UEFA
REKLAMA

Powstaną trzecie klubowe rozgrywki UEFA?

Woytek, źródło: Polsat Sport - Wiadomość archiwalna

UEFA planuje od 2021 roku wprowadzić nowe rozgrywki klubowe, obok Ligi Mistrzów i Ligi Europy - poinformował Polsat Sport. Miałyby w nich zagrać 32 drużyny, a liczba zespołów występująca w fazie grupowej Ligi Europy miałaby zostać zmniejszona z 48 do 32.

Zdaniem dziennikarzy niemieckiego Sport Bilda jest to dobry ruch marketingowy UEFA, który ma dodatkowo pomóc klubom z Europy Wschodniej oraz Skandynawii w zakwalifikowaniu się do jakichkolwiek rozgrywek. Reforma zakłada zwiększenie prestiżu Ligi Europy, która przez wiele klubów jest traktowana "po macoszemu". Planowane nowe rozgrywki nie mają jeszcze nazwy, ale wiadomo, że miałoby w nim zagrać również 32 przedstawicieli z różnych krajów.

Proponujemy w komentarzach zabawę: Jak powinny nazywać się planowane przez europejską centralę rozgrywki dla trzeciego sortu klubów z lig specjalnej troski.

Pierwsza propozycja: Puchar Heheszków

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.