Kolekcja Gwiazdy Legii
REKLAMA

Drugi numer kolekcji Gwiazdy Legii już w sprzedaży

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek w sprzedaży pojawił się drugi numer kolekcji "Gwiazdy Legii", która opowiada o historii klubu i jej najważniejszych postaciach – piłkarzach, trenerach, którzy przyczynili się do wielkości klubu z Łazienkowskiej. Do każdego z 30 tomów dołączona jest moneta z podobizną gwiazdy Legii.

Drugi numer serii poświęcony jest Lucjanowi Brychczemu. Niewiele wskazywało na to, że Lucjan Brychczy zostanie w Legii na kilkadziesiąt lat. W stolicy miał odbyć jedynie służbę wojskową, a potem wrócić na rodzinny Śląsk. Stało się inaczej. Urodzony w Nowym Bytomiu piłkarz swoją grą uwodził kibiców tłumnie odwiedzających stadion Wojska Polskiego. Bardzo szybko okazało się, że na Łazienkowskiej pojawił się gracz klasy światowej. Zanim jednak Brychczy postawił pierwsze kroki na szlaku piłkarskiej drogi, jako młody chłopak próbował swoich sił w boksie. Chociaż przejawiał talent i do tego sportu, ring nie był jego przeznaczeniem, a i ojciec przekonywał, że „szermierka na pięści” to nie jest to. Za to boisko pokochało go od razu.

Zaczynał w Pogoni Nowy Bytom, potem było ŁTS Łabędy, następnie Piast Gliwice i powołania do reprezentacji Polski B. Już to świadczyło o wielkim talencie niewysokiego (zaledwie 166 cm wzrostu) napastnika. Jak chyba każdy młody chłopak ze Śląska Brychczy marzył o występach w Ruchu Chorzów. Został nawet zaproszony na testy (zdaniem wielu stało się tak pod wpływem prasy, która zachwycała się jego umiejętnościami ) ale nie zakończyły się one dla niego szczęśliwie. Anegdota głosi, że do treningowej gry dano mu zbyt duże buty. Miało to uniemożliwi ć mu przyćmienie gwiazd Wielkiego Ruchu. Fortel się udał i Brychczy nie miał okazji zagrać w jednej drużynie ze swoim idolem Gerardem Cieślikiem. Jego przeznaczeniem okazały się Warszawa i Legia.

Bohaterem numeru 3. będzie Artur Boruc. Zapraszamy do kiosków i saloników prasowych.

Prenumeratę możecie zakupić pod adresem: www.gwiazdylegii.plfot. Edipresse

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Student_L - 27.08.2018 / 16:13, *..docsis.tczew.net.pl

Redakcjo, warto dodać że można zamawiać pojedyncze numery online z darmową dostawą do swojego empiku (przez ich stronę). Co może być przydatne dla fanów z dalszych miejscowości.
Pozdrowienia z Tczewa.

odpowiedz
Do bie(l)sko - 26.08.2018 / 12:52, *..w90-90.abo.wanadoo.fr

Właśnie dlaczego brakuje Gadochy?Brakuje jeszcze Janasa,Pieszko,Kazimierskiego

odpowiedz
Student_L - 26.08.2018 / 11:11, *..docsis.tczew.net.pl

Redakcjo, warto dodać że można zamawiać pojedyncze numery online z darmową dostawą do swojego empiku (przez ich stronę). Co może być przydatne dla fanów z dalszych miejscowości.
Pozdrowienia z Tczewa.

odpowiedz
bie(L)sko - 22.08.2018 / 16:12, *..dynamic-zab-02.vectranet.pl

do (L) Niechciałbym rozpędzać burzy kto ma być na medalach lub nie, ale mam wielką sympatię do ROBERTA GADOCHY. Będzie mi Go brakować w kolekcji. Pozdrawiam hej

odpowiedz
do (L) - 22.08.2018 / 08:16, *..play-internet.pl

Deyna już był,swoja drogą życzę powodzenia,cienka gazetka 20 stron połowa to zdjęcia i 24,99 złoty to kosztuje,napewno zejdzie cały nakład.

odpowiedz
(L) - 22.08.2018 / 00:11, *..dynamic.chello.pl

Na szczęście nie będzie, a w kolejnych numerach będą: Kazimierz Deyna,Lucjan Brychczy, Artur Boruc ,Miroslav Radović ,Kazimierz Górski ,Roman Kosecki ,Stanisław Mielech ,Józef Nawrot ,Cezary Kucharski, Wojciech Kowalczyk, Leszek Pisz, Horst Mahseli ,Jacek Magiera, Dariusz Dziekanowski ,Jaroslav Vejvoda,
Aleksandar Vuković, Edmund Zientara ,Jakub Rzeźniczak, Dragomir Okuka ,Władysław Stachurski, Lesław Ćmikiewicz, Marcin Mięciel ,Jacek Gmoch ,Marek Saganowski ,Bernard Blaut ,Władysław Grotyński ,Stanko Svitlica ,Henryk Martyna ,Jacek Zieliński

odpowiedz
(L) - 21.08.2018 / 23:50, *..dynamic.chello.pl

Swoją drogą zastanawiam się co czuł pan Lucjan patrząć na poczynania gwiazdeczek w meczach z piekarzami z Luksemburga:(

odpowiedz
Michał Kucharczyk (L)egenda (L)egii - 21.08.2018 / 19:58, *..dynamic.chello.pl

Bedzie KuchyKing w kolekcji ??!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.