zlozyl wisle oferte...

odpowiedz
Juri - 30.06.2018 / 06:48, *..adsl.inetia.pl

Nie żałować siana na Carlitosa.
Wiem,nie moje siano,ale chyba warto.
Piłkarsko to najlepszy gracz ekstraklasy.

odpowiedz
raf - 30.06.2018 / 06:11, *..dab.02.net

Na meczykach jest napisane że najważniejsze osoby w Legii nie są przekonane co do transferu Carlitosa śmiechu warte lepiej ściągnąć jakiś szrot z zagranicy

odpowiedz
Bie(L)any - 30.06.2018 / 00:23, *..play-internet.pl

To nie ten sam co go Berg za uszy ciągnął do pierwszego składu???
Drewno kominkowe szkoda ze Zagłębie Sosnowiec zamiast się wzmocnić na ekstraklasę to się oslabia i Legia ma w tym swój udział ☹☹☹

odpowiedz
Legionista - 29.06.2018 / 22:23, *..226

Powodzenia!! Obyś zrobił karierę w Zagłębiu i powrócił do nas niczym Wieteska :)

odpowiedz
Jasio do Nopar - 29.06.2018 / 22:12, *..ee.pw.edu.pl

Nie szanuje?
A co Legia miała zrobić? Dać kontrakt dla każdego wychowanka, który nie łapie się do I drużyny? Po 3 sezonach mieć 100 zawodników w kadrze I drużyny?

odpowiedz
Mario Marki - 29.06.2018 / 21:32, *..241.static.drei.at

Kolejny ogórad że szkółki, z czym do ludzi.

odpowiedz
Nopar - 29.06.2018 / 21:25, *..dynamic.gprs.plus.pl

Szkoda, wielka szkoda.....
Wydawało się, że zrobi karierę.
Miał świetny początek, a potem kontuzje, odstawienie na boczny tor.
Legia totalnie nie szanuje wychowanków i to jest słabe

odpowiedz