Klafurić: Straciliśmy bramki w głupi sposób

Dean Klafurić (trener Legii): Przede wszystkim chcę pogratulować Arce zwycięstwa. Dziękuję naszym kibicom, ponieważ przyszli na stadion i dopingowali nas, chociaż było bardzo deszczowo. To sprawia, że jestem jeszcze bardziej zły po tej przegranej. Lepiej jednak, że przegraliśmy dzisiaj niż za kilka dni w starciu z Cork City. Było kilka pozytywnych aspektów - dominowaliśmy i byliśmy częściej w posiadaniu piłki.

Chcę mówić tylko o rzeczach, na które mamy wpływ podczas spotkania. Bo to jest najważniejsze. Popełniliśmy w defensywie kilka błędów, szczególnie w pierwszej połowie. Jedna z bramek padła jednak po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego. Musimy wyciągnąć wnioski, abyśmy w przyszłości nie popełniali już tak wielu błędów. Taki mecz trzeba potraktować jako lekcję.

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Potem straciliśmy jednak bramki w głupi sposób i w naszych poczynaniach pojawiła się niepewność. Nie potrafiliśmy również wykorzystać dobrych podań - brakowało nam skuteczności pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie mieliśmy 5-6 stuprocentowych okazji. Bardzo dobrze spisywał się jednak bramkarz Arki. Pod względem taktyki jest jeszcze sporo do poprawy. Przykro mi, ponieważ gdybyśmy dzisiaj wygrali, to Michał Kucharczyk byłby na pierwszym miejscu pod względem najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Legii. Drużyna chciała zwyciężyć również dla niego.

Nie możemy porównać meczu z Arką do przedsezonowych sparingów. Z Cork City nie straciliśmy gola, ale dzisiaj nasz bramkarz został pokonany trzykrotnie. Dzisiejsze błędy nie miały związku z grą w ustawieniu z trzema obrońcami.